|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:54:43   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: mojcaziga


Evo, liliana, ravno to sem danes razmišljala. Vedno je poudarjal, da mora moški prevzeti odgovornost in če že seksa mora vedet, da lahko pride do nosečnosti in vse drugače misleče moške najraje obesil za muda.

lp



Ja, točno tako, sam povezave s tole temo nikakor ne vidim, mogoče me moraš razsvetlit.

Here we go again. Nič ne vidim - spet sem postal prikladno slep in dementenuser posted image


Se ti ti dve temi res zdita enaki oziroma med seboj povezljivi?


Seveda nista enaki- povezljivost pa si našel sam, saj si ti prvi začel govoriti o mladostniški " nesreči". In ker si se ravno tam na tisti temi usajal nad " neodgovrnimi " moškimi, ki se ne znajo zaščititi in se jim mladostniška " nesreča" zgodi enkrat, nam ni jasno, kako lahko jemlješ za dopustno to, ko se nekateri starši obnašajo še bolj neodgovorno in se jim takšne " nesreče " kao dogajajo nalašč kar večkrat, pa čeprav še zdaleč niso več mladostniki in po vrhu vsaga že v startu brez cvenka.
Temu se reče dvoličnost veš.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 476
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 20:58:21   
kalbo
Temu se ne reče dvoličnost, ampak dve čisto različni stvari. Tudi o nesreči sem govoril v popolnoma drugem kontekstu, sam ti itak bereš kitajsko očitno.

PS: Pa čist preveč resno jemlješ en ubogi forum.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 477
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:01:21   
kalbo
PPS: Pa spet me obtožuješ homofobije...eden od Jolijev, ostalih ti pa ne bom našteval.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 478
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:05:48   
patrino
To nisem samo jaz tako prebralauser posted image saj so ti druge tudi podobno povedale. Si videl?
Bejž, bejž- kitajsko pa še ne znam.
Resna pa sem to pa ja. Ravnokar držim po konci pedagoški prst in ti žugam.Ti, ti , ti Kalbo ,non stop mešaš meglouser posted image

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 479
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:09:53   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

To nisem samo jaz tako prebralauser posted image saj so ti druge tudi podobno povedale. Si videl?
Bejž, bejž- kitajsko pa še ne znam.
Resna pa sem to pa ja. Ravnokar držim po konci pedagoški prst in ti žugam.Ti, ti , ti Kalbo ,non stop mešaš meglouser posted image


Ti mešaš pa jasno nebo a? Iluzije, iluzije.

user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 480
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:13:11   
petea
Malo dopolnjujem svoj komentar:

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
dokler ne živijo od vašega denarja, vas nima kaj brigati, s čim si plačajo/kupijo, karkoli si pač že (ali pa si ne, pa bi si morali)... in s tem mislim vašega denarja... ne ga srat s kakšnimi floskulami, da so njihovi otroški dodatki tudi vaš denar, ker se financirajo iz davkoplačevalskega denarja, vi ste pa davkoplačevalec... vaš denar je tisto, kar imate na TRR... ko bo z vašega TRR izginil kakšen € za kakšno družino, ki štepa otroke zaradi socialne podpore, takrat se pa oglasite...


Kerensa,
seveda je z mojega TRR izginil denar (tudi) za tiste, ki štepajo otroke zaradi socialnih podpor, kot tudi zaradi raznoraznih oblik izkoriščanja državnega proračuna, tako s strani velikih prikoritnikov kot malih ljudi, ki si na razne načine skušajo olajšati vsakdan (lažni samohranilci, delavci po sistemu sive in črne ekonomije ...); in me seveda zelo zanima, kako (dobro) država gospodari (tudi) z mojim denarjem, sploh, ker če jaz, z mano pa tudi moji otroci zaradi tega, kar mi odteguje od mojih prisluženih prihodkov ali zaradi njih, živimo slabše, kot tisti, ki na račun svoje odločitve za nedelo in na račun raznih soc. transferjev živi boljše in lažje od delavcev, ki jih morajo financirati


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 481
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:22:55   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Kerensa, seveda je z mojega TRR izginil denar (tudi) za tiste, ki štepajo otroke zaradi socialnih podpor

Daj mi razloži, kako je mogoče, da se je to zgodilo.

Ker npr. mojemu g. Možu od njegove plače, ki je na njegovem TRR, ni nikoli za kaj takšnega izginil še niti en cent.

kot tisti, ki na račun svoje odločitve za nedelo in na račun raznih soc. transferjev živi boljše in lažje od delavcev, ki jih morajo financirati

Hmmm...

Jaz sem po lastni odločitvi nezaposlena. Ker za našo družino, v naših razmerah, ni ekonomske računice, če bi se zaposlila. Bi imeli manj, kakor imamo sedaj. Pa da ne bo pomote - niti centa socialne podpore nimam. Edini delavec, ki me financira, je moj g. Mož.

Da pa nekateri od socialnih transferjev živijo bolje, kakor pa, če bi se zaposlili... ja, to je res, ampak vseeno za to ne moreš kriviti njih. Okrivi vlado, ki je sprejela takšno zakonodajo (še nikoli namreč nisem slišala, da bi kak zakon podpisal navaden delavec). In če ti po zakonu, brez goljufije, nekaj pripada (in je to s finančnega vidika zate bolje, kakor pa, da se zaposliš), potem ne vidim, v čem je problem.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 482
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:42:23   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Kerensa, seveda je z mojega TRR izginil denar (tudi) za tiste, ki štepajo otroke zaradi socialnih podpor

Daj mi razloži, kako je mogoče, da se je to zgodilo.

Ker npr. mojemu g. Možu od njegove plače, ki je na njegovem TRR, ni nikoli za kaj takšnega izginil še niti en cent.


Kerensa,
saj vem, da razumeš, kaj je mišljeno in zakaj denarja ni na TRR ...


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea
kot tisti, ki na račun svoje odločitve za nedelo in na račun raznih soc. transferjev živi boljše in lažje od delavcev, ki jih morajo financirati

Hmmm...

Jaz sem po lastni odločitvi nezaposlena. Ker za našo družino, v naših razmerah, ni ekonomske računice, če bi se zaposlila. Bi imeli manj, kakor imamo sedaj. Pa da ne bo pomote - niti centa socialne podpore nimam. Edini delavec, ki me financira, je moj g. Mož.

Da pa nekateri od socialnih transferjev živijo bolje, kakor pa, če bi se zaposlili... ja, to je res, ampak vseeno za to ne moreš kriviti njih. Okrivi vlado, ki je sprejela takšno zakonodajo (še nikoli namreč nisem slišala, da bi kak zakon podpisal navaden delavec). In če ti po zakonu, brez goljufije, nekaj pripada (in je to s finančnega vidika zate bolje, kakor pa, da se zaposliš), potem ne vidim, v čem je problem.


Torej ne spadaš v skupino, ki sem jo navedla in torej moj komentar ne leti nate.
Seveda krivim tudi delavce. Tako kot jaz so tudi oni volilci. In volilci izbiramo, komu bomo zaupali krojenje naše (zakonodajne) usode. Po drugi strani pa ne zmoremo dovolj moči in volje, da ko gredo stvari v neželjeno smer, da bi se uprli in zahtevali, da delajo v koristi državljanov.
In poslanci so predstavniki ljudstva, torej tudi delavcev.

Seveda pa bova zabredli v pregloboko debato, če želiva vsaj v grobem obdelati načine, kako ljudje, mnenja, naivnost, zaupanje, neznanje in še kaj vplivajo na naše odločitve in dejavnosti ... sploh pri državljanski (ne-)angažiranosti.

To, da je bolje za posameznika, da ne dela kot dela, predvsem s finančnega vidika zanj kot prejemnika, je zame nesprejemljivo.
Med drugim tudi za to, ker moram jaz in ostali delavci za to nameniti precej svojega časa, znanja in energije, ki bi ga lahko drugače izkoristila.
Ker si nedajalka (neprostovoljnih) prispevkov drugim, mi je jasno, da v tem ne vidiš problema.
Meni je ta računica, da živi človek bolje na račun tistih, ki delajo, zgrešena.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 483
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:44:15   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea
saj vem, da razumeš, kaj je mišljeno in zakaj denarja ni na TRR

Ne, res ne razumem. Ne vem, kako bi s tvojega TRR lahko izginil denar za neodgovorne družine.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 484
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:50:48   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Seveda krivim tudi delavce. Tako kot jaz so tudi oni volilci. In volilci izbiramo, komu bomo zaupali krojenje naše (zakonodajne) usode. Po drugi strani pa ne zmoremo dovolj moči in volje, da ko gredo stvari v neželjeno smer, da bi se uprli in zahtevali, da delajo v koristi državljanov. In poslanci so predstavniki ljudstva, torej tudi delavcev.

Marsikdo (morda tudi ti in/ali jaz) ne bi volil, kogar je, če bi vedel/a, kaj bo ta nekdo naknadno podpisal.
To, da je bolje za posameznika, da ne dela kot dela, predvsem s finančnega vidika zanj kot prejemnika, je zame nesprejemljivo.

Verjamem, da je. Ampak za primer lahko dava kar tebe in mene. Ti osebno nisi nič oškodovana zato, ker jaz nisem zaposlena. Pusti tiste davkoplačevalske floskule in razlike med brutto in netto. Ta denar bi ti država pobrala tudi, če bi bila jaz zaposlena. In če bi bila, bi ga še meni. user posted image
Med drugim tudi za to, ker moram jaz in ostali delavci za to nameniti precej svojega časa, znanja in energije, ki bi ga lahko drugače izkoristila.

Zame, recimo? Čas, energijo in znanje trošiš recimo edino pri odgovorih na RR user posted image . Finančno pa mislim, da € s tvojega TRR ne prihajajo na moj TRR. user posted image
Ker si nedajalka (neprostovoljnih) prispevkov drugim, mi je jasno, da v tem ne vidiš problema.

Ne vem točno, na kaj ciljaš. Edino, kar je, je to, da ne plačujem dohodnine. Drugače pa DDV plačujem enako za vse stvari, kakor ga ti. Pa provizije za položnice. Pa položnice same tudi plačujem. In to ne malo. Pa obresti na limit, recimo. Pa transakcije za MasterCard. Pa podobne fore. V bistvu imam še večji strošek - ti si zdravstveno zavarovana preko zaposlitve, jaz sem si morala obvezno sama plačevati. Tudi dodatnega mi ne plača socialna, ampak si ga jaz sama. In tako dalje v nedogled. Edino dohodnine pa ne plačam. Kar je pa logično, glede na to, da nimam plače, kajne?
Meni je ta računica, da živi človek bolje na račun tistih, ki delajo, zgrešena.

Saj je. Dejansko je.
Ampak težko za to kriviš človeka, ki tako živi. Ali nezaposlenega, ki živi dobro, ali pa zaposlenega, ki živi slabše.


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 485
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:50:58   
patrino
Denarja ni na TRR, ker kot različni prispevki od plače izgine že prej. Tako ne gre za to, da bi izginil direktno iz TRR, temveč ga gor ni, ker ga je treba dati stran ( čeprav si ga sam prigaral) še predenj pade na TRR. saj si že slišala za bruto in neto osebni dohodek ne?
Je sedaj kaj bolj jasno? Verjamem, da je , vendar je bolj prikladno reči da ni.

Aha, sori, vidim, da sem bila prepozna in da za vse to veš...Po tvojem pisanju bi človek mislil, da s tem nisi seznanjena, sedaj pa vidim, da si , le gane te ne.

< Sporočilo je popravil patrino -- 16.1.2014 21:54:55 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 486
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:53:46   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Denarja ni na TRR, ker kot različni prispevki od plače izgine že prej. Tako ne gre za to, da bi izginil direktno iz TRR, temveč ga gor ni, ker ga je treba dati stran ( čeprav si ga sam prigaral) še predenj pade na TRR. saj si že slišala za broto in neto osebni dohodek ne?
Je sedaj kaj bolj jasno? Verjamem, da je , vendar je bolj prikladno reči da ni.

To je razlika med brutto in netto. Za katero sem pa že napisala, da ne govorim o tem, ker to razliko v vsakem primeru vzame država. Ne izključno za neodgovorne družine. Če ne za njih, bi šlo pa za Patrie. Al' pa za Šubičevo opremit. Al' pa pač za nekaj. Ta denar zaposleni pač neprostovoljno dajo državi (oz. jim ga le ta vzame) in nimajo besede pri tem, kam ga bo država namenila. Razen tistih nekaj % pri dohodnini, ki jih lahko doniraš.


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 487
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 21:57:31   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Denarja ni na TRR, ker kot različni prispevki od plače izgine že prej. Tako ne gre za to, da bi izginil direktno iz TRR, temveč ga gor ni, ker ga je treba dati stran ( čeprav si ga sam prigaral) še predenj pade na TRR. saj si že slišala za broto in neto osebni dohodek ne?
Je sedaj kaj bolj jasno? Verjamem, da je , vendar je bolj prikladno reči da ni.

To je razlika med brutto in netto. Za katero sem pa že napisala, da ne govorim o tem, ker to razliko v vsakem primeru vzame država. Ne izključno za neodgovorne družine. Če ne za njih, bi šlo pa za Patrie. Al' pa za Šubičevo opremit. Al' pa pač za nekaj. Ta denar zaposleni pač neprostovoljno dajo državi (oz. jim ga le ta vzame) in nimajo besede pri tem, kam ga bo država namenila. Razen tistih nekaj % pri dohodnini, ki jih lahko doniraš.



Hja, samo je nekako laže pogoltniti vse odtegljaje in prispevke, če imaš v mislih , da gre del teh sredstev res za nekoga, ki ne more delati oz. ki res rabi pomoč, kot pa da gre za nekoga, ki se mu zaradi takšnih in podobnih odtegljajev ne izplača in ne da delati.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 488
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:00:50   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Hja, samo je nekako laže pogoltniti vse odtegljaje in prispevke, če imaš v mislih , da gre del teh sredstev res za nekoga, ki ne more delati oz. ki res rabi pomoč, kot pa da gre za nekoga, ki se mu zaradi takšnih in podobnih odtegljajev ne izplača in ne da delati.

Tudi, če ne bi bilo omenjenih, bi ta denar vseeno šel. To je eden od virov dohodka države, da javna uprava funkcionira. Kakor pač funkcionira.

S čim se pa kdo tolaži, je pa druga stvar. To je pa že osebno mišljenje, ne realno dejstvo. Vsi kdaj pa kdaj raje pomislimo, da je res nekaj, kar ni, kakor pa, da bi se sprijaznili z resnico. Ampak nas slej ko prej trofne.

Mene je. In se mi je pošteno zabliskalo.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 16.1.2014 22:01:23 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 489
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:03:29   
patrino
Ja res je ....

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 490
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:07:17   
Kerensa
Saj, pogledano z nasprotnega vidika, mi sploh ne gre kaj dosti bolje, kakor pa recimo nekomu, ki dela za netto minimalca. Sem pred časom že naredila to primerjavo in sem bila kar presenečena nad tem, kaj je računica pokazala. Z nekaterih vidikov imam celo več stroškov, kakor zaposlen človek - s to razliko, da moram jaz denar za te stroške nekje najti, da jih plačam, saj nimam plače. Zaposlen človek pa svoje stroške plača s plačo.

Edino to mi ni jasno, kako me moj g. Mož pri svoji dohodnini lahko da v olajšavo. Pa nisem jaz njemu olajšava, pi*da - jaz sem mu strošek! user posted image A potem DURS to, da on mene vzdržuje (in da državi ni treba), njemu "kao" povrne s tistimi nekaj € dohodnine, ki mu jo vrnejo? Pa toliko, kolikor mu vrnejo, on zame zapravi na mesec, bentiš! Kaj pa preostalih 11 mesecev?

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 491
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:16:56   
petea
Kerensa,
Kot nezaposlena in brez lastnih prihodkov ne placujes nicesar, kar si navedla.
Placuje tvoj moz. In morda se kdo.

Glede tega, cesar noces razumeti ali samo provociras, pa ne mislim izgubljati casa za brezplodno pisanje.
Nisem pa nikjer napisala, da gre denar samo za namerno brezposelne.

Prav tako mi je popolnoma jasno, da ce je manj proracunskih 'zajedalcev' - na vseh ravneh!, kar bi seveda bilo cisto realno izvedljivo, bi lahko v proracun davkoplacevalci prispevali manj. A na zalost ne znamo uvideti sirse slike in neumnosti, ki jih dopuscamo.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 492
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:21:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
A na zalost ne znamo uvideti sirse slike in neumnosti, ki jih dopuscamo.


ah, uvideti mislim da znamo, prekiniti/ustaviti je težko in tega ne znamo.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 493
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:21:17   
Kerensa
Petea - jaz nisem nikjer napisala, da nimam lastnih prihodkov. Napisala sem samo, da načrtno nisem zaposlena. V tem je velika razlika.

Svoje dohodke pa imam. Jasno, da, kot nezaposlena, slabše/manjše od moževih, ampak imam pa jih.

Tako, da niti ne provociram, niti ni to, da ne bi razumela, kaj hočeš ti povedati. Imam bolj občutek, da ti a-priori nočeš pogledati z mojega vidika. Po mojem mnenju (tudi to) zato, ker a priori zavračaš načrtno nezaposlenost in jo (ne vedno, velikokrat pa, očitno) enačiš z zajedanjem/molzenjem države in zaposlenih ljudi.

Davkoplačevalec pa ni samo tisti, ki plača dohodnino in ki mu trgajo razliko brutto/netto. Davkoplačevalci smo vsi. Ker je praktično neizvedljivo, da bi živel, ne da bi plačeval davke. Pa kakšnekoli že (jih je preveč za naštevanje).

Razlika med brutto in netto pa ne bi bila čisto nič manjša, če bi čudežno izginile lažne samohranilke, neodgovorne baby-štepanje familije in podobno, kar je bilo že omenjeno. Isti znesek bi šel v državno malho, samo razporedili bi ga drugače. Ali pa bi BDP države prikazali kot višji in trobezljali o gospodarski rasti.

Minimalec netto bi bil pa še vedno minimalec netto.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 494
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:25:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Saj, pogledano z nasprotnega vidika, mi sploh ne gre kaj dosti bolje, kakor pa recimo nekomu, ki dela za netto minimalca. Sem pred časom že naredila to primerjavo in sem bila kar presenečena nad tem, kaj je računica pokazala. Z nekaterih vidikov imam celo več stroškov, kakor zaposlen človek - s to razliko, da moram jaz denar za te stroške nekje najti, da jih plačam, saj nimam plače. Zaposlen človek pa svoje stroške plača s plačo.

Edino to mi ni jasno, kako me moj g. Mož pri svoji dohodnini lahko da v olajšavo. Pa nisem jaz njemu olajšava, pi*da - jaz sem mu strošek! user posted image A potem DURS to, da on mene vzdržuje (in da državi ni treba), njemu "kao" povrne s tistimi nekaj € dohodnine, ki mu jo vrnejo? Pa toliko, kolikor mu vrnejo, on zame zapravi na mesec, bentiš! Kaj pa preostalih 11 mesecev?


In kje oz. Kako najdes denar za svoje strokoske.....?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 495
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:27:09   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In kje oz. kako najdes denar za svoje stroske.....?

V podrobnosti ne bom šla, ker to smatram za svojo osebno stvar.

Dejstvo pa je, da ne prejemam socialne podpore in ne izigravam DURS-a, pa tudi marsikaj moram narediti, da pridem do tega svojega dohodka.

Ki je legalen in je nakazan na moj TRR.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 496
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:31:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Petea - jaz nisem nikjer napisala, da nimam lastnih prihodkov. Napisala sem samo, da načrtno nisem zaposlena. V tem je velika razlika.

Svoje dohodke pa imam. Jasno, da, kot nezaposlena, slabše/manjše od moževih, ampak imam pa jih.


Tako, da niti ne provociram, niti ni to, da ne bi razumela, kaj hočeš ti povedati. Imam bolj občutek, da ti a-priori nočeš pogledati z mojega vidika. Po mojem mnenju (tudi to) zato, ker a priori zavračaš načrtno nezaposlenost in jo (ne vedno, velikokrat pa, očitno) enačiš z zajedanjem/molzenjem države in zaposlenih ljudi.

Davkoplačevalec pa ni samo tisti, ki plača dohodnino in ki mu trgajo razliko brutto/netto. Davkoplačevalci smo vsi. Ker je praktično neizvedljivo, da bi živel, ne da bi plačeval davke. Pa kakšnekoli že (jih je preveč za naštevanje).

Razlika med brutto in netto pa ne bi bila čisto nič manjša, če bi čudežno izginile lažne samohranilke, neodgovorne baby-štepanje familije in podobno, kar je bilo že omenjeno. Isti znesek bi šel v državno malho, samo razporedili bi ga drugače. Ali pa bi BDP države prikazali kot višji in trobezljali o gospodarski rasti.

Minimalec netto bi bil pa še vedno minimalec netto.


V nasi drzavi se izgleda se dolgo ne bo nic spremenilo........"iznajdljivost" je se vedno vrednota........

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 497
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:31:44   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Prebrala še enkrat- točno tako kot je napisanuser posted image sedaj pa čakaaaamuser posted image



Imam dva brata in sestro in nikoli jih nebi zamenjal za drugo polovico žemlje. Si to hotla slišat?


Bi rekla, da si imas dva brata in sestro ter obe polovici zemlje...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 498
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:32:16   
mateyka
kerensa, jaz te štekam. jaz vidim to kot neke vrste državljansko nepokorščino, ker so skorumpiranci na oblasti. zakaj bi dajala kradljivcem v mahle, če se ti niti finančno ne splača, ne?

samo je tko tukaj na RR - eni, recimo jim idealisti, ne morejo rečt, da država, ko je ugrabljena s strani skorumpirancev, ni več neka lastna identiteta (naša last). in ker jo še vedno tako gledajo, vidijo tudi tvoje vrste državljansko nepokorščino kot najedanje veje na kateri sedimo. samo tukaj se je res treba vprašat ali je država še naša, če v bistvu ni več v naši lasti (gledano s strani tega da jo je nemogoče učinokovito vodit, ker je ugrabljena da tako rečem)..

no, malo sem zašla s teme o velikih družinah, ampak recimo, da je vse povezano user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.1.2014 22:35:05 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 499
   RE: Izjava Polone Juh
16.1.2014 22:35:02   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
V nasi drzavi se izgleda se dolgo ne bo nic spremenilo........"iznajdljivost" je se vedno vrednota........

Jaz sem si samo izračunala, da mi je takole bolje. Če bi se zaposlila, bi imela manj, kakor imam. Dokler mi zakonodaja to omogoča in to brez tega, da bi me država podpirala s socialno pomočjo, imam jaz čisto vest. Ne živim na tuj račun (g. Moža v to ne štejem), ampak na svojega in za to, da imam dohodek, tudi kaj delam, zato problema ne vidim.

Če je to iznajdljivost, potem bom tvojo izjavo vzela kot kompliment. Čeprav ni bilo tako mišljeno s tvoje strani. user posted image

Nenazadnje pa tudi delavec z recimo 1.000€ plače ne bo kar brez razloga zamenjal službe za drugo, kjer bi imel 600€ plače, kajne? Zakaj torej iti na slabše?

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 500
Stran:   <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  18 19 [20] 21 22   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?