|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 13:25:42   
Bejba
Zanima me ali svoje malčke vsak dan oblečete v komplet druga oblačila, čeprav so hlače od prejšnega dne še ok in čiste? Jaz sem našega od kar je začel hoditi v vrtec vsak dan oblačila v sveže stvari, tudi če so bile prejšne še čiste, sedaj pa vedno bolj ugotavljam, da mi komaj sfolga to, saj potem res kar naprej perem.
In sem začela prakticirati, da vsak dan preoblečem le spodnji body (pa še teh mi zmanjkuje, čeprav jih imamo malo morje), hlače in eventuelno zgornjo majčko (ki pa je sicer redkokdaj čista) pa uporabim še za naslednji dan. Saj jaz tudi hlače oblečem večkrat predno jih dam prat a ne?
Kako je pri vas s tem?

LP; Bejba user posted image

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 13:27:41   
Anonimen
Če so oblačila čista, gre v njih še enkrat v šolo. Mora pa vsak dan zamenjati spodnje hlače in nogavice. Tukaj pa ne popustim, tudi če izgleda čisto - v resnici ni. Tako je pri Janu.
Pri Robiju pa je zaenkrat vsakodnevno preoblačenje še obvezno - če ni lulanje, je pa  mleko.

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 13:31:21   
muki1
UH, ko bi le bila naslednji dan čista......pobožne želje....

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 13:35:05   
lelaval
Jaz tudi rečem starejšima, da če je čisto, naj (razen sp. hlačk in zoknov oz. žabic sedaj)oblečeta še enkrat, a ugotovim, da tamala da vse cote v koš za prat.user posted image  No, pa saj se občasno pri svojih 8 letih ponudi in lika. user posted image   Ko pa je enkrat med umazanim, pa se itak navleče vonja. 6-mesečnico pa preoblačim vsak dan.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 13:38:12   
Anonimen
Vsak dan sveže - komplet.

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 14:16:53   
iana
Enoletniku vsak dan vse zamenjam, razen čez vikend včasih obleče 2x iste hlače ali jopico, če ni preveč umazan.
Triletnik včasih tudi za v vrtec 2x obleče iste hlače in pulover ( itak ga da v vrtcu dol, tako da ni umazan ).
So pa moji otroci večinoma umazani, tako da ni kaj veliko za razmišljat...


_____________________________

Ne sam jamrat, naredi kaj!

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 14:23:01   
CatJa
Ko je bil še čist majhen, sem ga kot obsedena preoblačla (je blo pač veliko cot), zdaj pa je doma ponavadi vsak dan v drugih cotkah, za ven, če se ne umaže, pa tudi ne perem za vsako.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 14:24:12   
CatJa
Ojej, kak stavek user posted image

Pa saj si me razumela, a ne? user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 14:25:46   
viv_
Odvisno od situacije user posted image

Ko pride iz vrtca domov in če ne greva nikamor ven, jo preoblečem v trenirkico za doma, pa to ma včasih tudi 3 dni, včasih pa 5 minut user posted image  No, če je samo kaj popacana, da ni mokra, jo doma ne preoblečem tisti trenutek ko se posvinja, ampak potem zvečer dam med umazano perilo.

Za v vrtec pa hlače zdržijo kakšna 2 dni, zgornji deli pa skoraj nikoli.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 14:30:12   
dory
Jst ga komplet preoblecem vsak dan....edin pizamo ma ene dva do tri dni :)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 14:54:28   
puncica
HMMM pr nas smo umazanci, preoblečem jo šele ko je bodi in hlače umazan, pa je lahko v eni coti cel tedn. Ja no, smo pač umazanci, kaj me briga, kaj si folk misli pa itak nimamo tolk cot da bi jo lahko preoblačla vsak dan v nove cote, pa sušilca tud ne.


< Sporočilo je popravil puncica -- 22.12.2005 14:56:05 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 15:03:27   
ZARA
Body ji preoblečem vsak 2 dan, ko se kopa (razen če se ne umaže), druge stvari pa kakor je, včaih je 2x na dan, včasih pa celo zdrži kak dan...(vseen, če bi napisala po potrebi)

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 15:15:49   
Anonimen
Pri nas ni nikoli nič umazano, da bi se kaj videlo, ali pa vsaj zelo redko. Tako ima majico ponavadi po dva dni eno, hlače pa še dlje. V bistvu bi rabil dvojne hlače, pa kakšno trenirko, pa bi bilo dovolj.
Kako pa se umažejo vaši otroci, tisti, malo večji, npr. v vrtcu? A pri hranjenju? A se vam potem tiste cunje, v katerih je bil v vrtcu, zdijo umazane zato, ker se igrajo po tleh, ali zakaj jih preoblačite?

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 15:44:10   
Maxica
Podobno kot pri Teji-jaz vsak večer komplet njegovih cunjic, ki jih je imel tisti dan, vržem v koš za v pranje, pa če so umazane ali ne. Nam se pa rata umazati s kakšno hrano tudi po 2x na dan, tako da se moramo večkrat preobleči. Pižamo pa ima za ene dva, tri dni, če mu pa plenička prej prepušča, se pa zgodi, da jo ima tudi samo za eno noč.
Puncica, pa niste vi packi, če se ne preoblačite. Packi smo mi, ki se umažemo.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 15:48:19   
Marogica
Enoletnika oblačim po potrebi, kar pomeni, da mu bodi, ki služi kot spodnja majica, preoblečem na 2 dni, zgornjo majčko na 1-2 dni, odvisno, koliko se zamaže, enako je z hlačami.
Ta večjemu pa vsak dan zamenjam spodnje hlače in nogavičke, spodnjo majico na ca 2 dni, zgornji del isto, hlače pa na 2-3 dni. Vse je odvisno od tega, kako je zamazan. Če ni fleka, mu oblečem še naseldnji dan, če je flek, gre v pranje.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 17:24:07   
StBarbara
Spodnja oblačilca (body..) menjamo vsak dan, ne glede na to,  če ni umazano.

Ostalo pa po potrebi.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 19:57:15   
Gina
Preoblačenje je pa tako zelo odvisno od otroka. MOj ta velik se ni nikoli kaj dosti umazal. Lahko mu dam bele hlače gor, pa bodo cel teden bele. Bejba se preoblači cca 2x na dan, pa še to me je sram z njo kam iti, ker izgleda, kot bi se cel mesec ne preoblekla. Če ji kupim nekaj lepega, bi lahko čez en teden jokala, ker ima notri vsaj en flek, ki ne gre ven. Malega preoblečem različno. Danes so ga že v vrtcu 2x, mi je rekla vzg., jaz sem ga pa še doma 2x, ker se je posvinjal in polil. Ne moreš pomagat, otroci so različni.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 20:27:09   
frutka_
Jaz ga redno preoblačim vsak dan, brez izjeme.   Doma  ga nato oblečem v komot oblačila, ki jih običajno tudi menjam vsak dan. Vsak dan mu preoblečem tudi bodi (včasih dvakrat, če gre skozi kakec) in vsak drugi dan pižamico.

Glede oblačil sem zelo haklik, ker si vedno mislim da vso nesnago, ki jo  pobere v vrtcu še privleče domov...user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vsak dan druga oblačila???
22.12.2005 23:37:18   
nejcko
Jaz mojedva preoblačim po potrebi, edino gatice in nogavice vsak dan pri starejšemu, pri tamali pa žabice. Sta pa oba bolj pujsaste sorte, tako da sem lahko prav srečna, če ima ta večji 2-3x oblečene iste hlače, tamala se pa s hrano in pijačo posvinja kljub slinčkom. Jaz ne kompliciram kaj preveč, pa še se mi zdi, da non stop samo perem.

Me pa prav zanima - a vaši otroci imajo po 7 parov hlač al kako, da jih vsak dan komplet preoblačite? Meni se zdi, da imata mojedva kar veliko za obleči, ampak kaj takega pa mi sigurno ne bi uspevalo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vsak dan druga oblačila???
23.12.2005 0:09:49   
KODA
Jaz jima oblečem vsak dan po večernem umivanju sveža oblačila,neglede,ali je čisto ali umazano.Edino pižamo menjam na 2 dni.Za v vrtec pa jim nikoli ne oblečem hlač 2x,ker nikoli ne prideta čista domov.
Pa tudi ko gremo po trgovinah,ko pridemo domov,vržem obleke takoj za pranje.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vsak dan druga oblačila???
23.12.2005 0:47:38   
polona2
Vsak dan vse sveže, razen kavbojk ali drugih hlač, ter seveda bundic, to obleče nekajkrat.
Drugače pa vse  komplet vsakodnevno zamenjam, tudi trenirko za doma, žabice itd.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vsak dan druga oblačila???
23.12.2005 1:43:56   
KIRA
će so čista, seveda ne preoblačim. ampak iz prakse vem, da delj kot 2 dni ne zdržijo. sploh pri dojenčkih - gre rado kaj mimo. in preden mleko "zasmrdi", ker se sesiri itd.... raje preoblečem - polg tega da ni oblekca mokra.... tud mja tavečja dojenčica (imama 2: 2m in 16m), se rada kaj umaže, sploh ko leta okrog in bezlja po stanovanju, ter se plazi po vseh 4-ih....

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vsak dan druga oblačila???
23.12.2005 6:59:38   
žiža
Pri nas je tako, da če bi jo 10x preoblekla na dan bi bila pa 10x umazana. Zato čista oblačila obleče večkrat. Bodi, če ni umazan nosi 2 dni, žabice/nogavičke vsak dan sveže, pižamica na 4 dni, če ni že prej umazana.

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vsak dan druga oblačila???
23.12.2005 8:43:03   
Moyca_
po potrebi. Samo večina je umazano vse od istega dneuser posted image user posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vsak dan druga oblačila???
23.12.2005 9:51:39   
Lenny
Na moje presenečenje se v vrtcu umaže manj, kot sem pričakovala. Tako lahko ima hlače 2 do 3 dni, majčko ali pulover pa 2 dni. Tako da je obvezno vsakodnevno preoblačenje "omejeno" na spodnje perilo in zokne, ostalo pa glede na potrebo. Konec koncev tudi svojih kavbojk ne perem vsak dan user posted image Kot kaže, sem bolj komot sorte.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?