|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:33:48   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Smo pa malo zasli iz teme, tema pravzaprav ni bog ampak cerkev kot ustavova in njeni predstavniki za zemlji.



Mislim...spelješ temo drugam s svojim vprašanjem o kreacionizmu, ti chezana lepo odgovori in zdaj...ah smo zašli s teme.


Evo, sem zbrisala, ha ha user posted image user posted image

Ma, hotela sem samo rect da sem jaz izvedala kar me je zanimalo od chezane, tako da se lahko vrnete k prvotni temi. Bi bila pa vesela ce bi. I odgovoril se kdo od vernih user posted image , lahko tudi na zs da ne smetim vec teme.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 951
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:38:30   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Jaz nisem nikjer rekla da zanikam obstoj boga oz. neke visje sile, ki deluje na vse nas. Ampak ta visja sila je za vse nas enaka, danasnja vera( pa ne samo krscanska) pa je pravzaprav postala ustanova oz. organizacija ki svasta pocne pod krinko brige za nas narod. In danes je znanost toliko napredovala da nam res ni potrebno verovat da je bog ustvaril cloveka...



Ni enaka......pred kratkim smo tu na RR brali, kako nekateri v bistvu določene dogodke lahko vpraprej napovedo, imajo preroške sanje itd.......nekateri pa ne.......



Ja, ampak to nima veze z bogovi. A ce si budisticne vere potem bos potres zaznal prej kot pa ce si krscanske? Ne razumem tega tvojega stavka oz. Kaj zelis z njim povedat?


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 952
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:41:04   
alda
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma kaj res ni Božička, pa Miklavža user posted image user posted image user posted image user posted image

ojoj jaz pa edino v njih verjela user posted image


draga alda, upam, da te to ne bo zaznamovalo do konca življenja in da sem ravno jaz, ki nosim tako slabe novice user posted image


Rija grem zdaj bulerje obut in jokat v gozd, ker me sram pred drugimi!!



user posted image  Preboli že.


Jaz nimam kaj prebolet, ker jih še kako rada obujem zdaj v teh deževnih dneh,
mislim, da ti ne moreš prebolet, ker ti ne pašejo na tvoj fensi stil user posted image   user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 953
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 13:49:20   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Ja, ampak to nima veze z bogovi. A ce si budisticne vere potem bos potres zaznal prej kot pa ce si krscanske? Ne razumem tega tvojega stavka oz. Kaj zelis z njim povedat?



Nima veze z bogovi......ni pa za vse enaka.......s čim pa ima veze ta skrivnostna višja sila pa ne vem......


(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 954
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 14:00:37   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Ja, ampak to nima veze z bogovi. A ce si budisticne vere potem bos potres zaznal prej kot pa ce si krscanske? Ne razumem tega tvojega stavka oz. Kaj zelis z njim povedat?



Nima veze z bogovi......ni pa za vse enaka.......s čim pa ima veze ta skrivnostna višja sila pa ne vem......




Jaz mislim da je enaka za vse, razlika je samo v tem da jo nekateri cutijo bolj, drugi pa manj oz. da obstajajo ljudje mi so bolj dovzetni za te visje sile.
Naceloma ima vsak clovek nekaj v kar veruje in to jaz imenujem vera in da verujem v to ne potrebujem nobenih hramov, cerkvic, zupnikov itd...to je del mene in moje intime ( kot je ze ankica rekla). In ce bi meni kdo rekel da je to moje verovanje pravljica se sploh ne bi jezila na njega, ker njemu je to pravljica, meni pa to predstavlja moj obstoj oz. obstoj mene kot duhovnega cloveka.

Zdej pa res grem, ker sem temo zvlekla cisto drugam, se opravicijem ni bil moja namen. :-)


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 955
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 14:12:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 956
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 14:22:48   
ronja
Duhovniki so ravno tako državljani države in se jim sodi na sodišču enako kot komurkoli drugemu. Kdor za kaznivo dejanje ve, pa ga ne prijavi, je prav tako kriv. Konec.

Zdaj mi pa povej enega škofa, ki je odgovarjal, ker je skrival to svoje vedenje. Pa ne rečt, da noben ni vedel.

Res pa je, da pogojno kazen na prostosti zlahka preživiš tudi tako, da nihče ne ve, da si bil obsojen.

In dalje delaš v drugi fari.

Ko je duhovnik enkrat že obsojen in zadevo ponovi (ali pa če je obsojen za že več zlorab, ne me zdaj tu držati za besedo, ne vem čisto točno, kako je s tem, kot sem rekla, se lahko pozanimam, če te zanima), se ga skine iz javnega življenja in delovanja, se ga osami. In prestavi v laiški stan, torej da ni več duhovnik, da ne sme več opravljati duhovniške službe.

Prosim, poglej, kaj je Christin napisala - je bilo več deklet... in gospod se je delal neprištevnega in mu ni bilo nič žal. In je bil obsojen. In ZDAJ dela naprej v drugi škofiji.

Večina nas je normalnih ljudi in pedofilijo obsojamo.

Nihče ni trdil drugače.

Kot si lahko videla, če si dobro brala, sem v kasnejšem postu priznala, da primerjava med vilami, škrati in Bogom ni bila najboljša. Zbrisati nazaj nisem več mogla. Zakaj se torej obešaš na te besede?

Zato, ker ti to lahko napišeš, če bi pa jaz, bi bila pa to žalitev. In tega ne razumem.

Nikoli nisem trdila, da poznam krščanstvo v nulo. POvedala sem, kar so mi povedali in kar sem prebrala v Bibliji, ki sem jo prebrala celo. Da sledite božjim zapovedim, ste povedali sami, na tej temi, večkrat. Da se pokorite, si rekla ti. Ne razumem, kje sem ti karkoli podtaknila ali obračala besede.

Večina kristjanov (razen nekaj protestantskih sekt) in judov zgodb ne razume dobesedno. Judje so ljudstvo, ki govori preko prispodob, simbolov, (glej recimo Visoko pesem), jim je takšen način blizu in se ne hakljajo ob nerazumevanju simbolov, kot se to dogaja nam. Preko zgodbe razumejo, dekodirajo sporočilo.

Se strinjam in nimam nič proti temu, vendar isto velja za pravljice. Tudi te imajo navadno močno pozitivno sporočilo, nauk, večina je arhetipskih... Meni se pravljica ne zdi žalitev, mislim, da imajo isto nalogo - vzgajat v dobro.

Naceloma ima vsak clovek nekaj v kar veruje in to jaz imenujem vera in da verujem v to ne potrebujem nobenih hramov, cerkvic, zupnikov itd...to je del mene in moje intime ( kot je ze ankica rekla). In ce bi meni kdo rekel da je to moje verovanje pravljica se sploh ne bi jezila na njega, ker njemu je to pravljica, meni pa to predstavlja moj obstoj oz. obstoj mene kot duhovnega cloveka.

Podpis.

metulj, hehe, isto.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 957
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 15:22:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 958
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 15:41:39   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO:

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Smo pa malo zasli iz teme, tema pravzaprav ni bog ampak cerkev kot ustavova in njeni predstavniki za zemlji.


Mislim...spelješ temo drugam s svojim vprašanjem o kreacionizmu, ti chezana lepo odgovori in zdaj...ah smo zašli s teme.


uškinamama - skuštrana ima isti problem, kot jz: tuki je RKC čist preveč vseprisotna in čist preveč posiljujejo s svojimi pogledi in čist preveč se izpostavljajo tudi pri stvareh, ki nimajo direktne veze z naukom - in to še zdaleč ne pozitivno. in seveda neverniki reagiramo bolj, kot bi, če tega ne bi blo in zato potem vprašanja, ki morda niso mišljena kot provokacija, delujejo kot taka.


Problem imaš očitno ti in ne skuštrana user posted image user posted image , ker je moj odgovor na njen predlog,da tema preide na prvotno temo razumela točno tako, kot je bilo mišljeno.
V ostalo , kaj misliš ti, da mislim jaz da deluje kot nekaj kar ni tako mišljeno...pa se ne bom spuščala. Veš kako pravi mateyka, naj ljudje kar nabijajo po svoje in zdravijo svoje obsesivne-kompulzivne motnje na meni - nje ne moti. Mene pa user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 959
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 15:48:19   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: alda

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Ma kaj res ni Božička, pa Miklavža user posted image user posted image user posted image user posted image

ojoj jaz pa edino v njih verjela user posted image


draga alda, upam, da te to ne bo zaznamovalo do konca življenja in da sem ravno jaz, ki nosim tako slabe novice user posted image


Rija grem zdaj bulerje obut in jokat v gozd, ker me sram pred drugimi!!



user posted image  Preboli že.


Jaz nimam kaj prebolet, ker jih še kako rada obujem zdaj v teh deževnih dneh,
mislim, da ti ne moreš prebolet, ker ti ne pašejo na tvoj fensi stil user posted image   user posted image user posted image user posted image


Mhm, to bo ja. Jaz tlačim bulerje in "moj fensi stil " v vsako temo , na vsak forum user posted image user posted image
Sicer nisem nikjer napisala, da je moj stil fensi - ne pripisuj mi stvari na pamet in o katerih nimaš pojma. Ker tudi jaz ti lahko kar hitro pripišem kakšen stil...


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 960
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 15:57:46   
patrino

Patrino, kaj točno je bil balast in neresnica? Ti dam citat, kjer si rekla, da kristjani delate to in to in ne delate tega in tega? S čim točno se ne strinjaš? Da bog ne bi hotel, da se to dogaja? Mater, noben dober bog ne bi hotel, da se to dogaja! Zato pa mislim, da ga ni - ker če bi bil, bi kaj naredil, ne bi čakal in bi rekel: "klinc, svobodna volja naj ima svoje omejitve, otroci pa zato ne bojo tako trpeli!"

Večino stvari, ki si jih v tem postu napisala, posebej poboldane. Ja, želim, da mi napišeš citat, kjer sem to izjavila v tem kontekstu, ki ga ti sedaj navajaš. Kje sem napisala, da so verniki boljši od nevernikov, kjer je kdo napisal da smo super duper, kje je kdo od vernikov izjavil, da obstajajo samo taki verniki, ki upoštevajo vse zakone...Kje ti kdo prepoveduje da se greš krščanske običaje, čeprav se nimaš za kristjana? Nihče. To, da si pa nekateri mislimo, da tako seditš z vsako ritnico na svojem stolu in ob tem nekako čutimo usmiljenje , je pa mojaosebna stvar, ki ti jo pač ob tej priložnosti mirne duše povem.

In tule pa ti lezeš na tak nivo, da če želiš obdržati famo brezmadežnega tolerantnega osebka, je po molje bolje, da kar zaključiš.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 961
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 16:02:26   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

ne vem no, meni je pa ful neokusno, da se norčuje iz verovanja/neverovanja drugih, glede na to da se ne da nič dokazat.

Meni se zdi še bolj neokusno, če se kdo norčuje iz pedofilije... (in očitno tebi tudi, ker si kar planila, ko je pomlad napisala malo preveč dvoumen post).

Ljudje se norčujejo tudi iz stvari, ki so dokazane boljše tako: "kaj kompliciraš s hrano za dojenčka", itd... Pa je dokazano, da je fajn mal komplicirat, da tako manj otrok dobi alergije itd...

Problem je, da čežana lahko napiše, da je isto to, da moji tamali verjamejo v dedka Mraza, če bi to napisala jaz, bi se pa usulo, da sem žaljiva (je bil že zelo podoben primer na rr, čeprav nisem sama tega napisala, ampak ne vem, kdo že). Ne smemo rečt, da so to pravljice in ne sme nam bit rojevajoča devica mit, ker je to žaljivo. Tega ne razumem.

In kje si to pobrala?
Oj, iz posta v post večja groza.
Ja in marsikaj drugega tudi ne razumeš- ker pač tega ne želiš. Škoda.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 962
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 16:05:00   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Problem je, da čežana lahko napiše, da je isto to, da moji tamali verjamejo v dedka Mraza, če bi to napisala jaz, bi se pa usulo, da sem žaljiva (je bil že zelo podoben primer na rr, čeprav nisem sama tega napisala, ampak ne vem, kdo že). Ne smemo rečt, da so to pravljice in ne sme nam bit rojevajoča devica mit, ker je to žaljivo. Tega ne razumem.


user posted image exactly.

aaaah, je zabavno prit pošpegat na RR, the show must go on.

sicer pa moj prispevek k temu je, da neverniki in verniki v temi o veri ne morejo priti skupaj, ker pač imamo različne temelje in je vsaka nadaljna debata že v izhodišču nesmiselna.


no, kar me pa preseneča, pa je, da verniki tako slepo verjamejo Cerkvi (in jo s tem posledično podpirajo), kar se tiče njenega ne-sankcioniranja duhovnikov pedofilov. nima smisla tuki mešat vere in organizacije, ker je RKC v preteklosti že velikokrat dokazala, da obstajajo "višji" cilji, kot so sami verniki in vera. mislim, da bi morali verniki sami to malo razčistit, da si lahko še vedno vernik, pa čeprav se ne strinjaš z duhovnikom oz. papežem.
heh, seveda pa je to paradoks - ker, kot pravi RKC, papež je Božji predstavnik na Zemlji. in to je pač treba verjeti: kot je treba verjeti, da RKC dejansko počne dobro. pa čeprav evidentno njena dela niso prav nič Božja, kot v primeru tolerance do duhovnikov pedofilov.

Ja , poleg temeljev so seveda še druge stvari, ampak - res je.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 963
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 16:07:32   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA

ronja, bm napisla po točkah, morda bo bolj jasno:
1. Duhovniki so ravno tako državljani države in se jim sodi na sodišču enako kot komurkoli drugemu. Kdor za kaznivo dejanje ve, pa ga ne prijavi, je prav tako kriv. Konec.
2. Ja, bila ne tendenca v preteklosti take stvari prikrivati dokler se je dalo (ker kaj bodo pa ljudje rekli, če se bo izvedelo za duhovnika pedofila. Kako naivno, strahopetno in izkrivljeno prepričanje!). Pa vseeno, tudi v preteklosti so bili duhovniki obsojeni. Res pa je, da pogojno kazen na prostosti zlahka preživiš tudi tako, da nihče ne ve, da si bil obsojen.
3. Ko je duhovnik enkrat že obsojen in zadevo ponovi (ali pa če je obsojen za že več zlorab, ne me zdaj tu držati za besedo, ne vem čisto točno, kako je s tem, kot sem rekla, se lahko pozanimam, če te zanima), se ga skine iz javnega življenja in delovanja, se ga osami. In prestavi v laiški stan, torej da ni več duhovnik, da ne sme več opravljati duhovniške službe.
4. Zadeve se v Cerkvi premikajo na bolje, mislim, da boš težko našla kristjana, ki tega ne bi odobraval. Večina nas je normalnih ljudi in pedofilijo obsojamo.
5. Še vedno mislim, da takele debate otrokom ne bodo veliko pomagale.
6. Kot si lahko videla, če si dobro brala, sem v kasnejšem postu priznala, da primerjava med vilami, škrati in Bogom ni bila najboljša. Zbrisati nazaj nisem več mogla. Zakaj se torej obešaš na te besede?
7. Če te zanima kaj o veri in verovanju, pa boš vprašala, ti bom povedala, če bom znala, ne mislim pa odgovarjati na nespoštljive poste v smislu kako smo verniki zahojeni in nazadnjaški. Pa če je to izraženo direktno ali pa posredno.

Imaš podoben sindrom kot moja mama. Tudi ona veliko ve, iz veliko različnih področij. In ima kar močno samozavest glede svoje inteligence in razgledanosti. Ampak so pa področja, o katerih ve le malo, le toliko, da ima občutek, da nekaj o tem ve. In potem povsem mirno s tako gotovostjo svoje trditve postavlja, da moraš biti precej gotov v svoj prav, da jo omajaš. Pa čeprav se na koncu izkaže, da v bistvu nečesa ne ve čisto dobro, da je samo nekoč nekaj slišala ali prebrala na to temo in je že tudi tisto malo pomešala. Mislim, da je krščanska vera in naš Bog ena taka tema z veliko lisami zate. In ne vem, (trudim se tole res čimbolj spoštljivo napisati) če si res poklicana, da s tako gotovostjo lansiraš trditve o tem, v kaj vse kristjani verjamemo, kaj vse trdimo in čemu vse naj bi sledili. Pa te zelo spoštujem in dobro veš, da se drugače povsem dobro razumeva in sva se sposobni čisto normalno pogovarjati.

Človek nima kaj dodati. Podpis do zadnje besede.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu chezAnA)
Neposredna povezava do sporočila: 964
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 16:17:13   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


IZVIRNO SPOROČILO: chezAnA


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Moram pa priznat da me malo nervira da veroucitelji tega ne predstavijo tako otrokom....


Če je to bilo res tako predstavljeno, nervira tudi mene. Pa ne malo. Toliko, da bi se šla zbunit. (pa to blazno nerada delam)



Jaz se nisem bunila, ker moj otrok naceloma ne hodi k verouku. Mi je pa cudno da se ni zbunil hihce od starsev katerih otroci hodijo k verouku, zato me tudi muci to vprasanje...kaj ti starsi ucijo svoje otroke doma, ko jih vprasajo taksne stvari. Pokimajo in to je to?

Zakaj veroučitelj tako razlaga otrokom? Ker je veroučitelj pač. Ker govori v prenesenem pomenu, ker govori v simboliki, ker ni učitelj biologije ali anatomije. Če si si z otrokom blizu oz. če te otrok o tem vpraša ( kar počnejo tudi naši otroci, ker pač zadeve o razvoju itd v šoli dobijo podane drugače kot v cerkvi) jih pač kot starš usmeriš , jim poskušaš razložiti, - tako kot si to ti, kot to dela najbrž Čežana, kot delam jaz in verjetno še marsikdo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 965
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 16:40:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 966
   [Brisano sporočilo]
30.5.2014 16:43:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 967
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 16:55:01   
uškinamama

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Problem imaš očitno ti in ne skuštrana user posted image user posted image , ...


tudi user posted image in ja, bolš, da se ne mešam.


user posted image

šejk it bejbe

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 968
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 18:54:28   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
.... Pa sem ji rekla da danes vemo da temu ni tako in da niti zemlje, niti cloveka ni ustavril Bog, ampak ker je tako rekla verouciteljica v soli bo ze drzalo...no, na koncu sem ji rekla da je to pravljica, tako kot Janko in Metka pa je to nekako sprejela in ne verjame vec v te stvari.


ampak to kar praviš tudi ni res. ni res, da bog ni ustvaril zemlje in človeka, in s tem tudi vesolja. res je, da ne vemo kako je vesolje nastalo in "kdo"/če ga je. ne vemo.

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
, glede na to da se ne da nič dokazat.

ko bo nekdo šel dejansko z Njim na kofe, se bom ponižno pokorila


to je zato ker si obremenjena z zahodnim pogledom na Boga (stric z belo brado).
če te res zanima Bog in recimo rpimerjalna religija ti priporočam da si pogledaš Alana Wattsa. ker vera ali spiritualnost je res kompelksna stvar, ki se je ne da razložit v dveh-treh stavkih. priporočam Images of God od Allana Wattsa, da boš bolj razumela o čem govorim (oz. če te sploh zanima), priporočam tudi čežani in uškinimami - men je ful dobro predavanje:
https://www.youtube.com/watch?v=9OUKYgx99yM

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 969
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 18:56:18   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama
Veš kako pravi mateyka, naj ljudje kar nabijajo po svoje in zdravijo svoje obsesivne-kompulzivne motnje na meni - nje ne moti. Mene pa user posted image


thanks a lot. user posted image pa kaj nej zdaj, skuštrano počešem, če mi še kr tumba, da sem ZA zakajanje v kreativnih poklicih, čeprav sem 3x jasno napisala da ne? user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 970
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 20:21:51   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


to je zato ker si obremenjena z zahodnim pogledom na Boga (stric z belo brado).



srce, ful kul funca si....samo tu si brcnila v temo user posted image user posted image user posted image user posted image

nikoli, pa še čisto nikoli si ga nisem poskusila vizuelno predstavljati....ker pač ne obstaja.
božiček je nekaj drugega user posted image ta če drugega ne, obišče dečico vsako leto na neki prireditvi user posted image user posted image
zaenkrat pa se še ni noben v boga našemil, da bi mi vsaj približno v možgane naslikal vsaj abstraktno sliko user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 971
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 20:36:37   
LuLu
ena se je, na primer tukaj user posted image

http://www.imdb.com/title/tt1440161/
http://www.shadowandact.com/wp-content/uploads/2011/01/Picture-171-150_x_150.jpg

< Sporočilo je popravil LuLu -- 30.5.2014 20:37:10 >

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 972
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 20:47:30   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

ena se je, na primer tukaj user posted image

http://www.imdb.com/title/tt1440161/
http://www.shadowandact.com/wp-content/uploads/2011/01/Picture-171-150_x_150.jpg


verjamem, da je Kate za koga boginja user posted image user posted image user posted image

zame bi bolj kak keanu reeves prišel v poštev user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 973
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 20:49:57   
RIJA*
al pa guglam

https://www.google.si/search?q=picture+of+god&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=btKIU5mkFIvU4QT7z4DoDQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#facrc=_&imgdii=_&imgrc=6-X9_iOqlkei9M%253A%3BRylysyoVP1Uh2M%3Bhttp%253A%252F%252Fstatic6.businessinsider.com%252Fimage%252F525d9803ecad04fb73890ba7%252Fheres-what-eminem-is-saying-during-his-supersonic-speed-verse-in-new-song-rap-god.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.businessinsider.com%252Feminem-rap-god-lyrics-fast-verse-2013-10%3B1768%3B1326

pa najdem EMINEMA vmes user posted image

ou jeuser posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 974
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
30.5.2014 21:09:09   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
to je zato ker si obremenjena z zahodnim pogledom na Boga (stric z belo brado).


srce, ful kul funca si....samo tu si brcnila v temo user posted image user posted image user posted image user posted image

nikoli, pa še čisto nikoli si ga nisem poskusila vizuelno predstavljati....ker pač ne obstaja.


sej, po tvoji izključevani logiki ti ni bilo treba.. samo mogoče bi si vseeno lahko pogledala un link preden podaš dokončno sodbo? it wont bite you user posted image


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 975
Stran:   <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  37 38 [39] 40 41   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?