|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 18:35:15   
Primoza
To je povsem res, v Avsrtiji pa so vrtci celo cenejši. Žal tista cena, ki jo plačujemo predstavlja le del celotne cene, ostalo plčaujejo občine iz proračunov, kar je le levi žep od vsakega od nas oziroma se na občinski proračun spomniš vsakič, ko padeš z avtom v kako brezno na cesti ali pa z vozičkom doživiš brodolom sredi urbanega naselja.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 19:43:45   
Anonimen
Vrtec je drag, da o jaslih ne govorimo!user posted image user posted image user posted image
Res je, Viv, da se sam odločiš za otoka in moraš sam skrbet zanj. Toda po tvoje bi to potem pomenilo, da tisti, ki nam ne gre preveč dobro in zelo težko plačamo položnico, ne bi smeli imeti otrok? Ker pač sami težko skrbimo zanj?user posted image

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
23.3.2006 22:03:52   
frutka_
Kolikor so zadeve meni znane na Hrvaškem nimajo sprejetega nacionalnega dokumenta, ki se imenuje k u r i k u l m! To je dokument, ki spoštuje in prepoznava potrebe otrok in je obenem "načrt" vzgojnega dela v slovenskih vrtcih... med drugim...je pa seveda še veliko več! Sprejet ni samo pri nas, imajo ga tudi npr. v Ameriki.

Baba čula baba rekla je še dejstvo eno,da je na Hrvaškem delež privat vrtcev in javnih vrtcev razdeljen (če ocenim v grobem) na polovico. Polovica otrok je v privat varstvu in druga polovica v javnih vrtcih. Ne zato, ker je privat fancy, ampak zato ker so kapacitete javnih vrcev preobremenjene in je fuuull polno.

Na Finskem imajo za otroke, ki ne dobijo mesta v javnem vrtcu na državni ravni z zakonom poskrbljeno, da  država MORA staršem zagotoviti varstvo. Tako imajo ogromno privat variant varstva. Ampak je javni "baje" boljši...

V Nemčijo si otroci hrano prinesejo s seboj v vrtec

Na Japonskem menijo, da morajo skupine otrok biti večje, ker s tem otrok pridobiva širši pogled na svet. Skupnice imajo po 30 otrok!
Po drugi strani pa v Ameriki temu odločno nasprotujejo in menijo, da je potrebno bolj individualno delo. Skupine imajo velike po 10 otrok!

In vidite, naša slovenska mentaliteta zagovarja dejstvo, da je število okorg 20 idealno, seveda pa nihče ne pravi da je to slabše...vse slabo je ziher za nekaj dobro.

Samo toliko v vednost. Jaz ne bi upala primerjati med državami, ker je enostavno neprimerljivo. Pri nas je takšno stanje in višina plačila praktično nespremenjena že več let...jaslice/vrtec te stanejo tretjino plače...v povprečju...tako je bilo, ko sem jaz hodila v vrtec in tako približno je danes. Ampak varstvo mora biti, mama mora v službo in država ne bi bila p****** če ne bi šparala ne otrocih...da ne govorim kako se to pozna pri infrastrukturi vrtcev, na materialu, ki ga dobiš na razpolago...da je od občine do občine spet vse drugače, eni plačajo več drugi manj, ker jim upoštevajo krede za stanovanje...

V glavnem, če zaključim...v globalu niti ni tako slabo kot nekateri menite, ker se seveda na ravni vrtca vsi trudij(m) po naaajboljših močeh in vrtec je še vseeno dostopen večini staršem, hrana je kvalitetna, obroki raznovrstni, polnovredni in primerni otrokom, otrokom je na razpolago didaktični material, ponekod plenice in vlažni robčki...pa da ne omenjamo družbice, prijateljčkov, tetk...

Slovenci pač ne bi bili Slovenci, če ne bi jamrali in gledali k sosedom preko meje. Ko pa se enkrat zadeva obrne  pa bi vsi staro nazaj...


(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
24.3.2006 8:24:52   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Vrtec je drag, da o jaslih ne govorimo!user posted image user posted image user posted image
Res je, Viv, da se sam odločiš za otoka in moraš sam skrbet zanj. Toda po tvoje bi to potem pomenilo, da tisti, ki nam ne gre preveč dobro in zelo težko plačamo položnico, ne bi smeli imeti otrok? Ker pač sami težko skrbimo zanj?user posted image


Iz lastnih izkušenj, če ti ne gre preveč dobro, tudi ne plačaš prav veliko. Ena nekoliko nadpovprečna in ena minimalna plača znese pri samo 1 otroku 4. plačilni razred, torej 36.000 Sit, za jasli, kar NI TAKO VELIKO!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
24.3.2006 8:32:59   
KiSsMyAsS
makica ti pa mal studiri z glavo. Pa kaj ce so brezposelni in otrok dobi vrtec. Sej otrok ni nic kriv pa se more prav tako socializirati. Mi2 sva tut oba studenta in nimava sluzbe, pa mora otrok iti v vrtec. Mors mal prestudirat, zakaj so brezposelni in tut to da otrok mora biti v varstvu. In kje za vraga so tvoji kolegici izdali podatke kdo je pred njo dobil vrtec in da so njegovi starsi brezposelni user posted image  Drugic pa naj prej da vlogo pa bo dobila.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
24.3.2006 8:39:12   
babylove
Širimo obzorja; v Franciji je pa takole:

user posted image  Jasli
cena: 12% obdavčljivega dohodka v preteklem letu, deljeno z 12 mesecev
čakalna doba v mestu, kjer trenutno živimo: minimalno 2,5 let
 
user posted image  Vrtec
cena: zastonj, pavšal 15€ mesečno za hrano, kino, božično darilo itd.
čakalna doba: je ni, obvezen od otrokovega 3. oz. 4. leta

user posted image  Če je otrok bolan, ni bolniške, velja sistem 'babi servis ali znajdi se'.
 
 

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
24.3.2006 8:48:13   
mira_1975
v stari gorici je slovenski vrtec zastonj, samo hrano placas.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
24.3.2006 8:50:18   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: babylove
user posted image  Vrtec
cena: zastonj, pavšal 15€ mesečno za hrano, kino, božično darilo itd.
čakalna doba: je ni, obvezen od otrokovega 3. oz. 4. leta


Uf, si predstavljam reakcijo pri nas, če bi tole uzakonili v Sloveniji user posted image

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
24.3.2006 20:50:38   
gregor
Ja, draga Viv, potem pa bi se pri nas veliko staršev odločilo še za drugega in tretjega otroka, tako kot v Franciji in v veliko drugih državah, ki imajo podoben sistem. Ne pa da ostanemo pri enem otroku in potem konec!!!
Pri enem otroku na familijo ta država čez nekaj deset let ne bo več pobirala davkovuser posted image . KER NE BO IMELA VEČ OD KOGA POBIRATI!!!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
26.3.2006 12:48:25   
copka77
Oprosti VIV v nekaterih krajih Slovenije NICESAR ne krije obcina, kot je npr.pri nas...in hitro si v 6. oz 7.razredu, pa nismo bogatasi!!!samo univerzitetno sva oba izobrazena...Zasedenost vrtca pa je zaradi tistih socialno ogrozenih, ki placujejo bizarno male zneske tako visoka, da si lahko srecen ce vrtec, predvsem jasli, kljub gromozanski ceni, sploh dobis!!!

GREGOR in PINA COLADA, joj kako se z vama strinjam in kako sem jezna na naso drzavo in njihov nacin vzpodbujanja rodnosti!
Najbolje, da imam z mozem se  takoj 2 otroka, pa bomo kmalu na 200 000 SIT / mesec, ha ha...Verjetno pac moji socialno neogrozeni otroci pojedo vec in unicijo vec igrac kot ostali..tako je to!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
26.3.2006 18:48:44   
makica
KiSsMyAsS- kaj pa je kriv otrok, če sta oba v službi in se zaradi tega ne more socializirati? Nisem rekla, da otroci brezposelnih ne smejo v vrtec, vendar se mi zdi da ga lažje čuva brezposelna mama doma kot pa mama, ki je v službi. Brezposelnih nisem imela v mislih študentov. Na žalost pa je le malo preveč primerov, ko so mame zanalašč  doma, otroci pa skoraj zastojn v vrtcu. Saj če bi bilo dovolj prostora za vse sploh ne bi bilo problema.

(odgovor članu copka77)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
27.3.2006 8:28:00   
viv_
Ja, to mi gre v nos... Vsi imajo toliko za povedat glede privatnikov, točno vejo za vsakega s kakšnim avtom se pripelje in kakšno položnico plačuje. Vsem tistim "samohranilkam" in mamam zdravih otrok, ki si zrihtajo podaljšano porodniško se pa ploska, češ, saj so samo izkoristile, kar so lahko... Pa smo spet v začaranem krogu. In tudi na račun teh plačujemo več...

Res bi bilo treba bolj preverjat, kakšne so dejanske situacije!

(odgovor članu makica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
27.3.2006 14:50:49   
tinatona
Jaz sem tud trenutno brez službe in bom malega dala v vrtec s septembrom. Zakaj? Zato ker aktivno iščem službo in si ne upam reskirat da bi mogla potem na vrat na nos iskat varstvo. Plačevala ga bom pa okol 25000 glede na dohodke v prejšnjem letu (pa nimam službe in sem samohranilka).

LP Tina

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: cene vrtca v SLO-kriminal
28.3.2006 9:52:24   
Baby
Tina, saj če poveš, da si brez službe ti bo treba manj plačevat, dokler ne dobiš službe.
Vsaj mislim, da je tako! Pokliči tja kjer so ti računal kolk boš plačala in vprašaj!

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?