|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2019
6.4.2019 11:53:28   
naty1989
Še moji podatki : naty, PDP - 4.9.2019, 1. otrok :)


No Meni je kavica vedno pasala,haha. Sem bila tako prepričana preden sem zanosila da mi bo pa ko bom ziher zasmrdela, ampak je bilo včasih ravno obratno, še bolj se mi je luštalo,haha. Zdaj pa sem jo omejila, no tudi prej sem vedno spila eno na dan, nisem bila neka huda kofetarica, zdaj pa en dan jo pijem, en dan ne, tako da jo še malo omejim. Nekako se tako še naboljše počutim, če je kofeina čim manj v telesu. Imam potem kar malo slabo vest, saj nikoli ne veš, kaj pa če bom imela kdaj težave zaradi tega...


Tudi mene zanima katero velikost oblačilc bosta kupovale? Mislim da so cifre od do, ni samo ena številka. Jaz mislim da je bolje malo večje kupit, ker to zelo hitro prerastejo :). Spet pa ne tako veliko da je preveliko :). Jaz sem dvojne kvačkane copateke že dobila od tašče, ki jih sama dela. Pošljem sliko :)

(odgovor članu srečka_1)
Neposredna povezava do sporočila: 526
   RE: Septembrke 2019
6.4.2019 12:00:27   
naty1989


user posted image

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 527
   RE: Septembrke 2019
6.4.2019 15:13:51   
Ribica **
Jaz bom imela za zacetek 50, tudi pri mali sem jo imela, pa se je rodila 3500g in 50 cm in jo je nosila ene tri tedne. Jaz ne maram, da vse visi z dojencka in ne maram zavihanih rokavov. 56 je pa nosila potem skoraj do 2 mesecev, potem sele 62. Kratkih rokavov za spetembrsko dete ne bom kupovala. 


Dodam se ostale na seznam, ko bom na racunalniku. 

(odgovor članu srečka_1)
Neposredna povezava do sporočila: 528
   RE: Septembrke 2019
6.4.2019 15:22:53   
bučka5
Tudi same dvimim da bodo septembra nasi otrocki v kratkem. Tak da kak kompletek v dolgem za svoje zelje, ostalo imam na pretek :).


Evo za seznamcek: pdp 22.9.2019, 4.nosecnost, spol do morfologije ni sigurn tk da ne bom nic obarvala se 🤣

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 529
   RE: Septembrke 2019
6.4.2019 19:27:54   
Pika_poka93

IZVIRNO SPOROČILO: Speluzla88

Firewoman, sem ti jaz poslala zasebno sporočilo. Poskusi mi odgovoriti nanj z svojim fb profilom.

živjo :) tudi jaz sem vam poslala na zasebno sporočilo za sprejem v fb skupino. Ste dobili ?:)

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 530
   RE: Septembrke 2019
6.4.2019 22:16:49   
Katy87
Živjo punce!
Še ena nova septemberka 2019 med vami. Je moja prva nosečnost, tako da prej nisem niti vedela, da tole obstaja, ampak vas je super brat. user posted image Tako da hvala za vse že prebrane nasvete. Se vam bom poskusila pridružiti tudi na facebooku, upam da mi uspe. user posted image Drugače imam pa predviden datum poroda 26.9. in kot kaže bo fantek. Je pa vse za naju s fantom res novo in ko sva bila danes v Lesnini in slučajno obiskala še otroški oddelek, sva bila kar malo zgubljena med vsemi temi otroškimi stvarmi user posted image user posted image Kupila zaenkrat nisva še ničesar, imam pa vedno bolj v glavi, da bo kmalu treba začeti. Pozdravčke vsem in smo na vezi. user posted image

(odgovor članu Pika_poka93)
Neposredna povezava do sporočila: 531
   RE: Septembrke 2019
6.4.2019 22:52:06   
Ribica **
SEPTEMBRKE 2019

1.9.
Yuki, user posted image , 2. otrok

4.9.
smile_1, user posted image , 1. otrok
naty1989, 1. otrok

10.9.
Petrca18, 1. otrok

21.9.
Ribica **, 2. otrok

22.9.
Mal_, 2. otrok
bučka5, 4. otrok

26.9.
Katy87, user posted image , 1. otrok

28.9.
srečka_1, 1. otrok




,

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 532
   RE: Septembrke 2019
7.4.2019 10:11:48   
Speluzla88
Pika poka, sem dobila vaše sporočilo, in vam pisala sporočilo na fb, ker imate očitno na fb-ju takšne nastavitve da vas jaz ne morem dodat za prijateljico, lahko pa vi mene. Brez da sva prijateljici, pa vas ne morem dodat v skupino. Tako da pobrskajte med sporočili na fb, če pa še vedno ne najdete, mi pišite privat na ringa raja 😁


(odgovor članu Pika_poka93)
Neposredna povezava do sporočila: 533
   RE: Septembrke 2019
7.4.2019 17:22:21   
smile_1
Drage moje nosecke, danes smo zacutili prve ocitne brce. Najverjetneje zato, ker je mamici padel cuker in sem se najedla nutelle in kruhe. Malem se je odpeljalo 🙈 Cudovit obcutek. Lepo nedeljo vsem!

(odgovor članu Speluzla88)
Neposredna povezava do sporočila: 534
   RE: Septembrke 2019
7.4.2019 20:32:05   
naty1989
Ooo srečnica 👏 . Kakšen pa je občutek tako približno? Da si probam predstavljat 😋 . 

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 535
   RE: Septembrke 2019
7.4.2019 23:27:13   
Ella221118
Smile_1 jooj super 😍😍 kako dalec pa si?


(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 536
   RE: Septembrke 2019
7.4.2019 23:30:35   
Ella221118
Aja pa se moji podatki 😊: Ella221118, Pdp - 29.9, 1. otrok - puncka 😊


(odgovor članu Ella221118)
Neposredna povezava do sporočila: 537
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 7:55:27   
smile_1
Naty, Ella, jaa res sem bila vesela. Danes sem 18 5/7. Občutek je kot malo močnejši metuljček po trebuhu - je pa očitno rotiran z nogicami v desno, ker jih samo na desni strani čutim. Moram pa biti v ležečem položaju na hrbtu, prosto ali sedeče jih še ne čutim. Včeraj sem pojedla veliko čokolade, mogoče je to botrovalo k temu, da se je tako odzval user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ella221118)
Neposredna povezava do sporočila: 538
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 9:02:55   
Metuljcek1234
Se moji podatki 😊; metuljcek1234, PDP 4.9.2019, 1.otrok


(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 539
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 12:58:14   
naty1989
Smile_1

Mhm, mi je zdaj bolj jasno kako bi naj izgledalo ko se začne premikat. Ker sem jaz nekaj rahlega že tudi začutila, najbolj danes zjutraj, tudi v ležečem položaju. Bilo je pa kot bi me nekdo noter v trebuhu res rahlo brcnil,haha. Je pa bilo povsod zgoraj, spodaj, na strani... bilo je bolj kot bi kak mehurček poknil, tako čudno zanimiv občutek 😊 . No nisem še ziher če je to to, samo mislim da se nekaj dogaja. No vsaj tedni so že taki. Tudi jaz sem nekje 18t in 5,6 dni. No skoraj v 19t že 👌 . Tako da naj se kar začne dogajat pa da vidimo kako bo 👏 👍 . 

(odgovor članu Metuljcek1234)
Neposredna povezava do sporočila: 540
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 13:19:56   
Sparkles7
Hejhej punce :) Uu super, pa ste se res razgovorile :) Dodajam še moje podatke:
Sparkles 7, PDP 23.9., 2. in 3. otrok user posted image

Zdej sem nekako počasi začela dojemati, da bosta res dva user posted image In sem se začela veseliti user posted image Čeprav je seveda zraven še veliko skrbi, pomislekov, vprašanj, kako bo to funkcioniralo... Ne dvomim, da bo tudi nepopisno lepo in posebno.

Kar se tiče prvega občutenja naših zakladkov, kar brez skrbi, tiste, ki se sprašujete kdaj bi morale itd... Bo potem toliko lepše, ko dočakamo. Jaz sem prvič začutila v 19. ali 20. tednu, normalno pa je tudi še kakšen teden kasneje. Je pa res na začetku kot nekakšno prhutanje metuljevih kril, čeprav se še tako čudno sliši user posted image Res opiše občutek. Sama imam danes polnih 16 tednov... Sem mislila, da bom, glede na to da sta dva ki se premikata v meni, kaj prej začutila tokrat - pa tudi še nič ne občutim.
Sama sem imela pregled prejšnji teden, sta oba skoraj enako velika (kar je super podatek za dvojčke) in ravno prav velika za 15 tednov. Kar mi je zanimivo, da rasteta enako hitro, kot če bi bil en sam... Dokler imata prostor, praktično sledita velikosti "enojčkov", edino na koncu se upočasni. Pa slikco sem dobila prejšnji teden :) Naslednji pregled pa imam čez 3 tedne od prejšnjega.

Sama spijem eno ali dve kavi na dan. Imam nizek pritisk in če je ne pijem, se mi vrti in sem brez energije, tako da sem prepričana, da v normalnih količinah je ok. Prejšnjič je nisem pila edino nekaj časa po porodu, zaradi dojenja... Ampak sem jo potem tudi začela nazaj, ker so mi vse ostale rekle da jo pijejo in da lahko (zmerno).

Kar se tiče moških, se mi res zdi, da ne dojemajo zares, dokler dojenčka dejansko ne držijo v rokah user posted image Tako pač je. Saj mogoče res... Me čutimo spremembe na telesu, čutimo brcike itd... Oni pa si najbrž res težko predstavljajo.

Pri meni se mi zdi da se je počutje končno začelo izboljševati. Zdele sem bila 2 tedna prehlajena... Grozno dolgo je trajalo, pač ker ne smeš nič vzeti... Potem sta se še sin in moj nalezla, smo si najbrž še malo podajali user posted image ... Zdej pa gre končno na boljše in upam, da tudi ne bo več slabosti in kaj več energije, kot je bilo pred prehladom. Pa problem je bil, ker mi čaj, med in limona ful ne pašejo, enkrat sem celo bruhala po čaju user posted image Tako da se je res vlekel prehlad.
Same ste imele/imate kakšna "nenavadna" nagnjenja kar se hrane tiče? Meni je na začetku ful ful pasal sok rdeče pomaranče user posted image Ki ga drugače res nikoli ne pijem, ker praktično cel čas pijem vodo, redko cedevito. Drugače pa mi večina stvari ni pasala, tako da sem to nosečnost v veeeliki meri na toastih user posted image Pa zanimivo mi je, da mi jogurt ful ne paše, kar je bil prej pomemben del mojega jedilnika (s sadjem, musliji....). V prejšnji nosečnosti pa sem pojedla nenormalno veliko jabolk user posted image

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 541
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 13:33:20   
Petrca18
Sparkles čestitke za dobre rezultate, vesela da vse napreduje tako kot more user posted image

Čez 3 tedne imaš verjetno morfologijo, a ne?
Se strinjam glede kave, jaz brez nje ne morem, mi pomojem tudi pritisk nagaja, ker sm brez mogoči dokler je ne spijem.
Glede moškim pa je res, da težje dojamejo kot mi, pri nas so le spremembe, on razen večjega trebuha ne opazi nič, pustimo hormonske spremembe pri nas user posted image
vrjetno bo bolje, ko bo tudi on lahko čutil premike.
Glede navad, jaz sem začela zjutraj piti naraven pomarančni sok, brez tega se mi zdi da sploh ne morem začet dneva, tega prej nisem, tako da sem si mogla kupit ožemalnik ciitrusov.
Bi pa skoz jedla pico user posted image se prav nazaj držim, da jo samo enkrat na teden. Pa juhe iz vrečke mi pašejo, kar mi prej nikoli niso, tako da ja, ja par čudnih navad user posted image

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 542
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 13:44:20   
Ribica **
Jaz sem zdaj spet v obdobju, ko mi nic kaj ne pase jest, nobenih zelja, se kar mucim kdaj s kakim obrokom, ker ce pa ne jem, imam pa takoj tezave (obcutek sibkosti, slabost, vrtoglavica). Vmes se mi zdi, sem v enem tednu nadoknadila cokolade za dva meseca nazaj. 


Drugace mi je pa 2. Mesec pasala kitajska, pa mcnagci iz mcdonaldsa, ki jih drugace ne jem (mcdonalds pa, zdaj mi pa sploh ne pase) , obvezno solata, olupljena jabolka, pomarancni sok. Vode nisem mogla pit, samo ni pa smelo biti prevec sladko. En mesec in pol sem skoz jedla sendvice, salama + sir in obcasno kumarice, pa sir kar tako, zdaj sem se pa prenajedla ocitno. Se najvec mi ze ves cas pase meso, krompir (kuhan, pire) in solata, ki je sicer ne jem veliko. 

(odgovor članu Petrca18)
Neposredna povezava do sporočila: 543
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 13:55:25   
Sparkles7
Petrca18, ne nimam še morfologije čez 3 tedne. Takrat bom 18t 2 dni, in očitno bo morfologija kmali za tem. Najbrž imam sedaj že pogosteje preglede zaradi dvojčkov, pa mogoče tudi pregled prej ker potem pridejo prazniki...

Hihi ja Yuki, dobro sva tole naplanirali na 2,5 letno razliko ;) Tudi sama se trenutno ubadam s tem, kako naj splaniramo sobe v stanovanju, sploh zato, ker bosta dva potrebovala malo več prostora, kot bi ga eden user posted image Prvi plan je tudi pri nam, da starejšega v roku dveh mesecev preselimo v svojo sobo (in svojo posteljo, ker trenutno spi še pri meni user posted image )...Bi rada to res čim prej, da imamo neko obdobje za njegovo privajanje. Da ne bo vse naenkrat in ne bo imel občutka, da je odrinjen v svojo sobo zaradi dvojčkov. Potem pa moram ugotovit, kako in kam splanirat previjalno, dve posteljici... Razmišljam, da bi imeli tokrat previjalno v kopalnici (da če moraš enega ponoči previti, da ne zbudiš drugega), posteljici pa ne vem če bi sploh šli dve zraven najine postelje, in še novo omaro planiramo za v spalnico... Ali bo treba že na začetku ju dati v svojo sobo, ne vem kaj naj. V tem primeru ostane moj brez delovne sobe, ki jo pa kar nujno potrebuje user posted image

Kupovala tudi sama nisem še nič... Oblačilc smo prvič imeli ful, tako da v primeru, da bi bla dva fantka, imamo verjetno vsaj večine stvari že dovolj. Pa tako ali tako bo potem stroj za pranje takoj poln, pa bodo hitreje krožile user posted image Če pa bo kakšna punčka, so mi pa tudi že ponujali oblačilca... Tako da moramo počakati na spol user posted image Moj ginekolog je rekel, da spola načeloma pred 16.tednom ni smiselno ugotavljat (preko UZ), tako da pričakujem da naslednjič pogleda, če ne pa na morfologiji user posted image Ker naš fantek je bil prejšnjič na nuhalni punčka, šele na morfologiji je ratal fantek user posted image Drugače večino stvari imamo od prvič, voziček bo seveda treba menjati user posted image

Srečka_1, kar se vozička tiče (ki ima velike gume, napihljive, da je za razgiban teren), mi smo prvič imeli znamko Bebetto, model Holland. Sem bila zelo zadovoljna. Živim v hribih, veliko smo vozičkali po makadamu, hribčkih, travi, pa se je super obnesel. Tudi razmeroma lahek je. Imam tudi sedaj za dvojčka ogledanega Bebetto oziroma že rezerviranega preko bolhe. Kar se velikosti oblačilc tiče, predlagam nekaj malega v 50/56, potem pa 62 naprej več... Je pa čisto odvisno no. Jaz novih ne bom nabavljala, če pa se naša dvojčka rodita veliko pred rokom, bom pa že poslala druge nabavit, ali pa naročimo preko h&m.

Kar se dvigovanja tiče, ga tudi jaz poskušam čim manj, ampak čisto brez pa pač ne gre user posted image V banjo in iz nje, če je pokakan ga vseeno še na previjalni previjem, pa v stolček za jesti... Ribica ** tudi mene že boli križ, dobro vedeti da nisem edina user posted image Ker se mi je sicer zdelo malo zgodaj... Se mi zdi da me začne boleti popoldne, predvsem če nekaj časa ležim na kavču na hrbtu... Se včasih komaj premaknem na bok, toliko me boli.

Katy87 in ostale nove dobrodošle user posted image

Uf, sem spet napisala roma, bom očitno mogla bolj pogosto pisat, da bodo posti bolj normalne dolžine user posted image Aja kar se nakupov tiče, sem pa do sedaj kupila edino eno majčko za starejšega sinčka, in sicer sem jo naročila po aliexpresu celo par dni prej, preden je test pokazal pozitivno user posted image user posted image Enostavno je bil občutek tako močan hihi... Jo slikam in pošljem user posted image

(odgovor članu srečka_1)
Neposredna povezava do sporočila: 544
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 13:58:55   
Sparkles7


user posted image

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 545
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 14:01:02   
Ribica **
Ravno zato sva midva dva tedna nazaj ta vecjo 2.5 leti ima zdaj, tri bo razlika) selila v novo posteljo v njeno sobo, sicer pride vsako noc k nama ob 3h, ampak je to ze ful napredek. Prej je pac splezala iz svoje posteljice v najino. Samo danes je skoraj eno uro bedela ponoci, ob 4h je hotla jest in vstat in take, pa nosecnisko blazino sem na tla vrgla, ker nismo imeli prostora, tako da kar pestro, sem nenaspana. Naslednjic bom sla v njeno posteljo spat, pa ceprav je samo 160 cm.


Kupila sem pa potem prejšnji teden en rumen bodi s kitom, mimo katerih ne morem, zdaj pa spet nimam nobene zelje in potrebe. Za malo je pa druga pesem 🙈

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 546
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 16:42:11   
Petruska88
Zdravo dekleta, se vam se jaz pridružujem. V septembru čakamo 3. dojenčka, doma imamo ze 2 fanta stara 6 in 4 leta, ki se ga zelo zelo veselita 😊  PDP imam 8.9 in bom tudi tokrat predvidoma rodila v Kranju...zanima me ali je tudi katero od vas tudi doletela nosecniska sladkorna? Moje vrednosti so mejne tako, da se drzim diete in hodim k diabetologu 😕 do sedaj nikoli težav s sladkorjem, (edino otroci so nadstandardnih mer🤔) sedaj pa takole...no ampak zdrava prehrana tako ali tako nikomur ne škodi🙃 Uzivajte in lp

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 547
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 17:05:32   
srečka_1
Sparkles7 hvala za nasvet. Sva tudi Bebeto gledala-sta dosti podobna z baby design, tako da bo verjetno v tej smeriuser posted image

Jaz zaenkrat nimam nič obljubljenih oblačil, zato bom zaenkrat kupila za začetek vsakih malo; 50/56 in nato 62. Ostalo pa sproti, oz če kaj dobim.
Najmanjših le nekaj, verjetno potem hitro prerastejouser posted image
Super majčkauser posted image

Petruska88; meni so že na začetku ugotovili povišan sladkor (5.9, 5.2). Tudi jaz si ga doma merim, se pazim pri prehrani in zaenkrat so vrednosti ok.
Ja res je, zdrava hrana ne škodiuser posted image pa tudi-ker se pazim, ne pojem toliko sladkarij in tega, kar je plus, saj tudi kilogrami ne grejo tako hitro goruser posted image

(odgovor članu Petruska88)
Neposredna povezava do sporočila: 548
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 17:27:15   
Petruska88
Ja v vsaki stvari je nekaj dobrega, meni se je uspelo zredit za cel kg, pa je moj bmi v normali😂Pazim se od 12. tedna...tudi meni kar uspeva, sem ter tja gre po obroku malo cez mejo (ampak zato je vedno kaksen manjski sladek razlog ob kaksnem praznovanju😉)...sem pa v prejsnji nosečnosti  ko je bil sladkor menda bp pojedla ogromno sladkarij in rodila fantka težkega 4500kg ...tega res nocem vec doživet...tako, da se je vredno res potrudit, če si pač nagnjen k temu 😊
Nisem zasledila...obstaja že kaksna fb skupina za septembrske nosečke?
Lp

(odgovor članu srečka_1)
Neposredna povezava do sporočila: 549
   RE: Septembrke 2019
8.4.2019 17:33:24   
Ribica **
SEPTEMBRKE 2019

1.9.
Yuki, user posted image , 2. otrok

4.9.
smile_1, user posted image , 1. otrok
naty1989, 1. otrok
Metuljcek1234, 1. otrok

10.9.
Petrca18, 1. otrok

21.9.
Ribica **, 2. otrok

22.9.
Mal_, 2. otrok
bučka5, 4. otrok

23.9.
Sparkles7, 2. in 3. otrok

26.9.
Katy87, user posted image , 1. otrok

28.9.
srečka_1, 1. otrok

29.9.
Ella221118, user posted image , 1. otrok



(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 550
Stran:   <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  20 21 [22] 23 24   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?