|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 17:16:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: dota


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: dota
V bistvu pa lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota...ker nekdo ne prispeva tisto kar bi moral in kar bi lahko pa zaradi računice (kaj lahko iz malhe dobi), da je njemu lagodneje samo jemlje iz skupne malhe, mora nekdo drug prispevat v to malho več kot zmore.

Več, kot zmore, načeloma ne more prispevati nihče, kajne?




V prilepljenem primeru je tisti, ki mu je država pobrala več kot je zaslužil v bistvu prispeval več kot je zmogel, kajne?




Ni čisto tako....večino davka in prispevkov plača delodajalec na bruto......najbolj na j....delodajalec......res je pa, da je posledično zaradi tega lahko tisti, ki dela po podjemni ali avtorski pogodbi manj plačan (neto), ker delodajalec zračuna cel strošek tistega, ki ga pogodbeno vzame......

Bruto znesek je bil namreč 73 EUR.....delavec pa je dobil neto 48 EUR.....

Malo manipulatorsko je članek vseeno zapisan......ker država ni vzela delavcu več davka kot je njegovo neto izplačilo.....

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 551
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 17:24:22   
mateyka
"da si sami porušimo nekaj"? eh, če bi bilo to v resnici res, ne bi niti teoretično razmišlajla o tem kar sem. ker recimo to ne gre ravno tako (v tej smeri). recimo tista tema o črnem delu in kako so na švedskem to odpravili (če se še spomniš) jasno kaže; niso ljudje sami ta problem odpravljali ali se spreminjali s tem, da so doživljali množične katarze in karakterne preobrazbe, ampak je državno vodstvo naredilo dober plan, ki je bil v dobro ljudem in ga tudi skoz speljalo. ljudje sami ne bi nič "rušili", "spremenili" niti "gradili", brez da se to (ne) izpelje na grand scale-u drž. sistema. mislim, da take stvari na grand scale-u lahko izpelješ samo skozi en večji sistem (drž.), zato smo tudi "izumili" državo (in ne obratno). torej, ne, zame ta argument ne zdrži..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 552
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 18:00:50   
dota
Mi smo vsi smo vsak posameznik in celota.
Slehernik ki se goni za vsakdanjim kruhom, uni ki sedi in čaka da mu kaj pade in tisti ki sedi na poziciji moči in odloča. In odgovornost vsakega naj bi bila premosorazmerna moči in vplivu pri odločanju o pomembnih stvareh in ne obratno sorazmerna. In dejstvo je, da če vladarji (baj brth ali baj čojz) delajo v dobro slehrnika oz. raje gre družbi dobro. Vsem. In če gre dobro raji gre še boljšse vladarjem. In družba je točno toliko bogata kolikor je preskrbljen njen najšibkejši član.
In če se vsi zavedamo da je to dobrina uni gori in tisti doli se daj kaj narest, če ne smo v riti.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 553
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 18:04:52   
Kerensa
Don't ask what your Country can do for you, but what can you do for your Country. (John Fitzgerald Kennedy).

To v Sloveniji v praksi ni izvedljivo.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 554
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 18:51:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

"da si sami porušimo nekaj"? eh, če bi bilo to v resnici res, ne bi niti teoretično razmišlajla o tem kar sem. ker recimo to ne gre ravno tako (v tej smeri). recimo tista tema o črnem delu in kako so na švedskem to odpravili (če se še spomniš) jasno kaže; niso ljudje sami ta problem odpravljali ali se spreminjali s tem, da so doživljali množične katarze in karakterne preobrazbe, ampak je državno vodstvo naredilo dober plan, ki je bil v dobro ljudem in ga tudi skoz speljalo. ljudje sami ne bi nič "rušili", "spremenili" niti "gradili", brez da se to (ne) izpelje na grand scale-u drž. sistema. mislim, da take stvari na grand scale-u lahko izpelješ samo skozi en večji sistem (drž.), zato smo tudi "izumili" državo (in ne obratno). torej, ne, zame ta argument ne zdrži..


In koliko so rabili na Švedskem, da so zmanjšali delo na črno......leto ali dve.....ali 15, 20 let....? Torej je ljudstvo rabilo krepko število let, da je sprejelo spodbude švedske vlade, da naj so pošteni......

Pri nas ti danes tudi že vsak gostilničar da račun.....pred leti te je pa čukasto gledal, če si prosil zanj "no, pa potem naj bo, če že insistirate"....tudi študentsko delo se je omejilo (moralo bi se še bolj), se je pa vsaj precej omejilo navidezno študentsko delo in fake napotnice......pred leti, če je kdo omenil na RR lažno samohranilko je tričetrt RR planilo nanj, "brigaj se zase, kaj te briga, če se kdo znajde", danes so pa tisti, ki branijo lažne samohranilke v manjšini......in vse to je rešeno na sistemski, državni ravni in istočasno je ljudstvo doživelo katarzo in se karakterno preobrazilo......samo take spremembe se ne zgodijo v letu ali dveh, ampak so potrebna prej desetletja......

In ne, ne morem pristati na to, da je zgolj sistem za vse kriv.....ker to se zadnje čase zelo zlorablja......in iz ljudi dela debile, kot da pa se odrasel in odgovoren človek ni sposoben sam odločiti ali bo pošten ali ne......sistem je kriv, da lahko vsi krademo oz. smo iznajdljivi.......ker politiki kradejo lahko krademo še mi.....ker naša kraja je pa kaplja v morje.....kradli so politiki itak že vse od leta 1991 naprej, vendar dokler so bile drobtinice še za rajo, to ni bil problem, ker je vsak lahko malo pogoljufal in se znašel, če je pač bil iznajdljiv in zvečer zmolil dva oče naša, da si je moralno olajšal vest....


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 555
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 19:51:27   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Frodo,
ne bo držalo.
Varčevalni zakon je uvedel cenzus; tiste družine, ki presegajo 64 % povprečnih slovenskih prihodkov na družinskega člana, niso več upravičene do tega dodatka.





sicer se nisem nikoli ukvarjala s temi procenti in zneski...ampak...

jurja deljeno z 3
ali jurja deljeno z 8 menda ni isto?


A je kdo trdil, da ni?

Ne razumem, na kaj se nanaša tvoj komentar.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 556
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 19:58:23   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Zanimivo oz. po svoje pa tudi pričakovano pa je tudi, da se s tem o čemer govoriš ti in še nekateri ( tudi Polona v intervjuju), ne strinjajo ravno tisti, ki ne hodijo v službo oz. tisti, ki ne postanejo solzni, ko v rokah držijo plačilno listo na kateri s jim z vrha smeji brutto, na dnu pa joka netto plača.
Odgovarjajo v smislu saj ni čudno, če ljudje ne hodijo v službo, če se to ne izplača, saj jaz tudi prispevam v državno blagajno, čisto zadosti sem v državno blagajno dal, sedaj bom pa še malo ven vzel...in nimajo nič slabe vesti, čeprav vedo, da je velik del denarja od katerega tudi oni živijo, prislužen z garanjem.
Res je, da človek nima posebne motivacije hoditi v službo, ko bere , posluša in po svoje doživlja, da tisti zgoraj kradejo in dajejo denar tja kamor ne bi smel iti.
Pa vendar kam bi prišli, če bi vsi razmišljali v stilu teh, ki se jim ne "izplača" hoditi v službo oz. tistih, ki se jim zdi samoumevno kupovati hrano, plačevati čike in položnice ter druge stvari z denarjem, ki ga je nekdo drug zaslužil.
Vse tiste, ki tako razmišljajo bi rada spomnila na to, da denar v državno blagajno prispevajo tudi res težaški in fizikalni delavci in delavke. Taki, ki delajo na izmene, ki delajo na vročini, na dežju, z obrabljenimi vretenci in sklepi, z načetimi živci, z otroci v neprimernih varstvih,..Pa hodijo v službo, ker je zanje logično, da morajo za svoje in otrokovo blagostanje poskrbeti oni.Nekateri jim pravijo idealisti, neumneži, bedaki- zame so to ljudje na mestu in starši z veliko začetnico.

Nanje se spomnite, ko boste doma sedeli na toplem, čičkali , bakali in čakali, ker se vam ne izplača hoditi v službo. Po drugi strani pa takoj , ko se nakaže denar , tekli tega ( pa čeprav ga niste zaslužili ) , zapraviti. Se počutite dobro, ko vam vsakega 14-tega pade na TRR denar, za katerega niste niti mignili s prstom? Se vam dobro zdi, da ste na tak način pretentali državo, davčno, socialo? Hja, najbolj ste na tak način izkoristili tiste male garače, ki sem jih opisala zgoraj.
Naj vam tekne njihov kruh.




Me pa res zanima, če res veš iz prve roke, kako zgleda težaško fizično delo, ko ga imaš tako pesniško na jeziku, če res veš, kako je biti cel dan za trakom in ponavljati en sam gib, če veš, kako je delati na gradbišču ko je zunaj 5 stopinj, al pa v bajti brez oken štemat v steno. Res me zanima. Ker občutek imam, glede na napisano da ti v bistvu že celo življenje ni kej posebno hudega in živiš tko malo nad oblaki.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 557
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 19:58:45   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: dota
Mi kot družba bi se morali zavedati, da je ta socialnost države nekaj dobrega in nositi odgovornost da tako ostane, tisti ki smo tazadnji v verigi in tisti, ki so pri koritu. Definitivnot pa tatinstvo tistih pri koritu ni razlog, da si sami porušimo nekaj, kar obstaja med drugim tudi zato, da poskrbimo za njšibkejše člane družbe. In z najšibkejšim članom družbe vsekakor ne mislim tistega, ki si je izračunal, da se mu bolj splača biti nezaposlen (čeprav ima možnost biti zaposlen) in od družbe prejemati kar mu pripada. Tukaj ne gre za potrebo pač pa za lagodje, no ne lagodje ampak lagodnejše bivanje, življenje. Sistem ni bil narejen za take, pač pa za tiste, ki ne morejo delati, ki ne dobijo dela, ki so dejansko v stiski takšni ali drugačni.



podpišem tvoje celotno pisanje, citiram samo zaključek razmišljanja, da ne bo sporočilo predolgo

user posted image

(odgovor članu dota)
Neposredna povezava do sporočila: 558
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 19:59:21   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Edino, kar je, je to, da ne plačujem dohodnine.


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Samo napisala sem, da nisem zaposlena in da imam svoj dohodek. Ter replicirala, da davke pa ravno tako plačujem.


Torej ne plačuješ vseh davkov. user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Petea - jaz nisem nikjer napisala, da nimam lastnih prihodkov.

Nezaposlene osebe praviloma nimajo lastnih prihodkov.
Ker pa ne poznam tvojega finančnega položaja, sem napisala 'Kot nezaposlena in brez lastnih prihodkov'.

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Napisala sem samo, da načrtno nisem zaposlena. V tem je velika razlika.
Svoje dohodke pa imam. Jasno, da, kot nezaposlena, slabše/manjše od moževih, ampak imam pa jih.


Če te mož lahko uveljavlja kot vzdrževano družinsko članico, tudi moraš imeti precej nizke prihodke.


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Imam bolj občutek, da ti a-priori nočeš pogledati z mojega vidika. Po mojem mnenju (tudi to) zato, ker a priori zavračaš načrtno nezaposlenost in jo (ne vedno, velikokrat pa, očitno) enačiš z zajedanjem/molzenjem države in zaposlenih ljudi.


Mi je jasen tvoj pogled.

Ne zavračam načrtne nezaposlenosti drugih, če je to njihova osebna odločitev in če si jo lahko privoščijo v okviru npr. svojih oz. družinskih prihodkov. Midve sva trčili na nesporazumu, kako in predvsem od česa živiš oz. kdo te živi.
Vsakič ko pa izvem, da moram plačati višje in višje prispevke, davke ..., ker so - kot sem že napisala - razni ljudje na vseh nivojih izčrpali nekoč dobro zastavljen socialni sistem, me pa to seveda ne pusti ravnodušne.


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Razlika med brutto in netto pa ne bi bila čisto nič manjša, če bi čudežno izginile lažne samohranilke, neodgovorne baby-štepanje familije in podobno, kar je bilo že omenjeno. Isti znesek bi šel v državno malho, samo razporedili bi ga drugače. Ali pa bi BDP države prikazali kot višji in trobezljali o gospodarski rasti.


Če bi takšno sklepanje držalo, bi vse države imele isti režim, z istimi razlikami med bruto in neto prihodki, istimi BPD-ji, istimi sistemi ureditve javnih uslug itd.
Glede na to, da pa imajo države različne obdavčitve, različno zakonodajo, različno stopnjo korupcije in izigravanj sistema, pomeni, da če denar (nepošteno) odteka iz proračuna, je potrebno ali prekiniti to neupravičeno porabo in/ali dobiti nov vir oz. povečati obstoječi vir prihodkov.


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Minimalec netto bi bil pa še vedno minimalec netto.


Ne razumem, kaj misliš s tem.
A da bo vedno obstajal ali da bo vedno enak? Njegov obstoj, pomembnost in spreminjanje so odvisni od velikega števila dejavnikov.



IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
V bistvu imam še večji strošek - ti si zdravstveno zavarovana preko zaposlitve, jaz sem si morala obvezno sama plačevati.


user posted image user posted image user posted image
Tej izjavi pa sem se morala nasmejati.

Ne nimaš večjih stroškov za zdravstveno zavarovanje od zaposlenih oseb; tudi jaz si ga moram plačevati - in denar zanj ni mi podarjen, ampak prislužen - in znesek je višji od tvojega.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 559
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:02:49   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Torej ne plačuješ vseh davkov. user posted image

Saj nisem nikjer trdila, da plačujem vse.

Če te mož lahko uveljavlja kot vzdrževano družinsko članico, tudi moraš imeti precej nizke prihodke.

So nižji od cenzusa, pri katerem je treba oddati lastno dohodnino.





_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 560
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:05:50   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tej izjavi pa sem se morala nasmejati.

Ne nimaš večjih stroškov za zdravstveno zavarovanje od zaposlenih oseb; tudi jaz si ga moram plačevati - in denar zanj ni mi podarjen, ampak prislužen - in znesek je višji od tvojega.

Tukaj se pokaže najino različno dojemanje brutto in netto zneskov.

Kar se mene tiče, človek zasluži netto plačo. Ker je samo netto znesek t.r. otipljiv. Razlika med brutto in netto izgine oz. je ni na tvojem TRR na plačilni dan, torej ta del plače zame ni plača. Gre pa tvoje zdravstveno zavarovanje od tega dela plače. Ne od tvoje netto plače.

Jaz pa svoje zavarovanje plačujem od svojega netto dohodka.

In zato sem rekla, da imam višji strošek. Ker sem govorila o gotovini, ki jo imava npr. midve dejansko v rokah. Ne o brutto zneskih, katerih ne vidiva.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 17.1.2014 20:06:27 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 561
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:17:12   
liliana
Kerensa....jaz rabim eno kremo za obraz......user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 562
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:19:03   
Kerensa
Jaz sem blond, tako, da...

... zakaj ti zdaj o tem, da potrebuješ kremo za obraz?

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 563
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:25:43   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Tej izjavi pa sem se morala nasmejati.

Ne nimaš večjih stroškov za zdravstveno zavarovanje od zaposlenih oseb; tudi jaz si ga moram plačevati - in denar zanj ni mi podarjen, ampak prislužen - in znesek je višji od tvojega.

Tukaj se pokaže najino različno dojemanje brutto in netto zneskov.

Kar se mene tiče, človek zasluži netto plačo. Ker je samo netto znesek t.r. otipljiv. Razlika med brutto in netto izgine oz. je ni na tvojem TRR na plačilni dan, torej ta del plače zame ni plača. Gre pa tvoje zdravstveno zavarovanje od tega dela plače. Ne od tvoje netto plače.

Jaz pa svoje zavarovanje plačujem od svojega netto dohodka.

In zato sem rekla, da imam višji strošek. Ker sem govorila o gotovini, ki jo imava npr. midve dejansko v rokah. Ne o brutto zneskih, katerih ne vidiva.



Se ne strinjam s tabo glede tega, kaj je plača. Plača je namreč tvoj bruto dohodek, od katerega moraš prispevati določene zneske. V pogodbi o zaposlitvi (praviloma) vedno piše bruto znesek, saj se neto zneski dveh delavcev z istim bruto dohodkom lahko precej razlikujejo, saj so odvisni od olajšav, do katerih je posameznik upravičen.
Pred časom je Ronja v eni temi to lepo opisala (http://www.ringaraja.net/forum/fb.asp?m=6102297)

''mislim pa, da je keč v psihološki fori: delavci v ju in drugi redno zaposleni navadno nikoli ne vidijo svojih dajatev fizično mislim - meni ni bilo nikoli problem, da dam pol svoje plače državi, ker bruto številke niti gledala nisem - kaj me briga, rabim neto, to dobim in to je važno, s tistim se nisem pretirano ubadala, ker pač nisem glih poslovna. Spji in dooji pa denar imajo na računu in ga morajo potem nakazat državi - to pa bolj boli - dokazano s poizkusi, ljudje se drugače odzovemo, druge poti grejo v možganih, če preti izguba ali če gre za dobitek, pa je lahko ista stvar v osnovi, samo drugače prikazana (dobiš neto ali pa izgubiš davek).''




Tako da: jaz plačujem svoje zavarovanje, ki ga država zahteva v višjem znesku kot od tebe, iz svoje plače. Če ga ne bi rabila, bi lahko prejemala višjo (neto) plačo.



< Sporočilo je popravil petea -- 17.1.2014 20:26:45 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 564
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:27:34   
hektorina
Veš Petea, Kerensa ima VEDNO netto nakazila. Od tu zmeda user posted image ...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 565
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:29:00   
Kerensa
Prvič slišim, da bi komu na TRR nakazali brutto plačo.

Tako, da mislim, da imamo kar vsi netto nakazila. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 566
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:29:10   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
... Pred časom tudi jaz. Zato zelo dobro vem, kaj pomeni vstajati kar kmalu po 4. uri zjutraj, v najbolj svinjskem vremenu oditi peš ali z ubogim mestnim prevozom na lepo število kilometrov oddaljeno delovno mesto, kjer delovnik v teoriji sicer traja 8 ur, v praksi si pa lahko vesel, če jih je samo 10, ne pa 12. En odmor za malico ... Delovne razmere/pogoji, da te srat prime - od hlapov, zaradi katerih si dobesedno zadet in 10-urnega nepremičnega stanja na nogah pa do neznosne vročine (dodatne, sredi poletja) ali mraza, kjer tudi rokavice ne pomagajo (dobro se spomnim Jatine hladilnice v Zalogu, kjer smo skoraj pocrkali ... Po letu in 11-ih mesecih pa opisna sprememba delovnega mesta ... pa je bilo zakonu zadoščeno) in spet 2-letno podaljševanje, ne pa nedoločen čas. O regresu smo lahko samo sanjali, o sankcijah proti delodajalcu ni nihče razmišljal, ...


Kerensa,
zaradi tega, ker se delavci niste (ustrezno) uprli izkoriščanju, si je delodajalec malo po malo vedno bolj upal kršiti vaše pravice in vam nezagotavljati ustreznih delovnih pogojev ...

seveda pa so tisti tam pri koritu in predstavniki delodajalcev uspeli z dovolj neustrezno zakonodajo, (ne-)delovanjem zaradi vez in poznanstvom, neustreznim nadzorom pristojnih služb in neukrepanjem v znanih primerih kršitev to dopuščali.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 567
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:31:19   
hektorina

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Prvič slišim, da bi komu na TRR nakazali brutto plačo.

Tako, da mislim, da imamo kar vsi netto nakazila. user posted image



Kaj pa maš ti s plačami, če smem vprašat? Oz, kaj imaš s TRR?

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 568
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:31:30   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Zanimivo oz. po svoje pa tudi pričakovano pa je tudi, da se s tem o čemer govoriš ti in še nekateri ( tudi Polona v intervjuju), ne strinjajo ravno tisti, ki ne hodijo v službo oz. tisti, ki ne postanejo solzni, ko v rokah držijo plačilno listo na kateri s jim z vrha smeji brutto, na dnu pa joka netto plača.
Odgovarjajo v smislu saj ni čudno, če ljudje ne hodijo v službo, če se to ne izplača, saj jaz tudi prispevam v državno blagajno, čisto zadosti sem v državno blagajno dal, sedaj bom pa še malo ven vzel...in nimajo nič slabe vesti, čeprav vedo, da je velik del denarja od katerega tudi oni živijo, prislužen z garanjem.
Res je, da človek nima posebne motivacije hoditi v službo, ko bere , posluša in po svoje doživlja, da tisti zgoraj kradejo in dajejo denar tja kamor ne bi smel iti.
Pa vendar kam bi prišli, če bi vsi razmišljali v stilu teh, ki se jim ne "izplača" hoditi v službo oz. tistih, ki se jim zdi samoumevno kupovati hrano, plačevati čike in položnice ter druge stvari z denarjem, ki ga je nekdo drug zaslužil.
Vse tiste, ki tako razmišljajo bi rada spomnila na to, da denar v državno blagajno prispevajo tudi res težaški in fizikalni delavci in delavke. Taki, ki delajo na izmene, ki delajo na vročini, na dežju, z obrabljenimi vretenci in sklepi, z načetimi živci, z otroci v neprimernih varstvih,..Pa hodijo v službo, ker je zanje logično, da morajo za svoje in otrokovo blagostanje poskrbeti oni.Nekateri jim pravijo idealisti, neumneži, bedaki- zame so to ljudje na mestu in starši z veliko začetnico.

Nanje se spomnite, ko boste doma sedeli na toplem, čičkali , bakali in čakali, ker se vam ne izplača hoditi v službo. Po drugi strani pa takoj , ko se nakaže denar , tekli tega ( pa čeprav ga niste zaslužili ) , zapraviti. Se počutite dobro, ko vam vsakega 14-tega pade na TRR denar, za katerega niste niti mignili s prstom? Se vam dobro zdi, da ste na tak način pretentali državo, davčno, socialo? Hja, najbolj ste na tak način izkoristili tiste male garače, ki sem jih opisala zgoraj.
Naj vam tekne njihov kruh.




Me pa res zanima, če res veš iz prve roke, kako zgleda težaško fizično delo, ko ga imaš tako pesniško na jeziku, če res veš, kako je biti cel dan za trakom in ponavljati en sam gib, če veš, kako je delati na gradbišču ko je zunaj 5 stopinj, al pa v bajti brez oken štemat v steno. Res me zanima. Ker občutek imam, glede na napisano da ti v bistvu že celo življenje ni kej posebno hudega in živiš tko malo nad oblaki.


Kalbo vem, vem brez skrbi.
V svojem življenju nad oblaki,mi je bilo dano poleg drugih "šljakarskih" del bit zraven pri gradnji dveh hiš od prvega do zadnjega cegla. Prva izkušnja sega v najrosnejše otroštvo, ko sem se se kot mula več preigrala z malto in cegli kot s punčkami. Med tem ko je oče na roke kopal temelje, štemal in ostalo in mati metala pesek in cement v mešalec.Ko sva se našla z mojim, sem vso celotno zadevščino doživljala še enkrat, le da so se vloge nekoliko zamenjale.Kopal, štemal in vse ostalo je moj dragi v mešalec pa sem večkrat metala tudi jaz. Pa to se mi ne takrat ne danes ni zdelo nič nenavadnega. Vse , ki jih poznam, so na podoben način gradili hiše. Pa nekako se mi ni zdelo tako hudo, ker sva vedela, da delava zase in za svoje otroke. Več sva naredila sama in seveda ob fizični pomoči prijateljev in sorodnikov , več denarja je ostalo za druge stvari.
Veš prav imaš. Ker sem bila že kot smrkljica vzgojena, da brez dela ni jela, se še danes zavedam, da mi ni nikoli nič posebej falilo. Pa ne zaradi izobilja, ki ga nikoli nisem bila deležna, temveč zaradi tega, ker so mi že kmalu zabili v glavo, da je treba za določeno stvar delati in ne čakati, da ti pade v naročje zastonj.
Ne bi mi bilo treba vsega tega pisariti. V bistvu ne čutim neke posebne potrebe po zagovarjanju, ker mi resnično ni nič falilo.Zato sta pač zaslužna moja dva delavna starša. Tole sem v bistvu napisala zato, ker imam pri tebi vedno občutek, da se za znoret smiliš sam sebi. Zakaj? Zaradi tistih enih kavbojk in življenja na 38 kvadratih? Zaradi tega, ker si moral pač malo dozidati hišo, ko si se priženil in se je pač zgodilo, da si moral kdaj štemati tudi pozimi? Meni se to ne zdi tako grozno no. Tudi drugi smo dali skozi marsikaj in ravno zaradi tega se nam upira neko brezdelje, neko neodgovrno življenje na plečih drugega.
Vsak nosi svoj križ, ki se mu zdi najtežji. Če pa se nanj obeša še nekaj ljudi, ki se jim ne da nositi svojega, je pa ta še težji. Ni res?




_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 569
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:31:54   
Kerensa
Kar sem napisala, sem napisala zato, ker so bili predtem omenjeni ubogi, izkoriščani, fizični delavci, katerim naj bi nezaposleni odžirali kruh. Ne zato, da bi ugotavljala, zakaj sem se jaz (in 10-tisoči drugih v SLO) pred davnimi leti odločila, kakor sem se. To obdobje je za mano. Smatram ga kot dobro šolo, za katero nimam namena dopustiti, da bi se mi še kdaj ponovila. Nenazadnje pa - sem raje doma in brez plače, kakor pa, da bi hodila v službo in mi potem ne bi plačali. Kar se zadnja leta dogaja dobesedno dnevno (vsi preberemo v medijih).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 570
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:34:09   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: hektorina
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Prvič slišim, da bi komu na TRR nakazali brutto plačo.

Tako, da mislim, da imamo kar vsi netto nakazila. user posted image

Kaj pa maš ti s plačami, če smem vprašat? Oz, kaj imaš s TRR?

Odvisno, s čigavo plačo. S plačo mojega g. Moža imam npr. vse. user posted image Z mojo, recimo, nimam nič, ker je nimam. user posted image In s plačami drugih tudi nimam nič, ker niso ne moje, ne od mojega g. Moža. user posted image

Vprašanja "kaj imam s TRR" pa ne razumem. Me sprašuješ, če imam TRR? Ja seveda ga imam. Težko je danes biti brez. Me sprašuješ, kaj imam nakazano na TRR? Poleg otroškega dodatka še svoj dohodek. Če si me pa vprašala kaj tretjega, mi pa, prosim, razloži, ker nisem razumela.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 571
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:37:44   
hektorina
A se ti zdi vredno, da ti karkoli razlagam? Menda pa ja ne.


(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 572
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:39:52   
Kerensa
Kakor želiš. Sklepala sem, da želiš odgovor, glede na to, da si postavila vprašanje. Vprašanja žal nisem razumela, tako, da sem te prosila za razlago. Če je ne napišeš, potem tudi jaz ne morem odgovoriti. Tako, da se sama odloči, ali želiš odgovor ali ne. Ker če ga ne, potem je nesmiselno, da si vprašanje že prvotno postavila.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 573
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:40:08   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Prvič slišim, da bi komu na TRR nakazali brutto plačo.

Tako, da mislim, da imamo kar vsi netto nakazila. user posted image



Človek se celo življenje uči. user posted image

Tudi v Sloveniji obstajajo ljudje, ki dobijo celo bruto plačo na svoj TRR račun, nato pa šele z njega plačujejo prispevke ...
Tako da - nimajo kar vsi neto nakazil. Je pa takih v primerjavi s prejemniki neto nakazil precej manj.


(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 574
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:41:38   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Tudi v Sloveniji obstajajo ljudje, ki dobijo celo bruto plačo na svoj TRR račun, nato pa šele z njega plačujejo prispevke ...

A ja? Kdo? Ni treba poimensko... samo usmeri mi razmišljanje. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 575
Stran:   <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  21 22 [23] 24 25   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Hrana.
пеперутка16

Kdaj ste začeli s kuhanim sadjem ali zelenjavo (riž, korenček, jabolka)?

Od 3. meseca. (10%)

Od 4. meseca. (20%)

Od 5. meseca. (10%)

Od 6. meseca. (60%)


Število vseh glasov: 10

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!