|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 20:02:44   
bobek05
Danes smo s težkim srcem šli k pediatrinji, ker smo vedeli kaj nas čaka, ampak OK kar je treba je treba.. user posted image Bil je FUL priden, čisto malo je zajokal, ko ga je pičila. Revček si je sam nakopal več bolečin kot bi bilo treba, ker je trdno stisnil mišico na bedri in je komaj notri potisnila injekcijo... user posted image
Zdaj čakamo reakcije, vendar je po obnašanju čisto drugačen kot je bil po 1. cepljenju - takrat smo prišli domov ob 15.30 in je zaspal kot top - do 3h zjutraj, se najedel pa dalje, potem pa bil 4 dni tečnoba na kubik; zdaj je isti kot sicer, nič neobičajnega, spi tako kot prej ... Upamo na najboljše.. Vročine že prvič ni imel, na mestu pikeca tudi nobene reakcije, zato upam, da bo zdaj enako. Kakšne volje pa bo, pa bo videli jutri... user posted image

Kako je bilo pri vas to cepljenje??? Ste imeli vsakič različne reakcije ali iste??

Aja, težki smo 8340g in merimo 71cm user posted image ...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 20:12:19   
anckabancka
Tudi midva sva pri 4,5 mesecih dobila že drugo dozo v bedrce. Prvič ni bilo nobene reakcije, niti otekline, mogoče je malo več spal.

Zdaj pa je imel na mestu vboda oteklo in kar modro nogico (ga je sigurno bolela), pa zvečer je imel 37,5 vročine pa tečka je bil ful... Tudi spal je kot ubit. Še danes je tečka, pa je bil cepljen v ponedeljek. Zgleda, da je dobil večjo dozo cepiva - tako si jaz razlagam reakcijo.

Sicer pa ni jokal čisto nič. Je bil tako lepo sproščen in se smejal. Ko ga je pičila je malo debelo pogledal pa sem mu dala dudo in je bilo v redu. Res sem bila ponosna, ker je tak korenjak. Se je pa drl, ko sem ga oblačila, kot bi ga iz kože dajali. Najhuje je ko mu rokice tlačim v rokave. Tako se je drl, da ga je zihr cel zdravstveni dom slišal! Glas pa ima, ni kaj.


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 20:19:31   
bobek05
anckabancka, pri nas so rokavi tudi največja nočna mora - vse ostalo še preživi, ko mu pa rokave gor vlačim pa nas verjetno slišijo v bloku do 6. nadstropja (mi smo pa v 1.) user posted image najhuje pa je zdaj pozimi, ko je bundo tak težko gor spravit user posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 20:31:50   
anckabancka
No, fajn. Pol je naš poba normalen. user posted image
 Se vsakič psihično pripravljam, da greva ven, ker vem da bo huronsko dretje, dokler ga ne dvignem oblečenega.user posted image

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 20:59:32   
petraz
Midva sva pri 6.mesecih dobila že tretjo dozo cepiva, sedaj pa počakava do 9.meseca. A, niso bogi ti naši srčki??!user posted image

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 21:11:45   
jakaracman
Naša lumpa 4,5 m cepljena drugič in obakrat minilo brez težav.Velika je 68 cm in težka 6580guser posted image  
Rokavi, kapa in rokavice so tudi naši največji sovražniki in včasih mislimo, da bo socialno službo priklicala, ko se oblačimouser posted image

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 21:17:39   
taška30
He, he, zanimivo. Tudi naša ima 'alergijo' na oblačenje rokavov. Body zjutraj še nekako mirno prenese, vse ostalo z rokavi je pa user posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 21:27:41   
Katrin
Reakcija po drugem cepljenju je bila enaka kot pri prvem: NIČ! Niti vročine, niti spanja, niti joka, niti tečka.... kot se ne bi zgodilo nič.

lpuser posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 21:53:37   
cvergla
no, naš je pa po drugem cepljenju zvečer zlezel skupej in smo šli lepo v bolnico.tam so namerili tud vročino in smo ostali čez noč. ne bi o tem, kako sva se oba ustrašla.bom pa pošteno premislila o tem, če bom dala malega še cepit.do drugega leta sigurno ne.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
24.11.2005 21:58:01   
PBJ
Ti napišem, kako je bilo pri nas.

1. cepljenje: Malo več je spal, kot ponavadi. Naslednji dan je  glasno stokal, kakor da ga res vse boli. Popoldne je dobil temperaturo 37,4 (čeprav pravijo, da za user posted image  to ni nič). Ponoči pa sva se dojila na 2 uriuser posted image .
Čez dva dni je bil OK.

2. cepljenje (4m):Opoldne je bil cepljen, popoldne je pa jokal do večera. Dobil je rdečino na mestu vboda in se ga nisva smela kaj dosti dotikati. Bil je zelo slabe volje.Zvečer sem mu dala svečko in noč je bila mirna. Naslednje jutro se je zbudil  z vročino 38,2 in ker je bila do popoldneva še vedno ista sem mu dala svečko. Nato se je temperatura lepo znižala in proti večeru je bil že OK.

Kako bo pa pri tretji dozi pa bomo videli, ko bo tako daleč. Sem pa slišala, da pediatri dajo user posted image , ki imajo reakcijo po cepljenju kapljice Fenistil(tako nekako se imenujejo), dva dni pred predvidenim cepljenjem: Jaz bom naslednjič, kakšen teden pred cepljenjem poklicala pediatrinjo in ji povedala, kako je bilo in jo vprašala za te kapljice.

Upam, da bo z Anejem jutri vse OK.

LP


_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
25.11.2005 11:47:57   
bobek05
Zankrat še je vse mirno na fronti...user posted image Se ne upam preveč veselit, ker bom še kje obžalovala user posted image Današnja noč bo verjetno odločilna - vsaj pri 1.cepljenju je bila naslednja noč najhujša... Tečen se mi zdi, da ni nič več kot na kakšen drug dan.. mogoče majčkeno bolj, ampak še ni panike...

3. cepljenje pa imamo pri 6. mesecih (20.12.)... Moramo pa 1 teden prej iti v laboratorij dat urin in kri... A vi tudi oz. ste morali??? user posted image

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
25.11.2005 12:01:32   
Anonimen
Mi imamo v torek 3.cepelenje pa nič ni noben rekel o krvi ali kakšnem laoboratorijuuser posted image Baje vsak pediater dela drugače, ene so prvič dale kri komaj pri 1. letu, ko sem zadnjič spraševala!user posted image

(odgovor članu bobek05)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
25.11.2005 19:31:44   
Lana_s
Bobek, ja midve tudi morama pri 6 mesecih dat kri in vodo. Meni je rekla zdravnica naj kaki dan, dva pred 3. cepljenjem grema.

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
25.11.2005 21:53:28   
bobek05
Lana, se ti sanja ZAKAJ???

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 5 mesecev in 2. cepljenje
25.11.2005 22:54:49   
Lana_s
Zgleda da vsak pediater drugače delauser posted image  Boma vsaj videli, če imata najinauser posted image  dovolj železa in vsega ostalega in lahko prej ukrepama. Ne vem kak to, da nimajo vsi pediatri to usklajeno, ker je kar razlika, če vzamejo pri 6, 9 ali 12 mesecihuser posted image  
Midve imama 8.12. cepljenje pa mi bo mogoče takrat kaj več povedala.

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ime za fantka
Mesečnica

Katero od teh imen bi izbrali?

Gabrijel (28%)

Nikolaj (19%)

Benjamin (53%)


Število vseh glasov: 809

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!