|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2017
5.7.2016 17:01:43   
mimi_ka
Dobrodošle vse nove user posted image kako lepo, vedno več nas je user posted image
Jaz sem tudi za seznam, vendar ga ne bi urejala, ker nisem najbolj domača v teh stvareh user posted image

(odgovor članu chilika)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Marčevke 2017
5.7.2016 17:50:11   
Lana86
Jst se vam tud pridruzujem s tezko pricakovanim plusom. Je ratalo 6 mesecev po odlocitvi, bo pa to 2. otrok. Na fb se pridruzim po nuhalni. Glede na zadnjo M imam rok 7.3.2017, prvi pregled pa naslednji teden.

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Marčevke 2017
5.7.2016 21:13:31   
mimi_ka
Čestitke in dobrodošla! user posted image

Jaz se na fb tudi priključim po nuhalni, če me boste takrat še sprejele user posted image

(odgovor članu Lana86)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Marčevke 2017
5.7.2016 21:23:14   
Sofie

Pa se je začela napihnjenost tudi pri meni. Si bom šla jutri kar po Donat, ker je res nadležno.

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 11:12:58   
majčyca
Pozdravljene punce,

Se še vam jaz pofočkam pri vas user posted image čeprav mi user posted image še ne zamuja, sem včeraj naredila test (oz. 2 različna) in sta bili user posted image , danes pa sem to samo še potrdila s Clear blue, kjer se je pokazal močan plusek user posted image
Po mojih izračunih bi naj bil PDP 19.3.
Doma pa imam že eno navihanko, ki se bo dojenčka zelo razveselila user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 11:36:05   
Luminnel
Dobrodošle... user posted image

(odgovor članu majčyca)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 13:12:35   
Dreamcatcher
Pozdravljene...se ena nova članica... Pričakujemo 1.3.2017 :)
sem sicer se čisto sveža, saj pričakujemo prvega :)

ali ima katera izkušnje s Postojno? Tako z ginekologi kot s porodnišnico? Jaz sem sicer imela zasebno ginekologinjo v Domžalah vendar mi je preveč odročno ker se moram voziti iz Primorske. Sem klicala ze 2x v Postojno in so rekli da me pokličejo, vendar že cca. 2 tedna ne duha ne sluha...Ali je to normalno?

Drugače pa se počutim odlično...Ali slabost lahko se pričakujem? sedaj sem v 6 tednu. malo me pošpika v jajčnikih to pa je vse...

Za FB bi se tudi jaz pridružila :) ali je skupina skrita, da se ne vidi, ker zaenkrat vemo samo moj partner ter najini starši...veliko novico bova oznanila po prvem 3 mesecju.

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 13:45:07   
mava1975
Porodnišnica v postojni je fajn. Za ginekologe pa ne vem kdo še sprejema. Ti kar še enkrat pokliči, 14 dni ječist preveč.

(odgovor članu Dreamcatcher)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 17:17:44   
mimi_ka

IZVIRNO SPOROČILO: Dreamcatcher

Pozdravljene...se ena nova članica... Pričakujemo 1.3.2017 :)
sem sicer se čisto sveža, saj pričakujemo prvega :)

ali ima katera izkušnje s Postojno? Tako z ginekologi kot s porodnišnico? Jaz sem sicer imela zasebno ginekologinjo v Domžalah vendar mi je preveč odročno ker se moram voziti iz Primorske. Sem klicala ze 2x v Postojno in so rekli da me pokličejo, vendar že cca. 2 tedna ne duha ne sluha...Ali je to normalno?

Drugače pa se počutim odlično...Ali slabost lahko se pričakujem? sedaj sem v 6 tednu. malo me pošpika v jajčnikih to pa je vse...

Za FB bi se tudi jaz pridružila :) ali je skupina skrita, da se ne vidi, ker zaenkrat vemo samo moj partner ter najini starši...veliko novico bova oznanila po prvem 3 mesecju.

Jaz imam ginekologa v Postojni, tudi prvič sem tam rodila in imam res samo pohvale tako za mojega ginekologa kot ostalo osebje v porodnišnici. Nisem imela nobene slabe izkušnje. Je pa tako, da so vsi ginek. tam zelo zasedeni in vprašanje, če kateri še sprejema na novo že noseče pacientke. Jaz sem tudi klicala ene trikrat prejšnji teden, da bi se naročila na pregled in jih nisem uspela priklicati. Potem sem se pa kar preko spletne strani od Bolnice Postojna naročila po elektronskem obrazcu in sem čez tri dni prejela datum. Prvi pregled imam 2.8. Očitno imajo ful gužve, ker so dopusti.

(odgovor članu Dreamcatcher)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 19:32:14   
diamantina
Glede porodnišnic bom jaz izbrala kar najbližjo, mariborsko. Obakrat mi je bilo ok, pa upam, da bo tudi tokrat.

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 20:45:02   
Sofie

Tudi jaz bom izbrala najbližjo. EA ali ultivo itak dobiš sedaj že v vsaki porodnišnici.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Marčevke 2017
6.7.2016 23:51:07   
mimi_ka
Ja se popolnoma strinjam, da je najbolj pametno izbrati najbližjo porodnišnico. Jaz sem jo v prvi N in bom isto tudi sedaj user posted image takrat sem imela to srečo, ker je bila postojnska porodnišnica še med redkimi, ki so nudile 24 ur epiduralno, sedaj pa jo ima menda res že večina porodnišnic pri nas. Tako da zdaj res ni več skoraj nobene dileme, kam it rodit user posted image jaz sem jo pri prvem vzela in mi ni žal, ker sem imela sprožen porod, bi pa zdaj v drugo poskusila brez, če ne bo prehudo.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Marčevke 2017
7.7.2016 2:13:26   
talisman13
Jst sem tudi izbrala najblizjo porodnisnico in jo bom sedaj tudi, sem pa tudi pri prvem uzela EA ker sem imela sprozen porod in se nikamor ni premikalo in se hodet nisem smela sedaj pa upam da se bo samo zacelo in bom probala brez EA ce ne bo prehudo

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Marčevke 2017
7.7.2016 9:14:22   
diamantina
Jaz sem obakrat rodila brez sredstev za lajšanje bolečin. Prvič je bilo malenkost hujše, ker je dalj trajalo in prehitro sem šla v porodnišnico. Tam sem morala potem hodit po stopnicah, zadnje tri ure pa sem morala ležat in mi ni bilo v redu, ampak sem preživela. Sem pa izrecno zahtevala brez vseh pripomočkov, tudi umetnih nisem hotela, ker ni bilo nobene potrebe. Včasih se babicam malenkost mudi, ampak meni se pa ni in sem hotela, da narava gre svojo pot. Če bi otrok imel krizo bi vsekakor izbrala potem nekaj, da bi hitreje šlo, tako pa ni bilo otroku nič hudega in sva lepo šla svoj ritem.
V drugo so bili popadki bolj intenzivni, porod se je pa odvijal brzinsko. Pol ure pred porodom sem še normalno prišla od parkinga do porodnišnice (vmes stoje predihala par popadkov), rodila pa 20 minut za tem, ko sem prišla v P. Samo slekli so me, mi je odtekla voda in otrok je bil zunaj. Mož se niti preoblečt ni imel časa. user posted image

Tudi tokrat bom, če se bo le dalo, čim bolj dolgo doma, da bom imela popadke na 5 minut (čeprav pravijo, da je pri mnogorodkah treba it v P, ko so popadki na 10 minut).

(odgovor članu talisman13)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Marčevke 2017
7.7.2016 11:55:10   
majčyca
Jaz bom tudi izbrala najbližjo porodnišnico. Prvič sem bila zelo zadovoljna z vsem, sem pa imela prvič CR. Kaj je še vedno tako, da če imaš pri prvem porodu CR, da je avtomatsko tudi pri naslednjem?

Kako pa se kaj počutite? Vas vse bolijo prsi? Mene skoraj nič ne bolijo prsi, kak dan mi je mogoče čisto malo slabo, pa nimam nekega apetita. in Pa kdaj pa kdaj me malo špika v spodnjem delu trebuha, ampak nič fejst. Sicer sem res komaj v 4. tednu. Kdaj se ponavadi pojavijo tisti prvi znaki?

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Marčevke 2017
7.7.2016 12:05:27   
mimi_ka
majčyca znaki so pri vsaki drugačni. Jaz sem sedaj v 6. tednu in razen zelo bolečih prsi in napihnjenega trebuha nimam nobenih drugih znakov. Tako je bilo tudi v prvi nosečnosti, nobenih slabosti in takih tegob. Mogoče mi je kakšno jutro za par sekund malo zaslabilo, ampak skoraj ni omembe vredno in res upam, da tako ostane user posted image Opažam pa da sem veliko bolj napihnjena kot sem bila prvič in mi paše nosit edino hlače na elastiko, drugače si moram odpet gumb in res ni fajn ko me v pasu tišči. Se mi zdi, da bom tokrat dosti prej morala v nabavo nosečniških hlač user posted image

(odgovor članu majčyca)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Marčevke 2017
7.7.2016 12:17:44   
diamantina
Mene zelo bolijo prsi, to zdaj že več kot 14 dni user posted image , pa zaspana sem zeloooo, samo spala bi. user posted image Trebuh imam pa že kar napihnjen, sploh proti večeru, se mi zdi. Se mi pa zdi, da se tudi ta napihnjenost tam okrog 9. tedna umiri, vsaj obakrat se mi je. Itak pa ni za dolgo mir, ker potem pa raste tisti tapravi trebušček. Jaz mislim, da pred 14. tednom ne bom potrebovala novih oblačil. Zdaj je itak poletje in imam več oblekic kot hlač. Za čez jesen in zimo imam pa še nosečniških hlač od prej, ker sem oba pozimi rodila. Zgornji deli me ne skrbijo.

(odgovor članu mimi_ka)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Marčevke 2017
7.7.2016 15:17:09   
Pikica89
Živjo! Jaz sem tudi 3 dni nazaj delala test in je pokazal dve črtici user posted image user posted image . Sva delala pol leta na tem, tako da sva zdaj z možem zelo vesela. Od nosečniških znakov sem pa edino napihnjena in malo bolj utrujena. Po izračun na internetu naj bi imela PDP 3.3.2017. Doma pa imamo že leto in pol staro punčko.
Zelo sem pa zainteresirana za vključitev v fb skupino, pa me zanima kako se vključiti? Katera zdaj to moderira, da ji napišem ime in priimek?

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Marčevke 2017
8.7.2016 2:23:19   
talisman13
Pri meni pa je bil prvi porod tak da so mi 10 dni cez rok sprozili ker se je notri ze pokakala in ker je bila se zelo visoko sem morala cel porod lezati da nebi popkovnica zdrsnila dol in zaprla porodni kanal porod pa je trajal dobrih 8 ur, bog ve koliko dolgo bi trajal ce nebi vzela EA ker se prej nisem nic odpirala potem pa sem se v 2 urah cisto odprla.
Glede znakov pa me je se prejsni dan skrbelo ce je vse ok ker jih prakticno nisem imela no prejsno noc mi je bilo pa slabo, vrtelo se mi je in kar tresla sem se, drugace pa sem vredu nobene utrujenosti, obcasno bolece prsi pa malo me nespecnost daje, pa topa bolecina v krizu, obcasno spikanje v jajcnikih, se mi zdi da so se sedaj znaki zaceli

(odgovor članu Pikica89)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Marčevke 2017
8.7.2016 6:50:11   
Sofie

Jaz sem imela včeraj precej boleče prsi. To je pa tudi vse od znakov. Edino zvečer malo prej zaspim kot ponavadi. Drugače kar se tiče energije je ok, še vedno se uspem vsak dan premigat.

(odgovor članu talisman13)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Marčevke 2017
8.7.2016 8:16:47   
Natka_86
Živjo,

tukaj še ena nosečka z datum pdp 7.3.2017. to je moja druga nosečnost, doma imam že 2 leti staro punčko.
zaenkrat se počutim še kar odlično, se pa vsak dan bojim slabosti, saj je bila prva nosečnost, kar se tega tiče
katastrofa. Pa zdi se mi, da sem že zdaj ful bolj napihnjena kot prvič.

lp


(odgovor članu morskazvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Marčevke 2017
8.7.2016 9:24:51   
Bibabuba12
Da se se sama opogumim. Sicer bi naj user posted image dobila komaj naslednji teden, ampak sem test naredila ze pred dvema dnevoma, in je bil cisto cisto rahla crtica, in zdaj sem vsak dan test ponovila in je vsak dan mocnejsa. Sem nekje okoli 12 dne po O, ampak kaze dobro. Resnicno upam, da bo tokrat vse ok, ker sem imela nazadnje IMN in grozno izkusnjo. PDP je 21.3.2017 in doma imam 4-letnika ze. Moji znaki so zelo bolece prsi, pa pred testom sem imela dva dni krce, zato sem tudi sla delat test tako hitro. Vsake toliko mi je malenkost slabo, drugace pa ok. Spim slabo ze na splosno, tako tukaj nobenih sprememb na slabse zaenkrat, edino veckrat sem na wc-ju. Na pregled se bom narocila, ko pridemo z dopusta, torej avgusta (zivimo v tujini), prvi pregled pa imam namen iti samoplacnisko, ko bomo v Sloveniji, ker bom tam med 7. in 10. tednom. Priporocate katerega ginekologa/ginekologinjo za samoplacnisko na Celjskem koncu?

(odgovor članu Natka_86)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Marčevke 2017
8.7.2016 11:20:57   
majčyca
Pikica89, Natka_86 in bibabuba12 dobrodošle in čestitke vsem user posted image user posted image

Zdaj pa mislim da je že vseeno čas, da bi tudi tukaj naredile kak seznamček user posted image jaz nisem sicer najbolj vešča v tem, se javi katera? user posted image

Mene so danes nekaj malo začele bolet prsi, bolj tak pekoč in rahlo boleč občutek, pa tudi ne cel čas in pa zjutraj sem imela tako čudno bolečino v križu. Ker pa je pri meni v ponedeljek komaj tisti dan, ko user posted image naj ne bi prišla, sem zdaj še vsak dan delala teste (ja saj vem da sem malo čudna user posted image ), pa je črtica vsak dan malo močnejša, tako da verjetno (upam vsaj) gremo v pravo smer user posted image user posted image
Prvi pregled pa imam 26.7., že zdaj komaj čakam user posted image

(odgovor članu Bibabuba12)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Marčevke 2017
8.7.2016 12:27:18   
Radenska_
Vse ki hocete v fb skupino pisite zs z linkom do svojega profila. Najprej boste dodane med prijatelje, vkljucene v skupino, potem pa se prijateljstvo brise. Skupina je skrita in tako nikomur vidna, lp.

_____________________________

"Če ne prideš ne prvič ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova."

(odgovor članu majčyca)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Marčevke 2017
8.7.2016 12:39:33   
Bibabuba12
user posted image MARCEVKE 2017user posted image

1.3.2017
morskazvezdica, 2. otrok
Dreamcatcher, 1. otrok
3.3.2017
ana88, 3. otrok
Pikica89, 2. otrok
6.3.2017
epica, 2.otrok
7.3.2017
mimi_ka, 2. otrok
firbcna, 3. otrok
Lana86, 2. otrok
Natka_86, 2. otrok
8.3.2017
Sofie, 1. otrok
9.3.2017
Luminnel, 1. otrok
Vanja R.
11.3.2017
talisman13, 2. otrok
19.3.2017
majčyca, 2. otrok
21.3.2017
Bibabuba12, 2. otrok

v marcu
Radenska_, 2. otrok
zalika1989, 2. otrok
diamantina, 3. otrok


(odgovor članu majčyca)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?