|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:07:35   
skuštrana
Sicer ni vezano za pedofilijo, je pa za verkev in verouk. Nasi imajo verouk v soli, ni obevezen in nasa je hodi, je pa bila prisotna parkrat v prvem razredu ker je zelela. In je enkrat prisla domov pa mi zacne razlagat da je Bog ustvaril zemljo, da je Bog ustvaril cloveka, .... Pa sem ji rekla da danes vemo da temu ni tako in da niti zemlje, niti cloveka ni ustavril Bog, ampak ker je tako rekla verouciteljica v soli bo ze drzalo...no, na koncu sem ji rekla da je to pravljica, tako kot Janko in Metka pa je to nekako sprejela in ne verjame vec v te stvari. Me pa tudi zanima zakaj bi bilo to do vernikov zaljivo, jaz pac ne verjamem v to in se mi zdi pravljica pa pac tako ucim svoje otroke. Pa zanima me se, tisti ki ste verni kaj pa vi govorite svojim otrokom, da je Bog ustvaril zemljo in cloveka? Da je Noe resil svet pred potopom? ( ne norcujem se res me zanima). Meni je vse to en mit, tako kot recimo vsi vemo da rimski in grski bogovi niso obstajali, da je vse to mit, ker si pac niso znali razlozit nekaterih naravnih pojavov in so jih pripisovali bogovom. Se pa strinjam da obstaja moznost ( oz. Kar verjamem) da obstaja neka visja sila, ki je se ne razumemo, ni pa to krsacnski, muslimanski, budisticni Bog, ampak je en THE BOG za vse ljudi, vse te vere so pa lari fari ki so nastale zaradi ljudske naivnosti in neznanja ...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 926
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 12:31:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 927
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:35:36   
chezAnA
ronja, bm napisla po točkah, morda bo bolj jasno:
1. Duhovniki so ravno tako državljani države in se jim sodi na sodišču enako kot komurkoli drugemu. Kdor za kaznivo dejanje ve, pa ga ne prijavi, je prav tako kriv. Konec.
2. Ja, bila ne tendenca v preteklosti take stvari prikrivati dokler se je dalo (ker kaj bodo pa ljudje rekli, če se bo izvedelo za duhovnika pedofila. Kako naivno, strahopetno in izkrivljeno prepričanje!). Pa vseeno, tudi v preteklosti so bili duhovniki obsojeni. Res pa je, da pogojno kazen na prostosti zlahka preživiš tudi tako, da nihče ne ve, da si bil obsojen.
3. Ko je duhovnik enkrat že obsojen in zadevo ponovi (ali pa če je obsojen za že več zlorab, ne me zdaj tu držati za besedo, ne vem čisto točno, kako je s tem, kot sem rekla, se lahko pozanimam, če te zanima), se ga skine iz javnega življenja in delovanja, se ga osami. In prestavi v laiški stan, torej da ni več duhovnik, da ne sme več opravljati duhovniške službe.
4. Zadeve se v Cerkvi premikajo na bolje, mislim, da boš težko našla kristjana, ki tega ne bi odobraval. Večina nas je normalnih ljudi in pedofilijo obsojamo.
5. Še vedno mislim, da takele debate otrokom ne bodo veliko pomagale.
6. Kot si lahko videla, če si dobro brala, sem v kasnejšem postu priznala, da primerjava med vilami, škrati in Bogom ni bila najboljša. Zbrisati nazaj nisem več mogla. Zakaj se torej obešaš na te besede?
7. Če te zanima kaj o veri in verovanju, pa boš vprašala, ti bom povedala, če bom znala, ne mislim pa odgovarjati na nespoštljive poste v smislu kako smo verniki zahojeni in nazadnjaški. Pa če je to izraženo direktno ali pa posredno.

Imaš podoben sindrom kot moja mama. Tudi ona veliko ve, iz veliko različnih področij. In ima kar močno samozavest glede svoje inteligence in razgledanosti. Ampak so pa področja, o katerih ve le malo, le toliko, da ima občutek, da nekaj o tem ve. In potem povsem mirno s tako gotovostjo svoje trditve postavlja, da moraš biti precej gotov v svoj prav, da jo omajaš. Pa čeprav se na koncu izkaže, da v bistvu nečesa ne ve čisto dobro, da je samo nekoč nekaj slišala ali prebrala na to temo in je že tudi tisto malo pomešala. Mislim, da je krščanska vera in naš Bog ena taka tema z veliko lisami zate. In ne vem, (trudim se tole res čimbolj spoštljivo napisati) če si res poklicana, da s tako gotovostjo lansiraš trditve o tem, v kaj vse kristjani verjamemo, kaj vse trdimo in čemu vse naj bi sledili. Pa te zelo spoštujem in dobro veš, da se drugače povsem dobro razumeva in sva se sposobni čisto normalno pogovarjati.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 928
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:42:00   
RIJA*
ja, če bi si pa jaz izbrala svojega boga Hipihočnika...pa verjela vanj, pa molila k njemu, pa bi mi menda kar z prisilnim jopičeh prišli na dvorišče...user posted image


(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 929
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 12:43:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 930
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:48:21   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Sicer ni vezano za pedofilijo, je pa za verkev in verouk. Nasi imajo verouk v soli, ni obevezen in nasa je hodi, je pa bila prisotna parkrat v prvem razredu ker je zelela. In je enkrat prisla domov pa mi zacne razlagat da je Bog ustvaril zemljo, da je Bog ustvaril cloveka, .... Pa sem ji rekla da danes vemo da temu ni tako in da niti zemlje, niti cloveka ni ustavril Bog, ampak ker je tako rekla verouciteljica v soli bo ze drzalo...no, na koncu sem ji rekla da je to pravljica, tako kot Janko in Metka pa je to nekako sprejela in ne verjame vec v te stvari. Me pa tudi zanima zakaj bi bilo to do vernikov zaljivo, jaz pac ne verjamem v to in se mi zdi pravljica pa pac tako ucim svoje otroke. Pa zanima me se, tisti ki ste verni kaj pa vi govorite svojim otrokom, da je Bog ustvaril zemljo in cloveka? Da je Noe resil svet pred potopom? ( ne norcujem se res me zanima). Meni je vse to en mit, tako kot recimo vsi vemo da rimski in grski bogovi niso obstajali, da je vse to mit, ker si pac niso znali razlozit nekaterih naravnih pojavov in so jih pripisovali bogovom. Se pa strinjam da obstaja moznost ( oz. Kar verjamem) da obstaja neka visja sila, ki je se ne razumemo, ni pa to krsacnski, muslimanski, budisticni Bog, ampak je en THE BOG za vse ljudi, vse te vere so pa lari fari ki so nastale zaradi ljudske naivnosti in neznanja ...


Glej, vseeno ne smeš tako. Bog je ustvaril zemljo, ljudi, vse kar leze in gre, v nedeljo si je pa vzel čas in je pogledal kaj je ustvaril OK, nekako pravljica, če greš pa filozofirat in razmišljat od kje smo samo mi od vseh bitij na Zemlji polno inteligentni....je lahko hitro pravljica tu a ne?
Poglej samo Bosno in Srbijo....če to ni biblijski vesoljni potop nič ne rečem in zagotovo je bil kje Noe, ki je rešil toliko in toliko ljudi s svojo barko....skozi tisočletja je nastalo pa to, kar bereš danes o tem človeku. Jezus Kristus...dober človek, ki je imel močan vpliv na ljudi, ljudem je pomagal, ljudje so ga imeli radi in ga častili po božje....ko so ga križali verjamem, da je veliko ljudi želelo, da jih še naprej merka nekje tam gor. Ni ravno za primerjat s pravljico o Janku in Metki a ne? Do tu je bila vera enaka, kot je vera nas vseh, vsak verjame v nekaj.

Kam je zašla pa cerkev kot ustanova z vsemi svojimi zločini skozi tisočletja in zakaj je Marija na enkrat postala devica, Marija Magdalena pa iz življenske sopotnice priležnica nima pa po mojem nobene resne povezave z vero samo in to je pa res podobno pravljicam o Janku in Metki.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 931
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:48:27   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma kaj res ni Božička, pa Miklavža user posted image user posted image user posted image user posted image

ojoj jaz pa edino v njih verjela user posted image


draga alda, upam, da te to ne bo zaznamovalo do konca življenja in da sem ravno jaz, ki nosim tako slabe novice user posted image


Rija grem zdaj bulerje obut in jokat v gozd, ker me sram pred drugimi!!



user posted image  Preboli že.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 932
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:51:03   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne vem no, meni je pa ful neokusno, da se norčuje iz verovanja/neverovanja drugih, glede na to da se ne da nič dokazat. ne kaže ravno zrelost razmišljanja dotičnega, ko se norčuje kot da ima prav, čeprav se ve, da se ne njegovega ne nasprotnega ne da dokazat. agnostik vsaj ve, da ne ve in to sprejema, tole posmehovanje tukaj je pa rahlo žalostno..


Mateyka, lepo si napisala. Ampak saj veš,  vse norčevanje, meme-ji,  podtikovanja, obračanja besed - pove več o dotičnem kot o vseh vernikih skupaj.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 933
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:53:26   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA


Imaš podoben sindrom kot moja mama. Tudi ona veliko ve, iz veliko različnih področij. In ima kar močno samozavest glede svoje inteligence in razgledanosti. Ampak so pa področja, o katerih ve le malo, le toliko, da ima občutek, da nekaj o tem ve. In potem povsem mirno s tako gotovostjo svoje trditve postavlja, da moraš biti precej gotov v svoj prav, da jo omajaš. Pa čeprav se na koncu izkaže, da v bistvu nečesa ne ve čisto dobro, da je samo nekoč nekaj slišala ali prebrala na to temo in je že tudi tisto malo pomešala. Mislim, da je krščanska vera in naš Bog ena taka tema z veliko lisami zate. In ne vem, (trudim se tole res čimbolj spoštljivo napisati) če si res poklicana, da s tako gotovostjo lansiraš trditve o tem, v kaj vse kristjani verjamemo, kaj vse trdimo in čemu vse naj bi sledili. Pa te zelo spoštujem in dobro veš, da se drugače povsem dobro razumeva in sva se sposobni čisto normalno pogovarjati.


user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 934
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:53:39   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

, glede na to da se ne da nič dokazat.


ko bo nekdo šel dejansko z Njim na kofe, se bom ponižno pokorila

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 935
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 12:54:43   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Sicer ni vezano za pedofilijo, je pa za verkev in verouk. Nasi imajo verouk v soli, ni obevezen in nasa je hodi, je pa bila prisotna parkrat v prvem razredu ker je zelela. In je enkrat prisla domov pa mi zacne razlagat da je Bog ustvaril zemljo, da je Bog ustvaril cloveka, .... Pa sem ji rekla da danes vemo da temu ni tako in da niti zemlje, niti cloveka ni ustavril Bog, ampak ker je tako rekla verouciteljica v soli bo ze drzalo...no, na koncu sem ji rekla da je to pravljica, tako kot Janko in Metka pa je to nekako sprejela in ne verjame vec v te stvari. Me pa tudi zanima zakaj bi bilo to do vernikov zaljivo, jaz pac ne verjamem v to in se mi zdi pravljica pa pac tako ucim svoje otroke. Pa zanima me se, tisti ki ste verni kaj pa vi govorite svojim otrokom, da je Bog ustvaril zemljo in cloveka? Da je Noe resil svet pred potopom? ( ne norcujem se res me zanima). Meni je vse to en mit, tako kot recimo vsi vemo da rimski in grski bogovi niso obstajali, da je vse to mit, ker si pac niso znali razlozit nekaterih naravnih pojavov in so jih pripisovali bogovom. Se pa strinjam da obstaja moznost ( oz. Kar verjamem) da obstaja neka visja sila, ki je se ne razumemo, ni pa to krsacnski, muslimanski, budisticni Bog, ampak je en THE BOG za vse ljudi, vse te vere so pa lari fari ki so nastale zaradi ljudske naivnosti in neznanja ...


Glej, vseeno ne smeš tako. Bog je ustvaril zemljo, ljudi, vse kar leze in gre, v nedeljo si je pa vzel čas in je pogledal kaj je ustvaril OK, nekako pravljica, če greš pa filozofirat in razmišljat od kje smo samo mi od vseh bitij na Zemlji polno inteligentni....je lahko hitro pravljica tu a ne?
Poglej samo Bosno in Srbijo....če to ni biblijski vesoljni potop nič ne rečem in zagotovo je bil kje Noe, ki je rešil toliko in toliko ljudi s svojo barko....skozi tisočletja je nastalo pa to, kar bereš danes o tem človeku. Jezus Kristus...dober človek, ki je imel močan vpliv na ljudi, ljudem je pomagal, ljudje so ga imeli radi in ga častili po božje....ko so ga križali verjamem, da je veliko ljudi želelo, da jih še naprej merka nekje tam gor. Ni ravno za primerjat s pravljico o Janku in Metki a ne? Do tu je bila vera enaka, kot je vera nas vseh, vsak verjame v nekaj.

Kam je zašla pa cerkev kot ustanova z vsemi svojimi zločini skozi tisočletja in zakaj je Marija na enkrat postala devica, Marija Magdalena pa iz življenske sopotnice priležnica nima pa po mojem nobene resne povezave z vero samo in to je pa res podobno pravljicam o Janku in Metki.


Kalbo, zato pa se to imenuje mit in ne pravljica in jaz to vem. Svojemu otroku se pac rekla da je to kot pravljica ker se ne ve kaj je to mit ( vsaj takrat ni vedela). In z vsem kar si napisala se strinjam, me pa zanima kako na to gledajo verniki.


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.5.2014 13:01:30 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 936
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 13:02:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 937
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:08:51   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Meni je vera zelo intimna stvar, kaj čutiš v sebi, vsak doživlja malo drugače in verjamem, da če v sebi ne čutim prisotnosti Boga, ga nekdo drug zelo jasno čuti in mora svojim čutenjem slediti, a hkrati sprejemati tudi to, da drugi čutijo, doživljajo, verjamejo drugače. Ne morem svoje čutenje (vero...) vsiljevati drugemu ali ga jemati za pravljico, potem pridemo do tistega, samo moje je edino pravilno in samo jaz vem, kaj je res.... do agresivnih vernikov in enako agresivnih ateistov.



Jaz nisem nikjer rekla da zanikam obstoj boga oz. neke visje sile, ki deluje na vse nas. Ampak ta visja sila je za vse nas enaka, danasnja vera( pa ne samo krscanska) pa je pravzaprav postala ustanova oz. organizacija ki svasta pocne pod krinko brige za nas narod. In danes je znanost toliko napredovala da nam res ni potrebno verovat da je bog ustvaril cloveka... Ustvarila ga je ta visja sila, ne pa neki Bog ki sedai tam gor in vse vidi ( tudi to mi je prijavila nasa tamala, prinesla iz sole z verouka).


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.5.2014 13:12:02 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 938
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:09:13   
chezAnA
Doh. Vse mi je zbrisalo. No, še enkrat.
Skuštrana, zgodbe, o katerih govoriš, so prispodobe. Simboli. Način, kako so Judje otrokom posredovali življenjske in verske resnice, prepričanja, nauke, spoznanja. Te zgodbe so se leta in leta pripovedovale, iz roda v rod. Šele po zelo dolgem času so jih zapisali.

Večina kristjanov (razen nekaj protestantskih sekt) in judov zgodb ne razume dobesedno. Judje so ljudstvo, ki govori preko prispodob, simbolov, (glej recimo Visoko pesem), jim je takšen način blizu in se ne hakljajo ob nerazumevanju simbolov, kot se to dogaja nam. Preko zgodbe razumejo, dekodirajo sporočilo.
Z Jankotom in Matko torej nisi dosti sfalila, (upam, da se ne bo spt kdo hakljal na tole) saj so tudi z njuno zgodbo starši želeli otrokom nekaj sporočiti, jim posredovati eno vedenje, na njih nekako vplivati. Judovske zgodbe v svetem pismu imajo vzgojnim sporočilom in navodilom dodano še versko noto, še sporočilo o veri in Bogu.
Ne verjamemo torej, da je v ponedeljek Bog ustvaril nebo in Zemljo, v soboto pa človeka. In ko so naznanili, da so našli Noetovo ladjo, sem malo škiljasto pogledala. Verjamemo pa, da je Bog prazačetek vsega, da je pragibalo, da je postavil pravila in povzročil, da so se začele zadeve odvijati. In so se v tem odvijanju tudi spreminjale, napredovale in nadgrajevale. (Evolucija na primer)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 939
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:10:13   
chezAnA

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Cinizem, humor, sarkazem, diplomacija, ostrina, direktnost,... so stili pisanja in včasih tudi zabolijo, eni in drugi, hote ali nehote - a se vsi vrtijo okoli argumentov določene debate.
Spuščanje na osebni nivo v vsakem drugem stavku je zgolj pomankanje stila.

Mislim, da se ne spuščam na osebni nivo v vsakem drugem stavku. ali?user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 940
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:12:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Jaz nisem nikjer rekla da zanikam obstoj boga oz. neke visje sile, ki deluje na vse nas. Ampak ta visja sila je za vse nas enaka, danasnja vera( pa ne samo krscanska) pa je pravzaprav postala ustanova oz. organizacija ki svasta pocne pod krinko brige za nas narod. In danes je znanost toliko napredovala da nam res ni potrebno verovat da je bog ustvaril cloveka...



Ni enaka......pred kratkim smo tu na RR brali, kako nekateri v bistvu določene dogodke lahko vpraprej napovedo, imajo preroške sanje itd.......nekateri pa ne.......

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 941
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:13:56   
chezAnA

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Meni je vera zelo intimna stvar, kaj čutiš v sebi, vsak doživlja malo drugače in verjamem, da če v sebi ne čutim prisotnosti Boga, ga nekdo drug zelo jasno čuti in mora svojim čutenjem slediti, a hkrati sprejemati tudi to, da drugi čutijo, doživljajo, verjamejo drugače. Ne morem svoje čutenje (vero...) vsiljevati drugemu ali ga jemati za pravljico, potem pridemo do tistega, samo moje je edino pravilno in samo jaz vem, kaj je res.... do agresivnih vernikov in enako agresivnih ateistov.


Se ne bi mogla bolj strinjati. Zato svojo vero živim, o njej pa govorim, ko me kdo o njej kaj spraša z iskrenim namenom nekaj izvedeti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 942
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:17:06   
skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

Doh. Vse mi je zbrisalo. No, še enkrat.
Skuštrana, zgodbe, o katerih govoriš, so prispodobe. Simboli. Način, kako so Judje otrokom posredovali življenjske in verske resnice, prepričanja, nauke, spoznanja. Te zgodbe so se leta in leta pripovedovale, iz roda v rod. Šele po zelo dolgem času so jih zapisali.

Večina kristjanov (razen nekaj protestantskih sekt) in judov zgodb ne razume dobesedno. Judje so ljudstvo, ki govori preko prispodob, simbolov, (glej recimo Visoko pesem), jim je takšen način blizu in se ne hakljajo ob nerazumevanju simbolov, kot se to dogaja nam. Preko zgodbe razumejo, dekodirajo sporočilo.
Z Jankotom in Matko torej nisi dosti sfalila, (upam, da se ne bo spt kdo hakljal na tole) saj so tudi z njuno zgodbo starši želeli otrokom nekaj sporočiti, jim posredovati eno vedenje, na njih nekako vplivati. Judovske zgodbe v svetem pismu imajo vzgojnim sporočilom in navodilom dodano še versko noto, še sporočilo o veri in Bogu.
Ne verjamemo torej, da je v ponedeljek Bog ustvaril nebo in Zemljo, v soboto pa človeka. In ko so naznanili, da so našli Noetovo ladjo, sem malo škiljasto pogledala. Verjamemo pa, da je Bog prazačetek vsega, da je pragibalo, da je postavil pravila in povzročil, da so se začele zadeve odvijati. In so se v tem odvijanju tudi spreminjale, napredovale in nadgrajevale. (Evolucija na primer)


Evo, chezana, naceloma se strinjamo, meni je to visja sila, tebi je to Bog. Moram pa priznat da me malo nervira da veroucitelji tega ne predstavijo tako otrokom....



< Sporočilo je popravil skuštrana -- 30.5.2014 13:28:26 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 943
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:19:14   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Smo pa malo zasli iz teme, tema pravzaprav ni bog ampak cerkev kot ustavova in njeni predstavniki za zemlji.


Ni to tema......user posted image Tema je zgolj pedofilija v cerkvi......

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 944
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 13:19:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu chezAnA)
  Neposredna povezava do sporočila: 945
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:22:00   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Smo pa malo zasli iz teme, tema pravzaprav ni bog ampak cerkev kot ustavova in njeni predstavniki za zemlji.



Mislim...spelješ temo drugam s svojim vprašanjem o kreacionizmu, ti chezana lepo odgovori in zdaj...ah smo zašli s teme.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 946
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:22:23   
chezAnA

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Moram pa priznat da me malo nervira da veroucitelji tega ne predstavijo tako otrokom....


Če je to bilo res tako predstavljeno, nervira tudi mene. Pa ne malo. Toliko, da bi se šla zbunit. (pa to blazno nerada delam)

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 947
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:23:08   
chezAnA
Ankica, ok, razumem. Hvalauser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 948
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:24:21   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Meni je vera zelo intimna stvar, kaj čutiš v sebi, vsak doživlja malo drugače in verjamem, da če v sebi ne čutim prisotnosti Boga, ga nekdo drug zelo jasno čuti in mora svojim čutenjem slediti, a hkrati sprejemati tudi to, da drugi čutijo, doživljajo, verjamejo drugače. Ne morem svoje čutenje (vero...) vsiljevati drugemu ali ga jemati za pravljico, potem pridemo do tistega, samo moje je edino pravilno in samo jaz vem, kaj je res.... do agresivnih vernikov in enako agresivnih ateistov.




Lepo, kot po navadi user posted image . Je pa ta tema tudi odraz stanja med verniik in neverniki v družbi. 

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 949
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:31:43   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Moram pa priznat da me malo nervira da veroucitelji tega ne predstavijo tako otrokom....


Če je to bilo res tako predstavljeno, nervira tudi mene. Pa ne malo. Toliko, da bi se šla zbunit. (pa to blazno nerada delam)



Jaz se nisem bunila, ker moj otrok naceloma ne hodi k verouku. Mi je pa cudno da se ni zbunil hihce od starsev katerih otroci hodijo k verouku, zato me tudi muci to vprasanje...kaj ti starsi ucijo svoje otroke doma, ko jih vprasajo taksne stvari. Pokimajo in to je to?


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?