|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   luknjica na mehkem nebu
5.10.2005 20:49:15   
deaana
Imam sinka starega 8 mesecev, ki ima luknjico na mehkem nebu. In ker nisem zasledila te teme na forumu, me zanima, če ima katera podoben primer. S hranjenjem imava kar nekaj težav, kajti hrana mu uhaja čez nosek(sploh tekočina). Zanima me še kako je kaj s podaljšanjem porodniške v takšnih primerih.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: luknjica na mehkem nebu
5.10.2005 22:49:12   
Jessy
A naj nebi imel vsak človek po 2 majhni luknjici na nebu, skozi katere priteka slina? user posted image

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu deaana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: luknjica na mehkem nebu
6.10.2005 6:26:32   
Anonimen
Tako luknjico je imel punčka od moje sodelavke, pa so ji jo potem pri kakšnih štirih letih zašili. Menda operacija ni bila huda za otroka.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: luknjica na mehkem nebu
6.10.2005 6:27:00   
Anonimen
Aja, lahko jo pa kaj več vprašam, samo povej, kaj te točno zanima.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: luknjica na mehkem nebu
6.10.2005 6:40:58   
CUKRČEK
Ja, kaj pa zdravniki pravijo?? Saj verjetno ste se kaj pogovarjali o tem in so ti najbrž dali kak napotek?!?
Sicer pa nimam pojma o tem in ti sama ne morem nič povedati koristnegauser posted image

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu deaana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: luknjica na mehkem nebu
6.10.2005 8:54:17   
Anonimen
Če se ne motim se temu reče"volčje žrelo"Navadno razpoka na ustnem nebu.To je prirojena nepravilnost,kadar se človeku v času njegovega razvoja v maternici ne zrase ustno nebo.
Če je zdravljenje dovolj zgodnje,sodobna čeljustna kirurgija in stomatologija z ustreznimi posegi napravilnost popravita.
Poznamo več vrst razklanosti ustnega neba.Razpoka je lahko ozka ali široka:zajame lahko mehko nebo ali oa mehko in trdo nebo hkrati.
Otroka s to nepravilnostjo je težko hraniti,ker ne more normalno požirati.
Navadno ima težave tudi pri govoru.
Več nimam podatkov.Enako anomalijo,ki pa jo je spremljala še zajčja ustnica je imel moj bratranec.Imel je več operacij in so mu vse popravili.Sedaj nima nobenih težav z govorom.
Nisi omenila,da je pediater opazil ali je kaj urgiral?Saj bi ti oni morali dati nasvete,kako se obnašat pri hranjenju.


(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: luknjica na mehkem nebu
7.10.2005 20:53:13   
jernej
Imam 5 mesečno deklico z razcepljenim mehkim nebom. Imava en kup težavic, tudi s hranjenjem. Dojiti je ne morem, ker ni sposobna narediti vakuma v ustih, tako da si mleko črpam in jo hranim po steklenički.
Dekličino deformacijo -(palatoshiza)- vodijo specialni doktorji na več ustanovah, saj bo najverjetneje imela tudi težave pri govoru.
Če želite, lahko vzpostavimo kontakt in izmenjamo izkušnje.
Lep pozdrav, Katja, tel.: 041 313 686

(odgovor članu deaana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: luknjica na mehkem nebu
8.10.2005 8:15:47   
Anonimen
Jernej,nič hudega ne bo,vse se da popravit in tudi govor bo z vajo kasneje normalen.Kot sem že omenila se je moj bratranec rodil z volčjim žrelom,kombinirano z zajčjo ustnico in to pred več kot tridesetimi leti,ko medicina ni še tako napredovala.Zato pa je imel okoli 23 operacij,sedaj to opravijo v manšem številu.Govori čisto normalno.

(odgovor članu jernej)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: luknjica na mehkem nebu
8.10.2005 8:29:54   
Anonimen
Saj lahko za ne gre za volčje žtrelo ali za razpok, lahko je čisto majhna luknjica. Ta punčka moje sodelavke je imela že luknjico v sečevodu, ko so ji to operativno popravili, pa so odkrili še to luknjico. Izgleda, da ima pač en gen, ki je zadolžen za to, da je pač vse zaraste, kot naj bi se, okvarjen.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: luknjica na mehkem nebu
18.10.2005 22:49:44   
nataja
Deana nic ne skrbi, luknico bodo pri priblizno 2-3 letih zasili in bo vse v redu. to delajo na maksilofacialni kirurgiji. otrok je teden dni v bolnici in ti si lahko z njim. Jernej jaz imam sina ki je 7 let star in je dal 5 operacij skozi, ce te kaj zanima me lahko poklices na telefon 04029040. Natasa

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: luknjica na mehkem nebu
18.10.2005 22:53:48   
nataja
pomota 040219040

natasa

(odgovor članu nataja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: luknjica na mehkem nebu
4.10.2007 14:40:03   
BELAJ
prosim, če mi date lahko kakšen nasvet. Rodila se mi bo punčka z razcepljenim nebom in zajčjo ustnico. Kirurginja mi je rekla,da bo po rojstvu dobila ploščico v nebo. Zanima me ali mogoče kdo ve ali je ta ploščica fiksna ali se snema in kako je glede dojenja če bo imela punčka ploščico.

(odgovor članu nataja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: luknjica na mehkem nebu
16.10.2007 22:23:51   
maja979
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1031755&mpage=1&key=

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu BELAJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: luknjica na mehkem nebu
28.3.2008 11:24:09   
dejček
tudi naš 18 mesečnik ima luknjico v mehkem nebu. operiran bo pri 2.5 letih. deaana in jernej, vi ste verjetno operacijo že prestali. zanima me kako kaj to zgleda? je operirala dr. koželjeva?

(odgovor članu deaana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Spiš med dojenjem? Na to moraš paziti!
Na internetu lahko najdeš veliko napačnih informacij o spanju in dojenju ter o tem, da je to vedno nevarno.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?