|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:44:58   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Tudi v Sloveniji obstajajo ljudje, ki dobijo celo bruto plačo na svoj TRR račun, nato pa šele z njega plačujejo prispevke ...

A ja? Kdo? Ni treba poimensko... samo usmeri mi razmišljanje. user posted image



tisti, ki delajo preko s.p. dobi bruto nakazilo in si potem sam odvede prispevke

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 576
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:45:17   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Če te mož lahko uveljavlja kot vzdrževano družinsko članico, tudi moraš imeti precej nizke prihodke.

So nižji od cenzusa, pri katerem je treba oddati lastno dohodnino.



Za uveljavljanje olajšave družinskega člana je postavljena meja nižje od tiste, ki je določena za oddajo lastne dohodninske napovedi.


< Sporočilo je popravil petea -- 17.1.2014 20:47:18 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 577
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:46:02   
Kerensa
Samostojno zaposlen... no, na to nisem pa niti pomislila.

Hvala za odgovor.

Zdaj grem pa Farm Heros Sago klikat. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 578
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:46:57   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Frodo,
ne bo držalo.
Varčevalni zakon je uvedel cenzus; tiste družine, ki presegajo 64 % povprečnih slovenskih prihodkov na družinskega člana, niso več upravičene do tega dodatka.





sicer se nisem nikoli ukvarjala s temi procenti in zneski...ampak...

jurja deljeno z 3
ali jurja deljeno z 8 menda ni isto?


A je kdo trdil, da ni?

Ne razumem, na kaj se nanaša tvoj komentar.



v smislu, da kao velike družine niso upravičene več do tega dodatka...večina jih je še...ker ne poznam veliko takih, da imajo +5 otrok in fantastično plačo...
nič osebnega user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 579
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:47:39   
Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Torej ne plačuješ vseh davkov. user posted image

Saj nisem nikjer trdila, da plačujem vse.

Če te mož lahko uveljavlja kot vzdrževano družinsko članico, tudi moraš imeti precej nizke prihodke.

So nižji od cenzusa, pri katerem je treba oddati lastno dohodnino.



Za uveljavljanje olajšave družinskega člana je postavljena meja nižje od tiste, ki je določena za oddajo lastne dohodninske napovedi.


Saj sem napisala, da imam nižji dohodek. Nobenih zneskov nisem omenjala.

In točnih niti ne poznam. Vem, da imam manj kot tistih 11% ali koliko že in vem, da me je g. Mož napisal v svojo dohodnino (+ potomca). In vem, da so nas upoštevali. Vse ostalo mi je popolnoma nepomembno.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 580
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:49:10   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Frodo,
ne bo držalo.
Varčevalni zakon je uvedel cenzus; tiste družine, ki presegajo 64 % povprečnih slovenskih prihodkov na družinskega člana, niso več upravičene do tega dodatka.




sicer se nisem nikoli ukvarjala s temi procenti in zneski...ampak...

jurja deljeno z 3
ali jurja deljeno z 8 menda ni isto?


A je kdo trdil, da ni?

Ne razumem, na kaj se nanaša tvoj komentar.



v smislu, da kao velike družine niso upravičene več do tega dodatka...večina jih je še...ker ne poznam veliko takih, da imajo +5 otrok in fantastično plačo...


Obstajajo pa družine s tremi otroki, ki so lahko brez tega dodatka ostale zaradi preseganja cenzusa za nekaj evrov ali centov ...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 581
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:50:40   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kalbo vem, vem brez skrbi.
V svojem življenju nad oblaki,mi je bilo dano poleg drugih "šljakarskih" del bit zraven pri gradnji dveh hiš od prvega do zadnjega cegla. Prva izkušnja sega v najrosnejše otroštvo, ko sem se se kot mula več preigrala z malto in cegli kot s punčkami. Med tem ko je oče na roke kopal temelje, štemal in ostalo in mati metala pesek in cement v mešalec.Ko sva se našla z mojim, sem vso celotno zadevščino doživljala še enkrat, le da so se vloge nekoliko zamenjale.Kopal, štemal in vse ostalo je moj dragi v mešalec pa sem večkrat metala tudi jaz. Pa to se mi ne takrat ne danes ni zdelo nič nenavadnega. Vse , ki jih poznam, so na podoben način gradili hiše. Pa nekako se mi ni zdelo tako hudo, ker sva vedela, da delava zase in za svoje otroke. Več sva naredila sama in seveda ob fizični pomoči prijateljev in sorodnikov , več denarja je ostalo za druge stvari.
Veš prav imaš. Ker sem bila že kot smrkljica vzgojena, da brez dela ni jela, se še danes zavedam, da mi ni nikoli nič posebej falilo. Pa ne zaradi izobilja, ki ga nikoli nisem bila deležna, temveč zaradi tega, ker so mi že kmalu zabili v glavo, da je treba za določeno stvar delati in ne čakati, da ti pade v naročje zastonj.
Ne bi mi bilo treba vsega tega pisariti. V bistvu ne čutim neke posebne potrebe po zagovarjanju, ker mi resnično ni nič falilo.Zato sta pač zaslužna moja dva delavna starša. Tole sem v bistvu napisala zato, ker imam pri tebi vedno občutek, da se za znoret smiliš sam sebi. Zakaj? Zaradi tistih enih kavbojk in življenja na 38 kvadratih? Zaradi tega, ker si moral pač malo dozidati hišo, ko si se priženil in se je pač zgodilo, da si moral kdaj štemati tudi pozimi? Meni se to ne zdi tako grozno no. Tudi drugi smo dali skozi marsikaj in ravno zaradi tega se nam upira neko brezdelje, neko neodgovrno življenje na plečih drugega.
Vsak nosi svoj križ, ki se mu zdi najtežji. Če pa se nanj obeša še nekaj ljudi, ki se jim ne da nositi svojega, je pa ta še težji. Ni res?




Malo si očitu tečnarila ko je zidal bajto in kasneje si svojemu kot vsaka normalna ženska pomagala mešat malto....nisem tega vprašal. To je edini način, na katerega smo si lahko v naših lepih časih stanovanjski problem rešili. Vprašal sem te, če si te stvari počela za zaslužek oziroma preživetje, mislim trak za minimalca, in podobne stvari. Če edino fizično delo poznaš z lastne bajte, potem res ne veš, kaj je fizično delo in ga fino težko opevaš. V bistvu si precej nesrečno podobna Semoliču.

38 kvadratov in dozidava bajte v kateri živimo ni pa nič zaradi česar bi se smilil sam sebi. Je še kaj hujšega v življenju. Sam to si itak uporabla kot provokacijo a nede :)

PS: Spodaj pod mano sta pa tale hip dva precej hvaležna, da nismo deset_ kilometrov stran, ampak samo dve rami stopnic. Pridemo prav, tko kot je nam prišel prostor pod streho prav.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 17.1.2014 20:56:09 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 582
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:51:19   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Frodo,
ne bo držalo.
Varčevalni zakon je uvedel cenzus; tiste družine, ki presegajo 64 % povprečnih slovenskih prihodkov na družinskega člana, niso več upravičene do tega dodatka.




sicer se nisem nikoli ukvarjala s temi procenti in zneski...ampak...

jurja deljeno z 3
ali jurja deljeno z 8 menda ni isto?


A je kdo trdil, da ni?

Ne razumem, na kaj se nanaša tvoj komentar.



v smislu, da kao velike družine niso upravičene več do tega dodatka...večina jih je še...ker ne poznam veliko takih, da imajo +5 otrok in fantastično plačo...


Obstajajo pa družine s tremi otroki, ki so lahko brez tega dodatka ostale zaradi preseganja cenzusa za nekaj evrov ali centov ...



thats life.

saj se niso za tretjega odločile zaradi dodatka user posted image



(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 583
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:52:46   
kalbo
O seveda, thats lifeuser posted image

PS: Pa nisem rabil dvigovat z računa, je nekak samo izpuhtelo user posted image

< Sporočilo je popravil kalbo -- 17.1.2014 20:53:36 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 584
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 20:58:25   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

O seveda, thats lifeuser posted image

PS: Pa nisem rabil dvigovat z računa, je nekak samo izpuhtelo user posted image



ta lajf se nanaša na najbolj intimne odločitve med dvema posameznikoma, ali se motim?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 585
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:00:13   
kalbo
Ne, na par centov faljen dodatekuser posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 586
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:01:44   
RIJA*
kaj češ, nekdo pač mora biti tudi pod tem cenzusom, zmeraj je tak...sicer bi ga ne postavljali...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 587
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:04:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne vem, če lahko to tako argumentiraš (kdo koliko prispeva v malho), ko ti elitni del krade miljone in miljone iz te malhe. hočem samo rečt - what's the point - posredno dajat kradljivcem svoj prislužen denar?


Elita krade ker je velika toleranca do "iznajdljivosti". Pravno drzavo smo sistematicno vsi unicevali, ker bi vsi radi bili neke izjeme za katere pravila ne veljajo. Od drobnih do velikih.
Vedno gledaom kaj drugi delajo in s tem opravicujemo svoja dejanja. Kot ti sedaj...


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 588
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:07:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Vsak naj ima toliko otrok, kolikor jih je sposoben vzdrževati, jim nuditi dostojno življenje. Žal samo iz ljubezni lahko živijo samo princi in pricese v pravljicah.

Enako kot pri podjetju. Ne moremo imeti več zaposlenih, kot jim lahko nudimo plače.

Ja lahko zmanjšamo plače in povečamo št. zaposlenih, kot lahko zmanjšamo določene ugodnosti v familiji, da povečamo družino. Dokler so vsi zadovoljni, volk sit in koza cela, vse gre.
Ko pa zaradi naših želja, hrepenja po več, začne nekdo trpeti, pa bi zato, ker še vedno želimo ohraniti vse standarde, naj nekdo drug za nas plačal razliko do našega prvotnega ugodja. E, takrat se pa popolnoma strinjam z gospo Polono Juh.


Tako.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 589
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:08:29   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kalbo vem, vem brez skrbi.
V svojem življenju nad oblaki,mi je bilo dano poleg drugih "šljakarskih" del bit zraven pri gradnji dveh hiš od prvega do zadnjega cegla. Prva izkušnja sega v najrosnejše otroštvo, ko sem se se kot mula več preigrala z malto in cegli kot s punčkami. Med tem ko je oče na roke kopal temelje, štemal in ostalo in mati metala pesek in cement v mešalec.Ko sva se našla z mojim, sem vso celotno zadevščino doživljala še enkrat, le da so se vloge nekoliko zamenjale.Kopal, štemal in vse ostalo je moj dragi v mešalec pa sem večkrat metala tudi jaz. Pa to se mi ne takrat ne danes ni zdelo nič nenavadnega. Vse , ki jih poznam, so na podoben način gradili hiše. Pa nekako se mi ni zdelo tako hudo, ker sva vedela, da delava zase in za svoje otroke. Več sva naredila sama in seveda ob fizični pomoči prijateljev in sorodnikov , več denarja je ostalo za druge stvari.
Veš prav imaš. Ker sem bila že kot smrkljica vzgojena, da brez dela ni jela, se še danes zavedam, da mi ni nikoli nič posebej falilo. Pa ne zaradi izobilja, ki ga nikoli nisem bila deležna, temveč zaradi tega, ker so mi že kmalu zabili v glavo, da je treba za določeno stvar delati in ne čakati, da ti pade v naročje zastonj.
Ne bi mi bilo treba vsega tega pisariti. V bistvu ne čutim neke posebne potrebe po zagovarjanju, ker mi resnično ni nič falilo.Zato sta pač zaslužna moja dva delavna starša. Tole sem v bistvu napisala zato, ker imam pri tebi vedno občutek, da se za znoret smiliš sam sebi. Zakaj? Zaradi tistih enih kavbojk in življenja na 38 kvadratih? Zaradi tega, ker si moral pač malo dozidati hišo, ko si se priženil in se je pač zgodilo, da si moral kdaj štemati tudi pozimi? Meni se to ne zdi tako grozno no. Tudi drugi smo dali skozi marsikaj in ravno zaradi tega se nam upira neko brezdelje, neko neodgovrno življenje na plečih drugega.
Vsak nosi svoj križ, ki se mu zdi najtežji. Če pa se nanj obeša še nekaj ljudi, ki se jim ne da nositi svojega, je pa ta še težji. Ni res?




Malo si očitu tečnarila ko je zidal bajto in kasneje si svojemu kot vsaka normalna ženska pomagala mešat malto....nisem tega vprašal. To je edini način, na katerega smo si lahko v naših lepih časih stanovanjski problem rešili. Vprašal sem te, če si te stvari počela za zaslužek oziroma preživetje, mislim trak za minimalca, in podobne stvari. Če edino fizično delo poznaš z lastne bajte, potem res ne veš, kaj je fizično delo in ga fino težko opevaš. V bistvu si precej nesrečno podobna Semoliču.

38 kvadratov in dozidava bajte v kateri živimo ni pa nič zaradi česar bi se smilil sam sebi. Je še kaj hujšega v življenju. Sam to si itak uporabla kot provokacijo a nede :)

PS: Spodaj pod mano sta pa tale hip dva precej hvaležna, da nismo deset_ kilometrov stran, ampak samo dve rami stopnic. Pridemo prav, tko kot je nam prišel prostor pod streho prav.

Ne, Kalbo to ni vse , vendar nima smisla vsega pisati. Napisala sem ti zato , ker se, pa čeprav verjetno to ni bil tvoj namen- tokrat strinjava. Res mi ni nič manjkalo, za kar sta zaslužna moja delovna starša, ki sta dala vse to skozi, kar mi ti mečeš pod nos v smislu, da nimam pojma in zaradi česar sem med drugim to kar sem danes. Močno upam, da bova znala to privzgojiti tudi svojim otrokom. V teh časih in ob podobnem razmišljanju, ki ga tule gor večkrat lahko zaslediš, vidim, da bova imela kar težko delo. In Bog ve, če jih bova sploh prav učila.
Mogoče bi bilo bolje, da bi ubrala kar tvoj stil : "Udri brate po konju"...samo kaj ko tako ne znam vzgajati.user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 590
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:11:55   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Ne, Kalbo to ni vse , vendar nima smisla vsega pisati. Napisala sem ti zato , ker se, pa čeprav verjetno to ni bil tvoj namen- tokrat strinjava. Res mi ni nič manjkalo, za kar sta zaslužna moja delovna starša, ki sta dala vse to skozi, kar mi ti mečeš pod nos v smislu, da nimam pojma in zaradi česar sem med drugim to kar sem danes. Močno upam, da bova znala to privzgojiti tudi svojim otrokom. V teh časih in ob podobnem razmišljanju, ki ga tule gor večkrat lahko zaslediš, vidim, da bova imela kar težko delo. In Bog ve, če jih bova sploh prav učila.
Mogoče bi bilo bolje, da bi ubrala kar tvoj stil :"Udri brate po konju"...samo kaj ko tako ne znam vzgajati.[ ".user posted image



Ni šlo brez tega a nede, pa tko lepo si začelauser posted image Ja to bo, to je moj stil, zdele vsi trije fejst prestrašeni stojijo tamle in čakajo, da bodo dobil večerno porcijo mojga stila. Tole je blo podobno kot homofobija, spet eden izmed tvojih Jolijev.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 17.1.2014 21:13:47 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 591
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:12:23   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Frodo,
ne bo držalo.
Varčevalni zakon je uvedel cenzus; tiste družine, ki presegajo 64 % povprečnih slovenskih prihodkov na družinskega člana, niso več upravičene do tega dodatka.




sicer se nisem nikoli ukvarjala s temi procenti in zneski...ampak...

jurja deljeno z 3
ali jurja deljeno z 8 menda ni isto?


A je kdo trdil, da ni?

Ne razumem, na kaj se nanaša tvoj komentar.



v smislu, da kao velike družine niso upravičene več do tega dodatka...večina jih je še...ker ne poznam veliko takih, da imajo +5 otrok in fantastično plačo...


Obstajajo pa družine s tremi otroki, ki so lahko brez tega dodatka ostale zaradi preseganja cenzusa za nekaj evrov ali centov ...



thats life.

saj se niso za tretjega odločile zaradi dodatka user posted image



sem šla poiskat podatke in preračunat številu velikih družin, ki so po uveljavitvi cenzusa leta 2012 ostale brez dodatka:

takšnih petčlanskih družin je bilo več kot 1300, šest (ali več-)članskih družin pa več kot 210



ja, res je, da se starši za več otrok nismo odločili zaradi tega dodatka; a država bi lahko najprej začela varčevati kje drugje, ne pa na otrocih (ne tistih iz velikih kot tudi na tistih iz manjših družin)


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 592
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:13:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Mi pa tekne moj/naš (družinski) kruh.


Enako ti je teknil tudi kruh, ki si ga imela ko se nisi hotela uradno zaposliti, ker se je na crno bolj izplacalo. Da iznajdljivosti pri transferjih sploh ne nacenjamo. Zato se mi ta tvoja izpoved izmucenega dekleta v hladilnicah ... zdi povsem pateticna, zavajajoca, neiskrena in nepotrebna.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 593
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:15:44   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: petea



sem šla poiskat podatke in preračunat številu velikih družin, ki so po uveljavitvi cenzusa leta 2012 ostale brez dodatka:

takšnih petčlanskih družin je bilo več kot 1300, šest (ali več-)članskih družin pa več kot 210



ja, res je, da se starši za več otrok nismo odločili zaradi tega dodatka; a država bi lahko najprej začela varčevati kje drugje, ne pa na otrocih (ne tistih iz velikih kot tudi na tistih iz manjših družin)



Ja, sploh ko pogledaš, kaj dobijo otroc na krožnik v šoli in kaj poslanci za isti znesek v poslanski menzi.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 594
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:17:05   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Mi pa tekne moj/naš (družinski) kruh.


Enako ti je teknil tudi kruh, ki si ga imela ko se nisi hotela uradno zaposliti, ker se je na crno bolj izplacalo. Da iznajdljivosti pri transferjih sploh ne nacenjamo. Zato se mi ta tvoja izpoved izmucenega dekleta v hladilnicah ... zdi povsem pateticna, zavajajoca, neiskrena in nepotrebna.

Opa, a nis rekla, da njo pa spoštuješ, ker direkt pove, da goljufa.....nimam demence, kot eni pravjo tle gor.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 595
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:17:08   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Yep, da ti pokimam - poznam tudi takšne, ki do maksimuma izkoriščajo socialo, DURS in podobno. Načrtno. Že dolgo. In nobenega namena nimajo, da bi to spremenili. Jih po svoje razumem, ker - zakaj pa bi, če jim gre pa na tak način bolje, kakor pa bi jim šlo, če bi se zaposlili? Zakonodaja jim to omogoča, torej to počnejo (skorajda) legalno. Po drugi strani je pa to bull-shit že samo zato, ker npr. pomislim, da gre denar (mogoče) za njih tudi od plače mojega g. Moža. Mi je jasno, da na tisti znesek ni vpliva in da bi šel tudi, če teh ljudi ne bi bilo, ampak vseeno.

Sem se pa že večkrat vprašala, kaj bi bilo s temi ljudmi (predvsem otroci v družinah), če bi jim čez noč vso to socialo ukinili? In bi ostali brez enega samega centa. Popolnoma neiznajdljivi, navajeni samo tega, da gredo 1x na mesec na bankomat.

A bi to vse pocrkalo al' kaj?

Bom kar radovedna pa vprasala ce si zadnje case imela kaksno nesreco ali hud padec. Zdi se, da si izgubila spomin user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 596
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:19:22   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Mi pa tekne moj/naš (družinski) kruh.

Enako ti je teknil tudi kruh, ki si ga imela ko se nisi hotela uradno zaposliti, ker se je na crno bolj izplacalo. Da iznajdljivosti pri transferjih sploh ne nacenjamo. Zato se mi ta tvoja izpoved izmucenega dekleta v hladilnicah ... zdi povsem pateticna, zavajajoca, neiskrena in nepotrebna.

Seveda mi je teknil. Drugače bi bila lačna. In marsikdaj sem tudi bila. In ne vedno po svoji krivdi.

Po ostalem, kar si napisala, pa... ne živim več v svoji preteklosti, veš? Določene stvari so bile pred 15-imi leti in/ali več, določene pred cca. 10-imi, določene so pa zdaj. Če ti mene sodiš po mojih napakah iz moje preteklosti, potem izvoli.

Je pa žalostno, da ljudi, ki še danes delajo, kakor sem takrat delala jaz, smatraš kot patetične, zavajujoče, neiskrene in nepotrebne. Sebe sem v napisanem dala samo za primer - za boljše razumevanje, da se ve, da še prekleto dobro vem, kaj je težko fizično delo in kaj pomeni imeti malo ali nič denarja. Ti si pač razumela drugače.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 597
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:20:35   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Opa, a nis rekla, da njo pa spoštuješ, ker direkt pove, da goljufa.....nimam demence, kot eni pravjo tle gor.

Vidim, da me imaš tudi ti še za Kerenso 10 years ago.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 598
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:21:55   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Yep, da ti pokimam - poznam tudi takšne, ki do maksimuma izkoriščajo socialo, DURS in podobno. Načrtno. Že dolgo. In nobenega namena nimajo, da bi to spremenili. Jih po svoje razumem, ker - zakaj pa bi, če jim gre pa na tak način bolje, kakor pa bi jim šlo, če bi se zaposlili? Zakonodaja jim to omogoča, torej to počnejo (skorajda) legalno. Po drugi strani je pa to bull-shit že samo zato, ker npr. pomislim, da gre denar (mogoče) za njih tudi od plače mojega g. Moža. Mi je jasno, da na tisti znesek ni vpliva in da bi šel tudi, če teh ljudi ne bi bilo, ampak vseeno.

Sem se pa že večkrat vprašala, kaj bi bilo s temi ljudmi (predvsem otroci v družinah), če bi jim čez noč vso to socialo ukinili? In bi ostali brez enega samega centa. Popolnoma neiznajdljivi, navajeni samo tega, da gredo 1x na mesec na bankomat.

A bi to vse pocrkalo al' kaj?

Bom kar radovedna pa vprasala ce si zadnje case imela kaksno nesreco ali hud padec. Zdi se, da si izgubila spomin user posted image

Nobene nesreče, nobenega padca, nobene izgube spomina.

Samo nepotreben cinizem s tvoje strani. Ker jaz nikoli nisem živela izključno od socialnih transferjev.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 599
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 21:22:38   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: petea



sem šla poiskat podatke in preračunat številu velikih družin, ki so po uveljavitvi cenzusa leta 2012 ostale brez dodatka:

takšnih petčlanskih družin je bilo več kot 1300, šest (ali več-)članskih družin pa več kot 210



ja, res je, da se starši za več otrok nismo odločili zaradi tega dodatka; a država bi lahko najprej začela varčevati kje drugje, ne pa na otrocih (ne tistih iz velikih kot tudi na tistih iz manjših družin)



Ja, sploh ko pogledaš, kaj dobijo otroc na krožnik v šoli in kaj poslanci za isti znesek v poslanski menzi.



kalbo,
poslanci imajo težje delo (in telo) - rabijo večje obroke ... user posted image
(razlike v prihodkih so postranska stvar ...)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 600
Stran:   <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  22 23 [24] 25 26   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?