|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 13:54:05   
A_A
Danes sem izvedela za eno žensko, ki je pričakuje že 9-tega svojega otroka.
Res je, da so finančno zelo premožni, tko da kar se tega tiče ni problema. Imajo tudi varuško in gospodinjsko pomočnico, mama ne hodi v službo. Na videz izgledajo srečna in zadovoljna družina, tudi bratci in sestrice so lepo vzgojeni.
Mi je pa malo too much, ker najstarejša punca (mislim, da ima okoli 15 let) ravna s svojimi mlajšimi bratci in sestricami kot s svojimi otroki (le kam je/bo šlo njeno otroštvo?). Pa tudi z zdravstvenega vidika za mamico verjetno ni čist nedolžno za zdravje, da rojeva skoraj vsako leto.

Zanima me, kako ve gledate na to?

_____________________________

Sreča in zadovoljstvo sta v nas samih.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 13:56:42   
PBJ
Vsaka ji čast!

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 13:58:58   
cukerček
Če si lahko privopči zakaj pa ne.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 13:59:43   
copka
jaz poznam eno, ki so ji po 10. otroku zdravniki svetovali, da zakljuci z reprodukcijo.

Kapo dol, jaz jih niti slucajno ne bi imela toliko. Otroci bodo imeli nekatere prednosti, na drugih podrocjih pa pomankljivosti. Ampak ce imajo se varusko in pomocnico, je verjetno veliko lazje.

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:02:11   
Anonimen
A devetič je noseča, pa vse prejšnje nosečnosti so se srečno končale?

No, meni se zdi 9 otrok malo tumač. Kako se jim boš posvetil v takšni meri, kot si to zaslužijo?

(odgovor članu copka)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:05:31   
Maleal
Ja če jim gre zakaj pa ne,jaz za sebe vem,da nebi bila sposobna.Če bi imela denar bi bili ziher trije.user posted image

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:05:51   
Alisa
Jaz poznam eno družino, ko je 11 otrok in je najstarejša stara 19 let najmanjši pa 3 leta in mora zdaj sama skrbet za celo četico. Mama je umrla lani za rakom, oče je pa ah nimam besed za njega njemu gre sam kurbe pa alko po glav. Tko da je zdaj tastarejša za vse odgovorna in je res zlo pridna. Ona pa res ne bo imela nič od otroštva in mladosti.

(odgovor članu copka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:19:00   
TONČI.
Tudi jaz bi jih imela, če bi imela dovolj denarja in sevede zdravja. Kapo dol. Ta starej punca si pa pač izkušnje že nabira. Včasih jih je bilo v vseh družinah po tolk, pa so bili velik bolši odnosi v družini, kot sedaj.

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:20:50   
Seven*
Mah. Zakaj pa ne??? Hvalabogu, ce si zeli veliko druzino, naj jo tudi ima. Na kmetih so vcasih imeli 10 otrok in vec, pa je redkokomu kaj manjkalo. Se mi zdi da so vcasih dandanes kaksni edincki bolj zapostavljeni, sploh ce gre za strasansko ambiciozne druzine. Ce se je tako odlocila ze ima razlog in zeljo..

Zakaj se sicer vtikovati v druga zivljenja, ce se nas popolnoma nic ne ticejo.. Mamici pa vsaka cast. Jaz dva ne zmorem porithtat.. user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu A_A)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:45:14   
anckabancka
Bravo! user posted image

Malo več tako pogumnih slovenk rabimo in ne bo nataliteta tako padala. Ko bi vsaka, ki lahko, imela vsaj tri otroke...

Glede starejše sestrice pa menim, da ni nič narobe, če zna ravnati z otroki in se ukvarja z njimi.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:48:52   
altati
jaz bi rekla-zakaj pa ne, če si jih želijo in finanno zmorejo, lahko samo ČESTITAM!

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:51:27   
Ancy
Tuki bliz mene zivi ena druzina z 11-timi otroci...user posted image user posted image svaka cast, so cist v redu, vsaj vkolikor jih jaz poznam, je pa krozila govorica, da jih starsa zeleta imeti toliko kot je bilo apostolov...

(odgovor članu altati)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 14:58:09   
Anonimen
Veliko sreče jim želim in da bi se meli radi! Vsaka ji čast.user posted image

(odgovor članu Ancy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 15:17:58   
***pika***
Super. user posted image

Kar se pa tiče 15-letnice ... po moje ji čisto nič ne manjka. Bolje, da se ukvarja z bratci in sestricami kot da lenari in se drogira.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 15:21:15   
mateja 26
Naj jih ima.Ampak ene pa na ta način"molzejo"državo in tudi nas ostale slovenčke.Valda ji ni treba delat,če ima pa take doklade,pa pomoč za veliko družino in ne vem kaj še.Tud jaz poznam eno,ki je 8ali9 noseča.A je mogoče iz Verda?
Pa ,opravičujem se za direktne besede.
Saj vem,da me boste "zmlele".

lp

mateja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 15:24:20   
Anonimen
Ena moja znanka jih ima 5, pa se mi zdi toliko čisto dovolj za eno ogromno veliko družino. 10 se mi res ne zdi več zdravo. Jaz si ne bi upala, zaradi otrok.

(odgovor članu mateja 26)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 15:46:34   
eva1
Pri nas je 6 otrok in ni bil nobeden nič prikrajšan-razlika med prvo in zadnjim je 20 let! Sedaj ko smo vsi "veliki" pa nam je sploh luštno, sploh ko se skupaj zberemo-smo ful povezani med sabo-pomoje bolj k večina "majnhih" družinic! Babica in dedek pa pričakujeta že 8 vnukeca!
Jaz sicer nebi imela toliko otrok, ampak predstavlajm pa si sebe s 3-4 otroci komot-ne predstavlajm pa si imeti samo 1 user posted image !
Je blo pa sigurno dosti zgražanj ko nas je bilo toliko, sploh ko je mami zanosila z tamalim pri 40 letih!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 15:48:43   
eva1
Aja Mateja-pa mi nismo imeli nobene varuške-mami dela v zdravstvu 3 izmenski urnik, ati pa tudi redno zaposlen in glede na številčno družino bi lahko dobila več pomoči, kot sta jo!!!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 16:00:58   
ElaM



Če jim znese, lahko samo čestitam.




_____________________________

:)

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 16:03:35   
Katrin
Uf, jo pa občudujem in čestitam seveda! user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 16:07:51   
Anonimen
devetič? ja zanimivo. Jaz bi bla srečna če bi vsaj enega imela pa upam da mi kmalu rata. Vsekakor pa upam, da ima za vse dovolj časa in se jim dovolj posveča. user posted image  da ta starejših ne zanemarja. Najstarejša pa bi vseeno mogla uživat najstniška leta.
to je moje mnenje. lep pozdravček vsem

(odgovor članu A_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 16:17:49   
bskrle
V take zadeve se načeloma ne vtikam, ena zanka ima pri 30ih že pet otrok, večina sodelavk pri 32 pa niti enega ne. TOrej kaj je bolj normalno?

Moj mož pravi,da je naravno, da je ženska v tem obdobju noseča in se s tem strinjam.  

9 - jaz jih ne bi zmogla, so pa ženske, ki to zmorejo. Saj tudi direktorica ni vsaka!
To, da se otroci zgodaj naučijo dela in skrbi za bližnjega pa je dobra popotnica za življenje.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 16:27:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Alisa

Jaz poznam eno družino, ko je 11 otrok in je najstarejša stara 19 let najmanjši pa 3 leta in mora zdaj sama skrbet za celo četico. Mama je umrla lani za rakom, oče je pa ah nimam besed za njega njemu gre sam kurbe pa alko po glav. Tko da je zdaj tastarejša za vse odgovorna in je res zlo pridna. Ona pa res ne bo imela nič od otroštva in mladosti.


to pa je to, ko starš mislijo samo na sebe s čim vse bi izstopali user posted image user posted image

(odgovor članu Alisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 16:53:52   
Beti S
Zakaj pa ne če si želijo in so finančno priskrbljeni?

Res da jih sama ne bi imela 9, maksimalno 4. Tisti ki imajo po več otrok rečjo da je največ dela z enim ali dvema otrokama, saj se potem igrajo in učijo en od drugega.
Glede 15 letnice in njenega otroštva pa se strinjam z ***pika***

Pri moji mami je bilo 6 otrok (razlika med najst. in najml. je 15 let), in kako je super ko se dobimo vsi skupaj.

_____________________________

Lp Beti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: znanka noseča že 9-tič ?!?!
6.6.2006 17:57:19   
Anonimen
Meni je to čist OK. Zakaj pa ne?
Če se starša čutita sposobne za to...

Pa prav gotovo se te otrokom bolje godi in se jim bo vedno bolje godilo kot kakšnim edinčkom, saj bodo vedno imeli nekoga, da bo skrbel za njih.
Vedno bodo imeli brate in sestre na katere se bodo lahko zanesli. kar pa edinčki nimajo.

(odgovor članu Beti S)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




IMENA OTROK
KUTINA

ALI BI SVOJEGA OTROKA POIMENOVALI NA ŽELJO STARIH STARŠEV?

Da, ker jih spoštujem. (3%)

Ne, ker je to moja lastna izbira. (76%)

Že imam izbrano ime. (8%)

Ne vem. (2%)

Mogoče. (12%)

Partner mi ne dovoli. (0%)


Število vseh glasov: 417

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!