|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KOLIKE V PRVIH TREH MESECIH
14.10.2005 9:59:52   
Anonimen
Kolike v prvih treh mesecih so napihnjenost in bolečine v trebuhu,ki se pojavijo v drugem tednu življenja in s tretjim do četrtim mesecem spet izginejo.
Kolike so pogostejše pri dečkih.Posebej zgodaj zvečer začnejo dojenčki jokati,največkrat ob istem času in se ne umirijo niti med tolaženjem niti med hranjenjem.
Izmenično krčijo in stegujejo nožice,obraz je skremžen kot pri bolečini..Napadi joka lahko trajajo-s premori-ure in potem se nenadoma nehajo.
Vzroki za kolike v prvih treh mesecih še niso jasni.Verjetno jih povzroča nezrelo otroško črevesje,večerni nemir v družini ali napačna prehrana doječe matere.Možni vzroki so tudi pogoltnost pri pitju,preveč zaužitega zraka ali neprenašanje mleka.

Pri dojenih otrocih:vse,kar jeste,lahko prehaja v mleko in vašemu otroku uro kasneje povzroča napenjanje.
Raje se izogibajte prave kave,surovega mleka,jogurta,stročnic,zeljne zelenjave,redkvice,drobnjaka,čebule.
Če je vaš otrok nagnjen k kolikam,mu pri pitju mleka ne smete zlivati v usta.Pri dojenih otrocih iztisnite prvih deset do dvajset mililitrov mleka z roko(če iamte mleka dovolj)šele potem nadaljujte z dojenjem.
Pri otrocih na steklenički:v posodo dajte odmerjeno količino kamiličnega,koromačevega ali kuminovega čaja in ga zmešajte s predpisano količino mleka v prahu,s tem napolnite stekleničko in premešajte,da se mleko peni.Luknjica za sesanje ne sme biti prevelika(ena kapljica na sekundo)in cuclja ne smete potisniti pregloboko v usta.
Pri dojenju in hranjenju po steklenički naredite po vsaki minuti premor,da se lahko dojenčku spahne.
Med hranjenjem to večkrat ponovite,da bo otrok pogoltnil manj zraka.

Pri napenjanju masirajte vašemu dojenčku trebuh v smeri urinega kazalca.
Otroka položite s trebuhom na vaš goli trebuh,da mu bo toplo.
V letečem položaju postane otroku toplo spredaj in zadaj in tako tudi lažje odstrani odvečni zrak.
Z nežnim trepljanjem po hrbtu olajšate sproščanje zraka iz prebavil.
Če vsi ti ukrepi na pomagajo,pa se da otroku sredstav-kapljice proti krčem.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KOLIKE V PRVIH TREH MESECIH
14.10.2005 11:55:59   
PBJ
To, da otroka obrneš na trebušček  in ga masiraš pri mojem zelo držiuser posted image  in mu resnično pomaga - bolj kot vse kapljice proti krčem. Sem jih po 4. tednu preizkusila kar nekaj, zdaj več nobenih, ker niso nič kaj dosti pomagale.

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KOLIKE V PRVIH TREH MESECIH
14.10.2005 15:38:50   
Dadi
Ja neva tele stvari držijo. Mi smo pri prvi masirali trebušček, pa oči jo je grel s svojim trebuhom, pa fino smo kupčkali pa je bilo. Zdaj pa tudi...ga večkrat dam na svoj trebuh in mal masaže pa je. Važno je da ima otroček topel trebušček.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KOLIKE V PRVIH TREH MESECIH
14.10.2005 17:51:17   
Sofi
Aha, torej gre za topel trebušček, jaz sem pa mislila, da mu dobro dene pritisk na trebušček, ko na njem ležiuser posted image . No kakorkoli, pomaga pa, toda ko so krči res močni, ne pomaga nič, takrat samo kriči in brca z nogicami ter boksa z rokicami, meni pa se trga srce.
Vendar opažam, da so ti trenutki krčev vedno redkejši user posted image .

LP

_____________________________

Domišljija je začetek ustvarjanja.
Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš.
(G.B. Shaw)

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?