|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
31.7.2014 13:43:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Hm, a drugi s plačevanjem davkov ne vračamo državi?


Saj kak prejemnik DSP je verjetno bil tudi nekoč zaposlen in plačeval državi......so tudi taki.......


Seveda so.
In tudi imajo pravico do nje, da se prebijejo po izgubi dela.

A ta čas prejemanja ne more biti trajen, ampak le premostitveni. Enostavno sistem (tako dela, pravic, ugodnosti ...) tega ne bi smel omogočati.
Sploh ne v stilu, da se potem nekateri hvalijo, da z uveljavljanjem takšnih in podobnih podpor pridejo boljše skozi, kot če bi se prebijali s svojim (legalnim) delom, od katerega bi še kaj vrnili nazaj v skupni državni proračun.


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Zakaj bi naj bilo bolj fer, da bi bili eni le plačniki, drugi pa le prejemniki takšnih sredstev?


Kje pa govorim o tem......? Da je to fer, da zgolj eni plačujemo, drugi pa to koristijo........govorim o tem, da "izajdljivi" obstajajo povsod.....tudi med plačevalci davkom in prispevkov.....tudi med s.p.ji in kmeti jih je recimo ogromno, med tistimi, ki koristijo ugodnosti študentskega dela itd.......


Tako sem razumela tvoj zapis.
Naš sistem dela in zaposlitev je tako zakompliciran, da se velika večina sploh ne znajde v teh birokratskih postopkih in možnih variantah.

Mene to zelo moti.



IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Po mojem bi bilo potrebno sistem spremeniti tako, da se po določenem času prejemanja DSP vrača - ali v obliki denarja ali dela.


To je spremenjeno, DSP se vrača.....po smrti prejemnika DSP.....



No, pravzaprav to ni bilo spremenjeno, ampak se samo dolga leta ni izvajalo.
Sedaj, ko s(m)o razfrčkali vse državne rezerve, pa so se (končno?) spomnili še na to možnost. Seveda na zelo neustrezen način in ob zelo neprijetnem finančnem stanju številnih družin, ki so prejemale DSP.

To, kar je bilo sedaj spremenjeno, je, da vseeno leto dni lahko prejemaš DSP brez vračanja.
Kar se mi zdi kar sprejemljiva rešitev.


Seveda pa bi moralo temu slediti nekaj sistemskih sprememb, ki pa jih naši voditelji niso sposobni ali jih ne želijo.
Dokler npr. ne uvidijo, da se vedno več ljudi vozi delat v tovarne čez meje, in ne ugotovijo, zakaj teh tovarn lastnikom ni smiselno postavljati pri nas, se bomo še najprej vrteli v krogu.




IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Drugače pa je sistem potrebno spremeniti tako, da se trg delovne sile naredi fleksibilen, da se uvede malo delo, ukine enkrat dokončno, študentsko delo......in bomo lahko vsi delali, delodajalci bodo lahko zaposlovali in plačevali bomo davke in prispevke od tega.....samo kaj, ko tega nihče noče......brez korenitih sprememb v delovno zakonodajo so vse spremembe na področju socialne zakonodaje čisto brezvezne ...


Se popolnoma strinjam.
Že kot študentko me je presenečalo, koliko dela se opravlja na napotnice, ko bi se komot dalo marsikatero zaposlitev dalo realizirati drugače. Tako v JU kot v drugih sektorjih.

< Sporočilo je popravil petea -- 31.7.2014 13:44:10 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
31.7.2014 18:15:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


A ta čas prejemanja ne more biti trajen, ampak le premostitveni. Enostavno sistem (tako dela, pravic, ugodnosti ...) tega ne bi smel omogočati.
Sploh ne v stilu, da se potem nekateri hvalijo, da z uveljavljanjem takšnih in podobnih podpor pridejo boljše skozi, kot če bi se prebijali s svojim (legalnim) delom, od katerega bi še kaj vrnili nazaj v skupni državni proračun.



Ja....vendar za to moraš imeti močno gospodarstvo......da je sistem DSP le premostiveni......

Tako sem razumela tvoj zapis.
Naš sistem dela in zaposlitev je tako zakompliciran, da se velika večina sploh ne znajde v teh birokratskih postopkih in možnih variantah.

Mene to zelo moti.


Seveda......ker imamo **** olajšav, podpor, subvencij itd. za to kategorijo delavcev, za drugo kategorijo itd.......

To, kar je bilo sedaj spremenjeno, je, da vseeno leto dni lahko prejemaš DSP brez vračanja.
Kar se mi zdi kar sprejemljiva rešitev.


Evo......torej se DSP, ki ni premostitvena, že vrača......

Dokler npr. ne uvidijo, da se vedno več ljudi vozi delat v tovarne čez meje, in ne ugotovijo, zakaj teh tovarn lastnikom ni smiselno postavljati pri nas, se bomo še najprej vrteli v krogu.


Med drugim tudi zato, ker je pri nas delavec grozno zaščiten (razen, če gre podjetje v stečaj, vendar resen lastnik podjetja običajno ne pošilja podjetja v stečaj).......v tovarni čez mejo, pa te delodajalec lahko odpusti tudi, če si manj kot mesec dni na bolniški in poslovni proces trpi zaradi tega.....te lahko odpusti brez razloga, brez odpravnine......tako hitro kot se čez mejo zaposliš, se lahko hitro odposliš.....pri nas to ni mogoče......pri nas delavca na bolniški ne moreš nikakor odpustiti......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
31.7.2014 19:50:26   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea
To, kar je bilo sedaj spremenjeno, je, da vseeno leto dni lahko prejemaš DSP brez vračanja.
Kar se mi zdi kar sprejemljiva rešitev.

Evo......torej se DSP, ki ni premostitvena, že vrača......

Teoretično.

Kako je pa praktično, smo pa ugotovili že stran ali dve nazaj. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
1.8.2014 6:43:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Teoretično.

Kako je pa praktično, smo pa ugotovili že stran ali dve nazaj. user posted image


Praktično je bila velika večina pred tremi leti, ko je vlada objavila, da bo začela uresničevati to določilo in terjati pomoč po smrti upravičenca nazaj, izredno proti temu.....izredno proti izkoriščanju ubogega, brezposelnega delavca (pa je takrat tudi bilo kar nekaj tistih izkoriščevalcev sistema)......

Drugače pa, nemogoče je narediti sistem tak, da se ne bi dal izkoriščati (kar sama zelo dobro vešuser posted image )......še posebno, če dovoliš malo morje izjem, ki so iz nekega določila izvzete.....in tudi, če bomo naredili tako, da bodo šli prejemniki DSP delat, bodo ravno tisti iznajdljivi, ki že več kot 10 let izkoriščajo sistem, našli luknjo in si dobili recimo razno razne zdravniške odločbe (če jih že nimajo), da niso sposobni za nobeno delo iz tega ali onega razloga......

Kot vedno trdim......sistem spremenijati je treba začeti pri sebi.......ker se mora spremeniti ljudstvo, da bo uspeh zagotovljen......ker je razlika, če je malo izkoriščevalcev sistem, ali pa izkoriščanje sistema postane že skoraj pozitivna družbena norma in je izkoriščanje sistema pri nas postalo skozi dve desetletji hvale vredno dejanje........šele zadnji dve leti pa začnemo s prsti kazati na tega in onega, ki je izkoriščal sistem, 20 let smo pa tega istega častili malone kot narodnega junaka - kot iznajdljivega, sposobnega.....

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
1.8.2014 22:18:01   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
nemogoče je narediti sistem tak, da se ne bi dal izkoriščati (kar sama zelo dobro vešuser posted image )

Če danes pogledam za 10 let in več nazaj, sama sistema niti nisem kaj prida izkoriščala (sploh v primerjavi z določenimi). Jaz svoje grehe priznam in v tem primeru je bil moj greh ta, da sem delala na črno, istočasno pa prejemala DSP. Zakaj? Ker drugače s komaj rojenim otrokom in z debilnim (sedaj na srečo bivšim) možem ne bi preživela. Oziroma bi, ampak bi otrok pristal v reji, jaz pa v zavetišču za brezdomce.

So me pa tista leta naučila te zakonodaje, zato vem, da je "manjši" čudež napisati zakon (sploh na tem področju), ki se ga ne bi dalo zaobiti na tak ali drugačen način.


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
2.8.2014 14:24:55   
liliana
Vsak ima svoj izgovor, da je izkoriščal sistem.......vsak ima tudi možnost odločitve......ali bo izkoriščal ali ne......

Tak zakon, ki se ga ne bi dalo zaobiti pa je res čudež....

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
2.8.2014 14:38:33   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Vsak ima svoj izgovor, da je izkoriščal sistem.......vsak ima tudi možnost odločitve......ali bo izkoriščal ali ne......

Tak zakon, ki se ga ne bi dalo zaobiti pa je res čudež....


Vsak pri svojem odločanju poleg osebnih meril upošteva tudi zunanje dejavnike. Mislim, da manjši kot je zunanji nadzor (in sankcije!), bolj verjetno bodo začeli ljudje zlorabljati sistem.
Glede na to, kako komplicirano se vedno pri nas uredi vsako področje, hkrati pa ostane cel kup lukenj, je, ko preučiš zadeve, nekako za pričakovati, da bodo ljudje delali 'po svoje'.

Če tudi v primerih očitnih izigravanj vemo, da bodo najverjetneje stvari padle zaradi kakšne napak(-ic)e v postopku, ali pa se zavlekle preko vseh razumnih rokov, ter ob odsotnosti organov, ki bi lahko učinkovito in hitro ukrepali, se vsaj meni zdi presenetljivo, da še sploh igramo po pravilih.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
2.8.2014 20:22:09   
liliana
Pa se ti ne bi smelo zdeti presenetljivo, da še sploh igramo po pravilih.......ker to, da spoštujemo tisto osnovno "ne kradi" bi moralo biti na samem vrhu človekovih vrednot.....in ne moremo vedno znova in za vsakega iskati opravičila zakaj krade......potem pa, ko se ta kraja tako izrodi pa začeti s takimi "zdaj pa naj prejemniki DSP delajo, ker so kradli".....prej smo jim pa ploskali, če jim pa že nismo ploskali, pa smo našli opravičila za njihovo krajo (seveda, ker smo sami tu pa tam hvatali krivine).....saj se najde še kaka stara tema na RR izpred nekaj let, kjer se je na veliko javno svetovalo takim iznajdljivcem in linčalo tistega, ki si je samo drznil kaj omeniti čez delo na črno in posledično DSP, čez lažne samohranilke.....


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
2.8.2014 22:12:33   
Kerensa
Takšnim iznajdljivcem sem svetovala konkretno jaz (nisem pa bila edina). In mi ni prav nič žal za to, saj sem, glede na to, kako zelo določene uradne osebe spremljajo forum/e, zagotovo s kakšnim % pripomogla k temu, da so zakon že dvakrat spremenili. Da bi ga pa tako, da bi bilo število lukenj res minimalno, bi me morali pa osebno kontaktirati in ponuditi plačilo. user posted image Kakor sem rekla že nekje prej - ne delam nič več zastonj (če že delam).

Ja, pa razlog za moje prejemanje DSP pred 10 in več leti lahko smatraš kakor izgovor, seveda. Verjemi pa (mi), da ga ne bi, če bi bila ti v moji takratni situaciji.

In zato, ker že lep čas tudi sama ne živim več v razmerah, v kakršnih sem takrat, tudi sama na vse skupaj danes gledam drugače. Prva dva stavka v mojem podpisu povesta veliko (tistemu, ki ju zna in želi razumeti).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
3.8.2014 8:30:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Takšnim iznajdljivcem sem svetovala konkretno jaz (nisem pa bila edina). In mi ni prav nič žal za to, saj sem, glede na to, kako zelo določene uradne osebe spremljajo forum/e, zagotovo s kakšnim % pripomogla k temu, da so zakon že dvakrat spremenili. Da bi ga pa tako, da bi bilo število lukenj res minimalno, bi me morali pa osebno kontaktirati in ponuditi plačilo. user posted image Kakor sem rekla že nekje prej - ne delam nič več zastonj (če že delam).




user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
4.8.2014 9:58:52   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
P.S. da osgovorim se na inicialno vprasanje - da, menim, da bi uporabniki DSP morali "oddelati" DSP soglasno z zmoznostmi, ce ne zaradio drugega zaradi psihicnega zdravja, obcutka vrednosti, morda vzdrzevanjem kontakta s stroko...
Ne vidim vzroka, da prejemnim DSP ne bi sel za sosede starostnike v trgovino ali kaj podobnega... - sposobnostim, zmoznostim primerno, seveda...


se strinjam. zakaj pa ne? ne vidim nič slabega z dobrimi deli odplačat finančno pomoč. vsak po svojih zmožnostih je čisto sprejemljivo.


In druzbeno koristno, kar nas znova usmeri od egocentricnosti in kulture individuuma (jaz in smao jaz) v mseri skupnosti saj posameznik nujno potebuje skupnost.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
6.8.2014 21:28:56   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pretirano smo navezani na to ustvarjanje.....da mora človek obvezno v svojem življenju "pridelati" 200 m2 veliko hišo in nekaj novih avtov.......z minimalno plačo......in potem je človek vsaj 30 let žrtev "sistema"......v Sloveniji pač edino tisti nekaj velja, ki je "ustvaril"......

V bistvu jaz bolj občudujem tiste (pa da me ne boš narobe razumela, ne tiste, ki namerno dobivajo socialno pomoč in ne delajo), ki delajo in niso žrtev "ustvarjanja" glomazne hiše in nakupa takega in drugačnega avtomobila......ampak živijo po svojih zmožnostih, v najemu, se vozijo v starih avtih, si privoščijo kako potovanje, izobraževanje, namesto zidanja energetsko varčne hiše in avtomobila........


Žal je to v večini višek slovenske "ustvarjalnosti" in v veliko in preveč primerih edini neracionalni in kičasti dosežek. Poleg prikolices tremi baldahini in meter in pol visoko ograjo.

Jaz bi z zakonom prepovedala bajte večje od 140 kvadratov.
Z zakonom bi bilo obvezno napisati in izdati vsaj eno knjigo z več kot 50 stranmi do 35. leta.
Obvezen zdravniški pregled za vse enkrat letno in obvezna neplačana dieta za vse, ki se zavalijo v kategorijo debel in globlje.

Potem ljudje ne bi več imeli motiva, da razmišljajo toliko in prveč o bajturinah in toliko in preveč o izkoriščanju sistema.


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
10.8.2014 23:52:06   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Pretirano smo navezani na to ustvarjanje.....da mora človek obvezno v svojem življenju "pridelati" 200 m2 veliko hišo in nekaj novih avtov.......z minimalno plačo......in potem je človek vsaj 30 let žrtev "sistema"......v Sloveniji pač edino tisti nekaj velja, ki je "ustvaril"......

V bistvu jaz bolj občudujem tiste (pa da me ne boš narobe razumela, ne tiste, ki namerno dobivajo socialno pomoč in ne delajo), ki delajo in niso žrtev "ustvarjanja" glomazne hiše in nakupa takega in drugačnega avtomobila......ampak živijo po svojih zmožnostih, v najemu, se vozijo v starih avtih, si privoščijo kako potovanje, izobraževanje, namesto zidanja energetsko varčne hiše in avtomobila........


Žal je to v večini višek slovenske "ustvarjalnosti" in v veliko in preveč primerih edini neracionalni in kičasti dosežek. Poleg prikolices tremi baldahini in meter in pol visoko ograjo.

Jaz bi z zakonom prepovedala bajte večje od 140 kvadratov.
Z zakonom bi bilo obvezno napisati in izdati vsaj eno knjigo z več kot 50 stranmi do 35. leta.
Obvezen zdravniški pregled za vse enkrat letno in obvezna neplačana dieta za vse, ki se zavalijo v kategorijo debel in globlje.

Potem ljudje ne bi več imeli motiva, da razmišljajo toliko in prveč o bajturinah in toliko in preveč o izkoriščanju sistema.




Si ti ga. Causescu? Retorika je izjemno podobna.....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
11.8.2014 22:43:22   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Jaz bi z zakonom prepovedala bajte večje od 140 kvadratov.
Z zakonom bi bilo obvezno napisati in izdati vsaj eno knjigo z več kot 50 stranmi do 35. leta.
Obvezen zdravniški pregled za vse enkrat letno in obvezna neplačana dieta za vse, ki se zavalijo v kategorijo debel in globlje.

Kakšna ga. Causescu neki... sta vidva z g. Kim Jong Un-om že kakšno rekla? user posted image

Ker tole je nekje na meji med terorizmom in anarhijo. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 12:17:43   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Jaz bi z zakonom prepovedala bajte večje od 140 kvadratov.
Z zakonom bi bilo obvezno napisati in izdati vsaj eno knjigo z več kot 50 stranmi do 35. leta.
Obvezen zdravniški pregled za vse enkrat letno in obvezna neplačana dieta za vse, ki se zavalijo v kategorijo debel in globlje.


a nohte si lahko pobarvam po svojem okusu?

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 12.8.2014 12:18:08 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 17:05:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
P.S. da osgovorim se na inicialno vprasanje - da, menim, da bi uporabniki DSP morali "oddelati" DSP soglasno z zmoznostmi, ce ne zaradio drugega zaradi psihicnega zdravja, obcutka vrednosti, morda vzdrzevanjem kontakta s stroko...
Ne vidim vzroka, da prejemnim DSP ne bi sel za sosede starostnike v trgovino ali kaj podobnega... - sposobnostim, zmoznostim primerno, seveda...


se strinjam. zakaj pa ne? ne vidim nič slabega z dobrimi deli odplačat finančno pomoč. vsak po svojih zmožnostih je čisto sprejemljivo.


In druzbeno koristno, kar nas znova usmeri od egocentricnosti in kulture individuuma (jaz in smao jaz) v mseri skupnosti saj posameznik nujno potebuje skupnost.


Že od nekdaj nam manjka kolektivnosti. Zato pa ne moremo postati veliki. No, zaenkrat. Recimo da ne znam napovedovat prihodnosti in dam možnost, da se kot narod mogoče spremenimo. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 20:15:37   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


Že od nekdaj nam manjka kolektivnosti. Zato pa ne moremo postati veliki. No, zaenkrat. Recimo da ne znam napovedovat prihodnosti in dam možnost, da se kot narod mogoče spremenimo. user posted image


Davek na nepremičnine je to zelo nazorno pokazal.......kar je moje je moje, ne bo meni država vzela nič mojega, kar sem s svojimi žulji ustvaril......naj vzame drugje......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 20:17:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Jaz bi z zakonom prepovedala bajte večje od 140 kvadratov.
Z zakonom bi bilo obvezno napisati in izdati vsaj eno knjigo z več kot 50 stranmi do 35. leta.
Obvezen zdravniški pregled za vse enkrat letno in obvezna neplačana dieta za vse, ki se zavalijo v kategorijo debel in globlje.


a nohte si lahko pobarvam po svojem okusu?


Lahko.....če je lak kupljen v Sloveniji in je od slovenskega proizvajalca......user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 20:48:14   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Davek na nepremičnine je to zelo nazorno pokazal.......kar je moje je moje, ne bo meni država vzela nič mojega, kar sem s svojimi žulji ustvaril......naj vzame drugje......


že nekajkrat sem ti povedala, da gre to interaktivno in ne enosmerno....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 20:57:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


že nekajkrat sem ti povedala, da gre to interaktivno in ne enosmerno....


To so povedala zdaj šele drugič....prej si govorila o enosmernosti....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 21:36:27   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


Že od nekdaj nam manjka kolektivnosti. Zato pa ne moremo postati veliki. No, zaenkrat. Recimo da ne znam napovedovat prihodnosti in dam možnost, da se kot narod mogoče spremenimo. user posted image


Davek na nepremičnine je to zelo nazorno pokazal.......kar je moje je moje, ne bo meni država vzela nič mojega, kar sem s svojimi žulji ustvaril......naj vzame drugje......



Poglejmo z druge perspektive. Ni potrebno, da nam drzava kaj "jemlje". Lahko drzavi sami kaj damo, za skupno dobro. Se morda (ce nisi premlada) spomnis mladinskih delovnih brigad? Se danes je pri Semicu zapis katera MDB je delala cesto in zelezniski most... Kaj je bilo prostovoljno delo tako slabo in nicvredno, da tega ni vec? Slabo je bilo ali bi bilo to, da bi spet verjetno nekdo izvajal svoje malverzacije, pa bi sluizil na tzujem prostovoljnem delu. Pokvarjenost enega iznici postenost stotih.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
12.8.2014 21:48:13   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
že nekajkrat sem ti povedala, da gre to interaktivno in ne enosmerno....


To so povedala zdaj šele drugič....prej si govorila o enosmernosti....


ja, da ti preveč poudarjaš enosmernost s tem kako se morajo ljudje prvi spremenit in bo stvar rešena, in da svet ni glih tako enostaven...

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.8.2014 21:49:04 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 6:33:06   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, da ti preveč poudarjaš enosmernost s tem kako se morajo ljudje prvi spremenit in bo stvar rešena, in da svet ni glih tako enostaven...


Samo ne vedno....na prejšnji temi si "ti začela"......user posted image

Drugače je pa enkrat eden veliko modrejši od mene povedal.....

Če obstaja pravičnost v srcu, bo lepota v značaju.

Če obstaja lepota v značaju, bo harmonija v domu.

Če obstaja harmonija v domu, bo red v narodu.

Če obstaja vrstni red v narodu, ne bo miru na svetu.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 6:33:37   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
Že od nekdaj nam manjka kolektivnosti. Zato pa ne moremo postati veliki. No, zaenkrat. Recimo da ne znam napovedovat prihodnosti in dam možnost, da se kot narod mogoče spremenimo. user posted image

Ampak je res ne znaš, ej. user posted image

Odkar obstaja S od Slovencev, se jim reče hlapčevski narod.

Baba Vanga in Nostradamus pa tudi nista napovedala nobenih sprememb na tem področju. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
13.8.2014 6:35:05   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Davek na nepremičnine je to zelo nazorno pokazal.......kar je moje je moje, ne bo meni država vzela nič mojega, kar sem s svojimi žulji ustvaril......naj vzame drugje......

Hmmm... ampak res... kaj pa je s tem narobe? user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?