|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 9:25:38   
DollyC
Meni nikakor ne morejo po M določiti nosečnost, saj imam neredne cikluse in daljše ovulacije. Tako da je bil plodek (v 1. in 2. v drugi manjši). G. mi je upoštevala ultrazvok in tako je bilo. Res pa je, da sem bila v prvi nosečnosti zelo prestrašene, ker naj bi bilo moje dete na spodnji meji (včasih še malo pod njo). Imela sem cca 20 UZ, neprestano so jo merili in nadzorovali. Ko pa je bil čas (točno na rok) sem rodila punčko, težko 3 kg in veliko 49 cm. Čisto normalno, lepo težo ;) Tako da sem sedaj veliko bolj mirna.

(odgovor članu alexsis)
Neposredna povezava do sporočila: 201
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 9:34:07   
LILI/NIK
evo mene s pregleda... novice niso nič kaj rožnate... prvo kot prvo mi je našla miom v maternici, ki pa baje ni nč nevaren... drugo noseča naj bi bla 8 t in 4 dni plodek pa je velik 23mm za dober teden majn... ampak to še ni vse... v gesticijski vrečki je viden plodek ampak utipov še ni vidla... a je možno da pri dobrih 7 tednih še ni videt utipov? vidim da ste imele nekatere že pri 6 t utripe... zdej me pa zelo skrbi... naročena sem čez 14 dni spet. rekla je da je možno da je bla oploditev dober teden kasneje ali pa da je plod slab in utripov tud ne bo. v primeru krvavitve morem takoj nazaj... zdaj se pa začne peklenskih 14 dni... prosim če mi napišete tiste ko ste že imele pregled v kolkem tednu ste pa če so bili utripi že prisotni...hvala

(odgovor članu lala87)
Neposredna povezava do sporočila: 202
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 10:44:27   
Anonimen
lili-nik.držim pesti da bo vse ok..a misliš da je gestacijska vrečka velika 23 mm, ali plod? Pa je po tvojih izračnih možno da si kasneje zanosila? Kdaj pa je bil test pozitiven?
Jaz imam danes pregled 13.15, pa po mojih izračunih in glede na dolge cikluse sem noseča nekje polnih 6 tednov in nekaj dni...tako da lahko le upam na user posted image . Me pa malo panika daje...upam, na najboljše! Držte pestiuser posted image

anonimnauser posted image

(odgovor članu LILI/NIK)
  Neposredna povezava do sporočila: 203
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 10:57:05   
LILI/NIK
anonimna rekla mi je da glede na perilo mela sem ga glih nazadnje na božič torej 25.12. bi mogla zanosit nekje okol 10. 1. lahko pa celo do 19.1. glede na to da sem po prenehanju zaščite (cca.4 mesece) imela perilo na 30 dni pa baje da lahko da se ciklus še ni porihtu. gesticijska vrečka naj bi bla tolk velika noter plodek se vidi samo utripa pa ne. test mi je pa 26.1. že pokazal dve lepi rdeči črtici... zdej sem pa zmedenauser posted image glede na to da je prvi mesec po prenehanju jemanja kontracepcije pokazal test nosečnost pol čez par dni je prišla pauser posted image me zdej kr skrbi...anonimna držim pesti za tvojgauser posted image pa poročaj kako bo.

< Sporočilo je popravil LILI/NIK -- 23.2.2015 11:01:49 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 204
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 11:07:42   
Anonimen
Jaz se spomnem iz prejšne nosečnosti, da je bila v 7/1 tednu GV vrečka 22mm, utripa pa še ni bilo...no čez 1 teden pa je bil in plodek in utrip, tako da mislim da ni skrbi...sej veš narava dela po svoje , tudi če ni vse po "reglcih". kr pozitivno naprej!!! Aja miom mam pa tudi jaz, ugotovljen pri 3 nosečnosti in nikoli ni delal težav!
Bom poročala user posted image anonimna user posted image

(odgovor članu LILI/NIK)
  Neposredna povezava do sporočila: 205
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 11:30:44   
lala87
LILI/NIK pomojem da ni potrebe za skrb....je verjetno še prezgodaj.

Ti je zmerila velikost ploda? Pri meni je tudi en teden razlike od M (zadnji dan M 29.12), nosečnost bi morala biti dolga 7t4d ampak je šele 6t4d ampak je rekla, da verjetno gre za kasnejšo zanositev, poznam pa tudi nekaj primerov, ki so imele isto ali pa razlike celo 2 tedna. Pri meni je bilo utrip slišat, pri kolegici pa ki sva zdaj skupaj noseče in je dva tedna več kot jast noseča oziroma celo tri ker pri meni je zaostanek en teden ni bilo slišat utripa pa ji je reku G da ni razloga za skrb.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 206
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 11:47:02   
LILI/NIK
ooo lala87 upam da bo res ok. se mi je zdel da si ravno ti napisala da si že slišala svojega srčka... ma zdej čekiram tle po netu pa berem uf...naša ginekologinja ma en predpotopni uz pa mislim , da je samo mere gesticijske vrečke povedla...sem brala nekje en odgovor eni nosečki od dr. Pušenjaka da ,če je gv večja od 22mm pa ni utripov pol jih tud nebo... jst še vseeno upam da bojo oz. da je ta uz tolk slab da še ni pokazal... slaba tolažba a?user posted image DollyC men je tud moja gin. trdila v prejšnji nosečnosti da je otrok premali... spola sploh ni vidla...da pretoki niso ok. pol sem prišla pa na poporodni pregled pa gleda mere od tamale pa ji ni blo nč jasn. bla je 3760 g težka pa 54 cm velka... ona pa meni da je otrok premali....user posted image

< Sporočilo je popravil LILI/NIK -- 23.2.2015 11:52:43 >

(odgovor članu lala87)
Neposredna povezava do sporočila: 207
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 13:02:01   
alexsis
Pozdravljene!

LILI/NIK jaz mislim da za enkrat še ne rabiš nič skrbet, lahko je bil plod še premajhen, ali pa ima g. samo malce zastarel uz.
Jaz sem bila na prvem pregledu noseča 5 1/7 tednov in se ni videlo nič, le gv. Me je pa naročil točno čez en teden, ko sem bila noseča 6 1/7, se pa je že videl plod in utrip ( plod velik 0,32mm, kar je primerna velikost za 5 6/7 tednov).
Sem pa tudi jaz že na večih forumih prebrala, da pri nekaterih prav tako ni bilo slišati oz. videti srčnega utripa v 8 tednu in so bile naročene čez 14 dni, kjer pa je srček lepo bil.
veliko je tudi od g. odvisno, koliko se posveti pregledu in kako natančen je... tudi kar se velikosti gv in ploda tiče... Mislim da je sedaj še vse tako malo, da je včasih težko karkoli videti, če pa še ni kakšne posebne volje, je pa sploh tako tako...

Skratka pozitivno naprej in pošiljam ti en koš user posted image , da bo čimprej okrog 14. dni.

(odgovor članu LILI/NIK)
Neposredna povezava do sporočila: 208
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 13:22:08   
soreta
Pozdravljene!

Ubistvu spadam pod septemberke, ampak sem zadnje dni tudi vas spremljala, ker nisem vedla, v kateri mesec bom padla. Vem, kako se počutiš LIL/NIK. Sem imela peklenska 2 tedna za sabo. Isto, sem šla na prvi uz, po zadnji M, bi mogla bit v 8 tednu oz še kak dan več (pdp 24.9.), pa pogleda in pravi, da je velik za približno 5 tednov. Bi me skor kap, če nebi v prejšnjih 2 nosečnostih bilo podobno. Vem, da imam tak cikel, da je ovulacija precej pozna, pa še sam cikel je dolg okoli 40 dni. Ampak vseeno, 100% ne moreš vedeti, dokler spet ne naredi uz in pogleda, če je kaj zrastlo. No, meni ga je danes in sedaj sem v 9t, tko da ne obupat. Tisto o 22mm od Pušenjaka sem pa tut jst prebrala...tebi je ravno nekje toliko izmerila...in glih danes mi je G razlagala, da naj bi kao 3 meritve naredil in potem povprečje vzeli, ker to je takoj 1-2 mm razlike. Pri meni je sicer srček na prvem uz bil, ampak ni bilo ploda, samo rumenjak. Lahko da pri tebi začne jutri utripati...jst sm se sicer pripravila, da pač lahko ne bo ok, ampak saj veš, upaš do zadnjega :) Srečno!!!

(odgovor članu alexsis)
Neposredna povezava do sporočila: 209
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 13:40:40   
LILI/NIK
Alexis hvala za objemčke poskušam pozitivno razmišljat.soreta hvala za tvojo izkušnjo si mi dala še upanje. Komot si lahko oktoberka bi bile zelo vesele. Pozdravček

(odgovor članu soreta)
Neposredna povezava do sporočila: 210
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 16:53:17   
Anonimen
Evo mene iz pregleda...gestacijska vrečka velika 17mm, utripov in ploda še ne vidi, pravi da je prišlo kakšen teden kasneje do zanositve. Itak pa to vem, sem rekla G da je bila O vrjetno okoli 25.1( test pa pozitiven 7.2.), pa je rekel, da potem takem GV ustreza tednu ki se ga povedala. Je reku da vse ok izgledauser posted image . Čez 3 tedne imam kontrolo, upam, da bo vse ok.
sem pa danes pospravljala in cel dan neki norela in me vse neki špika spodaj-ne delam nič več danes . Takoj telo opozori da je nekaj drugače.user posted image
anonimnauser posted image

(odgovor članu LILI/NIK)
  Neposredna povezava do sporočila: 211
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 17:46:46   
Ella Zoja
Zdravo,
se vam pridružujem user posted image prvič mamica user posted image PDP 3.10.2015. Bila na pregledu že dvakrat, prvič 02.02.2015, vendar se takrat še ni videlo ploda, čez 14 dni pa smo že videli malo pikico in tudi že poslušali srčka user posted image user posted image

Lepo pozdravljene vse user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 212
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 20:36:01   
lala87
Please Help....kako si pomagate proti zaprtosti? Jast zdaj že 4dni nisem sla na blato....mislim da bom znorela.
Kaj priporočate da me odpre oz. Da uporabim vsak dan da grem na blato. Ok vem za donat, kaj še? Jem probiotične jogurte, lanena semena ni da ni. aja pomagal mi je vedno kivi ampak si ga ne upam preveč zauzit ker imam potem krče.

Hvalaaaaa

(odgovor članu Ella Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 213
   RE: Oktobrke 2015
23.2.2015 23:13:39   
Saryka
Lala vsak vecer pojej eno suho sljivo in suho figo.
ali pa slive potopis u vodi cez noc. In zjutraj spijes vodo in pojes slive.

Se dva dni pa moj prvi Uz. Komaj cakam.Jaz nic ne cutim razen bolecih prsi.
kako ste kaj vi punce.
Anonimna kako je danes bilo na Uz?

(odgovor članu lala87)
Neposredna povezava do sporočila: 214
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 9:41:19   
alexsis
Dobro jutro punce!!!
kje pa ste vse??? danes je res en tak zaspano deževen dan!!!
včeraj sem se naročila na nuhalno v dravlje, tako da sem dobila datum 1.4., tako da bom morala še en cel mesec in še malo čakat, da bom bol podrobno videla user posted image .

kako pa kaj ve???

(odgovor članu Saryka)
Neposredna povezava do sporočila: 215
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 9:51:24   
sanjano
Pozdravček vsem ;)

Kako ste kaj?

Ravno prebiram o nuhalni, ve boste vse šle? Meni se zdi to samo en način, da nam poberejo €! Poleg tega, da rezultati niso točni in lahko pride do res velikih odstopanj. In potem se lahko sekiram celo nosečnost zaradi nečesa, kar ni zanesljivo. Kar pa zagotovo ne koristi moji mali pikici :(!
Kaj pa menite ve, ki ste že v preteklosti bile?

Pazite nase 😘😘😘😘😘

(odgovor članu alexsis)
Neposredna povezava do sporočila: 216
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 10:01:25   
LILI/NIK
dan.... evo mene danes sem že malo bolj skulirana.kar bo pa bo. Anonimna potem si na istem kot jaz samo da si malo manj noseča... sej bova kmal tud medve srčeka zagledaliuser posted image ella Zoja dobrodošlauser posted image lala87 jemlješ elevit? jst jemljem femibion pa ni problemov ko sem jemala elevit v prejšnji nosečnosti sem imela pa grozne probleme. no men je pomagal zvečer kakav iz domačega mastnega mleka ali pa zjutraj na tešče kozarec mlačne vode z limono. sanjano ja če bo vse ok bom na nuhalno šla sem šla že pri obeh nosečnostih prej... pa so bili lepi rezultati... če ne druga dobiš pa tak lep videoposnetek pa slikice svojega otročka pa mogoče se vidi celo že spol... user posted image jst trenutno ok... nosečniški znaki so še...ko grem na wc pa s strahom pogledam če mogoče že krvavim...eh... pozdravček

(odgovor članu sanjano)
Neposredna povezava do sporočila: 217
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 10:04:04   
LILI/NIK
















SEZNAM OKTOBERK


NICK PDP NOSEČNOST


LILI/NIK 1.10. 3 user posted image

buba1982 3 user posted image

Jazbečarka 6.10. 1user posted image

lala87 5.10. 2 user posted image

pejko 14.10. 1user posted image

obupanka 13.10. 1user posted image

chapita 14.10. 1user posted image

quita 15.10 1user posted image

anonimen 20.10 4user posted image

babilonka33 14.10 2user posted image

parga 3user posted image


camino79 12.10. 3user posted image

hruška2015 14.10 1user posted image

primorka86 11.10 1user posted image

Maasiika 20.10 1user posted image

chebula 15.10. 1user posted image

lencika87 11.10. 2user posted image

Saryka 23.10 1user posted image

alexis 13.10. 2user posted image

arny2012 24.10. 2user posted image

anonimnauser posted image 10.10. 3user posted image

Pkica 14.10 2user posted image

mojcavirgo 20.10 2user posted image

minnie1989 22.10. 2user posted image

fiorelin 20.10. 1user posted image

sanjano 27.10. 1user posted image

duli 26.10. 1user posted image

DollyC 15.10. 2user posted image

peyona 28.10. 3user posted image

arhea 15.10. 2user posted image

Nikky1886 13.10. 2user posted image

Ella Zoja 3.10. 1user posted image

(odgovor članu LILI/NIK)
Neposredna povezava do sporočila: 218
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 10:52:59   
Anonimen
LILI/NIK-ja tako je treba, pozitivno user posted image . Jaz sploh ne razmišljam o tem da je kaj narobe, itak sem vedela da glede na moje cikluse, srčeka vrjetno ne bom videla, ker ponavadi na 1 pregledu nikoli nisem videla utripa. Sem šla gledat za nazaj v materinske, pri eni se pri 22 mm ni videlo utripa, in potem čez 1 teden vse ok...pri drugi nosečnosti, prvi pregled GV 13mm, čez 1 teden srček...tako da vrjamem da bo vse ok user posted image .

Nuhalna-men se zdi, to eden najlepših pregledov v nosečnosti in tudi en od pregledov, kjer res morfološko pogledajo plod. Za moje pojme, vredno 60 €. Jaz bom šla vrjetno k dr. Pušenjaku, ker imam z njim dobre izkušnje!

Uživajte in božajte trebuščkeuser posted image anonimnauser posted image

(odgovor članu DollyC)
  Neposredna povezava do sporočila: 219
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 13:12:52   
primorka86
Pozdravljene.
Eno pomoč oz. vprašanej bi imela. Ko grem na wc sem na papirju opazila rjav izcedek pozna se samo na papirju, je zelo temne barve. Prešnjo sredo sem bila na kontroli pri genikologinji in je rekla da je vse OK pa tudi utrip se je slišal. Za omenjeno težavo oz. pojav sem ji povedala pa pravi da ni nič hudega. Zanima me če ima kakšna s tem izkušnje. Pred prgledom se mi je isto pojavilo trajalo cca. 2 dni nato je izginilo včeraj sem pa ponovno zasledila.
A ima katera kakšen nasvet oz. al se je katere srečala z omenjeno težavo. Hvala za pomoč.
drugače pa mi ni slabo mogoče 2 do sesaj mi je bilo vendar nisem bruhala drugače pa sem full zaspana lahko bi non stop spala. Sem pa na polovici 7 tedna.

Lep pozdrav vsem skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 220
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 15:36:59   
lala87
ja jemljem Elevit...zdaj mi ga je škoda vržt stran, imam še pol za spit....ko spijemo pa sigurno menjam na Femibion, do takrat pa bom uporabljala zvarke =)


(odgovor članu LILI/NIK)
Neposredna povezava do sporočila: 221
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 17:30:29   
njelci
pozdravljene, pa da se vam še jaz pridružim....user posted image
Svoj plusek sem zagledala prejšni teden v ponedeljek in kar nisem mogla verjeti in še vedno ne morem verjeti. Test sem najprej delala sama, potem pa ko je prišel še lubi domov, sva šla še po en test CB, ki pokaže tudi koliko časa naj bi bil noseča, pokazalo mi je da sem noseča 2-3 tedne user posted image

No pa da povem še mojo zgodbo, pred dvema letoma, maja 2013, sem imela spontani splav, potem pa sem se zdravila za neplodnos pri dr. Rešu. Decembra 2014 sem imela transfer oplojene celice, ki pa se potem ni razvila in se končal z menstruacijo 27.12.2014. Z dr. Rešom sva bila zmenjena, da po naslednji menstruaciji pridem nazaj k njemu in nadaljujmo zdravljenje. Kljub temu, da sem imela zelo neredne in neenkomerno razporejene cikluse, sem se na 52. dan odločila delati test ter poklicati Reša, da mi svetuje kako naprej. No in takrat sem zagledala tisti težko pričakovani dve user posted image
Poklicala sem v Dravlje in sedaj imam prvi pregled v ponedeljek 2.3., upam da bo vse ok in da se bo nosečnost nadaljevala.
Kolikor sem si sama računala naj bi bil predviden pdp nekje 5.10.2015, samo glede na moje cikluse je težko rečt. Tako da moram počakati na pregled.

Razen skrbi ko grem na wc, da bom zagledala krvavi madež, se počutim ok, prsi me ne bolijo več kot so me prejšnjih 14 dni, slabo mi ne dela, no občasno, tako da ni neke hudobije....
Razmišljam pozitivno in odštevam dneve do prvega pregleda!

Joj sem se kar razpisala, upam, da ne zamerite.

Pozdravček vsem user posted image



(odgovor članu lala87)
Neposredna povezava do sporočila: 222
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 18:07:56   
lala87
Dobrodošla njelci.

sej je prav, da si se razpisala....da je skupina aktivna user posted image
čestitam za user posted image

srečno na pregledu in seveda v nosečnosti....držim pesti, da bo vse v redu

(odgovor članu njelci)
Neposredna povezava do sporočila: 223
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 20:24:39   
Anonimen
Pozdravljene so-user posted image !

Tudi jaz bi zelo rada čvekala z vami. Moj tretji sonček pride nekje v sredini oktobra. Prvi pregled imam naslednji teden. Komaj sem si ga izborila, saj mi je hotela dati datum konec 12-tega tedna :-/

Me lahko PROSIM dodate v FB skupino, ali mi napišete navodila kako do nje.

Sedaj pa grem počivat, ker imam hude slabosti in se komaj držim na nogah čez dan. Res sem že nestrpna, saj mi slabosti krojijo voljo že nekaj tednov.


Bodite srečne in lepo ajajte!

Anonimna user posted image

(odgovor članu lala87)
  Neposredna povezava do sporočila: 224
   RE: Oktobrke 2015
24.2.2015 22:03:01   
LILI/NIK
Pozdravljene nove nosečke za fb skupino mi na zs pošljite mejl pa vas povabim preko e pošte. Pa lahko noč.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 [9] 10 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?