|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 10:44:58   
*goldfish*
...otroka obrnemo, da bo gledal kam se peljemo?user posted image

Malega sem morala obrniti, ker se je drl user posted image , ko pa sem ga obrnila naprej, pa je vse ok! Zdaj pa me moj napada, da je še prerano za to? In še vedno se vozi v lupinici. Mamo ono od peg peregota primo viaggio, in ni bila tak poceni, da bi se mali vozil v tem samo 7 mesecev. Čeprav je do 13 kg!

Kdaj ste ve dale svoje user posted image  v avto sedež od 9 kg dalje?


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 11:07:10   
Anonimen
Mi smo jo dali okrog 7 meseca in pol.

(odgovor članu *goldfish*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 11:17:11   
Anonimen
ne vem kako lupinico lahko splov napedenaš v avto v smeri vožnje. vem da ma ta nastavek spodaj, sam vseeno. lupina ni primerna za vožnjo v smeri vožnje pomoje.
drgač smo pa mi našo pr 6,5 mescov dal že v tavelik sedež, ker je lupino prerastla. ne vem ker kreljo se je spomnu da lahko voziš otroka do 13 kil v njej. naša ma zdej 13 kil pa je nisti riti ne stlačim več v lupino.

lp, lara

(odgovor članu *goldfish*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 11:32:33   
KIRA
pri 9 mesecih, ampak bolj zato, ker nogic v lupinici ni imela kam dat - tak skrčen, prisiljen položaj nogic, kot je bil, pa se mi je zdel škodljiv za razvoj kolkov itd... pa sva nabavil "tavelik" avtosedež. se je super obnesel. nobenih težav, mala še spi rad v njem, zelo je udoben in jo super stabilizira, pa še vidi več ven, tako d aje povečini mirna med vožnjo. kupila sva pa Storchenmühle starlight SP, dynamic red - žal so ga pomagali financirat dedki in babice, ker je bil 47 jurjev. je pa super, ker se da raztegnit po ptrebi - oz. ko otrok rase in ga lahko uporabljam do 12. leta!! jaz mislim, da sva naredila prav.user posted image

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 11:43:34   
ZARA
Pri enih 8 mesecih, približno...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 11:59:23   
CatJa
Jep, mi tud pri 8-ih.
 
Ne vem kake veza ma cena s tem, do kdaj bi otroka vozil v lupinici. Sej je hrana tud draga, pa mormo vsak dan drugo kupit user posted image . Kaj češ, takav ti je život user posted image .

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 12:17:02   
Baldi
Za skupino 0+ (otroci do 13 kg) je obvezno, da otrok gleda v vzratno smer vožnje tako, da ne ga lomit...
Pogled v vzratno smer vožnje je priporočjiv vse do drugega leta starosti, kar pa je praktično neizvedljivo, ker otroke pri starosti eno leto in več že zanima svet okoli sebe. Zato je na trgu kompromisna rešitev sedeži od 9-18kg, za starost otrok od 8. mesecev do 4. let, ki mora biti tako močan, da ob trku prenese obremenitve. Priporočam nakup avtosedeža  s 5-točkovnimi varnostnim sistemom pasov, in možnost spremembe položajev , oz. naklona.
Eden boljših in najbolje ocenjenih je Romerjev  King TS plus, ali še bolje Romer Duo plus, ...
 
LPuser posted image
 

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 14:59:00   
m@j@
KIRA, a je res dober ta sedež? mi ga imamo tud, samo ga še ne uporabljamo, pa sem ga že hotla nazaj poslat.  Moti me, da ga ne moreš malo podret, ko otrok zaspi, ali pač?

lp,

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 15:10:18   
frutka_
Moj je bil rojen junija lani v tavečji sedež pa sem ga preselila po 5-ih mesecih.Imela sem tudi PP Viaggio ampak enostavno je bil prevelik, sploh potem ko ga začneš debeleje oblačiti in so mu nogice preko gledajo, prav tako ni v njem več hotel ležati ampak bi sedel, glavico je imel že stabilno  težo primerno tako da ni bilo druge kot da ga prerselimo. Zdaj imam Romerja.

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 15:16:09   
happy
Kot sem jaz o teh avtosedežih prebrala naj bi bila stvar sledeča:
starost otroka ni tako bistvena, bistvene so kile. v lupinici je lahko dokler mu nogice ne začnejo ven gledat. V smer vožnje pa se začne vozit, ko ima cca. 9 kg. to je pri nekaterih prej, pr drugih pač kasneje.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj v avtu lahko....
1.10.2005 18:45:27   
Marogica
Mi smo ga obrnili oz. dali v večji sedež pri ca 6-6,5 mes. Nismo gledali, kaj piše proizvajalec, ker smo mnenja, da so kg okvirni podatki. Mi smo gledali predvsem na to, da se je otrok v redu počutil, kar pomeni, da ni imel skrčenih, stisnjenih nogic, pa še vesel je bil ter pri vožnji užival. Tako smo naredili pri obeh.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu happy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj v avtu lahko....
2.10.2005 21:59:53   
pravljica
...jaz bom počakala tako dolgo, da ne bodo nogice predolge

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj v avtu lahko....
2.10.2005 22:02:04   
Abby
Pri enem letu, ziher je ziher.

_____________________________

MAJA 8.4.2002
FILIP 4.3.2005

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj v avtu lahko....
2.10.2005 22:06:28   
Anonimen
Okrog 7. meseca.

(odgovor članu Abby)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?