|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:36:08   
Anonimen
Da zdaj jaz naredim povzetek... če se motim, me popravite...

- lulaš po cevki, ki ti jo, bogve kako, nekam vtaknejo
- tvoje lulanje se zbira v vrečki, ki je tebi in vsem ostalim na vidiku
- prve tri dni ne ješ kot človek, ampak kot rastlina
- če pa že dobiš kaj, je tekoče in mlačno
- če naletiš na teroriste, moraš sam na WC, kakor veš in znaš
- če ne smeš iz postelje, si tri dni umazan
- nafilan si s protibolečinskimi sredstvi, ki vplivajo na tvojo psiho
- zašit si znotraj in zunaj in še kje verjetno

Kje je pa otrok?

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:52:03   
urška
ja si kr zadela
otrok je vsake toliko časa pri tebi, vmes pa ga odpeljejo.
imaš ga največ od3 do 6, ko lahko pride očka na obisk;
drugače ga pa dobiš za dojenje zjutrajokol 8 pa pol od 10 - 12 pa zveček okol 9 pol ga pa odpeljejo.ko prideš na oddelek si samo prvo noč brez njega pol pa maš pa normalno skoz pri sebi

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 0:55:37   
Anonimen
Otroka imaš pri sebi... OK...
Dojiti ga ne moreš, ker te vse boli... če ga pa že, si pa itak zadet... Za crkljanje v naročju velja isto... O previjanju rajši sploh ne bi... Če še scat ne moreš iti, kako boš potem stal in previjal? Al' to delaš v položaju želve, na hrbtu?

In kako, hudiča, spiš, če ne moreš zaspat na hrbtu? Jaz bi se zapletla v vse tiste cevke tam okrog, saj sem med spanjem kot ventilator... Edino, če spiš kot ubit, ker si zadet... Potem pa otroka ne slišiš...

Meni ni nič jasno...

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 1:05:00   
urška
z dojenjem je tako: jaz sem roidila dopoldne; prvič so mi ga pristavili tisti dan zvečer. naš je bil nedonošen in je otak samo spal. obrneš se na eno stran (z mukami ) in ti ga dajo na jošk. itak mleka nimaš potegne 5x in zaspi. in pol ga maš na postli zraven sebe in ga gledaš, dokler ne pride sestra in ti ga vzame (če želiš ) in ga da v postlco. previjajo ga oni.
dvigovat sama itak ne smeš.
spiš na hrbtu, ker se itak zaradi bolečin ne moreš obračat otrok je pa pri sestrah.
sej ni tko grozno kot se sliši...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 2:13:14   
KODA
Jaz sem to dala čez že 2x.Vse opisano sem prenesla,samo tabletke za odvajanje ne.Kako naj grem na wc po tisti vodeni župici.Vsakič sem jo pogoltnila in bila na wc vsakih 5minut.Če bom slučajno še tretjič tam jo raje zabrišem v smeti.user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 4:56:27   
PBJ
Zaradi operacije na očeh in še drugih težav z očmi mi je okulist priporočal CR. Odločila sem se za CR z lokalno anestezijo, čeprav se lahko odločiš tudi za splošno. Večer pred op. so me še malce obrili, zjutraj pa sem zgodaj dobila tabletko za odvajanje. Večerje več ne dobiš.
Potek op je bil takšen:
V hrbtenico so mi vstavili kateter in od tam v hrbtenjačo dovajali anestezijo. Preložili so me iz postelje na operacijsko mizo in začelo se je... Najprej je postajal topel in mravljinčast predel trebuha in omrtvičenost se je širila navzdol .... Še preden nisem več čutila nog, sta prišla operaterja in eden mi je vstavil kateter za odvajanje vode.Drugi operater mi je razkužil predel terbuha, kjer so me vrezali. Vmes se je non stop šalil, tako da me ni bilo nič strah samo napeta sem bila, ker sem nestrpno čakala na svojega sinčka. Nato so pred menoj naredili nekakšno pregrado, da sem lahko gledala le levo in desno. Lahko sem videla nekatere aparate, npr. za merjenje tlaka in utripa, pa še neke druge številke so bile gori... Tako sem lahko sama  malce spremljala delovanje nekaterih življenjskih funkcijuser posted image . Anestezistka je ves čas poročala operaterju o mojem stanju, govorila o vseh mogočih številkah. Poslušaš lahko, kaj govorijo, čeprav strokovnih terminov ne razumeš najboljeuser posted image . Se je pa en operater ves čas pogovarjal tudi z mano in se hecal.Anestezistka je dodala, da če se kar koli zakomplicira, takoj zaspim, ker dovede kar splošno anestezijo
In počasi nisem več čutila telesa od tam, kjer so mi vstavili kateter navzdol. Vprašali so me, če še čutim noge, oz. če jih lahko premaknem.
Čutila sem, kako mi premikajo sp. del telesa in sem se kar refleksno prijela za mizouser posted image . Sledilo je nekakšno "štoranje" po terbuhu. Naenkrat sem začutila precejšen pritsik (ob tem sem se moooočno prijela za mizo, ker me je spdaj kar dvignilo) in zatem me je na desni strani nekaj zapeklo. Čez kakšno minutko pa sem že zaslišala jok mojega otročička, ki so mi ga takoj prinesli k licu, da sva se "stisnila"user posted image user posted image . Nato so ga malo umili in ga še enkrat prinesli,da sem lahko celega poljubčkala...Sledilo je šivanje maternice in trebuha. Operater je začel manj govoriti in zelo tiho rekel, da krvavim (mislim, da eni asistentki) a je kar hitro "poštimal" zadeve. Takrat me je prvič postalo malo strah, a sem vedela,da se bo vse uredilo. Ko sem bila zašita so odstranili "zastor" in takrat sem lahko videla, koliko najrazličnejših pripomočkov so uporabljali za op. bilo jih je ogromno, ena asistentka pa je dodala, da so že večino pospravili...
Odpeljali so me na intenzivno, kjer sem od takrat, ko me je začelo boleti dobivala kakšni dve uri injekcije proti bolečinam direktnov žilo, dodali pa so še stekleničko z vsebino za krčenje maternice, za katero sem si želela, da že čim prej stečeuser posted image . Na roki imaš kar napravo za merjenje utripa in tlaka - kakšnih pet ur... Sestre ti menjavajo vložke in najbolj neprijetno je, ko nekaj časa po op. sploh nisem čutila, da mi spodaj kaj teče....
Ja, zvečer pa se je treba vstati, narediti par korakov pod budnim očesom, dveh sester. In ko to prebrodišuser posted image , si kar ponosen nase. Naslednje tri dni se kar bojiš, kdaj bo prišel tisti čas, da boš moral vstati. Trebušne mišice precej bolijo, a stisneš zobe in misliš na nekaj lepegauser posted image user posted image . Jaz sem pomislila na svojega sinčka, za katerega se je vse to splačalo. Zjutraj ti tudi odstranijo kateter in potem hodiš na stranišče sam, pa tudi do umivalnika. Prva dva dni te spodaj umivajo sestre in prvi tuš - tretji dan je zlata vreden, čeprav se komaj privlečeš do tja.Tretji dan po op. dobiš še svečke za odvajanje blata in res ni prijetno "lavfat" na stranišče, ker se še s težavo premikaš.
Mene je od vsega najbolj bolela hrbtenica, od tam, kjer so mi dali epiduralno navzdol....Zgleda, da sem jo dobila precejšnjo dozo, ker še 4 ure po CR nisem čutila nog, medtem ko so druge noge začutile že  prvo uro po op. Hrbtenica me je bolela še tri tedne po op. in mi je kar dih jemalo ob vstajanju iz postelje. Ko sem prišla iz porodnišnice domov, sem kakšen teden morala čez noč menjati kar 4-5 majic, saj sem se v predelu križa potila, da je kar teklo...
A je vse minilo. Aja, še to. Prvi dan, do večera dobivaš zdravilo v žilo (mislim, da je res tramal), nato pa dva dni 3x dnevno injekcijo tadola v ritko. Ko prideš na oddelek pa samo tablete lekadol ali tadol.
Dojila sem prvič 4 ure po porodu. Drugi  in tretji dan dobiš otroka za čez dan. Na oddelku pa je ves čas pri tebi.

Joj, sem se razpisala ...... to je že skoraj moja porodna zgodba ...

lp


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 9:18:22   
dix
-naj še jaz malo dodam:

1. rezana NAVPIČNO
2. nisem imela nobene cevke, po kakih 6 urah so me nagnali na wc (saj mi je sestra pomagala)
3. otroka so mi prvič prinesli po nekje 4 urah in so mi ga redno nosili na intenzivno vsake 3-4 ure
4. prva večerja je bila "normalna" zajtrk pa itak enak kot so ga iemli vsi ostali
5. po 24 urah iz intenzivne na oddelek med ostale mamice
6. prve 3 dni ti po cr previjajo otroka oni pol pa se muči sam
7. proti bolečinam sem pa dobivala neke inekcije (dvomim da je bil tramal) pa lekadol.
8. če je vse ok greš domov 7. dan

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 9:48:35   
fricka
Tudi za mano je carski rez in ko berem vaše zgodbe, se mi zdi vse kar malo pretirano. Postopek je pač povsod podoben, samo finese so različne. Res boli, ampak to potem hitro pozabiš. Glede same hrane, pa sem bila jaz zelo vesela redke kašice oz. tridnevne infuzije. Predstavljaj si, da moraš na wc z bolečimi šivi. Pa da si slučajno še zaprt? Saj je res vse mučno- vstajanje s postelje, tuširanje,... ampak bolj stisneš zobe in svtajaš iz postelje ter narediš tudi kakšen sprehod, prej ti je bolje. Nevarne so edino infekcije, moje obe cimre sta jo fasale.
Drugače pa je mene operiral moj izbrani ginekolog Dr. Pušenjak in obvlada svoj posel, to lahko zanesljivo trdim. Sem zelo želela, da on opravi CR, tako da sem čakala najga do njegove vrnitve z dopusta. Ni mi žal.

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   [Brisano sporočilo]
2.10.2005 9:53:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 10:34:53   
Teni_



Glede na to, da je tukaj zbrano vse o carskem rezu, sem se odločila, da gre ta tema na vrh in si jo lahko potem vsaka, ki jo to zanima ogleda in ne rabi odirpat nove teme. Upam, da se strinjate.  Lp, Mojcauser posted image



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 11:08:26   
Anonimen
Po CR si pač kot vsak nebogljen človek po operaciji, odvisen od drugih. Vendar je na intenzivni negi osebje res strkovno, vsak najmanjši vzdihljaj vzmejo resno. V Kranju imaš kateter tri dni, vsaj jaz sem ga imela. Pa ni to čisto nič hudega, saj ničesar ne čutiš. Umivajo te pa leže na postelji. Pod rito ti dajo lavor in te umijejo z gazo, ki jo imajo pritrjeno na ščipalki.
Takole se res sliši blazno grozno in nebogljeno. Ampak briga te takrat za to. Najhujše so bile meni bolečine. Jaz niti glave nisem mogla dvigniti en dan. Moraš pa vedeti, da je vsak dan bolje. To te žene naprej.
Z otrokom je pa druga pesem. Kaj so v Kranju počeli medtem z mojim, raje ne bi govorila.

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 11:39:47   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: dix

-naj še jaz malo dodam:

1. rezana NAVPIČNO
2. nisem imela nobene cevke, po kakih 6 urah so me nagnali na wc (saj mi je sestra pomagala)
3. otroka so mi prvič prinesli po nekje 4 urah in so mi ga redno nosili na intenzivno vsake 3-4 ure
4. prva večerja je bila "normalna" zajtrk pa itak enak kot so ga iemli vsi ostali
5. po 24 urah iz intenzivne na oddelek med ostale mamice
6. prve 3 dni ti po cr previjajo otroka oni pol pa se muči sam
7. proti bolečinam sem pa dobivala neke inekcije (dvomim da je bil tramal) pa lekadol.
8. če je vse ok greš domov 7. dan


Pozabila sem še dodat, da glede na to da sem jaz infuzijo dobivala kvečjemu kakih 24 ur in sem kmalu začela jest pravo hrano so mi po 3 dneh dali svečko za odvajanje da se ne bom napenjala. Tu pa je bilo smešno. Vprašala sem po kolikem času začne delovat da ne bom med obiski pol letala na wc, si preračunam ampak ta hudič je imel takšen učinek da sem hodila cel dan sračkat, tudi med obiski seveda user posted image  
Kakorkoli: je bilo hudo pa ni bilo hudo...ampak raje še 10x naravno kot pa še 1x pod nož!

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 13:00:14   
urška
točno PBJ pol dobivaš tadol - se mi pa zdi, da je ista figa kot tramal, mislim enako močen

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 13:05:45   
urška
dix a lahko vprašam, kdaj si imela CR, da si še rezana navpično? kolikor vem tega ne počnejo več...user posted image
Fricka: dr. Pušenjak je res zakon; mojo cimro v porodnišnici je tudi on operiral. ona je imela tisti dan ko smo šle iz bolnice lepši kakor ga imam jz po 22 mesecih... on je res super

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 13:10:07   
Anonimen
Vzdolžni rez delajo, kadar se mudi. Ponavdi zato, ker itak sami zaj...., ker predolgo čakajo s CR. Če ni posledic pri otroku, so ženske lahko le srečne. Ni vedno tako.
Jaz sem proti bolečinam dobivala Ketonal.

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 13:35:05   
hanita
tudi jaz sem imela carski in bi ga imela še enkrat,ker sem bila že po 3 dneh boljše kot one ki so 1x rodile naravno.šivi so taki, da jih še videt ni,otroka sem ravno tako imela stalno pri sebi, razen na mojo željo so ga odnesli,da sem se malo spočila,umivale so me sestre in ko sem bila boljše sem sama izrazila željo, da se lahko že sama umijem,skratka super.škoda edino,da sem se že 5 ur matrala za rodit in sem šla potem na carski, ma ni važno,vsaj vem približno kako zgleda tudi naravni porod.sem pa preden sem rodila slišala vse te kritike o carskem in sem zato upala, da bom jaz rodila naravno,žal mi je edino trenutka, ko pride otročiček na svet,verjetno je to vse nekaj drugega kot če ti ga pripeljejo,ko se zbudiš

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 14:37:03   
PBJ
 
Zato pa sem jaz (ker je bil naročeni CR), izbrala CR z lokalno anestezijo, kjer spremljaš celoten potek op., čeprav vsega ne vidiš in otroka ti dajo k licu. user posted image
V nujnih primerih pa seveda ne moreš izbirati med splošno ali lokalno anestezijo, ker morajo hitro ukrepati.



_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu hanita)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 15:51:07   
cmokec
 
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Da zdaj jaz naredim povzetek... če se motim, me popravite...

- lulaš po cevki, ki ti jo, bogve kako, nekam vtaknejo
- tvoje lulanje se zbira v vrečki, ki je tebi in vsem ostalim na vidiku
- prve tri dni ne ješ kot človek, ampak kot rastlina
- če pa že dobiš kaj, je tekoče in mlačno
- če naletiš na teroriste, moraš sam na WC, kakor veš in znaš
- če ne smeš iz postelje, si tri dni umazan
- nafilan si s protibolečinskimi sredstvi, ki vplivajo na tvojo psiho
- zašit si znotraj in zunaj in še kje verjetno

Kje je pa otrok?


Res ne vem, zakaj govoriš v takem slabšalnem tonu. CR je rešil že mnoga otroška življenja in pomagal mamicam rodit, ker drugače ni šlo.

Že prva alineja je porazna. Ja cevko ti vstavijo v mehur, da lahko odvajaš vodo, ne da bi te matrali z odhodom do WC-ja. Urin imaš obarvan, da lahko preverijo, če kje zastaja. Vrečka od urina je pa velik pokazatelj, kako je z odvajanjem, ker je izmerljivo. Ima ga pa itak vsak pacient po kaki pošteni operaciji. Vse je narejeno, da je za mamico dobro in res ne zastopim tvojega ciničnega pristopa. Pa nič ne lulaš, samo ti teče. Ti sploh ne veš, da te tišči na vodo. Kar naenkrat imaš polno vrečko, pa ne veš, kdaj se je napolnila.
Nadaljevala pa nebi, ker je tolk protislovja.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 17:41:07   
dix
IZVIRNO SPOROČILO: urška

dix a lahko vprašam, kdaj si imela CR, da si še rezana navpično? kolikor vem tega ne počnejo več...user posted image
Fricka: dr. Pušenjak je res zakon; mojo cimro v porodnišnici je tudi on operiral. ona je imela tisti dan ko smo šle iz bolnice lepši kakor ga imam jz po 22 mesecih... on je res super
 

Urška, res je je mudilo kot je že napisala Splišni. Malemu je ful začel padat srčni utrip in se mo s svetlobno hitrostjo spakirali v operacijsko. Še niti dobro nisem bila omamljena (ker sem dihala mimo maske) ko sem že čutila da mi razkužujejo trebuh, še 20 s pa bi bil rez na živo. Takrat sem 2x hitro zelo globoko vdihnila tisti plin in spala kot top.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 19:26:48   
KODA
Dix,tudi jaz sm navpično rezana.Pred 5 leti prvič.Pred 3 leti drugič.Ta prvič se mi je še rana vnela.Zato sem bila še 14 dni na antibiotikih.user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu dix)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 19:40:25   
KODA
No pa še to sem pozabila povedati.Taprvič ko so me prerezali so zraven še prerezali malega Maja po stegnu.Takoj je dobil 2 šiva.Ranica je bila takrat dolga 2cm,zdaj pa ko otrok raste,to raste z njim.Pri 5 letih se mu to kar dobro pozna.Zato. taprvič nisem bila ravno zadovoljna.V tadrugo je pa šlo čisto brez problemov.user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 19:43:22   
KIRA
če te zanima moj CR, si preberi mojo porodno zgodbo  -  boste vidle da ni hec, predvsem ob veliki izgubi krvi in taki dozi zdravil (narkozi) kot sem jo dobila jaz.... ampak ne vem, če že dela - če so jo že porihtali RR-team. jaz je še nisem vidla.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 19:58:09   
KMALU
mene pa zanima zakaj se ze toliko v naprej obremenjujete s carskim rezom?
Ce bo potreben ga bodo tako ali tako morali opraviti in se ve lahko postavite na glavo pa ne bo nic pomagalo...

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 20:14:24   
KIRA
ma, meni moj G spet grozi s CR.user posted image user posted image če se bo le dalo kako izognit (da ne bo kake nujne indikacije - recimo zaradi bebice ipd.), pol ne bom šla. raj sploh ne grem noter, dokler ne bojo popadki. mene je že prvič bilo strah, pa čist utemeljeno.

njegova edina razlaga je, da če delajo CR 1x, ga nardijo še drugič. G, ki ga je prejšnji teden nadomeščala, pa mi je rekla, da ni nujno, da bom imela CR, to bojo baje odločili v bolnici. jim bom takoj povedala da hočem imet naravni porod.

tle na RR sem pa prečitala, da je možno, da bi mi popokali šivi, ker sem komaj lani imela CR, po 5m sem pa spet zanosila. ampak jaz ne grem pa pika, moj i šivi so čist o.k., bolenli niso več nič po 2 mesecih, po mojem so se lepo zadcelili, čeprav je šiv ZELO grd, ker so me nahitro skup šivali (2 uri v OP). jim ne bom podpisala nič, če bo glavična vstava in drgač vse o.k. ne grem na CR pa pika, pa če moj G še tako navija za to.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Vse o carskem rezu
2.10.2005 22:10:44   
bobek05
V 37t so rekli, da bo čez 10 dni CR in ko so sem to slišala, sem se 10 dni sekirala kot nora, ker nisem imela pojma kaj pričakovat... Malo je čudno pri teh v-naprej-napovedanih-carskih, ker najprej skoraj 9 mesecev PRIČAKUJEŠ naravni porod in se že fizični in psihično pripravljaš nanj, potem pa kar naenkrat nič ni s tem (se kar sama sebi smejim, ko se spomnim na mazanje presredka user posted image ).. In potem sem rabla 10 dni, da sem se "navadila" na misel o CR.. Ima verjetno dobre in slabe strani, tako kot vsaka stvar. Zdaj ko premišljujem nazaj (od poroda je minilo 3,5 mesece) se mi zdi, da je bilo še tako najbolje - ZAME (poudarjam).. Imam strašno nizki prag bolečine, ne znam si prestavljat kako bi potekali popadki (mogoče me je zdaj naravnega poroda še bolj strah kot prej, ker smo na intenzivni poslušale ženske rojevat v porodnih sobah in bilo je grozno - kot da bi jim kožo odirali)..

Mogoče je res malo hudič potem okrevanje po CR, ampak Kerensa, jaz osebno sem bila srečna, da sem imela kateter, ker mi ni bilo treba vstat in iti na WC (če nisi imela CR si ne moreš predstavljat kakšen napor in koliko bolečin predstavlja tako opravilo kot iti na WC).. Jaz nimam nobenih slabih spominov na CR, razen ko sem šla z intenzivne na oddelek - ko si 3 dni po CR popolnoma prepuščen sam sebi in te tretirajo kot vse ostale, ki so rodile naravno.. in ko otrok začne jokat ni več nikogar ki bi ti ga dal v naročje ali previl, se moraš kar sam (z muko) dvignit s postelje, se sprehodit okrog postelje do njegove posteljce, ga dvignit, nest do postelje in ga podojit.. Jaz sem bila že čist na koncu z močmi, ko sem zapuščala bolnico in po eni strani obsojam to njihovo forsiranje, da mora biti otrok ves čas pri mami.. Jaz bi jim bila hudo hvaležna če bi ga vsaj ponoči za nekaj uric odnesli tako pa po več noči nisem spala več kot uro.. pa še vse usrane bolečine... Ja, saj bodo rekli, da jim lahko rečeš, pa ga odnesejo, ampak to je lari-fari.. tega v praksi NI (vsaj v MB porodnišnici ne)
No ja, pa saj je res - sčasoma pozabiš ali pa vsaj spomini na bolečine zbledijo.. Meni je glavno, da je moj sonček zdrav, da pridno raste in da se oba vredu počutiva..

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?