|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septembrke 2019
8.8.2019 12:13:22   
Eminna2019
Naty1989
Ja enkrat sem že in sem si obljubila da lahko pozabim vse kar se tiče poroda ampak da naslednjič brez epiduralne ne bom.
pri meni je prvi porod potekal recimo da hitro, 2h v porodni, dokler nisem bila odprta 6cm popadkov skoraj da nisem čutila drugače kot neko pikanje.
ampak ko se stopnjujejo popadki pa ni luštno. nekje sem zasledila da naj bi bilo drugič lažje rodit ampak kdo bi vedel če je res.

bom prašala kako je glede epiduralne in vam sporočim če bo katero zanimalo.

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: Septembrke 2019
8.8.2019 13:06:13   
naty1989
Emina
Ja sej vem, no jaz sem prvorodka pa me je še sploh bolj strah te bolečine. Ker si jo ne predstavljam in sploh ne vem kako bi jo prenašala. 
Ja prosim te pa sporoči kako boš zrihtala. Predvsem me zanima koliko pred pdp-jem si je treba to zrihtat.

(odgovor članu Eminna2019)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: Septembrke 2019
8.8.2019 13:13:41   
Ribica **
Epiduralna je odvisna od porodnisnice in kar velja v LJ, Postojni, KR ipd, ne velja nujno v MB. Kot je zr ena danes napisala, za Lj ne rabis nobenih potrdil, v porodni te babca vprasa, kaksne so tvoje zelje in dobis kar zelis, ce ni kakih zadrzkov.  24/7. Jaz sem jo dobila okrog 1.30 ponoci, se mi zdi. In ce bi sla rodit se naravno oz vaginalno, ne bi sla brez EA, nekomu drugemu pa maska zadostuje ipd. Prezivis pac bolecino, kot vse druge, ker nimas izbire. 


(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: Septembrke 2019
8.8.2019 17:08:02   
naty1989
O ribica res je tak? Da za Lj ne rabiš nič? Kaj pa samo tja greš rodit? Nič drugih papirjev...?

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: Septembrke 2019
8.8.2019 17:16:13   
Ribica **
Nic, samo materinsko in napotnico za rodit. 


(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: Septembrke 2019
9.8.2019 7:37:06   
Eminna2019
saj kolkor se spomnim tudi za v Šempeter pri Gorici ne rabiš drugega kot napotnico in materinsko - ko sem jaz rodila ni bilo opcije za epiduralno.
Sicer pa če se ti zgodi, da se otroček odloči da je čas za ven nekje na poti in nimaš nič s sabo greš pač do najbližje porodnišnice kjer te itak sprejmejo in partner naknadno prinese dokumente.
Glede na to pa da so e-napotnice je mogoče da imajo vse v sistemu.


Ima še katera težave s srbenjem kože? nevem ali je od zamenjave pralnega praška. vedno sem imela DM za barvno perilo in je bilo ok.
Potem tega nisem več dobila in sem kupila enega od Lidla. Ponoči se zbujam ker me vse srbi. in ko se spraskam nastanejo kot neke pikice, podobno kot po piku komarja.
Sem posumila na urtikarijo ker je podobno imela hči ko je pojedla ogromno breskev.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: Septembrke 2019
9.8.2019 11:39:57   
naty1989
Ribica

Kaj pa ultiva je tudi dostopna 24/7? Kdaj pa si ti rodila?

(odgovor članu Eminna2019)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: Septembrke 2019
9.8.2019 11:58:27   
naty1989
Je že katera rodila u lj? Kakšne so vaše izkušnje?

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: Septembrke 2019
9.8.2019 12:03:26   
Ribica **


IZVIRNO SPOROČILO: naty1989

Ribica

Kaj pa ultiva je tudi dostopna 24/7? Kdaj pa si ti rodila?



Vse je dostopno 24/7, rodila sem pa tri leta nazaj. 
Eminna, to srbenje je lahko tudi posledica slabsega delovanja jeter, omeni g, da ti naredi jetrne in zolcne teste, kot so ze punce prej omenjale. Ravno danes je ena pri G dobila napotnico za to dvoje, da preverijo. Jaz imam danes maraton okrog zdravnikov, komaj cakam, da grem domov spat. 🙈

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: Septembrke 2019
9.8.2019 12:07:26   
Ribica **
Naty, a ti ni Ptuj blizje kot LJ? Mislim da ima Ptuj precej vec opcij glede lajsanja bolecin kot MB in velikokrat hvalijo ptujsko P. Si ne predstavljam s popadki cakat v koloni na stajerski AC, kjer je itak vedno kaka stala, pa se zacetek solskega leta in selitve narodov. 


(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: Septembrke 2019
9.8.2019 12:09:15   
Ribica **
https://siol.net/trendi/zdravo-zivljenje/porodnisnica-ptuj-prvi-s-sloveniji-zaceli-z-uporabo-ultive-v-porodnistvu-video-499606


Tule je lustna predstavitev in vsi podatki za Ptujsko P. 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: Septembrke 2019
9.8.2019 12:23:19   
Mal_
No ce se ze ravno menite o moznostih lajsanja porodnih bolecin, bom se za nm napisala😊

V NM moras obvezno it na predavanje o epiduralni, kjer dobis potrdilo in samo s tem potrdilom lahko potem zaprosis za ea. Druge opcije so potem iv terapija, smejalni plin pa tens. Mislm da drugih pa ni, s tem da je smejalni plin dostopen za samo eno porodnico naenkrat.. Se nadejam da bom jaz ta srecnica k ga bom mela😂😂 nekak nisem za ea prepricana, glede na to da lahko zaustavi porod oziroma iztis.. Tega me je strah... 

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: Septembrke 2019
12.8.2019 7:37:38   
Eminna2019
tudi jaz sem včeraj uprašala o epiduralni v Postojni in so rekli, da moram na predavanje kjer dobim potrdilo in obrazce za izpolnit.
Na predavanje pa greš lahko kamorkoli.
Vprašala sem tudi o ultivi pa je rekla da oni tega nimajo ker s tem ko mama dobi ultivo v žilo jo dobi tudi plod in to ni ok.
Skratka fuuul prijazni.

jutri pa imam pregled v Izoli in bom rekla če me pošlje na jeterne teste, kar so mi svetovali tudi v Postojni.
Če bodo vrednosti povišane pa bomo debatirali dalje.. najbrž bodo kar sprožili porod ker je itak že dopolnjenih 37 tednov.
Do takrat pa sem na dieti.. juhice, zelenjavne juhice, manj mastno, nič sladko, manj slano in ker imam nizek pritisk lahko tudi kako kavico več.

(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: Septembrke 2019
12.8.2019 7:43:12   
Sparkles7
Hej punce, evo še en vročinski val preživimo, pa bo ;) Meni zdej ni neki panike, itak sem večinoma doma in na ali okrog kavča 😁 Danes smo dopolnili 34.tednov, juhej! Jutri pa imam pregled, komaj čakam! Mala dva sta zadnje dneve grozno aktivna, to se kar cel trebuh prestavlja na vseh straneh 😁 Od zadnjega pregleda sta fantek na glavo in punčka na noge (čutim tudi kolcanje tako :p) tako da bomo videli če tako ostane... Je pa v bistvu tako, da če je spodnji/tisti ki je bližje izhodu na glavo, se lahko porod začne naravno 😁 Držim pesti. Čeprav me zadnje dneve že kar malo stiska in malo prihaja strah kako bomo to zmogli. In glede poroda, in vcasih se mi zdi da se celo malo zavedam d abosta dva in me malo skrbi kako bomo to shendlali 😁 Plus kar ste že druge napisale ja, me skrbi glede starejšega sinčka, kako bo sprejel, kako bom imela na začetku kaj časa zanj itd... Ampak ja, bomo že zmogli!!! 😁 Mogoče z mal več joka in obupavanja, ampak bo že 😁


Mal_ že od prejsnjic ko si napisala za smejalni plin v NM nameravam mal povprašat... Jst tudi razmišljam da bi to sprobala. Ima katera že izkušnje? K epiduralni se tudi jaz nekako ne nagibam, kaj pa vem zakaj ne... Prvič mi je ratalo brez, pa bi nekako rada tudi tokrat. Imam sicer v materinski potrdilo od dveh let nazaj o obisku predavanja za epiduralno - kaj veš če to velja, ali bi mogla it še enkrat?
Sicer pa je počutje kar ok, razen da me zivcira kadar ne morm sama opravt niti kakšnih manjših opravil, ker me kaj boli in čutim da morm bit na kavču. Zadnje dneve mi malenkost otekajo prsti na nogah, ostalo pa ok. Tudi prebavo imam ok, kljub železu zdej... Spim tudi še ok :) Me prav zanima koliko časa še zdrzimo... :)
Lepo bodite in se uspešno hladite danes ;)

(odgovor članu Mal_)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: Septembrke 2019
12.8.2019 22:29:28   
smile_1
Emmina hej,tole z ultivo mi je pa zanimivo. V LJ je veliko mojih kolegic prvorodk, ki ni hotelo epiduralne, vzelo ultivo in ni bilo problema. Otrok se lahko rodi malo bolj zaspan, če je porod dolg, ker zadeva preko posteljice prehaja k otroku, drugače pa še nisem slišala, da bi plodu ultiva škodovala. Kot sem brala na forumih, ko se zagovarja prednosti ene in druge vrste (ultiva/epi), je tudi Pušenjak komentiral, da ne bi niti podrazno dajali porodnicam nekaj, kar bi jim škodovalo ali plodu. Maš pa pri obeh lahko stranske učinke. A so ti kej več v Postojni rekli zakaj naj ne bi bilo ok?Ker jaz osebno ne morem jemati epiduralne, se bom odločula za ultivo, če bo seveda neznosno. Drugače pa smejalni plin. 

(odgovor članu Eminna2019)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: Septembrke 2019
13.8.2019 13:01:26   
Eminna2019
smile_1
ja res je karkoli vzameš ima lahko stranske učinke.
Za ultivo pa je rekla da če je porod počasen dobi tudi otrok to v svoj krvni obtok in je zaspan, dojenje ne steče... in da pri ultivi ti ubistvu zmanjšajo bolečine iz npr 10 na 7-8.
Epiduralna pa gre v kanal v hrbtenico, ima večji učinek, sam si lahko doziraš na pol ure...
Skratka bi mogla napisat že v nedeljo vse kar je rekla ker se mi zdi da sem že pol pozabla.

Danes sem bila na CTG - otrok spet ni kazal nekega zanimanja. kot zadnjič je imel telovadbo pred in po pregledu. Pokazala sem tudi izpuščaje in me je takoj poslala na teste ŽK in jetrne.
2x me je vprašala če sem se slučajno kopala v morju.. itak se nisem pri vseh teh fekalijah ki letijo po žusterni.
Bomo videli kaj bo. je rekla da glede na to da sem blizu bolnice me ne bo hospitalizirala, naj štejem kako se otrok premika.
Pritisk sem imela nizek 109/83 in sem šla še na kavico. Drugače pa je svetovala da nič sladkega, Malenkost slano, nič mastno, lahko hrano, nič sonca, sprehod zvečer ali zgodaj zjutraj, noge v zrak in masirati z olivnim oljem.

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: Septembrke 2019
13.8.2019 13:03:07   
Eminna2019
aja še to..
glede epiduralne v Izoli.. je potrebno it na predavanje ki je enkrat na mesec in potem dobiš še napotnico za posvet z anesteziologom.
On ti potem da obrazc kjer podpišeš da si seznanjen z vsemi možnimi komplikacijami.

(odgovor članu Eminna2019)
Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: Septembrke 2019
14.8.2019 10:08:23   
Ribica **
Ultiva naj bi odvzela 30 % bolečine, epiduralna pa 40 % so rekli na predavanju v LJ P. Pa mislim, da ti pri iztisu eno in drugo vzamejo, ampak nisem več 100 %.

Mene pa zadnje dva dni samo koža na trebuhu srbi, zgleda raste, se moram malo bolj mazat, nimam nobenih izpuščajev, če se praskam, je pa tako vse rdeče takoj. Danes sem kupila še pleničke in še eno dudo, pa milo, mokre robčke, čaj za dojenje, tako da imam zdaj pomojem vse prištimano. No, edino še cuclje za flaške, teh niso imeli ta pravih v DM-u, ampak to se tako ali tako ne mudi, gre lahko tudi mož naknadno iskat. Hči je namreč že iz P bila navajena in na dojenje in na flaško, pa sva potem prvih 14 dni doma ohranila ritem, da je zjutraj dobila po flaški moje mleko, da sem jaz lahko spala, ko sem se pa zbudila, sem si pa sčrpala za naslednji dan. user posted image Ker je imela močan sesalni refleks, tudi ni bilo nobene zmede, ni zavračala dojenja zaradi flaške ali kaj takega. Flaške še imam njene steklene, cuclje je treba pa zamenjat oz. mislim, da sem jih tako ali tako že pri njej stran pometala. :)

Sparkles in Yuki, pa še katera, ki ima otročka že od prej - včeraj sem se spomnila na kapico. A mislite, da jo naši otročki rabijo? Za domov bo imel jopico s kapuco, če bo hladneje, pa ne vem, a rabi spodaj še kapico ali ne - od P do avta in od avta do doma.

(odgovor članu Eminna2019)
Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: Septembrke 2019
14.8.2019 10:32:23   
Yuki
Ste vse še v enem kosu?

jaz sem imela v prvo smejalni plin, pa nisem nič čutila, da bi deloval kajdosti protibolečnsko. proti koncu pa ga v vsakem primeru izključijio. Mi pa je bila maska s plinom super za koncentracijo za popadke - si jo natakneč ob začetku popadka, dihaš vanja in potem odložiš, ko je konec. Rodila sem v Ljubljani, kjer te babice vsaj 4x vprašajo, kaj hočeš proti bolečinam in če si res preričan, da nočeš Ultive ali EA. meni se je zdelo, da te skoraj silijo z njima.


Ribica - jaz si bom pripravila eno tanko bombažno kapico za iz porodničnice. Potem bom pa presodila, če jo nataknem ali ne. Ne bom pa imela kapuce.

jaz imam tudi že nekaj oprano, vsega pa še ne. Po plenice in kozmetiko sem obljubila mali, da greva skupaj kupit, pa je ravno nekaj zbolela. Upam, da nama uspe v petek ali za vikend. Prav tako pripeljat posteljico in previjalno.

Včeraj sem bila na pregledu in se je mali obrnil nazaj na glavo, in sem si kar oddahnila.

Vročino pa smo preživele.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: Septembrke 2019
14.8.2019 14:08:12   
naty1989
Yuki in Sparkles

Vedve nista imele ne ea in ne ultive ne? Če se ne motim? 
Pa sta imele svoje ali umetne popadke? Pa se je samo z masko lepo dalo prestat te popadke ali je bilo fejst mučno? 

(odgovor članu Yuki)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: Septembrke 2019
14.8.2019 23:19:59   
Sparkles7
Jaz bom sicer imela pripravljeni kapici, ampak predvidevam da jih ne bomo potrebovali, ker bomo verjetno bolj na začetku septembra. Mi je pa v bistvu precej težko pripravit za obleči za domov iz porodnišnice, ker res ne vem koliko prej se bosta rodila plus koliko časa bomo ostali notri, če bosta še nedonošenčka 🙄😁 Tako da bomo sproti videli.


Aja Yuki zanimivo za Lj... Jaz pa sem v NM imela občutek, da pa so bolj kot ne proti epiduralni, in bi raje videli da sem brez, ker te kao lažje spremljajo, ker se obnašaš bolj "naravno" situaciji in dogajanju v tvojem telesu. Ne vem, mogoče pa samo niti ni bilo časa pravega... Ja, jaz nisem imela maske, ampak samo neko protibolečinsko injekcijo. Predvidevam da je to precej bolj švoh kot epiduralna. Popadke sem imela svoje, ponoči sem prišla v porodnišnico, so me dali še na oddelek, ker niso bili prepričani če se bo začelo že kaj dogajati... No pa sem šla kar hitro potem že v porodno in dopoldne rodila. Se je dalo predihavati, to sem se nekako psihično dobro držala, se sproti prepričevala da sem z vsakim popadkom bližje cilju itd... Edino na koncu mi je malo zmanjkovalo moči za iztis, ampak sem z njihovo pomočjo in spodbudo zmogla ;) Je prav fino ko ti na koncu vsi zaploskajo 😁 (ja, pri meni se jih je kar nekaj nabralo proti koncu :p)
Včeraj sem imela pregled, vse ok :) Včeraj sta bila oba na glavo, upam da tako ostaneta 🤗...ker punčka nekaj protestira in je bila vmes še na noge in tako. Imata prb. 2400 in 2500 g. Skupaj 5 kg 🙄😌 noro, meni je to še vedno čisto nepredstavljivo 😀 Za naslednji teden sem se morala že naročiti na pregled v porodnišnico, tako da sem naročena že v ponedeljek, pri 35t. Z dvojčki te pač prej pošljejo že tja na pregled, da me tam "spoznajo" in vedo kaj se dogaja...

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: Septembrke 2019
15.8.2019 10:19:07   
naty1989
Sparkles

No super da si kr tako pregurala brez vsega. Pa če boš zdaj spet šla tako, ko veš kaj te čaka, potem se le nekako da pregurat. Ja jaz imam možnost ea in ultive samo dopoldne in mi je ful bed, ker ne vem kako se bom držala in da bi res potrebovala kaj pa ne bom mogla dobit. Pač ni fajn filing ne. Pa ne da bi mogla bit brez bolečin in to, sploh ne, zavedam se da boli, ampak tako da se vsaj da predihat in prestat, da te psihično ne povozi čist. Mislim tud če dobim protibolečinsko in masko upam da se bo lažje dalo kot brez. 
To je vredu da si imela svoje popadke, jaz tudi upam na svoje, umetnih me je bolj strah, ker so baje hujši. Kako bi pa opisala popadek? Če se še spomniš,haha.

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: Septembrke 2019
20.8.2019 14:30:31   
Sparkles7
Hellow, kaaako ste? Smo čisto potihnile pred bližajočim se septembrom 😊


Naty ja verjamem da je zoprno, če veš da imaš možnost nekaterih protibolečinskih sredstev samo dopoldne 🙄... Ravno planirat poroda ne morš, je pa fajn vedet da imaš izbiro in bi se lahko odločil za kar bi želel. Jst še vedno pojma nimam kaj bom, se bom zgleda sproti odločila, glede na situacijo in trenutno psiho 😁
Hm, opisat popadek... težko mi je to opisat. Nek val bolečine, ki pride zaradi krčenja maternice, za katerega veš, da bo kmalu minil, ampak ga moras pa čimbolj mirno in sproščeno predihati... Ker te bo to vodilo do tvojega cilja... še malo še malo ..in bo konec in bo vse za tabo ;) Hm, recimo da tako. Ne vem no, jst poskušam gledat bolj na psihični vidik popadka, kot na fizični oziroma bolečinski 😁
No ja, sicer pa čeprav sem enkrat že rodila, včeraj nisem bila prepričana kaj se dogaja, če gre za popadke ali ne... Sem imela že prvič pregled v porodnišnici, ker sta pač dvojčka. Danes smo aicer 35t 1dan. Je blo vse ok, tudi CTG so mi naredili, je blo vse mirno... Potem pa sem že do avta komaj prišla in po poti domov in popoldne me je zelo čudno bolel trebuh, spodnji del trebuha, trd je bil, občasno bolečine kot ob menstruaciji... Sem bila že prepričana da bo treba iti ponoči nazaj... No pa se je potem zvecer kolikor toliko umirilo in sem uspela nekaj spat (z lulanjem na eno uro). Tko da ja...pojma nimam, a so to bili ti lažni popadki (prvič jih nisem imela). Ali pa mogoče ker sem toliko ležala na hrbtu (in med ultrazvokom in med ctg (s tem da kar traja da dobro nastimajo, najdejo in posnamejo ctg za dva srčka 😊)...ker drugače mi itak ne paše lezat na hrbtu, pa mogoče mi je kaj čudno pritiskalo, pa zato potem tako bolelo... Pojma nimam 
No, pa čeprav vem da je lahko sedaj kadarkoli, in čeprav smo ravno včeraj dosegli ta željen mejnik, ko ni več panike če se odločita priti... Sem bla kar šokirana kaj se zdej dogaja, in si vseeno želim počakati še kakšen teden 😊 Se pa nekaj že pripravlja...

(odgovor članu naty1989)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: Septembrke 2019
20.8.2019 15:36:09   
smile_1
Sparkles in ostale Super, me zelo veseli, da ste dosegli in presegli tisto kritično mejo! Dobra si, da lahko toliko časa ležiš na hrbtu. Meni tako čudno leži, da niti minutko ne morem biti na hrbtu, ker se mi začne vrteti. 
Imamo pa jutri 38 tednov in pregled. Prejšnji teden mi je ginekologinja rekla, da bi ta teden kar sprožila glede na mere, ki prehitevajo za 3,5 tedna. Ocenjen pri 37t na skoraj 4kg. Jaz pa tem meram niti ne verjamem več, ker berem kako so nekatere strašili, da je plod velik ipd in se je na koncu rodil čisto normalen otročiček. Nekako mi ta ideja o sprožitvi ne diši, zato delam zdaj vse na tem, da se samo od sebe začne (datlji, malinov čaj, stopnice, sprehod, seks... ni da ni :))). Jutri mi bodo povedali, če sem že kaj odprta. Imam pa zadnji teden jaz vsako noč lažne popadke. Predvčerajšnjim sem jih imela 4. Ampak sem vedla, da ni nič, ker se niso stopnjevali in tudi bolečina je bila znosna. Meni je trebuh popolnoma otrdel, bolečina je bila pa spredaj kot pri menstruaciji in zadaj v križu. Trajalo cca minutko in spustilo - na cca 20 min. Oh ja, jaz upam, da me bo mali uslišal in sam pokukal na svet pred pdp, najraje bi videla oz. Nič ne bi imela proti, če že ta teden:). 
Kako ste ostale?

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: Septembrke 2019
20.8.2019 16:33:22   
Speluzla88
Zdravo punce!
Jaz še 1 teden delam v službi, potem začnem s porodniško. Z možem hitiva s hiško, pa sva sedaj na točki, ko vidiva, da nama ne bo uspelo pred rokom, kaj šele če pride prej, tako da bom na porodniški začela preurejati sobo v kateri sva trenutno pri tašči, pa bomo pač še počakali kakšen mesec ali 2 na selitev. Upam le, da mi ne bodo ponovno podivjali hormoni, kot v začetku nosečnosti in ne bom preveč neprijazna do tašče, ker verjetno se bom sedaj težje zadrževala ob vseh neprespanih nočeh in utrujenosti hehe pa se ji ne bi rada zamerila... Ampak zaenkrat sem optimistična user posted image Drugače pa imam v četrtek prvi CTG, zaenkrat nisem imela še nobenih zatrdevanj ali česa podobnega in domnevam, da imamo še nekaj časa preden pride naš škrat user posted image Včeraj so mi prvič zatekle noge (stopala in prsti), tako da sem mogla zamenjat copate, ko sem prišla domov user posted image Upam, da se ne shladi vreme, ker v zaprtih čevljih ne vem kaj potem narediš, če ti zatečejo, ko si nekje hehe user posted image user posted image Moram vreči v avto kake šlape za vsak slučaj. Drugače sem pa še dokaj vredu, na hiški med vikendi še kitam in brusim stene cel dan, razen po kosilu skočim za 2h se spočit, potem pa do večera komot delam, tako da mislim, da mi ni še hudega zaenkrat, domnevam pa da bom čez kakšna 2 tedna že težje kaj ustvarjala na hiši... Bomo videli...

Srečno vsem, nekatere ste res že na koncu in če se ne oglasim preden rodite vam vsem želim srečen in čim manj boleč porod brez zapletov!!!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu smile_1)
Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?