|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Na LJ tržnici pazite
1.3.2006 22:15:04   
nejča
Na centralni tržnici sem hotela kupiti pastinak na stojnici z zastavo 'slovenska pridelava'. Ker ga ni imela, je rekla, da je še zmrznjena zemlja in ga ne morejo skopati.
Tko je bilo 3 tedne, pol pa pridem ta ponedeljek in mi reče, da sedaj ga pa ima. Pokaže mi pet korenin, zapakiranih v plastično embalažo, original iz Italije. Gor pa lepo po italijansko piše, da so to korenine cikorije oz. radiča!!! Sem čist ven padla in pol je res priznal, da sploh ne ve, kaj je to pastinak in ga tudi ne goji. No potem sem pa podvomla, če sploh kaj pridela pri sebi doma. Zadeva bi bila za inšpektorje, bog ve, kaj vse prodajo ljudem, ki v dobri veri kupijo 'domače pridelano'!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Na LJ tržnici pazite
1.3.2006 22:20:12   
Marogica
Če hočeš domačo pridelavo, ne hodi na tržnice. V MB je tako, da več kot polovica branjevk ne prideluje samih, ampak kupujejo v "engros" (na veliko) robo, ki je II. kvalitete, vendar tako poceni, da se jim splača kupovat in na tržnici drago prodajat. Sem izvedela od nekoga, ki to dela.
Tržnica je postala "farbanje" bio-eko izdelkov. Pri nas obstaja prava ekotržnica, ki je ob sredah in petkih(ali samo petkih???), kjer pa dobiš res takšno robo, ki jo iščeš.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 6:52:32   
srki
Jaz takim ljudjem, ki mislijo in kupujejo "domače" rečem samo to, da so naivni. Ne mi zamerit, ampak tako je. Danes pa res ni nič domače. OK, tisto, ko res sam pridelaš pa veš kako si to tudi pridelal, pa še to je tudi vse zastrupljeno, saj konec koncev ne veš, kakšno seme si kupil, pa še zrak je onesnažen, pa vsa svinjarija se nabere na lepi zeleni solatki in še čim drugim. Tudi drugi izdelki naj bi bilo domači, npr. piščančje meso, vem pa, iz zanseljivih virov, da na embalažo lepijo da je "slovenskega porekla", v resnici pa ni.

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 7:02:25   
CUKRČEK
Oh, kaj vse prodajo kot bio in domače....bolje da ne veste.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 7:27:58   
Anonimen
To sem jaz že zdavnaj rekla, da bio in eko ni. Prodaja se pa fajn, to pa ja user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 8:52:53   
lelaval
Zato pa jaz raje kupim kar v trgovini. user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 9:06:49   
Jutra
Na lj. tržnici še vedno prodajajo od nekdaj priznane trnovske solatarice, ki same pridelujejo zelenjavo na vrtovihuser posted image  Ampak teh je žal vedno manj. 

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 10:01:09   
Anonimen
... če tega ne kupijo v Trstu na grosistični tržnici.
Tam je vse polno bio in eko slovenskih branjevk. user posted image


p.s. "... nič ne bom rekel, sam to bom djal ..."

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 10:45:41   
Magi*
vsak se po svoje odloči, komu bo zaupal. jaz imam "svojo" branjevko. ji zaupam. odlično pozna sadje in zelenjavouser posted image . vem pa, da pri njih pridelujejo samo nekatere vrste zelenjave, dve sorti jabolk, dve vrsti buč, ima tudi kislo zelje in repo (100% domače kisano, ker poznavalci dobro poznamo razliko) itd in ne prodaja nič drugega. večkrat si tudi iz Pule pripeljem zelenjavo, ki jo pridela znanka. je tisti brokoli popolnoma drugačen kot ta, ki ga lahko kupimo v trgovini.

če nimam časa, pa kupim zelenjavo in sadje tudi v trgovini. tko pač je, da enmu pač moraš zaupat, drugače pa se ti zmeša ali pa lahko začneš vse od A do Ž pridelovat sam.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 13:59:27   
Mikica
Že dolgo ne verjamem več pravljicam o bio in eko...

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 14:57:01   
Vilma
Jaz pa mislim, da tisti, ki želite uporabljat ekološke izdelke, da se morate odpravit na kmetije.
In to za različne pridelke na različne kmetije.

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Na LJ tržnici pazite
2.3.2006 19:46:19   
nejča
Sploh me ni zmotilo to, da ni eko in domače, moti me slabo poznavanje izdelkov, ki jih prodaja in laganje, da je nekaj doma pridelal (pa čeprav je gnojil in škropil z umetnimi snovmi). Nekdo, ki slabo ali sploh ne pozna nevsakdanja živila, je lahko hitro opeharjen oz. mu lahko tudi škodi (alergije....).
Sam toliko, da ne bomo spet na dolgo razpredali kaj je to eko in bio.

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Na LJ tržnici pazite
3.3.2006 11:25:27   
urbancek
Mi pa imamo bio in eko (neuradno). Škropiva sploh ne uporabljamo, gnojimo pa samo s hlevskim gnojem. Kravam nastiljamo listje in ne žaganja, poleti pa so v planini. Sadje je tako kot pač je, zelenjava pa tudi. Včasih se kakšen črviček naseli in vsaj vem, da če je dobro za črva, je tudi zame. Boj se tistega sadja in tiste zelenjave, ki jih tudi črvi ne marajo. Ljudje kupujemo z očmi (priznam, tudi sama sem taka) in ne s pametjo. Meni ni problem prodati jajca po 30 SIT, ker vsak ve kakšne kvalitete so. Še dražji bi lahko bili, pa bi jih vsak z veseljem vzel.

Lp

(odgovor članu nejča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Na LJ tržnici pazite
3.3.2006 11:56:55   
Anonimen
Urbancek, katero sadje pa pridelujete brez špricanja?

(odgovor članu urbancek)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
3.3.2006 12:13:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?