|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2014
26.2.2014 11:30:17   
nelinka
Pozdravljene punce!

Tudi jaz sem proti FB, ne nasplošno, ampak za takšne stvari kot je ta. Tako da nas bo kr nekaj tu aktivnih user posted image .

Slabosti so popustile (trenutno sem v 14. tednu) tako da punce, kr pogumno zgleda je pri večini res prvo trimesečje kritično, pri meni je bilo v prejšnji nosečnosti enako, le v prvi sem jo odnesla brez slabosti.

: ne me prijet za besedo ampak nekako tako naj bi bilo (pri meni je držalo) da utripi okrog 140 pomenijo fantka, čez 160 pa punčko. Ampak res ne vzet tega kot pravilo user posted image

: danes imam ns, n evem zakaj ampak tokrat grem malo s strahom, pri prejšnjih sem se je veselila, zdaj pa...user posted image
Za spol ne bom vprašala, vsaj ne zdaj ker ne verjamem da to drži (v obeh prejšnjih nosečnostih so mi na NS napovedali fantka, pa enkrat ni držalo), tako da itak ne bom verjela do morfologije. Tam pa bo G kr sama povedala user posted image

Uživajte in upam da tistim ki še "trpite" slabosti in druge nevšečnosti čim prej minejo.

(odgovor članu natashy9)
Neposredna povezava do sporočila: 701
   RE: Septembrke 2014
26.2.2014 11:33:18   
nelinka
jshdfohfoncf.... me je že raz**** rr

Ono o utripih je namenjeno LILČ

lp

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 702
   RE: Septembrke 2014
26.2.2014 14:08:51   
Anonimen
Živjo punce!

Tale sonček človeka kar vabi ven. Ampak mene je spet viroza dobila user posted image .

Jaz sem imela v ponedeljek kontrolni ultrazvok in je bilo vse vredu. Sem bila kar malo živčna pred pregledom. Dojenček se je lepo videl in se pretegoval. Rekla je da je primerno velik, čeprav nisem zvedela koliko naj bi to bilo. Sem pa imela to zadnji pregled pri izbrani ginekologinji v tej nosečnosti. Od zdaj naprej bom imela namreč vse preglede v ambulanti za patološko nosečnost v porodnišnici zaradi nosečniške sladkorne, ker sem na inzulinu.

Komaj že čakam 10. marca, ko imam nuhalno. Tudi mož se že veseli. Midva tudi v tej nosečnosti ne bova vprašala za spol. In tudi imena bova obdržala zase do poroda. O imenih se še nisva kaj dosti pogovarjala. Za fantka bo verjetno ostalo izbrano ime iz prve nosečnosti, pri izbiri imena za punčko pa bo malo več dela user posted image .
Lepo se imejte.

Anonimna 81

(odgovor članu nelinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 703
   RE: Septembrke 2014
26.2.2014 15:00:48   
bleeboo
Ojla,

kako ste? Upam, da čim več zunaj na sončku, dokler je še... :) Sicer imam totalno zabasan nos, a sem z malim praktično cele popoldneve zunaj (pač cel pokl robčkov imam po žepih).
Petek in naša nuhalna se pa tudi že hitro bližata! :) Danes se mi zdi celo, da mi je za odtenek manj slabo. Se vidi, da se bliža drugo trimesečje...

A ima katera angelsound slučajno? Jaz ga imam še iz prejšnje nosečnosti - in v soboto sem prvič tudi doma slišala utrip malega srčka. :)

Joj, tisto a 140/min za fantke in 160/min za punčke pri nas ne drži, pa tudi močno dvomim, da je kakšna resna (tj. vsaj malo znanstveno podprta) povezava med tem. Je kar je, spol se zdiferencira v 9. tednu, povsem jasno pa vidi pol po 15. tednu enkrat, koliko vem. No, geni so pa itak že s prvega dne oploditve določeni. ;)

Za tiste, ki želijo popravljat seznam - jaz sem na tisti post, kjer je seznam, kliknila "citiraj", nato pa zbrisala začetek in konec (tisti quote), vmes pa popravila podatke. Nas je pa enostavno preveč, da bi za vsako posebej pisala in popravljala sleherni podatek. Čeprav ne vem, koliko tisti prvi seznam nosečk sploh še drži - glede na to, da se jih veliko ni prav nič več javilo...

Nič, grem po malega v vrtec. Lepo se imejte!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 704
   RE: Septembrke 2014
26.2.2014 17:08:06   
alexa87
Pozdravljene!

Me veseli, da sem vas končno našla. Tudi jaz sem septembrka 2014. Sem prvič user posted image in PDP je 8. 9.
Ste se kar razpisale in večino sem prebrala. Kar mi je ostalo, pa še bom.
Danes, v 12. tednu, sem na hlačkah opazila rjavkast izcedek. Je čist malo, a me vseeno skrbi. V torek imam pregled. Upam, da je to res samo toliko, da sem pozorna in da ni nič kaj hujšega. Brala sem, da je lahko posledica raztezanja maternice. Vse druge možnosti si ne upam predstavljat. Ima slučajno katera podobno težavo? Nisem še našla...

lep dan vam želim.

(odgovor članu bleeboo)
Neposredna povezava do sporočila: 705
   RE: Septembrke 2014
27.2.2014 17:30:07   
nelinka
Bleeboo: ja tisto z utripom je ljudska vraža ja, enako kot spanje na levem in desnem boku :)

(odgovor članu alexa87)
Neposredna povezava do sporočila: 706
   RE: Septemberke 2014
28.2.2014 21:20:07   
Bernardika
Živjo punce!user posted image
Pa se tudi jaz pridruzim vasi skupinci. Moj PDP je 6.9. tako,da sem trenutno v 13t in 1 dan jeeeeejjjj. Trebuscek se mi ze tudi kr vidi. Kaj pa vam? Drugace pa imam ze 2,5 starega sincka ki mi pomeni vse. Je mamin razvajencek,hehe...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 707
   RE: Septemberke 2014
1.3.2014 16:57:46   
mmamaa
Hoj!
Končno sem malo bolj sigurna, da se bo nosečnost obdržala. Že nekaj tednov občasno krvavim, a zgleda je mala beba ok. Ta teden sem bila na UZ, noseča 9 tednov in pol. To je bil moj drugi UZ, prvič sem ga imela 3 tedne nazaj (zaradi krvavitev).
Moram biti pa precej previdna. Ne smem nosit težjih stvari, česar se seveda vedno ne morem ogniti. Imam le doma že 10-mesečno dete.
Saša33, tebe pa občudujem. Mene je močno strah kako bo, ko bom imela še enega dojenčka. Že razmišljam, da si bom poiskala kakšno pomoč, starejšo bom pa tudi dala v vrtec in upala, da bo čim bolj zdrava.

(odgovor članu Bernardika)
Neposredna povezava do sporočila: 708
   RE: Septemberke 2014
1.3.2014 19:32:43   
bleeboo
Ojla!
Mi smo imeli pa vceraj NS - je vse super, mali izgleda zdrav in upam, da tako ostane se cca. pol leta. :) Sedaj sva tudi ze povedala starsem in prijateljem novico...
Ostajata pa se dve tegobi - bruhanje/slabost in prehlad. Ma bomo ze! :)

Lp

(odgovor članu mmamaa)
Neposredna povezava do sporočila: 709
   RE: Septemberke 2014
1.3.2014 20:30:21   
Bernardika
Punce kako pa kaj rastejo vasi trebuscki? Se vam ze kaj vidi?

(odgovor članu bleeboo)
Neposredna povezava do sporočila: 710
   RE: Septemberke 2014
1.3.2014 20:36:49   
bleeboo
Meni se nic ne pozna. Je pa res, da imam maternico zvrnjeno nazaj (proti krizu) in se mi je tudi v prvi nosecnosti zacelo poznati sele v sestem mesecu...

(odgovor članu Bernardika)
Neposredna povezava do sporočila: 711
   RE: Septemberke 2014
2.3.2014 6:05:34   
Saša33
Dobro jutro,

sem spala 9h v kosu kar nisem že eno leto:))). Tamalega 9 mesečika smo v enem tednu odvadli od nočnega dojenja in lepo spi. Zvečer lepo popije po flaški in sem presrečna.
Sem resnično zadnje dva meseca zaspaaana:!!!

Trebušček: Sem sicer 3 mesece po porodu začela redno delati trebušnjake, ker sem vedela da želim še enega in da so mišice po dveh porodih v dveh letih kar ohlapne. Pa tudi tečem še vedno redno. Zato se mi mogoče malo okoli popka pozna. Hlače še vedno nosim svoje. Je pa res, da zvečer sem kar napihnjena.

mmammaa: Sama sem si vedno rekla, da bom probala, da pa če ne bo šlo bom dala prvo v vrtcu. Ko sem rodila drugega je ona ravno dobro shodila imela je 14 mesecev. Je bilo pa pri njej tudi nekaj. Spala je 12-14h v kosu. Torej jo je dal mož zvečer spat in se je zbudlila okoli 9h zjutraj. Potem je šla spet ob 12h spat za 2h. Ob 4h je že mož prišel. Res ni bilo veliko dela z njo. Edino omislila sem si voziček za dva pa veliko sem tamalega v naročju nosila in z njo hodila. No tamalage si ne predstavljam, da bi imela doma. Je resnično bolj zahteven. Maja bosta šla oba v vrtec.

V petek imam pregled.  Nuhalno pa naslednji četretk.

pa lepo nedeljox

(odgovor članu bleeboo)
Neposredna povezava do sporočila: 712
   RE: Septemberke 2014
2.3.2014 8:50:29   
Radenska_
Pa še moj up-date :)
nuhalno sem imela v četrtek, vse je bp. Izgleda da bo user posted image , kar sem pričakovala že od + testa dalje sama :)
Rekel je da za spol določit 100% je prezgodaj, ampak da nekaj štrli ;) Velik je bil pa v četrtek točno 6 cm.
V torek imam pa posvetovalnico, kri urin...in KONČNO dobim materinsko knjižico.

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 713
   RE: Septemberke 2014
2.3.2014 9:06:18   
nelinka
Še moje poročilo iz nuhalne: njene besede suser posted image o : "jaz ne vidim da bi blo kaj narobe"user posted image Bi mi blo menda ljubše če bi rekla vse je super, vidim da je vse vredu user posted image user posted image
Tudi spol je napovedala, ampak ker imamo slabe izkušnje s tem napovedovanjem, bom počakala do morfologije preden začnem razmišljat o barvi sobice. Sicer pa imamo doma že par, tako da kar bo bo, samo da bo zdrav pa pridn user posted image

Tudi slabost z bruhanjem je nazajuser posted image

Vsem želim lepo nedeljo

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 714
   RE: Septemberke 2014
2.3.2014 13:42:39   
summerka
Pozdravljene Septembrčice!

Tudi jaz bi se vam pridružila. To je moja prva nosečnost, 14.3. imam nuhalno, PDP pa zaenkrat 24.9. Stara sem 29 let, živim v Ljubljani.

Imam pa eno vprašanje. Kaj imate napisano v materinski knjižici pod obseg glavice (prvi UZ). Jaz sem šele kasneje ugotovila, da je napisala eno besedo, ki pa je žal ne znam dešifrirati. Bod obseg trebuščka je bp, za glavico pa res ne vem in me malo skrbi. Rekla pa mi sicer ni nič.

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 715
   RE: Septemberke 2014
2.3.2014 15:32:42   
nelinka
summerka: jaz nimam nič napisano sploh, zgleda to vsak drugače vpisuje. Po moje če ti ni nič rekla je vse ok, nič skrbetuser posted image

(odgovor članu summerka)
Neposredna povezava do sporočila: 716
   RE: Septemberke 2014
4.3.2014 12:43:52   
natashy9
živjo,
mene pa zanima, ča je kakna user posted image  iz LJ - bežigrad oziroma okolica? 

na moji prvi porodniški (imamo že punčko, ki bo avgusta stara 2 leti) so bili nepogrešljivi dolgi sprehodi z vozički in klepetanje z drugimi mamicami. če bo letos dolga, topla jesen, se lahko zmenimo za kakšen sprehod ali pa klepet na kakšnem otroškem igrišču, da bodo zdraven lahko prišli tudi starejši bratci in sestrice.

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 717
   RE: Septemberke 2014
4.3.2014 14:39:34   
tia88
Evo pa se vam še jaz pridružim,
po današnji uspešno opravljeni nuhalni. Sem v 12. tednu in vse je BP user posted image
PDP imam 14. 9. 2014 in pravijo da bouser posted image

sem pa iz Lj in z veseljem prebiram vaše komentarje

:)


(odgovor članu natashy9)
Neposredna povezava do sporočila: 718
   RE: Septemberke 2014
4.3.2014 17:38:28   
titi10
Punce kako ste kaj? Za mano je naporen vikend, se počutim prav izmučeno. Ima še katera grozne težave s spanjem? Jaz, že od nekdaj nisem mogla zaspati, zadnja dva tedna pa je resnično grozno. Nevem, če sem kakšen dan spala več kot pet ur. user posted image Zadnjih nekaj dni, pa je še vreme obupno user posted image . Midva imava jutri nuhalno, upajmo, da bo vse vredu, v soboto sva tudi povedala domačim, ki so novico z ogromnim nasmehom sprejeli. user posted image

(odgovor članu tia88)
Neposredna povezava do sporočila: 719
   RE: Septemberke 2014
4.3.2014 20:39:30   
nelinka
Čer

Mene pa zanima kolk verjamete v napoved spola pri NS?

(odgovor članu titi10)
Neposredna povezava do sporočila: 720
   RE: Septemberke 2014
5.3.2014 6:55:07   
Radenska_
Jaz verjamem, pa zgolj zato ker sem sama že od testa dalje v to prepričana.
Prej nikoli nisem vedela kaj bo, kaj hočem...po testu pa kar "jaz pa vem da je fantek".
Pa tudi če se motim mi je vseeno, samo da bo zdravo :)

Jaz sem pa včeraj imela prvo posvetovalnico, vse je bp, kri voda, sladkor :)

Drugače pa se zdaj tako počutim, kot da sploh ne bi bila noseča. Vse "tegobe" so izginile in je super ;) Samo bauhec raste. Tudi spati sem začela dobro.

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 721
   RE: Septemberke 2014
5.3.2014 7:14:59   
bleeboo
Cau cau,

Mene so pa danes ponoci prsi nehale bolet, a slabost in obcasno bruhanje zal ostajata... No, pa saj bo, sam da bo bitje zdravo! :)
Spol pri NS? Odvisno kdaj se dela nuhalna - ce pri 13t5d, se ze lahko prav vidi, ce pa pri 11t2d, je pa bolj filozofsko vprasanje (moznosti pa se vedno 50:50). ;)

Nic, sibam v sluzbo! Lp

(odgovor članu Radenska_)
Neposredna povezava do sporočila: 722
   RE: Septemberke 2014
5.3.2014 12:20:18   
Saša33
Še moj pozdravček,

danes sem šla dat v KC urin in kri. Pregled imam v petek. NS v četrtek (naslednji). Bova šla oba z možem.  Otroci pa bodo v varstvu.

Za spol ne bova vprašala. Itak nisem nikoli. Prvič sem bila ziher da bo fantek, in je bila punčka. Drugič pa pojma nisem imela in je bil fantek.
Tako, da par imam in mi je čisto vseeno.

Počutje: V nedeljo, razen da se mi je zlomil zob je skoraj slabost čisto izginila. Edino apetita nimam in mi skoraj nič kar kuham ne diši. MOgoče navadni jogurt, kruh, sir pa veliko solate.

Vsem, ki ste že opravile nuhalno in je vse ok, super. Sama sem kar raje ziher in bom počakala na NS nato pa povem ostalim. Bomo imeli ravno v nedeljo potem praznovanje za 2 leti in bova povedala.

pa lep dan, meni oba otroka spita in uživam

(odgovor članu bleeboo)
Neposredna povezava do sporočila: 723
   RE: Septemberke 2014
5.3.2014 15:06:15   
titi10
Evo, mi smo imeli danes nuhalno. Rezultat več kot super, 1:13460 user posted image . Otroček pridno raste, smo ga videli, poslušali srčka user posted image Velik pa je že 6.3 cm user posted image . Moj trebušček pa se že počasi napihuje, tako, da se počutim resnično no user posted image sečo

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 724
   RE: Septemberke 2014
5.3.2014 17:49:16   
Happy nosečka
Pozdravljene!

Sem šele danes odkrila to temo tukaj in se pridružujem...
PDP imamo 22.9., nuhalna pa naslednji petek, 14.3. že vsa nestrpna... user posted image

(odgovor članu titi10)
Neposredna povezava do sporočila: 725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  27 28 [29] 30 31   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?