|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
19.3.2007 15:06:49   
Blink1
No... eni otrok ne dajo krstit, da se lahko kasneje odločijo za drugo vero...

Pri mesu pa se mi zdi, da je izhodiščna točka ta, da je vse in se potem odloči za drugo vrsto prehranjevanja. 

Jaz sicer ne jem veliko mesa, ampak ko pa ga, ga ne bi dala stran za ničuser posted image  In bognedaj da ga vzamem stran moji maliuser posted image user posted image

_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
19.3.2007 15:12:28   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: N&N

No... eni otrok ne dajo krstit, da se lahko kasneje odločijo za drugo vero...

Pri mesu pa se mi zdi, da je izhodiščna točka ta, da je vse in se potem odloči za drugo vrsto prehranjevanja. 

Jaz sicer ne jem veliko mesa, ampak ko pa ga, ga ne bi dala stran za ničuser posted image  In bognedaj da ga vzamem stran moji maliuser posted image user posted image



Če bomo začeli še z vero,bomo skrenili s teme.Zato raje ostanimo pri vegeterijanstvu.
Kar se tiče mesa,morate vsejedi vedeti,da pri nas ne gre le za hrano.Ne gre zato,da jaz naprimer ne jem ene stvari,pa jo zato tudi otroku ne dajem,ker je zanič.Pri vegeterijancih gre za prepričanje,za življenjsko načelo.Zato ne bomo dali otroku mesa na mizo in rekli,naj ga je,saj bi s tem poteptali nekaj zelo pomembnega za nas.Zato je nerealno pričakovat,da bojo vegeterijanci mesojedcem na ljubo-ali komu drugemu- spremenil svoja načela in hranili otroke z mesom.To se bo zgodilo samo pri tistih vegeterijancih,ki so vegiji zaradi zdravja,ne pa zaradi prepričanja.


_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Blink1)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
19.3.2007 15:15:05   
pinki3
Meni je pa zelo vsec, da si odprla to temo. Sama sem (ceprav me je sram priznati) nacelna vegetarijanka. Sram me je tega, da sem samo nacelna, saj s tem mislim, da sem v nacelih za vegetarijanstvo, v praksi mi pa zmanjka volje. Nekako tako, kot je alkoholik naceloma trezen user posted image . No, seveda so tudi mene prepricali, da otrok rabi meso in ves ta bla bla. Ves cas smo mu ga ponujali, ampak ga preprosto ne je. Ga ne mara, mislim pa da zdaj, ko je star 3.5 leta, tudi ze priblizno ve, od kod prihaja in se mu gabi. Veckrat ima napad, ko je jajca, poje veliko mlecnih izdelkov in vcasih je ribje palcke. Mesa pa enostavno ne je in je zdrav. Glede na to, da je meso okrog njega (tudi v vrtcu), mislim, da bi ga jedel, ce bi ga tako nujno potreboval. Kar se pa tice vrtca, zelo pogosto je juho in krompir ali pa spagete brez omake, in to po svoji izbiri. Pa kaj naj? Mislim, da bo on zares vegetarijanec, pa se jaz z njim prehajam iz teorije se malo bolj v prakso...

(odgovor članu feniks)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
20.3.2007 7:30:40   
Blink1
Lepo razloženo Njuškalouser posted image  Tudi jaz tega česar ne maram, niti ne dam tamali...ker mi pač ni dobro.



_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu pinki3)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
20.3.2007 7:46:38   
MarijaPo
Grozno mi je zal za te otrocicke, katerih starsi se odlocijo, da bodo njihovi otroci vegetarijanci.
Dokazano je, da otroci, ki ne dobijo snovi, ki jih jim ponuja meso, zrastejo manjsi (tudi sama poznam tak primer).
Dajte res dobro razmislit in prebrat kak znanstveni clanek na to temo, pa se potem odlocite, ali boste se vztrajali pri vegetarianstvu otrok.

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
20.3.2007 8:07:24   
Blink1
Hja...Marija tako so se odločili.  In dokler ne silijo koga drugega v to, je meni Ok. Sami vedo kaj je za NJIHOVEGA otroka najboljše. In iz vseh teh debat na RR, pa še kje drugje razbereš, da je prepričevanje v drugo smer zaman. Vsak se sam odloči...

Sej pravim...logično je, da otroku ne ponudiš tega, česar sam ne ješ... Čeprav včasih ugotoviš, da je to samo tvoj okus.

< Sporočilo je popravil N&N -- 20.3.2007 8:08:37 >


_____________________________

---------------------------------------

---------------------------------------

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
20.3.2007 9:55:26   
piščanc
mi smo imeli vrtec v manjšem kraju in ni bil problem, ko smo dali malega na dieto brez mlečnih izdelkov (brez zdravniškega potrdila). zakaj bi bil potem problem brezmesnih izdelkov?

lahko greš malo globje - če imaš dobro zdravnico ji reči, naj napiše zdr. potrdilo, da morajo otroku zagotoviti alternativo (ne samo brez mesa). obstaja veliko potrjenih diet za vrtec - zdravniki jih poznajo in če ona napiše, da mora imeti določeno dieto...

to je ena stran. druga pa je, da se mora otrok sam odločiti, če mu meso ne odgovarja. meso je včasih zelo dobro (njam) in da otroci res ne marajo izstopati od skupine. saj če mu ne bo pasalo, ga itak ne bo jedel. mogoče pa bo tako postal bolj ješč?

v sedanjem vrtcu (smo se selili) imajo zelo velik poudarek na zdravi prehrani, pri vprašanju glede vegetarijanstva pa je bil odgovor enak - dobil bo enako kosilo, tudi meso če bo želel (ne bodo ga slili, niti branili), je pa vedno v obroku tudi alternativa mesu - oz. je obrok dovolj poln, tudi če ne je mesa. ker seveda večina otrok mesa itak ne je user posted image . tako, da se sploh ne sekiraj, če bo dobil samo krompir in juho - večina otrok poje samo to, pa se starši pol toliko ne sekirajo.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
20.3.2007 12:01:39   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Grozno mi je zal za te otrocicke, katerih starsi se odlocijo, da bodo njihovi otroci vegetarijanci.
Dokazano je, da otroci, ki ne dobijo snovi, ki jih jim ponuja meso, zrastejo manjsi (tudi sama poznam tak primer).
Dajte res dobro razmislit in prebrat kak znanstveni clanek na to temo, pa se potem odlocite, ali boste se vztrajali pri vegetarianstvu otrok.




Ja,so pa res bogi no...user posted image Meni se pa grozno smilijo taki otročki,ki namesto kosila zavijejo v McDonalds,ki sadja skoraj nimajo na jedilniku,zelenjava pa je tudi neka zadeva ,ki je čisto odveč.Jaz poznam nekaj takih,pa ne bom zato vseh mesojedcev metala v isti koš,tako,kot ti vegeterijance.
Ne bi rekla,da otroci ,ki ne jejo mesa,zrastejo manjši.To vidim pri svojem otroku,pa tudi kar se tiče drugih otrok,ki so vegiji, niso prav nič manjši kot mesojedi otroci.Imaš pa vse sorte ljudi, tako pri vegijih kot mesojedcih.Jaz poznam tudi veliko mesojedcev,ki nimajo pojma,kaj je to uravnotežena prehrana in njihovi otroci še zdaleč ne dobijo vseh potrebnih snovi za rast.Vendar,kot sem napisala,ne menim ,da so vsi taki.
A ti res misliš,da smo vegeterijanci kar tako malo,zaradi afnarije,ne pa,da bi se resno poglobili v stvar?Ali resno misliš,da nimamo pojma o tem,kaj mora dobiti otrok v svoji prehrani,da ne poznamo sestavin živil?Na podlagi česa pa to sklepaš?
Če ti poznaš en primer ,kjer so starši vegeterijanci,pa je otrok premajhen,o.k.,ampak to ne pomeni,da smo taki vsi.Tudi sama ne odobravam tega,da se starši nekaj afnajo in zaradi tega trpi otrok.Pa naj gre za mesojedce ali vegije.Pri vseh najdeš neodgovorne starše,pa to ne pomeni,da lahko kar posplošimo,da so vsi vegiji taki ali vsi mesojedci taki.
Mogoče bi si pa ti morala prebrati kakšen članek ali raje kar knjigo iz tega področja,pa bi videla,da so nekateri vegeterijanci tudi nadpovprečno inteligentni,večji od vrstnikov in podobno,da ni povsod slabo.Najlažje je nekje prebrati nekaj negativnega in potem to posploševati na vse.Meni se zdi tako razmišljanje precej nestrpno in omejeno.
Sploh pa,ali misliš,da je to vse ,kar je potrebno-da prebereš kakšen članek na temo vegeterijanstva in se potem odločiš na podlagi tega?Jaz menim,da je potrebno veliko več kot to.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
20.3.2007 15:22:38   
ingrid*
glede rasti je pa res; znani vegetarijanci: mahatma gandhi, leonardo da vinci, albert einstein, pitagora so bili relativno nizke rasti, medtem ko nekateri znani mesojedci kot mike tyson, arnold schwarzeneger,... se pa ponašajo z visoko in mišičasto rastjo...
v življenju so različna merila za velikost...

nekateri vegetarijanci sicer res rastejo počasneje (kot tudi nekateri mesojedi otroci!), končni rezultat ob pravilnem vegetarijanskem prehranjevanju pa ne kaže nikakršnega izstopanja.

tako kot bi lačnemu slonu (ki je vegetarijanec) težko razložili naj se pridruži hijenam pri obedu mrhovine, je tudi ljudem, ki živijo vegetarijanstvo zelo težko videti v truplih hrano. ne pa izključujemo poseganju po mesu v situacijah, ko res ni druge možnosti prehranjevanja (kataklizme). v teh situacijah bi meso smatrali kot nadomestek hrani...

< Sporočilo je popravil ingrid* -- 20.3.2007 15:23:43 >

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
20.3.2007 22:03:47   
malecka
No pa bom še jaz komentirala po svoje. V moji družini so vegetarjanci vsi mama, oče, brat in njegova partnerka tud jaz sem kar nekaj časa se prehranjevala brez mesa (pa saj ga tud danes pojem tako zelo, zelo malo). No tle se gre za brata in njegovo user posted image  . Obadva ne jesta mesa od pamtiveka,  pa sta dala triletnega sineka v vrtec in so vsi pričakovali, da mali ne bo jedel mesa. In kaj so pogruntali, da je mali volk na meso user posted image  . Pa tud ona je povedala, da je malemu razložila kaj in kako. Ampak njemu je meso dobro in ga je kot, vsak otrok(čeprav mu ga ona ne pritravlja-pripravlja ga mama)Pa je mamica zaprisežena vegetarjanka.

Sedaj pa moj primer tle ki sem jaz so maheri na meso in si sploh ne znajo predstavljat kosila brez mesa. Moj sinek(2 leti) pa, da mu daš meso- pa magar na skrivaj, da te ne vidi se dobesedno zbruha. In ga sploh ne silim jesti mesa, ko bo, če bo hotel jesti meso se bo to sam odloču.

tako, da je to stvar posameznika in verjamem, da vsak starš dela tisto kar misli, da je najbolše za njegovega otroka. Zato podpiram tle veliko postov, čeprav so različnega mnenja.

Uf sem se razpričala. 

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
21.3.2007 20:40:07   
petja
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

Grozno mi je zal za te otrocicke, katerih starsi se odlocijo, da bodo njihovi otroci vegetarijanci.
Dokazano je, da otroci, ki ne dobijo snovi, ki jih jim ponuja meso, zrastejo manjsi (tudi sama poznam tak primer).
Dajte res dobro razmislit in prebrat kak znanstveni clanek na to temo, pa se potem odlocite, ali boste se vztrajali pri vegetarianstvu otrok.


Uh, tale je pa bosa!!! Pri nas nismo vegetarijanci, se je pa tamala (16 mesecev) kot kaže odločila, da bo vegetarijanka, saj že od vsega začetka noče jesti mesa. Sem ga lahko spasirala na miniaturne koščke, pa ga ni pogoltnila. Edino hrenovko spravi dol, ampak to pa zame ni meso, ampak sruser posted image

No, pa tamala je večja od večine vrstnikov, dobro rejena, zdrava, nič ji ne manjka, so tudi vsi pregledi do zdaj to potrdili. Zdaj se uvajava v vrtec in sem vzgojiteljice opozorila na to, da noče jesti mesa, rekla sem, da naj ji ga seveda ponudijo, ampak ni učinka - meso vedno pljune ven, sploh niso mogle verjeti!

Ona dobiva enake obroke kot vsi ostali otroci (mi pač nismo vegetarijanci, zato me ne moti, da ji ponudijo meso), poje pa vse, razen mesa. Mogoče bi bila to možnost tudi za mamice vegetarijanke, je pa res, da nimam pojma o vegetarijanstvu in po kakšnih načelih pripravljate hrano.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
22.3.2007 9:59:54   
bskrle
Mislim,da morate poiskati vrtec, ki to možnost ponuja. Če za vegetarijanstvo ni zdravstvenih razlogov, vrtca ne moreš siliti,da pripravljajo drugo hrano za tvojega otroka, torej poiščeš vrtec, ki to možnost ima.

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
22.3.2007 20:21:13   
ingrid*
naj ga iz nove gorice v ljubljano vozimo v vrtec?

veliko študij je dokazalo, da je vegetarijanstvo bolj zdravo od mesojedstva, a kako naj to dopovem zaposlenim v vrtcu? saj ni da bi tudi oni morali zdravo živeti, a želim zdravega življenja vsaj za mojega sina.
poleg zdravstvenih pa so tu še moralni, verski in psihološki razlogi, ki po mojem ne bi smeli biti zanemarjeni.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
22.3.2007 20:32:27   
brigitaa
Jaz osebno se prehranjujem z zelenjavo in oreščki....To pa še ne pomeni da ne bi ponudila mesa svojim otrokomuser posted image user posted image user posted image  ker vem da poterbujejo vitamine za rast in jim dam možnost da poskusijo stvari ki jih jaz ne jem čeprav so mi bed.
Otroci so v vrtcu normalno jedli z ostalimi, in mi je bedarijauser posted image  če jaz ne jem naj ne poskusijo tega moji otročki.
Naj sam omenim da ga ne jem že od 4-tega leta in nisem novodoben vegi, ker je to pač innuser posted image

(odgovor članu ingrid*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Vegetarijanstvo v vrtcu
22.3.2007 22:08:11   
ingrid*
poznam take "vegetarijance"...
tapravi vegetarijanci ponavadi niso ignoranti in vejo, da je v mesu usebnost vitaminov nezaznavna, pač pa bo vitamine dobil iz sadja in zelenjave, beljakovine iz stročnic oziroma mlečnih izdelkov, ogljikove hidrate iz žitaric, vitamin B12 dobijo iz mlečnih izdelkov in alg, železa je v stročnicah več kot v mesu, omega 3 je naprimer v lanenem olju,... kateri "vitamini" pa so v mesu, ki jih ne dobiš v rastlinski hrani mi pa ni znano.

če ti dajajaš tvojim otrokom jesti trupla, je koneckoncev to tvoja stvar, poskusi pa razumeti bolj pozorne vegetarijance.

v naši družini smo vegetarijanci iz etičnih razlogov (ker smo proti mučenju in ubijanji živali) pa tudi zato, ker je vegetarijanska hrana bolj zdrava in odkar ne jemo več mesa, rib in jajc (skoraj 20 let) se počutimo veliko bolje.

mi lahko zaupaš zakaj ti ne ješ mesa?

(odgovor članu brigitaa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?