|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
16.6.2006 15:23:09   
coca
V nedeljo sem gledala film po resničnih dogodkih o cepljenju otrok proti dvaici, ošpicam in tetanusu. Dogajalo se je v Angliji in to  2003, se pravi sedaj. Šlo pa je za to, da imamo po zakonu dolžnost cepljenja otrok proti tem trem boleznim. Vse bi bilo ok, če ne bi prišli na dan, da je kombinacija vseh treh cepiv za nekatere otroke usodna in sicer povzroča avtizem v nekaterih primerih. V angliji je neka mama to ugotovila (pridružilo se ji je več drugih z istimi izkušnjami) in nato s pomočjo nekega zdravnika začela javno opozarjati. Vse kar sta z zdravnikom, ki je raziskoval s svojo skupino to stvar v laboratoriju, da bi ta cepljenja postala ločena, da se jih ne bi kombiniralo v enem cepivu, ker potem drugače reagirajo. Angleško ministrstvo in vlada je pa vso stvar ustavila in "zatuškala". Zdravnika so onemogočili in sedaj dela in raziskuje v Ameriki. Meni se zdi takšna stvar grozna, ker zaradi interesov višjih (predvsem farmacevtskih gigantov in interesov oblasti) nastradajo nedolžni.  mi smo pri prvem sicer dali to cepljenje uspešno skozi, ampak me skrbi za drugega otroka zdaj ko vem kaj vse se lahko zgodi zaradi takšnih odločitev . Kaj menite? Film je bil posnet po resničnih dogodkih (naslov Prisluhnimo tišini)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
16.6.2006 15:29:52   
suky
eh...in kaj ne zdej...ne cepim otroka???!!!! Kok je takih stvari, za katere še vemo ne pa jih delamo. Se ne obremenjujem preveč s tem filmom. Al pa nej otroka ne cepim in mi faše tetanus al pa davico?? Js se glih nam poglablala v to.So tud že bli smrtni primeri po cepljenju,pa se otroc še vedno cepijo.

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

(odgovor članu coca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
16.6.2006 18:47:28   
Minkaa
jaz pa imam kar pomisleke glede cepljenja. Bomo stari že 15 mesecev pa še nismo bili cepljeni.

V takšnih primerih je zelo pomembno da je otrok pri cepljenju res povsem zdrav nobenega nahoda usodna pa je lahko vročina. Zato velja pri cepljenju opozoriti zdravnika, da je imel otrok pred kratkim vročino ali kaj drugega.




_____________________________

Srečna družina

www.bambino.si

(odgovor članu suky)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
16.6.2006 21:25:39   
diva 4
Jaz dajem moje otroke redno cepit.Je pa res , da previdnost ni nikoli odveč.Naša ped. vedno vpraša če je bil otrok kaj bolan , sploh pa če je bolan teden pred cepljenjem . Z Davidom bi morali imeti to sredo posvetovalnico in cepljenje ob enem letu, pa so prestavili , ker je imela sestrica drisko.Je res vredu naša ped.user posted image

(odgovor članu Minkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
17.6.2006 11:07:21   
MajaPRO
Mislim, da imaš pravico otroke necepit proti Diteper-ju. Poznam primer, ko ima ena mamica 3 otroke in nobenega ni pustila cepit (razlogov ne poznam). Moj user posted image je cepljen in je bil v času cepljenja povsem zdrav.

_____________________________

Otrok stane največ na tem svetu. Tvojo ljubezen. Tvoje življenje.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
17.6.2006 11:58:06   
ZARA
Ojla! Tukej je ena full zanimiva diskusija o tem kar pišeš, coca...prijetno branje!

http://www.avtizem.com/forum/viewtopic.php?t=188&view=next

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu coca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
18.6.2006 21:06:25   
violinski
Živjo, meni tu nekaj ne gre skupaj: cepljenje, ki ga otroci stari do enega leta, je kombinacija cepiv proti davici (Di) Tetanusu (Te) in oslovskemu kašlju/pertusisu (Per), in ravno v zadnjih letih beležijo porast primerov oslovskega kašlja....
Medtem ko se proti Ošpicam cepi v kombinaciji s cepivom proti Mumpsu in Rdečkam (OMR) in je zakonsko obvezno v času, ko gre otrok v vrtec (ob 1 letu ali kasneje). coca, katera od teh dveh kombinacij je torej nevarna in naj bi povzročala avtizem?

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
18.6.2006 21:17:58   
Bonnie_RR
Ne vem... Jaz nisem gledala filma, ampak se mi zdi večji riziko otroka ne cepiti.

Pa, če bi se v vsako stvar tako zelo poglabljala in si razbijala glavo, bi lahko v današnjih časih samo še znorela...


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: a ste gledali film o cepljenju?!!!!!
19.6.2006 0:25:38   
katja pv
V filmu je težavo povzročilo cepljenje OMR.

_____________________________

V življenju sta dve sreči: ljubezen do partnerja in ljubezen do otrok. Jaz imam obe!
21.6.2005 - Matija
2.4.2007 - Ana

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?