|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pik čebele
29.8.2013 12:04:39   
mirchyka
Pozdravljene mamice in očetje.

Našo pupo je pičila čebela pred tremi dnevi. Oteklina je večja, pordečena in pomodrena in zaznati je toplejšo roko, kot ostali del. Sama se obnaša čisto normalno, je ne boli, skratka brez kakršnihkoli simptomov.

Kaj svetujete?? Je potrebno k zdravniku?
Hvala za mnenja.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pik čebele
29.8.2013 12:11:18   
zelda35
Claritin sirup in beli kis na oteklino ali pa mrzle obkladke...dobro je tudi podložit roko, ko počiva, da je čim višje.
Pri zdravniku ne svetujejo nič drugače.

Lp.

(odgovor članu mirchyka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pik čebele
29.8.2013 12:14:16   
Tippi
Vse kaže, da ima alergično reakcijo, ni pa po moje za zdravnika. če bi bila življenjsko ogrožena, bi se to pokazalo takoj po piku čebele.
ko je mojo hči, praktično od rojstva alergik, na sve i svašta, prvič pičila čebela, sem bila pozorna na dihanje, to je bilo vse. k sreči je pik preživela, s precej hudo alergično reakcijo, tako kot jo opisuješ tudi ti. vse kar smo dobili od zdravnika po telefonu napotke, je bilo, da ji dam (takrat je bil claritin še v sirupu za male otroke, ne vem če je še) žličko claritina in naj hladim. to je bilo vse.

(odgovor članu mirchyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pik čebele
29.8.2013 12:31:46   
mirchyka
hvala vama :) bomo nabavli sirup in poskusili še z "domačimi zdravili ". Pa lep pozdrav.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pik čebele
29.8.2013 12:51:04   
Čukica
mirchyka, pojdi k zdravniku, ker je alergije dobro imeti zavedene. Poleg tega ne vem zakj bi kupovala claritine, če ga lahko dobiš na recept.

Pa še nekaj, ko tako pametno nekatere postavljajo teorije na svojih otrocih...alerije na pike žiželk (in nekatere druge alergije - recimo na lupinarje, zdravila) se lahko odražajo z vsako izpostavitvijo v hujši obliki. Laično za splošno razumevanje: danes ji je otekla roka, ko jo bo pičila čebela naslednjič se ji bodo pa zaprle dihalne poti in ne bo mogla dihat. In takrat draga mirchyka ne bo časa za iskat domače nasvete po forumu. Takrat ti bodo koristila navodila, ki jih boš dobila od zdravnika ali alergologa - nekateri dobijo tudi ampule adrenalina, da jih imajo pri sebi če se kaj takega zgodi.

Ko sem jaz 4dni po piku še imela otečeno roko in sem mimogrede vprašala zdravnika, če je to normalno,mi je svetoval določeno mazilo (poleg tega da sem že jemala claritine) in povedal da če 7dni po piku oteklina ne bo izginila, naj se vrnem. Tako da...pojdi k zdravniku. konec koncev gre za otroka.

(odgovor članu mirchyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
29.8.2013 14:21:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Čukica)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pik čebele
29.8.2013 14:56:56   
mirchyka
Sem jo peljala k zdravniku. Dobili sva sirup in 2 tabletki za domov, če bi se stanje slučajno poslabšalo.
Pičila jo je pa drugič in ne prvič.

Pa lep pozdrav.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pik čebele
29.8.2013 15:19:31   
susica
punce kot čebelarka, bi vam rada samo povedala razliko med alergijo na čebelji pik in reakcijo na pik.

to kaj opisujete oteklina, rdečina, vroče na mestu pika,... to vse je čisto normalna reakcija na čebelji pik in ni potrebno k zdravniku. samo hladimo, mažemo z kakšnim fenistilom, odvisno od starosti otroka.

drugo pa je alergija na čebelji pik, ki se kaze kot pospešeno dihanje, dušenje, povišan srčni utrip, nezavest,... to pa je alergija in je treba nujno ukrepat, torej urgenca.

lep dan vam želim


(odgovor članu mirchyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pik čebele
29.8.2013 15:32:29   
Tippi
IZVIRNO SPOROČILO: susica

punce kot čebelarka, bi vam rada samo povedala razliko med alergijo na čebelji pik in reakcijo na pik.

to kaj opisujete oteklina, rdečina, vroče na mestu pika,... to vse je čisto normalna reakcija na čebelji pik in ni potrebno k zdravniku. samo hladimo, mažemo z kakšnim fenistilom, odvisno od starosti otroka.

drugo pa je alergija na čebelji pik, ki se kaze kot pospešeno dihanje, dušenje, povišan srčni utrip, nezavest,... to pa je alergija in je treba nujno ukrepat, torej urgenca.

lep dan vam želim




nisem glih stručko, bi pa takole kot laik rekla, da to ne drži čisto.  reakcije na pike, tudi čebelje, so lahko zelo različne. od blagih, takšnih ki si jih opisala ti, do hujših alergičnih reakcij, kot jih je imela recimo moja hči, z vročo okončino, oteklino, rdečino, na stopalo ni mogla stopit dva tedna, ker če bi, bi se lahko na njem gugala  user posted image  in preveč jo je bolelo. se pravi, ne rabiš glih oči okrog obrnit, da rečeš, da gre za alergično reakcijo. da gre za alergijo na čebelji pik, ne rabiš glih bit v smrtni nevarnosti.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 29.8.2013 15:33:04 >

(odgovor članu susica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pik čebele
29.8.2013 15:38:20   
mirchyka
No, nama je rekla, da to je alergija, ki se po večini primerov pokaže ob naslednjih pikih in ne ob prvem. Nama pri prvem piku ni bilo čisto nič, niti otekline ne. No, zdaj drugič pa je bila zgodba drugačna, vendar ne drastična. Je pa rekla P , da odslej moramo imeti doma vedno sirup, ker se bo ob pikih to vedno pojavilo . Torej je alergična.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pik čebele
29.8.2013 15:44:52   
LuLu
Bom kar tukaj vprašala... hčera mi je popikana od nečesa. Ne deluje mi komar, ker oteklina od komarja ni lepih linij, to, kar ima hčera pa je okroglo s pikico na sredini. Veliko premer od 1 cm do 2 cm. kaj bi jo to lahko popikalo? Ker je to le na odprtih delih telesa, roke, noge, sumim na pike.
Je pa imela eno slabo izkušnjo s piki , ko se ji je oteklina tako povečala in zagnojila, da so jo kirurško odstranili in seveda AB.
Torej, kaj tako pika, da je lep krog s pikico na sredini? V stanovanju, oz. normalnem okolju, nismo bili v gozdu ne na morju v zadnjih 48 ur.

meni je takrat p rekla, da če bodo kake trebušne težave ali vročina naj se oglasim. Jutri sicer grem drugega otroka peljati k dr. bom še njo pokazala, ampak tudi takrat mi niso znali povedati, kaj bi jo pičilo.

(odgovor članu mirchyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
29.8.2013 16:29:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mirchyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
29.8.2013 16:38:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pik čebele
29.8.2013 18:11:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: susica

punce kot čebelarka, bi vam rada samo povedala razliko med alergijo na čebelji pik in reakcijo na pik.

to kaj opisujete oteklina, rdečina, vroče na mestu pika,... to vse je čisto normalna reakcija na čebelji pik in ni potrebno k zdravniku. samo hladimo, mažemo z kakšnim fenistilom, odvisno od starosti otroka.

drugo pa je alergija na čebelji pik, ki se kaze kot pospešeno dihanje, dušenje, povišan srčni utrip, nezavest,... to pa je alergija in je treba nujno ukrepat, torej urgenca.

lep dan vam želim




Točno tako.....tudi meni so tako razložili.....me je pred dvema letoma pičila osa in sem zatekla v obraz in le malo težje dihala v roku nekaj minut.....sem šla k svojemu zdravniku in njemu se je pač zdelo, da malo preveč paničarim (po skoraj eni uri, dokler sem jaz prišla do zdravnika, je začela že otečenost počasi izginjati), ker se nisem ravno dušila in sem bila že manj zatečena....no, zavedel me je vseeno in če bo naslednja reakcija podobna bom dobila napotnico in verjetno tista zdravila za prvo pomoč pri teh pikih......ti ne dajo kar tako teh "zdravil za prvo pomoč ob alergijskih reakcijah na pik"......če nisi ravno nezavesten ali se že dobesedno ne dušiš......mene je pičila osa na prstu na palcu na roki, otekla sem pa v obraz......

Vse ostale otekline okrog mesta pikov mrčesov pa niso nevarne in življenjsko ogrožujuče......

(odgovor članu susica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pik čebele
29.8.2013 18:16:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333


celo piki razlicnih zuzelk niso enako nevarni (druga sestava strupa). mene sta enkrat picili 2 osi, pa je bila edina reakcija oteklina: medtem ko, kot ze receno, sm po piku cebele koncala na urgenci.

http://www.klinika-golnik.si/dejavnost-bolnisnice/opis-bolezni-in-preiskav/alergija-za-pike-zuzelk.php


Meni se zdi, da ose in sršeni (pri sršenu je baje strupa bistveno več kot pri osi) imajo enako sestavino strupa.....in potem čebele in črmlji.....Ronja popravi me, če je obratnouser posted image .....vem pa sigurno, da čebele in ose nimajo enakega strupa......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pik čebele
29.8.2013 18:19:19   
LuLu
Še sem bom dala sliko...

user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pik čebele
29.8.2013 18:22:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
..vem pa sigurno, da čebele in ose nimajo enakega strupa......



Ne nimajo. In čebelji pik naj bi imel tudi neke protirakave učinke, tako, da niti ne bi naj bil škodljiv. Ok, razen, če je alergijska reakcija na ta pik.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pik čebele
29.8.2013 20:35:11   
LuLu
še tukaj user posted image

Našla sem neko mušico, ki pika. Papatači... google vse najde (če le kdo kaj prej namigne)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?