|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
19.8.2014 19:35:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

daj pomisli malo; zakaj bi nekaj selila, če ne zaradi cene? ja, je vprašanje če se nerazvite države res razvijajo s tem, da tja nosijo delo z zahoda in ali res obstaja novi srednji razred, ko delajo njeni ljudje za kikiriki v fabirkah po 12-20 ur na dan..




Normalno, da zaradi cene.....Gorenje je tudi preselilo del proizvodnje v Srbijo zaradi cene......še Japonci so preselili del proizvodnje svojih avtov na Kitajsko......

In zaradi "cene" ima lastnik večji dobiček in zaradi "cene" imamo potem mi, kot je Nejcko prej rekla, klošarje z mobiteli in tablicami......ker je vse vsakomur dostopno.....

tko nekak zgleda tale "srednji" razred: https://www.youtube.com/watch?v=8Bhodyt4fmU


To ni srednji razred....to je delavski razred.....na zahodu se delavka ali delevec za tekočim trakom, na minimalni plači, tudi ne prišteva med srednji razred......

Običajno pa na ta "hidden face of globalization" ne pomislimo, ko v outletu ali na netu skoraj za đabe kupimo brand torbico ali jakno......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
19.8.2014 23:29:49   
mateyka
jah, jaz kar pomislim...

drugače pa - hočem povedat, da iz takega načina seljenja dela ne more prit do nekega konkretnega srednjega razreda, razen če med teh nekaj šteješ une psihopate, ki izkoriščajo revne na mrtve v teh tovarnah. ker tako seljenje biznisa hoče in tudi kreira poceni suženjsko delovno silo in ne nekih izobraženih dragih delovnih mest srednjega razreda.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 6:12:40   
liliana
To zato, ker se o tem ne govori.....ker medijo poročajo samo o izkoriščanju neizobraženega, revnega delavca za tekočim trakom.....vendar, če se postavi v neki državi tovarna, nekaj tovarn z okrog 1000 in več zaposlenimi.....to ne pomeni, da tam delajo samo fizični delavci za tekočim trakom......tam delajo tudi izobraženi ljudje.....vendar na ta vidik običajno pozabimo......


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 6:26:05   
Kerensa
Pa saj ni vsakdo, ki dela v tovarni, kar avtomatsko samo zaradi tega, kje in kaj dela, ubog in/ali izkoriščan delavec (izobražen ali ne, vseeno).

Ko sem jaz delala v tovarni (ne samo v eni), mi v bistvu ni bilo čisto nič hudega (razen tega, da sem morala zgodaj vstati, ker se je izmena začela ob 6-ih, jaz pa nisem jutranji človek - ampak to je moj problem, ne izkoriščanje).

Lepo sem oddelala svojih 8 ur, dela nisem nosila domov, vikendi in prazniki so bili dela prosti, imela sem pol ure plačanega odmora za malico, katere porcije v menzi sploh niso bile majhne, slabe pa tudi ne, plača resda ni bila velika, je bila pa točna in redna, družba tudi ni bila slaba...

V bistvu mi je bilo prav luštno.

Tako, da je, kar se mene tiče, kar stanje duha tisto, ki za posameznega človeka določa, ali se počuti izkoriščanega ali ne. Jaz nekega splošnega kriterija ne vidim (razen ekstremov, o katerih pa trenutno ne govorim).

Ker imamo namreč neizobražene fizične delavce, katerim ni nič hudega pri delu, ki ga opravljajo in imamo visoko izobražen kader, ki bo znal jamrati bolj, kakor pa celoten bivši SCT-jev kolektiv skupaj.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 7:18:33   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Ko sem jaz delala v tovarni (ne samo v eni), mi v bistvu ni bilo čisto nič hudega (razen tega, da sem morala zgodaj vstati, ker se je izmena začela ob 6-ih, jaz pa nisem jutranji človek - ampak to je moj problem, ne izkoriščanje).


ja seveda, se strinjam s tvojim zgornjim pogledem. ampak ti lahko to rečeš, ker ne delaš v bangladešu ali indoneziji. user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
To zato, ker se o tem ne govori.....ker medijo poročajo samo o izkoriščanju neizobraženega, revnega delavca za tekočim trakom.....vendar, če se postavi v neki državi tovarna, nekaj tovarn z okrog 1000 in več zaposlenimi.....to ne pomeni, da tam delajo samo fizični delavci za tekočim trakom......tam delajo tudi izobraženi ljudje.....vendar na ta vidik običajno pozabimo......


da ne boš mislila, se čist strinjam da se "premika" srednji razred v azijo. samo to je cirka vsaj enih 10 let v prihodnosti. samo prihaja... James Wolfesohn (ex world bank president) je mel predavanje na to temo na Princetonu - je zanimivo, priporočam. Tukaj recimo omenjajo to temo: https://www.youtube.com/watch?v=wHyrBuhLr8Y

p.s. je pa tudi res, da mislim, da bo ful velik "sužnjev", ker bo zakonodaja tam pisana tako, da bo to čist legalno.. podobno kot se je zgodilo indoneziji recimo.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 20.8.2014 7:20:38 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 7:19:54   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Ko sem jaz delala v tovarni (ne samo v eni), mi v bistvu ni bilo čisto nič hudega (razen tega, da sem morala zgodaj vstati, ker se je izmena začela ob 6-ih, jaz pa nisem jutranji človek - ampak to je moj problem, ne izkoriščanje).

ja seveda, se strinjam s tvojim zgornjim pogledem. ampak ti lahko to rečeš, ker ne delaš v bangladešu ali indoneziji. user posted image

Nekje sem spregledala, da je osnova debate iz Slovenije prešla v Bangladeš. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 7:46:03   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Ko sem jaz delala v tovarni (ne samo v eni), mi v bistvu ni bilo čisto nič hudega (razen tega, da sem morala zgodaj vstati, ker se je izmena začela ob 6-ih, jaz pa nisem jutranji človek - ampak to je moj problem, ne izkoriščanje).

ja seveda, se strinjam s tvojim zgornjim pogledem. ampak ti lahko to rečeš, ker ne delaš v bangladešu ali indoneziji. user posted image

Nekje sem spregledala, da je osnova debate iz Slovenije prešla v Bangladeš. user posted image


v bistvu ni - ker bomo mi kmalu novi bangladeš. user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 7:52:06   
Kerensa
Na srečo še vedno živimo v civiliziranem svetu in ob vseh možnostih, ki nam jih le ta ponuja, je praktično nemogoče, da postanemo Bangladeš. Bomo verjetno prej postali Amerika - ta v bistvu že prihaja k nam z večih vidikov. Predvsem, kar se tiče kriminala in izginjanja srednjega razreda.

In cen. user posted image

Kakor pravi tista sličica na Facebooku: iz pipe mi teče šampanjec, smeti pa mi odvažajo v limuzini. In kakor sem se, kot otrok, bala teme, se danes bojim svetlobe - zaradi višine računa za elektriko. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 18:50:33   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
... Bomo verjetno prej postali Amerika - ta v bistvu že prihaja k nam z večih vidikov. Predvsem, kar se tiče kriminala in izginjanja srednjega razreda.

In cen. user posted image


ti meni se zd da smo že skoraj tam. če še moj mož opazi ameriške vplive, pol bo že neki na tem..

Kakor pravi tista sličica na Facebooku: iz pipe mi teče šampanjec, smeti pa mi odvažajo v limuzini. In kakor sem se, kot otrok, bala teme, se danes bojim svetlobe - zaradi višine računa za elektriko. user posted image


tle je poceni - tri mesece sploh ne rabiš luči prižigat user posted image jaz sem ravno zdaj, nak teden nazaj vidla prvič zvedze po treh mesecih non-stop svetlobe. joooj, ne veš kok jih pogrešaš, če jih ni. user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 18:51:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

p.s. je pa tudi res, da mislim, da bo ful velik "sužnjev", ker bo zakonodaja tam pisana tako, da bo to čist legalno.. podobno kot se je zgodilo indoneziji recimo.


Seveda bo oz. je ful veliko "sužnjev".....ker še vedno stremimo po čim cenejših izdelkih in po čim višjem standardu.....to je pač cena tega, da si nekdo s 600 EUR neto plače lahko privošči najnovejšo tablico in Guccijevo torbico.....

Vrtimo se v začaranem krogu in vsega ne moremo imeti......visoko socialno varnost in prijazno delovno okolje za vse delavce po svetu in cenovno dostopne brand izdelke vsem......

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Na srečo še vedno živimo v civiliziranem svetu in ob vseh možnostih, ki nam jih le ta ponuja, je praktično nemogoče, da postanemo Bangladeš.


Kako je bilo pred kratkim s tistimi delavci iz Bosne.....ki so jih ravno tako suženjsko izkoriščali.....

Murine delavke so tudi delale oz. še delajo v tovarni, kjer je poleti 45 stopinj......imajo, se mi zdi poleg odmora za malico dve čik pavzi po 5 minut in komaj sfolgajo iti na wc......letos poleti jim pa sploh dopusta niso dali, ker so v stečaju in so torej na novi firmi in nimajo pravice do dopusta in jim za en mesec podaljšujejo pogodbe.......prejšnji teden pa so delali skoraj cel teden od 6 do 17.....

Precej naših delavcev se po enem mesecu vrne iz dela v Avstriji.....ker ne morejo prenesti izkoriščanja, ko so v službi po 10 in 12 ur......in morajo tudi vse te ure redno delati, so normirani, so na soncu, dežju.....ni tako kot ponekod pri nas, da se efektivno dela baje lahko le zgolj 5 ali 6 ur na dan, ostali 2 ali 3 ure pa je mešanje megle......

Civilizirano izkoriščanje.....?



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
20.8.2014 23:31:21   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Murine delavke so tudi delale oz. še delajo v tovarni, kjer je poleti 45 stopinj......imajo, se mi zdi poleg odmora za malico dve čik pavzi po 5 minut in komaj sfolgajo iti na wc......letos poleti jim pa sploh dopusta niso dali, ker so v stečaju in so torej na novi firmi in nimajo pravice do dopusta in jim za en mesec podaljšujejo pogodbe.......prejšnji teden pa so delali skoraj cel teden od 6 do 17.....

Precej naših delavcev se po enem mesecu vrne iz dela v Avstriji.....ker ne morejo prenesti izkoriščanja, ko so v službi po 10 in 12 ur......in morajo tudi vse te ure redno delati, so normirani, so na soncu, dežju.....ni tako kot ponekod pri nas, da se efektivno dela baje lahko le zgolj 5 ali 6 ur na dan, ostali 2 ali 3 ure pa je mešanje megle......

Civilizirano izkoriščanje.....?

Zagotovo.

Še vedno pa ne doseže niti polovice Bangladeša.

to je pač cena tega, da si nekdo s 600 EUR neto plače lahko privošči najnovejšo tablico in Guccijevo torbico.....

Hmmm... jaz nimam niti 600€ plače, pa hodim naokrog z DG očali in Guess-ovo torbico... a to pomeni, da je nekaj narobe z mano al' s "sistemom"?... al' mogoče kar oboje? user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
21.8.2014 14:49:39   
Paštetka
hm… nekaj časa spremljam tole temo, pa ok. Bom napisala.

Sem za socialno državo. Enkrat gre enemu dobro, drugič drigemu in obratno, slabše. Sem za to, da ko gre meni dobro plačujem za tistega, ki mu gre trenutno slabo, oz. ko bo meni šlo slabo, pričakujem, da bo tisti ali nekdo drug plačeval za mene.

Nikakor pa nisem za socialo, ko gre za: drogo ali alkoholizem, lenoritis, in kazniva dejanja. Ker v teh primerih, se pa sam odločaš kaj boš izbral. Ker, če se nekdo do mene obnaša tako, da ga boli kinta in se ni pripravljem nikoli postaviti na noge, da bo nekoč tudi on lahko nekomu pomagal, nisem pripravljena niti jaz takemu plačevati. Žal, za take bi bila potrebna šiba ali ena v rit in ne DSP.

Da se razumemo, to ne pomeni, da ne želim plačevati za drogeraša, ki se želi očistiti in živeti in uspeti ali nekoga, ki je trenutnu na zavodu brez službe. Govorim o tistih, ki se švercajo na metadonu in nas imajo vse za norca in ogrožajo moje otroke, ker me je strah iti v park, da otrok stopi na iglo.. Govorim o tistem, ki je leta na zavodu in ni nikoli nič primernega zanj, niti se ne želi prešolati ali začeti kaj svojega, tistem, ki mu je boljše kot iti delat za minimalca biti doma in se švercati z DSP in vsemi ugodnostmi,ker je na koncu na enakem.
Govorim o tistem, ki se svobodno odloči, da bo goljufal mene in vso državo in se smejal, kako sem nora, da delam. Vsak dan grem mimo klopce kjer se skoz enih in istih 10 pijancev cele dneve sonči. Halo?
Na roki Guci, na nogah Prada, pa sede v Mercedesa proti njem pa teče x zadev na sodišču in izvršb zaradi neplačevanja, ker kao nima ničesar in je v osebnem stečaju. Slekla bi ga!


Če zmorem, le pomagam, ker človek nikoli ne ve, kaj ga kdaj lahko doleti.Ampak v teh treh primerih pa nisem za socialno državo in bi jim takoj ukinila vse DS prejemke, brez pardona. In žal mi je, da ne morem napisati: "mi je zelo žal"

Ja, jezna sem! in v teh primerih mislim, da bi prejemniki DSP, če jo že prejemajo, morali iti delat, ker se temu drugače reče: metanje denarja vstran!

Hahahauser posted image




_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
21.8.2014 14:50:57   
Paštetka
Tak, zdaj pa grem domov. Dovolj je ene službe. Ker še drugo in tretje delo me čaka doma.user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 21.8.2014 14:52:17 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
23.8.2014 23:20:16   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

To zato, ker se o tem ne govori.....ker medijo poročajo samo o izkoriščanju neizobraženega, revnega delavca za tekočim trakom.....vendar, če se postavi v neki državi tovarna, nekaj tovarn z okrog 1000 in več zaposlenimi.....to ne pomeni, da tam delajo samo fizični delavci za tekočim trakom......tam delajo tudi izobraženi ljudje.....vendar na ta vidik običajno pozabimo......




Kot v Jesenicah? Velenju? Kolikor je videti je to delavski sloj, kljub vsem. Na pragu srednjega sloja so bili v casu socializma....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
28.9.2014 3:00:03   
Kerensa
Kaj konkretno pa ti, Frodo, smatraš kot "delavski sloj"?

Neizobražene fizične delavce (deklice za vse)?

Izobražene fizične delavce (npr. izučen zidar)?

Vse, ki delajo z rokama (npr. tudi mizarji)?

Vse, ki 8 ur stojijo na nogah (npr. čistilke)?

Vse, ki imajo minimalno plačo (pa četudi sedijo v pisarni)?

Ali enostavno vse, ki delajo (torej so delavci)?

Vprašam zato, da se ne bo narobe razumelo tistega, kar si ti prej napisala. Jesenice in Velenje sta namreč mesti, ki sta dober primer ostanka bivše Jugoslavije in priseljencev iz bivših bratskih republik - ki pa so bili večinoma res neizobraženi fizični delavci in so poprijeli za vsako delo, ki so ga dobili. Četudi je bilo minimalno plačano, je bilo še vedno plačano 3x bolje, kakor v njihovi republiki.

Pa lahko vzameš komunizem ali socializem - oboje je bilo enako, kar se tega tiče. Kup teh ljudi je prišlo v Slovenijo dobesedno z eno potovalko na vlaku. Potem pa so se tukaj izobraževali, zaposlovali, poročali, rojevali, gradili,... in na koncu, z zdravo kmečko pametjo in parom pridnih rok so bili višji srednji sloj od srednjega sloja Slovencev. Ker Slovenec je npr. ostal v hiši staršev, Balkanec pa si je kupil svoje stanovanje, zgradil svojo hišo na Balkanu in še obnovil hišo staršev. Pa še porok za hipotekarni kredit za otroke je bil lahko. In Balkanec je vse to financiral iz plače zidarja, čistilke in podobno - Slovenec v pisarni je pa z 2x višjo plačo in brez prej omenjenih stroškvo jamral, kako težko si privošči registracijo za Mercedesa. Balkanec je 1/5 plače pošiljal staršem na Balkan, Slovencu je bila pa muka dati svojem staršem, s katerimi je živel, nekaj tolarjev za elektriko in vodo, ki ju je trošil. Balkanec se je poleg svojega jezika naučil slovenščine, da je lahko funkcioniral, v šoli se je naučil angleško, ker se je moral, sam od sebe se je pa še nemško, da so ga rođaki v Avstriji lahko priporočili za delo. Slovenec je šel pa v shopping v Trst ali Gradec in se čudil, zakaj ga nihče ne razume. Da bi pa on rekel "molim" namesto "prosim", pa čeprav je cel Trst govoril "molim", vključno s Kitajci - a, ne, to pa ne.

Potem se je pa ta generacija Balkancev upokojila in se vrnila v svoje domovine, v svoje nove hiše, stanovanja pa so pustili otrokom. Otroci so jih oddali in šli delat "u Njemaćku". In edini srednji sloj, ki ga je Slovenija imela, je izginil.

Mi se pa pi*dimo...

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
28.9.2014 17:23:33   
liliana
Kaj bi Slovenci brez balkancev.......user posted image

p.s.: a veš da, se mi pa zdi neumno, da ko pridem v Murski Soboti k dohtorju, ki že vsaj 30 let živi v Murski Soboti in me pozdravi "Dobar dan gospođo", da bi mu odzdravila z "dobar dan".....



< Sporočilo je popravil liliana -- 28.9.2014 17:27:13 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
28.9.2014 18:41:00   
Kerensa
To je pa problem Slovencev, ja. user posted image

V Sloveniji hočejo (hočemo?), da bi vsi govorili slovensko. Slovenci in tujci.

In ko pridemo v tujino, tudi hočemo, da bi se tujci naučili slovensko. Da bi lahko govorili z nami. user posted image

Enostavno reci "dobar dan"... saj ti ne bo krona z glave padla... kvečjemu kakšen recept, ki ga drugače ne bi, boš dobila. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
28.9.2014 20:04:32   
liliana
Daj ne seri Kerensa......ker nisi tako tupa kot se delaš.......

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
28.9.2014 20:22:05   
Kerensa
Ne serem.

Samo poskušam ti dopovedati (resda na svoj način), da "dober dan" in "dobar dan" pomeni isto.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
29.9.2014 20:17:44   
liliana
Glej ljubica....nič mi ni treba dopovedovati.....vendar jaz doktorju v zdravstvenem domu v Murski Soboti, ki že 30 ali 40 let živi in dela v Sloveniji in ima slovensko državljanstvo ne mislim odgovarjati z "dobar dan" in se z njim meniti o svojih zdravstvenih težavah po srbsko ali hrvaško.....prav tako ne mislim v piceriji na Jesenicah naročati v srbskem jeziku, ker me kelnar nagovori po srbsko namesto po slovensko......in me to moti, da me doktor v Sloveniji ne nagovori v slovenskem jeziku in da me kelnar v Sloveniji ne nagovori v slovenskem jeziku.....v Beogradu ali Zadru nimam problema s tem.....se ne uforavam tam po vsej sili s slovenščino......

Gre se pač za odraz kulture in spoštovanja.....če želiš razumeti boš razumela, če ne pa ne......če živiš v neki državi in imaš državljanstvo te države se mogoče tudi pričakuje od tebe, da še posebno v javnih ustanovah, govoriš jezik te države, ki si se ga v 30 ali 40 letih verjamem, da sposoben naučiti....še posebno če imaš pred imenom dr.....v družinskem krogu in s prijatelji pa je lepo, da ohranjaš materin jezik.......

p.s. in ni govora o tujcih......govorimo o ljudeh s slovenskim državljanstvom.......



< Sporočilo je popravil liliana -- 29.9.2014 20:18:45 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
29.9.2014 21:09:10   
mateyka
To je starejši gospod (če je že toliko let v Sloveniji) in verjetno ima mentaliteto še iz Juge, kjer si lahko v Jugi govoril svobodno vse jezike in je bilo to ok. Težko je starejšim kar tako prešaltat mišljenje in življensko filozofijo, samo ker se države sfajtajo in razcepijo.... Mogoče še vedno gleda na regijo kot "našu Jugu" in jo tudi živi na ta način..... Mogoče niti ne pričakuje, da začne lilana govorit srbsko z njim, saj to je Juga in vsak govori po svoje in vsi se razumemo....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
30.9.2014 0:35:14   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
p.s. in ni govora o tujcih......govorimo o ljudeh s slovenskim državljanstvom.......

Saj tole si mislila popraviti, pa si v naglici pozabila, kajne?

Stavek namreč ni smiseln.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
30.9.2014 9:39:19   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Glej ljubica....nič mi ni treba dopovedovati.....vendar jaz doktorju v zdravstvenem domu v Murski Soboti, ki že 30 ali 40 let živi in dela v Sloveniji in ima slovensko državljanstvo ne mislim odgovarjati z "dobar dan" in se z njim meniti o svojih zdravstvenih težavah po srbsko ali hrvaško.....prav tako ne mislim v piceriji na Jesenicah naročati v srbskem jeziku, ker me kelnar nagovori po srbsko namesto po slovensko......in me to moti, da me doktor v Sloveniji ne nagovori v slovenskem jeziku in da me kelnar v Sloveniji ne nagovori v slovenskem jeziku.....v Beogradu ali Zadru nimam problema s tem.....se ne uforavam tam po vsej sili s slovenščino......

Gre se pač za odraz kulture in spoštovanja.....če želiš razumeti boš razumela, če ne pa ne......če živiš v neki državi in imaš državljanstvo te države se mogoče tudi pričakuje od tebe, da še posebno v javnih ustanovah, govoriš jezik te države, ki si se ga v 30 ali 40 letih verjamem, da sposoben naučiti....še posebno če imaš pred imenom dr.....v družinskem krogu in s prijatelji pa je lepo, da ohranjaš materin jezik.......

p.s. in ni govora o tujcih......govorimo o ljudeh s slovenskim državljanstvom.......




Amen.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
30.9.2014 16:11:23   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
vendar jaz doktorju v zdravstvenem domu v Murski Soboti, ki že 30 ali 40 let živi in dela v Sloveniji in ima slovensko državljanstvo ne mislim odgovarjati z "dobar dan" in se z njim meniti o svojih zdravstvenih težavah po srbsko ali hrvaško.....prav tako ne mislim v piceriji na Jesenicah naročati v srbskem jeziku, ker me kelnar nagovori po srbsko namesto po slovensko

Tega od tebe nihče ne zahteva. Niti ne pričakuje.

in me to moti, da me doktor v Sloveniji ne nagovori v slovenskem jeziku in da me kelnar v Sloveniji ne nagovori v slovenskem jeziku.....

Verjamem, da te moti. Razumem pa ne.

Ljudi naj se namreč ne bi ocenjevalo po jeziku, ki ga govorijo in po lokaciji, na kateri so.

In tudi pizza na Jesenicah ne bo imela nič drugačnega okusa, če ti jo postreže Slovenec ali Srb. Oba z državljanstvom ali oba brez.

Gre se pač za odraz kulture in spoštovanja.....če želiš razumeti boš razumela, če ne pa ne......če živiš v neki državi in imaš državljanstvo te države se mogoče tudi pričakuje od tebe, da še posebno v javnih ustanovah, govoriš jezik te države, ki si se ga v 30 ali 40 letih verjamem, da sposoben naučiti....še posebno če imaš pred imenom dr.....

Kultura in spoštovanje znata biti širok pojm. Je pa načeloma res tako, da se ti prilagodiš državi, v kateri živiš. Kar pomeni jezikovno, kulturno in z vseh drugih vidikov. Še vedno pa sta tisti "dobar dan" in pizza malenkosti. Diagnoze zagotovo ne boš dobila v cirilici in tudi na pizzo ti ne bo treba čakati, da jo iz Srbije dostavijo.



_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Ali mislite, da bi prejemniki DSP morali...
30.9.2014 21:16:32   
liliana
Kerensa, vidim, da ne razumeš kar ti skušam povedati in nimam ti namena bolj detaljno razlagati, ker bova hitro prišli na "spolzki teren"......

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 7 [8] 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?