|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
16.1.2017 11:24:09   
bucka*
Zivjo!
Najprej vsem lepa hvala za dobrodoslico!
Tole s tehtanjem je res hecno, pri nas tehtajo v bodiju in plenicki, pa nic ne odstevajo?! :-) sej v koncni fazi, ce normalno pridobivajo ni nobene panike, ce jih pa skrbi da ni dovolj, je pa res najbolje tehtat nagce :-)

Jst imam sreco, da sta oba zelo pridna kar se spanja tice, puncka mi zaspi nekje okoli 23h in se zbudi okrog 7h, s tem da skoraj praviloma za dve urci potem se zaleze po dojenju. Mi pa podnevi potem izcrpata vso energijo, komaj cakam da gre ta vecji nazaj v vrtec...

Dansas, tudi mi imamo zamasen nos, ampak zaenkrat aspirator dobro opravlja svojo nalogo, ocitno se ni tako hudo. Imamo takega za na sesalec: priporocam!

Mleko sem zamrzovala pri prvem, ker sem imela mastitis in sem nekajkrat crpala, pa se mi je zdelo skoda stran metat. Sem ga pa kasneje vrgla prec, ko sem hotla delat mlecne kasice in je smrdelo... pa nisem vedela da je to normalno :-)

Punce, s cim pokrivate soncke za nocno spanje? Meni je ze par dni kovtrcek vrgla dol, tko da razmisljam da bi jo dala v zakeljcka...

Mi smo imeli vikend lepo zasnezen, sva s tavecjim uzivala zunaj, medtem ko smo malo pustiti kar noter v miru pocivat. Je bilo kar mraz...

Lepo se imejte punce in veliko simpaticnih nasmeskov vam zelim :-)

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Oktobrčki 2016
16.1.2017 16:01:40   
nastja1
bucka dobrodošla. ja več nas je, bolje je. user posted image uh moja sestra ima za na sesalec za nosek..jaz si ne upam. user posted image jaz raje vlečem z usti, res da skoraj pluča odpovejo, ampak vseeno user posted image jaz imam malega v spalni vreči. je super ker se zapre na ramenih in rokice so posebaj user posted image

dodajam pa podatke... pri 3 mesce: teža 7200, dolžina 64,5 . smo se v enem mescu zredili za 1kg user posted image
smo pa imele cepljenje. poleg obveznega sm dala še pnevmokok. ojoj kk je jokal. še jaz sem zdraven jokala user posted image sedaj se pa nosimo in crkljamo. je malo bolje. sem bomo videli pa kaka bo noč.
upam da ne taka kot pri tebi dansas. ojoj bogi user posted image
vsem želim da bi imele vsako noč popolno da bi se naspale user posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 11:35:00   
Pia*
Evo mi smo imeli pa danes cepljenje. Z zdravnico sva se odlocili, da bo danes samo nujno, da vidimo kaksna bo reakcija in ce bo pia na kaj reagirala. Za enkrat je razdrazljiva na vsake toliko casa zajoka tako, da se crklava. Pikice se za 1x se niso namnozile tako, da upam da ne bo kaksne reakcije.
Sva pa morali se 30min pocakati v cakalnici, ce bi slucajno kaj bilo.
Hvala bogu je za 1x ok. Me pa skrbi!
Ali so vam tudi prepisali svecke?

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 11:50:25   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: Pia*

Evo mi smo imeli pa danes cepljenje. Z zdravnico sva se odlocili, da bo danes samo nujno, da vidimo kaksna bo reakcija in ce bo pia na kaj reagirala. Za enkrat je razdrazljiva na vsake toliko casa zajoka tako, da se crklava. Pikice se za 1x se niso namnozile tako, da upam da ne bo kaksne reakcije.
Sva pa morali se 30min pocakati v cakalnici, ce bi slucajno kaj bilo.
Hvala bogu je za 1x ok. Me pa skrbi!
Ali so vam tudi prepisali svecke?



ne, mene je vprašala, če imamo calpol doma, pa ga imamo, sem ga kupila za silvestrovo, ko je bila prehlajena, če bi imela kako vročino slučajno. Pa ji nisem nič dala, ker je ni nič bolelo, ni bilo otekline, niti vročine ni imela, razen tretji dan 37°C, po celem dnevu jokcanja.

bucka, da ne bomo slučajno blokirale pisanja o nočnem spanju user posted image ne vem kdaj sem nazadnje spala osem ur v kosu. a, vem, v Španiji konec marca, ko še nisem rabila skoz hodit lulat in psa ni bilo zraven. user posted image

Dansas, kako pa čez dan sploh funkcioniraš? Greš kaj spat z malim vsaj, ko so punce v šoli/vrtcu?

midve greva en krog ven, da zaspi, čeprav piha. jo bom fejst zadekala, pa bo. ravnokar svojo roko gloda pri meni v naročju. user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 11:57:15   
dansas
Naš tamal bi danes tudi mogel biti cepljen, pa smo že drugič prestavili cepljenje. Še vedno je šmkrav in ker vem, da ga v tem stanju niti ne bi zdravnica hotela cepiti, sem poklicala v ambulanto, povedala kako je stanje in so nas naročili čez en teden. Mi čisto paše tako, ker je mene tudi strah cepljenja. Pri nas avtomatsko ob cepljenju predpiše daleron, če bi otrok kot reakcijo na cepljenje pokasiral vročino.

Mi imamo aspirator na usta in na sesalec, samo mi je tisti na sesalec čisto nepraktičen. Je treba nosek tudi večkrat ponoči čistit - in ponoči sesalec nažigat ni glih humano user posted image , pa tudi se mi zdi, da nič bolj učinkovito ne povleče šmrklja ven kot ta na dah.

Jaz ga ponoči zapakiram v spalno vrečko, sedaj ko je mrzlo, ga dam najraje v vrečo, ki ima tudi dolge rokave, čez ga pa še pokrijem s kovtrom. Mi je čist hudo, ko se zbudi z ledenimi rokicami, ker krili, ko spi, in se tako čisto razkrije.

Vidim, da je naš največji lump ponoči - vaši vsi ponoči tako lepo spijo, jaz sem pa srečna ko raketa, če spim vsaj 4 ure v kosu. Sploh nimam zakonskega življenja, ker hodim spat s tamalim (od 20-21h), ker po tretji uri zjutraj ponavadi ne spi več sam in dlje časa user posted image . Se mi zdi, da bi bilo veliko boljše, če bi maral dudo in bi ga lahko potem bolj preprosto nazaj uspavala (ker se pač ne zbudi vedno ko je le lačen). Tako ga pa moram na joške dat, da ga uspavam - pa še to ne pali vedno.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 12:00:11   
dansas




user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g
1. mesec: 5190 g, 56 cm, 38 cm
1½ meseca: 5700 g
2. mesec: 6075 g, 60 cm, 39,5 cm
3. mesec: 6900 g, 61 cm, 41 cm

29.9.
Pia* : PIA(40+0)
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm
1. mesec: 3390 g, 54 cm
2. mesec: 4290 g, 57cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm
½ meseca: 3660 g
1. mesec: 4150 g, 53,5 cm
2. mesec: 4820 g, 57 cm
3. mesec: 5450 g, 60,5 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm
1. mesec: 4800 g, 54 cm
2. mesec: 6100 g, 60 cm
3. mesec: 7200 g, 64,5 cm

19.10.
k.m. : IZA (41+2)
ob rojstvu: 3100 g, 50 cm
1. mesec: 4220 g, 53,5 cm




(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 12:45:12   
Malinca07
Mi imamo cepljenje konec meseca ampak sem nekje zasledila, da ga lahko zaradi alergije prrstavimo na kasneje. Me je kar malo strah..tak da prosim kar porocajte kakse so kaj reakcije in upam, da bo vase pikice cim manj matralo.
Glede tehtanja tudi pri nas tehtajo ciste nagece..in se mi zdi to pravilno, ker le tako je realna teza brez odstevanja cotk in plenick.
Jaz svojo ponoci pokrijem samo z dekico (oblecen pa ima bodi in cez pizamico). Vcasih sem ji cez pokrila se s kovterckom in ji je bilo vroce in je zaradi tega slabse spala. Ji pase hladnej, v spalnici imamo tako ponoci 19 stopinj.
Zakonsko zivljenje user posted image tudi pri meni je ista zgodba - oba grema spat skupaj z njo ob 9h. Ceprav spi do 4h in potem se do 7h nama pase tako, da se fajn naspima :)
Jaz sem ze nazaj iz sprehoda, mala pa se spi naprej v vozicku :)

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 15:12:17   
Ribica **
Sem pozabila prej odpisat še glede pokrivanja - naša je pokrita s kovtrčkom in se odkrije samo, ko se zbudi, takrat si včasih zbrca dol, sicer se pa zelo rada pokriva čez glavo, sploh s tetra pleničkami. Jo pa strašno moti oblačenje čez glavo, recimo, to pa čisto znori, ko se ji oči pokrije. Spi v bodiju z dolgimi rokavi in pižamici, v spalnici imamo okrog 20°C.

Koliko jih imate pa oblečene čez dan? Sem v zadnjem tednu namreč dvakrat slišala, da je premalo oblečena. Doma je v dvojnih dolgih rokavih - ali dva bodija ali pa bodi in majčka in pajkicah/bombažnih hlačkah/trenirki in nogavičkah, včasih ji dam gor copatke. Pa ni hladna, imamo pa nekje med 22 in 23 stopinj, jaz imam oblečeno sicer spodnjo majico, dolge rokave in pulover. Če spi, je tako ali tako pokrita, ko je pa budna, pa ali miga v ležalniku/na igralni podlogi ali pa je pri meni v naročju.

Tudi pri nas je zadostoval aspirator na dah, povleče ven marsikaj. Zdaj je ok, ji že kak teden nismo nič spirali noska.

Spanje - včeraj zvečer je bila eno uro in pol huda ura, nikakor zaspat, ne jest, ne se nosit, bognedaj jo odložit, vse sem poskusila, mož ji je še AM naredil, ker je bil prepričan, da jaz nimam mleka (spet, pogosto se dajeva okrog tega, obožujem njegove nasvete o dojenju user posted image ), pa ga ni hotela, itak, ker ni bila lačna, samo zaspana. Tako da ko škratka končno spraviva spat, se jaz lotim kakega šivanja, preletim novice, urejam spletno stran, malo forume, pinterest in je tik tak ura enajst, ko se spravim pod tuš in v posteljo. Samo kaj, ko potem še na telefonu visim na instagramu, tega bi mi morali zablokirat zvečer user posted image Je pa res, da sem prej, pred malo, večino stvari naredila zvečer, ker sem tako ali tako pozno prišla iz službe, potem pa je bilo zvečer največ navdiha. Ampak nekako sem se navadila na ta ritem 4-, 3- ali 2-urnega spanca naenkrat in kar gre. Čez vikend pa kdaj zjutraj enostavno ne vstanem in dam malo očiju. :)

Malinca07 in bucka**, od kod pa sta vidve oz. iz katerega dela Slo? user posted image

Še to - a bi kateri prav prišel plišast kompletek hlačk s stopalci in majčke za deklico? Smo dobili za darilo št. 68, pa jaz tega res ne oblačim mali in mi je škoda, da mi stoji. Je še etiketa gor. Je pa belo-roza, z veseljem pošljem.

< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 17.1.2017 15:13:35 >

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 18:38:46   
nastja1
naš je pa po cepljenju do večera kar spal, ponoči pa nič, je skos nekaj brcal.. sm mu merila vročine pa na srečo ni imel preveč. imel je 37.7. mi je tudi pediatrinja avtomatsko napisala recept za sirup daleron če bi slučajno dobil vročino. mu je pa na mestu pika tako ratalo rdeče in kar bunkica. mu dajem obkladke, pa še skos ni bolje user posted image

jaz ga imam oblčenega samo bodi z dolgimi rokavi in hlačke pa nogavičke. ker imamo v hiši itak prevroče. imamo 26 stopinj, ker imamo še talno gretje pa se čez dan kar fajs segreje. ga pa ko imamo pretoplo, ga malo slečem do pleničke, pa si ogleduje nogice pa kolena... prav smešno vidit. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Oktobrčki 2016
17.1.2017 23:01:07   
bucka*
Zivjo!
Ste bile pridne z objavami, sm mogla prov dvakrat prebrat, da sem vse zregistrirala :-)
najprej nastja1- 26 stopinj?! Meni bi se zmesalo :-) ne maram vrocine, pomoje sem ena redkih, ki ne mara poletja. Najbrz zato, ker sem tudi sama rojena v novembru in mi cisto pase hladno :-) kadar je prevec toplo, mi postane kar slabo :-/

Ribica**, mislim da nimas premalo oblecene puncke, ce das dvojni bodi?! Jaz sem na 22 stopinjah (toliko imamo v stanovanju) v pajkicah in spodnji majici :-) kar se tice oblacenja sem pa bolj na komot, ker precej poliva/bruha in sem pop***** nad dvojnimi bodiji, tko da jo mam kr skos v bodiju z dolgimi rokavcki in plisatem pajacku. Pa ji ocitno kar pase tako, ima na vratu skos primerno temperaturo...

Dansas- kaksna igracka z luckami za uspavat? Na naso cudezno deluje, pa ze na prvega je :-)

Zakonsko zivljenje? Kaj je to? Pri prvem je se nekako slo, zdaj ko sta pa dva (vecjega nimam v vrtcu ker se bojim bolezni), pa nimava nobenih sans vec :-)

Aha, se to: prihajam z zgornje gorenjske :-) stara sem 30 let, pa mi je ful pasalo da sem zaradi rojstva puncke lahko preskocila praznovanje te okrogle stevilke, ker mi ni nic po godu :-/

Nic punce, lepo spite, jst grem tudi, danes sta bla tecna in sta me zdelala.... nocko

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Oktobrčki 2016
18.1.2017 7:47:44   
Malinca07
Tudi jaz jo imam doma obleceno samo v en bodi in stramplcke ter nogavicke. Imamo pa nekje 22 stopinj v stanovanju. Za sprehod jo seveda bolj oblecem :) za noter pa sem opazla, da ji je to cisto dovolj. Imamo pa tudi probleme s polivanjem, tako da jo kar naprej preoblacim, prava mala manekenka je :) se pa k sreci nic ne buni tudi pri oblacenju bodijev cez glavico :)
Ribica** iz stajerske sem.

< Sporočilo je popravil Malinca07 -- 18.1.2017 7:48:09 >

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Oktobrčki 2016
18.1.2017 10:05:45   
dansas
Uf,se pa res pozna,da imamo nove clanice. Je takoj vec za bratuser posted image
Malinca,po strampeljckih ni bilo treba vec povedat,da si iz stajerskega koncauser posted image -te je ze narecje izdalo

Bucka,saj nimam problemov z uspavanjem ampak s tem,da ostane v specem stanju. Se veckrat zbudi, iz meni neznanega razloga,iz trdnega spanja. Pri puncah sem uporabila dudo pa so ze nazaj spale,pri tem otroku pa je vcasih potrebno vse trike uspavanja uporabit-kar pa mene cist razcuje pa se spi potem samo eno uro. Tako da se mi veckrat zgodi,da ravno uspem nazaj zaspat,ko se ze spet zbudiuser posted image . Zato niti ne hodim z njim podnevi spat. Itak vem,da se bo zbudil tisti trenutek,ko bom jaz zaspala. Skratka lump user posted image

Madona ,Ribica! Ti pa si aktivna zvecer! Kaj imas kako tiho varianto sivalnega stroja. Tisti,ki ga imam jaz,je tako glasen,da bi prebudil celo hiso. Pa vse te internetne strani,ki jih urejas... Me zanima tvoja spletna stran in pinterest (ce nisem prevec firbcna,mi posljes link do tvojih vsebin na zs?)Seveda ti ni treba,ce se ti zdi,da se me to ne tice user posted image .
O dojenju pa ve tudi moj vse. Kolikokrat sem slisala,da narobe pristavljam,da imam penasto mleko in ga zato crvici,pa se kaka podobna cvetka bi se nasla user posted image

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Oktobrčki 2016
18.1.2017 10:10:47   
Ribica **
O, penasto mleko, tega pa še nisem slišala user posted image Seveda, ti pošljem vse linke. user posted image
Šivalni stroj imam pa na balkonu (je zastekljen) in se zaprem, pa se ne sliši kaj dosti. Sicer pa hrupa tako ne moremo čisto izolirat, ker imamo majhno stanovanje in je dnevna soba pregrajena samo s stekleno steno do spalnice, kjer je posteljica, kar pa ne zadrži praktično nič zvoka. Tako da ko enkrat zaspi, smo potem lahko dokaj normalno aktivni - zvečer, čez dan tako ni problema.

Še ena Primorka nam manjka, pa imamo skoraj celo SLO pokrito. user posted image Bucka*, moji najljubši konci!

Sem morala hitro izkoristit ob zajtrku par minut miru, ko mala spi.

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Oktobrčki 2016
18.1.2017 11:03:32   
pikica 4
Pozdravljene,

Oglasa se vam se ena novemberka, saj bo pocasi nasa debata potihnila.

Sem mamica 3 otrokom najmlajsa je deklica. Rodila sem pa 28.10. Se dojiva in je prava mala zaspanka.

Upam, da me sprejmete pa vas podebatiram kasneje.


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Oktobrčki 2016
18.1.2017 20:13:35   
Pia*
Dobrodosle vse noveuser posted image

Pia je tudi v bodiju z dolgim rokavom, hlacke in nogavicke.
Imamo za znoret v hisi vroce. Jaz imam celi dan in noc pdprto okno na V. Pa imam se vedno 24stopinj. Tasci sploh ne moram dopovedat, da je mansardno stanovanje ze tako vroce in da naj ne kuri celi dan in noc. Pa kar misli, da naju zebe in vrze pol hrasta v pec.
Jaz imam se vse tople pajacke na istem mestu 2 da sva uporabili pa se to, ko smo sli ven ostalo nic, ker imamo prevroce.
Pa ne meni ne mali ne pase vroce. Tako ima samo se vec pik.

Sedaj pa sibam se je sirena vkljucila :)

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Oktobrčki 2016
19.1.2017 23:29:51   
bucka*
Zivjo!
Mulcki so zaspali, jst si pa obetam delovni vecer user posted image sem ugotovila, da ce grem z njima popoldne spat, imam zvecer potem ko zaspita za ksno urico ali dve energije, da kaj postorim... drugace se mi pa stvari samo kopicijo. Za vikend gre ta vecji k mami in atu in upam da bo mala pridna (ponavadi ravno takrat ni) in bom lahko stvari malo spravila v red :-)

Dansas, penasto mleko? user posted image ze dva dni se smejim user posted image sej je tud moj ful pameten skos, ampak kej tacga pa se ne user posted image
Eno off topic vprasanje... ste vse porocene? Jst namrec nisem in pol mi je cudno, k skos berem o mozeh, pisem pa o partnerju :-) mi je ena pediatrinja enkrat tezila da se morm porocit (stara sola, bila je pac dezurna za bolne) in zdej se temu izognem tako, da pac recem moz user posted image isto ksnim mamam, k jim tud ni jasno, zakaj se ne porocimo. :-) tko da bom tud jst od zdej pisala da imam moza, ceprav ga nimam :-) tko da veste da lazem user posted image

Nastja1, kako je z oteklinco na mestu cepljenja? Je splahnela?

Tudi jst sem postala mojster v tihem delu, ker mam se to smolo, da moj moz user posted image dela ponoci in dopoldne rabi mir in tisino, ampak dokler ne uredimo se ene sobe, spi pri svojih starsih. Kadar je frej je pa doma, ampak moramo biti mi cisto tiho, da ga ne motimo in to so celi projekti. Ponoci pazim zaradi otrok (ceprav k sreci ponavadi spita kot topa), zjutraj pa zaradi njega. Ampak sem ravno take sorte stor od babe, da zmerej sred najvecje tisine nekaj spustim na tla, da zaropota na polno...

Mamo extra majhno stanovanje, zarad katerga nam cela zlahta soli pamet, ampak nam je najbolj vazno da smo skupaj in da lahko pred to isto zlahto zapremo vrata in imamo svoj mir... bomo ze uredili pocasi, po zmoznostih pac...

No tko, zej pa lahko nocko, naj bo cim bolj mirna in prijetna, da boste jutri spocite in zgovorne :-)

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 10:27:56   
Ribica **
Midva sva poročena, ampak sem bila v P v sobi edina poročena, drugi dve nista bili. user posted image Pa mislim, da sem tudi pri aktivnih oktobrkah edina poročena, ker jaz nisem rabila urejat očetovstva na CSD user posted image Nisem pa ziher.

Dansas, koliko pa oblečeš potem malega za spanje, če ga daš v vrečo? Dolg/kratek bodi, pižamica ali samo pižamica? Sem prehitro pisala, da se ne odkriva, mislim, saj ponoči se res ne in je tudi topla, ko jo dojim, edino zjutraj se pa odkrije, ko se zbudi in je jaz očitno še ne slišim takoj (najtežje zjutraj vstanem, ponoči ni tak problem oči odpret) - danes je bila prav ledena, pa še pižamico brez stopalc je imela. Tako da razmišljam, da poskusim s spalno vrečo. Samo spalna vreča + kovterček se mi zdi pa preveč, če je zdaj samo s kovtrčkom pokrita.

Poletje je tudi moj najmanj ljub letni čas, lansko sem sploh trpela, ker mi je bilo vroče za crknit. Slabo prenašam vročino, sem bolj zimski človek.
Pri nas je tudi vedno večja prostorska stiska, smo štirje na 58 kvadratih + pes.

Mene pa mika čez vikend it do Peričnika, samo ker je premrzlo, bi mogla malo pustit doma, pa še ne vem, komu bi jo dala v varstvo, pri vsakem kandidatu imam pomisleke. user posted image

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 11:17:44   
nastja1
bucka haha sm se kr nasmejala. potem sva nekak podobne. tudi jaz ko moj dela ponoči in zjutraj spi pa skus mirkam da sm čisto tiho in malega skus nosim da ne joka...potem pa ko kuham kosilo mi pa največji lonec pade na tla ali kak kozarec da se raztrešči na 100 koščkov user posted image

na na nogici več nima rdeče, je pa še skus bunkica izpod. gre pa na bolje user posted image

drugače pa tudi jaz nisem poročena. so pa po partnerjevi strani bolj staromodni. in so nam 2 mesca preden sem rodila, nam je njegova teta poslala neko posodo. pa je rekla da je to poročno darilo user posted image sm rekla kk poročno darilo sej se še nebomo poročili? pa me je gledla ko duha. je rekla da se v roku 2 mescov mormo poročit preden pride mali user posted image upam da se enkrat bova, ampak zdej je še hiša v izdelavi pa nam ni poroka glih prioriteta. user posted image

mi smo se pa končno navadili na dudo. user posted image zdej je 2. dan ko jo za čuda želi imeti in z njo zaspi. ponoči ko ima še malo krčkov, mu dam dudo in spi dalje. drugače mi je pa celo noč hotel biti na zizi user posted image

lep sončen dan vsem. user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 11:24:21   
Malinca07
Bucka* tudi jaz nisem porocena. Imama pa sreco oz. nobeden od starsev ali sorodnikov ne "tezi" glede tega :)
Vem, da je ze bila debata glede tega ampak kar nekaj postov nazaj tak da se enkrat sprasujem - kdaj v zvecer zaspijo malcki? Meni se zadnji teden dogaja, da ne zdrzi dlje ko do 19.00..potem je pa zjutraj ob 6.00 ze pokonci user posted image jaz bi pa vse dala za vsaj malo polezavanja zjutraj user posted image Zvecer je ne morem drzati dlje pokonci, ker je potem samo jok...Cisto nic ni po mamici in ne spi rada dolgo user posted image
Nastja1 super za dudo. Sama nisem bila pristas dude, sedaj pa veliokrat pride prav user posted image
Grema ven na sprehod, stajerska je v soncku, upam da imate tudi drugod lepo vreme user posted image

< Sporočilo je popravil Malinca07 -- 20.1.2017 11:25:46 >

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 12:35:48   
pikica 4
Pozdravljene,

bučka midva sva poročena šele dve leti, pa sem prej govorila ¨moj¨, pa me je bol starejša pediatrinja nagovorila. če sva še kar moj in moja, pa sem s časom govorila, da je moj mož saj nihče ni vedel.

nastja1 moja še vedno ne mara dude, je pa poiskala pest in se tolaži z njo, zaenkrat še nismo na palčku.

Ribica pri Peričniku je res mrzlo, ampak če je pot utrjena sem jih videla tudi z vozički, ampak gotovo so bili starejši.

tudi jaz še nisem slišala za penasto mleko, pri nas so problemi le kupčki, ampak jo ne motijo, nimamo krčev.

Pri nas je tudi zelo vroče jo imam napravljeno le v bodi, pulovrček in žabice ter nogavičke, vse bombažno, toplih pajackov in stvari iz flisa se še nisem dotaknila.

Malinca mala zaspi od 19 do 21 ure za noč. sem jo pa probala še kasnej zbuditi in dojiti, da bi zjutraj malo pospala, ker imamo vsak dan od 3 do 5 enkrat malico pa sem bila utrujena ker potem ni zaspala nazaj. sedaj jo pa pustim.

Mi imamo cepljenje šele sredi februarja. stara bo že 3,5 meseca.

Za nosek , da ga sčistim uporabljam fiziološko od niveje ,je v ampulcah, ko se v nosku malo odmoči lepo sčiha ven, ni ji pa prijetno ko ji stiskam v nosek joka pe ne. Drugih priprav pa nimam.

Jaz se pa veselim pomladi, ko ne bo več toliko napravljanja, pa ko bo topleje, ravno prav za sprehode.

Pri nas je tudi sončno.

Želim vam lep dan.




(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 12:54:53   
Pupa88
Pozdravljene,

Tudi jaz vas spremljam od zadnjih mesecev nosečnosti. Ko sem videla da z veseljem sprejemate nove članice sem se opugumila in prijavila.

Najprej se vam moram zahvaliti, ker sem si v teh prvih mesecih po porodu s prebiranjem vaše skupine na forumu veckrat "potolazila dušo" ko sem brala o vaših "tezavah" in pripetljajih ter s z njimi poistovetila.

Tudi jaz sem prvorodka, 12. Okrobra sem rodila deklico. Sicer sem rojena primorka, uvožena v LJ ( za kar mi je vcasih v megleni Ljubljanski zimi in škifo vremenu kar malo žal, predvsem zdej ko je na obali res lepo vozičkat ob morju😏).

Najina pikica je bila ob rojstvu kar drobna, vendar je sedaj ob polnem dojenju super nadoknadila.

Lp.

P.s: se opravicujem za pravopisne napake in odsotnost sumnikov....ni časa za vse 😩




(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 13:12:27   
nastja1
pupa88 dobrodošla. oo potem sva na isti dan rodile user posted image
koliko je pa bila težka? lepo samo da ste nadoknadle težo user posted image
ja je kar super ta forum da si dajemo malo nasvete user posted image lepo da nas je vedno več. user posted image

(odgovor članu Pupa88)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 13:16:59   
nastja1
malinca07 naš negre spat pred 22.30, 23h. potem pa spi do 8h vjutro (ob 4h je malica) user posted image naš pa kr rad malo še potegne s spancem user posted image

pikica ja naš mali je tudi do zdej samo prste cuzal. zdej smo mu pa probali dat anatomsko dudo pa se je kar navadil. hitreje zaspi z dudo ko brez user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 14:27:30   
dansas
Pozdravljene nove mamice.

Pri nas je katastrofa kar se zdravja tiče: ena kašlja, druga šmrka, tretja pa oboje in še vročino ima za povrh user posted image . Probam tamalega obvarovat, ampak je težko se izolirat v našem majhnem stanovanju. Pa še moj (ni moj mož, čeprav ga tudi jaz večkrat tako kličem;) bo imel rojstni dan in zdaj ne vemo, če bomo sploh kaj praznovali...

Ribica, kake lepe stvari delaš! So mi všeč tudi barve, vse je tako pisano. Res lepo. Bi Svitu takoj kak kompletek kupila, pa kaj ko imam že dve omare cunjic za njega. Tam do leta in pol so mi kolegice že prinesle polno stvari za njega. Bi me še za kasneje založile, pa nimam več kam dat stvari. Sem ravno včeraj cunje pregledovala in pospravljala oz. nove aktivirala. So mu že določeni kosi 62/68 premajhni, po novem pa imam aktivirane bodije 74/80. Saj vem, da se lahko številke zelo razlikujejo po velikosti - ampak neverjetno kako ta fant raste.

Nastja, katero dudo pa imate? Jaz sem že skoraj obupala, da bo kdaj hotel dudo. Še preden se je rodil, sem mu kupila 2 dudi, ker mi niti na pamet ni prišlo, da je ne bi hotel imeti, po treh odvisnicah od dude user posted image . Mu je še tista z najmanjšim cucljem prevelika - se začne kar davit, če mu jo vtaknem v usta. Razmišljam o dudi Curaprox. Sicer je draga ko pes, samo je neka taka sploščena varianta, ki bi mogoče našemu ustrezala. Stane pa 20 €, če se ne motim. Imate pri kateri tako dudo?




(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Oktobrčki 2016
20.1.2017 14:35:30   
bucka*
Pridne punce, vidim da ste se naspale :-)

Ribica**, tudi mi smo stirje, zaenkrat v eni sobi, kuhinji in kopalnici. Stanovanje imamo v kleti, jeseni smo preselili peci in pridobili se eno sobo, ki bo otroska (samo ne vem kdaj), ker dokler je sinko doma itak nimam sans nitj sesati, kaj sele kaj drugega. Tko da bolj kot kvadratura je problem pomanjkanje sob :-) tudi ko mala dva dobita sobo, bova midva brez spalnice. Ampak bomo ravno tako preziveli pomoje :-) mene ne moti, edino problem je, ker nimam kam odlagat stvari. Zdej sele pocasi malo dokupujeno opreme, k je cimbolj prakticna in nekako bolj pase v prostor, da stanovanje postaja funkcionalno.

Nastja1, tudi mi smo v hisi, tko da je stroskov skoz dovolj in odlasava s poroko predvsem ker vedno pomisliva, da bova ta denar, ki ga imava, raje dala za izboljsanje stanovanja/kurjavo/dopust :-) samo zato, da bi imela dokument se pa ne mislim porocat, brez zurke :-) je pa tko, place mava bolj boge in potem vedno zongliramo s temi evrcki, kam jih dat :-)
Kar se tice hrupa pa ja... kar tezko je... kadar je cista tisina, vsaka vrecka sumi prenaglas :-)

Pikica4, a ni malo preveliko nakljucje, tale pediatrinja? Pa ja ne govoris o Pozenelovi iz Radovljiske ambulante? :-)

Glede spanja... nasa se vedno zbudi zvecer se enkrat, okrog 22h, 23h, ponavadi jo malo dajejo krcki in se je tako navadila, vcasih jo predramimo tudi, ker se s tavecjim kregamo za spat it :-) ko mine ta evforija, njena ali njegova, se vsi skupej ulezemo, tamala se podoji, spi do 6h, 7h, ampak samo poje in oddrema se do 8h, 9h. Pol pa itak ne more vec spat, ker je bratec ze glasen spet :-)

Malinca07, tudi jaz sem pri prvem mislila da ne bom uporabila dude, pa mi tudi ne bi bla na misel, ce mi je ne bi takrat soseda predlagala, ker je mali skos sesal, a nic pil :-)
Pa smo se je cisto lepo odvadili pri letu in pol. Ima pa se ninico :-) zdej pri drugi nisem niti razmisljala, prvic ko je bla taka situacija, sem jo izvlekla iz skatlice in ji jo tok casa drzala v ustih, da jo je zagrabila :-) ker prednosti res prevagajo slabosti v tem primeru :-) sej k mamo dojene dojencke, ne bo mel noben deformiranih zobkov in celjusti zaradi tega. Pa cimprej ga naucit da pije iz kozarca, pa flaske niti rabis ne. Mi je nismo imeli.
Aja, se nekaj: kako se spopadate s simpaticnimi oranznimi / rumenimi madezi na bodijih? Iscem najbolj preprosto in ucinkovito resitev :-) imam najbrz sposojene cunjce, pa upam da bom lahko vrnila take, kot sem dobila.

Punce (tastare), morm se vam zahvalit, ker ste tako prijazne, da ste nas sprejele. Jst sm vam ful hvalezna user posted image
V tem obdobju, ko smo doma, pase malo druzbe, pa ceprav virtualne. Ostali imajo svoje obveznosti in toliko manj casa, pa tud ne mores skos vsem najedat z debatami o svojem dojencku :-)

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?