|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   februarski sončki 2008
24.1.2008 19:09:43   
srečka nosečka
Otvoritev nove teme za februarčice 2008, ki že cartajo svoje user posted image .
Upam, da se kmalu dobimo na teh straneh. No, nič prehitevat, vas bomo počakali tukaj.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: februarski sončki 2008
24.1.2008 20:54:20   
lex
pozdravljene!
Joj kako čas beži, se mi zdi da še ni tako dolgo, kar sem jaz dobila 5.2 svojo štručko v roke, pa bo letos že 3 leta star.

Želim vam čim lepše porodne zgodbe in OGROMNO cartanja, predvsem pa prespane noči in veliko mleka
user posted image user posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: februarski sončki 2008
30.1.2008 13:13:08   
ELMA
Naša user posted image  ELMA pride 26.2.2008 Komaj čakamo,je naš drug otrok, doma imamo 9 let starega fantka Benjamin.

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: februarski sončki 2008
1.2.2008 11:26:15   
Bubilu
Lep pozdrav februarčicam 2008, 2007.ke smo se danes že preselile na forum otroci user posted image .

_____________________________

Hush little baby dont say a word, mama´s gonna buy you a mocking bird.And if that mocking bird won`t sing, mama`s gonna buy you a diamond ring...

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: februarski sončki 2008
2.2.2008 13:02:49   
Janey
IZVIRNO SPOROČILO: ELMA

Naša user posted image  ELMA pride 26.2.2008 Komaj čakamo,je naš drug otrok, doma imamo 9 let starega fantka Benjamin.


Zakaj se nam ne pridružič na forumu nosečnost/čvekaje v pričakovanju/februačice 3.del

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: februarski sončki 2008
4.2.2008 9:51:25   
vrtnica76
user posted image srečka nosečka za otvoritev!
Zdej, ko imamo v naročju svoje štručke in smo polnozaposlene bomo res verjetno manj tuki gor.
Vse ostale februarčice se nam pa le s svojimi štručkami čimprej pridružite v novih čisto drugačnih debatahuser posted image .
Dobrodošle!


_____________________________

Bistvo sreče v življenju je v tem, da imamo kaj delati, ljubiti in upati.

16.1.2008 se je rodil korenjak Janez.

(odgovor članu Janey)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: februarski sončki 2008
6.2.2008 14:46:16   
mary_lou
Kaj februarske mamice nč ne klepetate? 

_____________________________

Tai moj sonček sveti od 18.2.2008


Edina dilema če nič ne delaš je ta, da ne veš kdaj si gotov!

http://marylou.shrani.si

(odgovor članu vrtnica76)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: februarski sončki 2008
8.2.2008 8:47:58   
srečka nosečka
Očitno še ta tema ni zaživela, ker se še navajamo na nov ritem.
Verjamem, da bo kmalu tukaj precej živahno, glede na to, da smo/so pri temi nosečnost že na 4-delu. user posted image


(odgovor članu mary_lou)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: februarski sončki 2008
9.2.2008 17:30:43   
ella79
evo, jaz tudi sedaj pašem na to temo user posted image user posted image user posted image user posted image
srečka nosečka ti sam počakej da glavne čveke rodijo, pa se bo tuki gor tudi noro dogajal
a vse polno dojite? mi smo sedaj stari 5 dni, pa morm po vsakem dojenju dodati še cca 30 ml. Upam, da bo proizvodnja bolj zaživela user posted image

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: februarski sončki 2008
9.2.2008 23:13:34   
maja&m
Pa še jaz se podpišem na to debato. Mi smo stari 8 dni in se polno dojimo. Malo mi je hecno,ker se naša pupa naje v 5-10 minutah. Še bolj čudno mi je,ker jo primerjam s ta prvim,ki je bil proti njej pravi mali požeruhec. Upam,da bo kmalu podaljšala svojo sesalno minutažo. Je pa prava zaspanka. Čez dan jo moram spomnit,da je lačna, ponoči se zbudi sama. Hecna je tale naša deklina.
Kako pa ste kaj ostale?

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: februarski sončki 2008
12.2.2008 8:14:54   
misar
dobro jutro...tema nam stalno uhaja na drugo stran, da jo je prav težko poiskati.
še jaz se pofočkam iz teme nosečnost na temo dojenček...Stari smo že osem dni in se odlično počutimo. jemo, spimo, kakamo, malce razgibavamo glasilke in ja no pač vse kar počnejo user posted image   user posted image user posted image

dojimo se na polno. zaenkrat kaže, da imam dovolj mleka, pri vsakem obroku pa se dojimo na drugi zizi in zadostuje.jemo pa na cca 3-4 ure. ponoči se enkrat zbudi, ker je lačna se nahrani in spi do jutra. Vaši jedo bolj ali manj pogosto. imate kake probleme?

Punce a ful pazite na prehrano? men je patronažna rekla, da moram ultra pazit. kaj a zdaj bomo pa sam na makaronih pa žgancih??? user posted image user posted image user posted image
lep dan, pa dajte si utrgat trenutek, da vsaj približno steče debata...

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: februarski sončki 2008
12.2.2008 15:15:32   
ella79
pri nas tudi spimo in se hranimo na 3-4 ure. Ji moram pa 1-2x na dan dodati še po flaški, je očito še premalo mleka user posted image user posted image user posted image sicer veliko pijem, mogoče premalo počivam user posted image upam, da nam tole steče, k potem bo popolno user posted image user posted image user posted image
a se vašim sončkom kej kolca? moji se konstantno vsak dan, pa to ene pol ure po hranjenju. V porodnišnici so rekli, da ni kaj narediti, da jo lahko pristavim še za kak požirek ali pa kar pustim user posted image

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: februarski sončki 2008
12.2.2008 16:33:55   
maja&m
Ja naši se tudi non stop kolca.Sem mislila,da je krivo,če ne podre kupčka-pa je isti šmorn. Ja res nimamo kaj narest-pristaviti na prsa. Samo pri nas je še to problem,ker če ona noče-je ne morem prepričati. Ah bo že.user posted image

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: februarski sončki 2008
12.2.2008 17:30:52   
ella79
Pri nas skoraj nikoli ne podre  kupčka user posted image kaj, naj jo pol ure po rokah prestavljam, da bo kej user posted image tako da se niti preveč ne matramo s tem. Važno da je sita, suha in da lepo spi user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja&m)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: februarski sončki 2008
12.2.2008 17:40:44   
*Naja
Evo, da se še jst pofočkam...

Z našo bebiko smo včeraj prišli iz P.user posted image user posted image user posted image . Malo se še privajamo na nov ritem....za nami je pestra noč, z zeeeeeeeeeeelo malo spanja....dete se je zbujalo na eno uro....
Se polno dojiva, ampak ponoči, ko sem jo pristavila, je mogoče pila 5 minut in potem že spala. No, danes čaz dan je že boljše....zbuja se na 2,5-3 urce, se previjeva, podojiva in potem lepo spančka daljeuser posted image . Malo me skrbi, kako bo spet ponoči....no, sj mogoče je včeraj tudi njo malo zbegalo novo okoljeuser posted image
Kako je bilo pa z vašimi bebami prvi dneve, po prihodu iz P?
Maja&m- pa tvoja pupa dobro pridobiva na teži, če se tako kratek čas doji? Na koliko časa jo pa zbujaš?


_____________________________

"Čim bolj izkoristi sleherni trenutek tistih prvih mesecev- nikoli se ne bodo vrnili!"

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: februarski sončki 2008
12.2.2008 19:34:31   
ella79
Pri nas sta bili prve dve noči porazni user posted image sem ko mesečnik hodila okrog user posted image user posted image . Sedaj, se pravi dve noči, je pa super user posted image user posted image   na hitro podojiva in že spimo dalje, tako da sem tudi jaz sedaj naspana. Se pravi ponoči isto kot podnevi, na cca 3 ure user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Naja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: februarski sončki 2008
12.2.2008 20:28:40   
maja&m
Lara76- upam,da pridobiva dovolj. Patronažna je rekla,da naj bi pojedli v popvprečju 50-70 g. No naša je pri podoju,ki je trajal cca. 10 min,bila težja tudi do 90 g. Se pa vseeno bojim,kaj mi bodo rekli v posvetovalnici. Čez dan jo zbujam različno od 2,5 do 3,5 ure. Samo kaj,ko spet hiti nazaj zaspati. No danes mi je uspelo jo zadržati dalj časa v budnem stanju in je tudi več jedla. user posted image user posted image user posted image user posted image Ponoči je pa itak druga pesem-jemo na 1 uro.
Jaz se ful sekiram zaradi tega,pa mi vsi pravijo-saj je ok,saj mirno spi, je zadovoljna.... Samo od tega se pa ne bo redilauser posted image user posted image  
Ah,upam da bo jutri boljeuser posted image

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 9:08:22   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: ella79

Pri nas skoraj nikoli ne podre  kupčka user posted image kaj, naj jo pol ure po rokah prestavljam, da bo kej user posted image tako da se niti preveč ne matramo s tem. Važno da je sita, suha in da lepo spi user posted image user posted image user posted image user posted image


dobro jutro!

danes je naša lepotička dvakrat jedla ponoči, pol se je pa cartala pri atiju do jutra.joj, ne smemo je tako razvadit, pol pa ziher ne bo hotela spat v svoji postelji.

Ella79...mi tud ne podremo vedno kupčka...se včasih neki matramo, pa otrok sam nervozen rata, tako, da sem se odločila, da niti jaz ne forsiram tega. potem jo včasih malce šraufa, se mi zdi, ampak vseen boljše, kot da se razburi na ful pa še bruha takrat.brez veze.
sem pa ugotovila, da zadnje čase ful hlastno papca, pa se naje prek meje, pol pa, ko gremo kupčka podirat rada malo ven bruhne. ma še katera tako situacijo? je to ok? oz. kaj naredit?

lep dan vsem

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 12:15:31   
ella79
Pri nas skoraj vedno kaj polije vn iz ust, ko se najemo. Kupčka ne podre skoraj nikoli in se sploh ne matramo več s tem. Da bi pa prav bruhala pa ne. Verjetno tudi tvoja sam polije odvečno mleko iz ust, al kako naj to povem user posted image

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 12:28:40   
vrtnica76
Hoj!
O kolk vam zavidam, da se tako uspešno dojiteuser posted image .
Naš lenušček pa po parih minutkah, ko ga pristavim že učke okol obrne in lenari.Pol ga pa žgačkam in noska stiskam,pa ni kaj dost od tega.Mleka mam dovolj tko,da si črpam-zelo zamudno.Vseeno upam, da bo postal kej bolj intenziven,čeprav mi pravijo,da najbrž ne bo uspelo.user posted image Pa taka spodbuda.Me tolk zjezi,da sem zarad tega še bolj trmasta!Nč, grem hitr na molžo,pol pa ven!


_____________________________

Bistvo sreče v življenju je v tem, da imamo kaj delati, ljubiti in upati.

16.1.2008 se je rodil korenjak Janez.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 12:29:27   
srečka nosečka
pozdravljene,

user posted image user posted image user posted image  sem vesela, da je ta tema malce zaživela. Vem pa, da bo še veliko čvekanja, ko pridejo prave čvekice. user posted image  

Podiranje kupčka - naša skoraj vedno podre kupček in to tako glasno, da jo verjetno tudi sosedje slišijo. user posted image  No, včasih pa ga tudi ne in je ne silimo in mečkamo po rokah, če tako lepo aja. Ga pa podre kasneje ali pa pri papanju ne napolni želodčka s preveč zraka.

prehrana - jaz pazim samo na to, da ne jem hrane, ki napenja mene in posledično bi tudi Lano. Tako se mi svetovali v porodnišnici.

spanje - user posted image  za našo user posted image . Spi celo noč Tam nekje od 22. ure pa zjutraj do 6. -8. ure. Se pa ponoči še hranimo. Velikokrat kar v spanju.

dojenje - jaz si črpam mleko in imam tako pregled nad tem, koliko mala poje. No, vmes, ko je tečka jo pa tudi na prsa pristavim. Naša je stara 28 dni in popapa cca. 80ml na obrok, ki je na vsake 3-4 ure.

kolcanje - jao, kako to našo moti, ne more niti zaspat, ko jo kolca. Pa jo takrat probam še malo pristavit, da malo mlekca popije in ponavadi neha.

misar - mislim, da ni panike, če otrok malo mlekca izbruha. To je verjetno zato, če preveč poje in, da jih ne tišči v trebuščku izbruhajo. Ni pa fino, če pogosto bruha sesirjen mlekec. To bi naj bilo povezano s kakšno virozo oz. obolenjem. V glavnem pa je potrebno spremljat user posted image  in če je dobrovoljček ni panike.


Jao sem pametna. user posted image  No, to se naše izkušnje.

Sicer pa imamo mi danes prviš posvetovalnico in komaj čakam, da vidi koliko je zrastla in se zredila.



(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 12:31:10   
srečka nosečka
vrtnica,

a potem ko si sčrpaš mleko ga pa pije?
Se pa strinjam s tabo, da je to zamudno. Meni se zdi, da samo črpam in flaške perem. user posted image

(odgovor članu vrtnica76)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 12:31:16   
vrtnica76
IZVIRNO SPOROČILO: ella79

Pri nas skoraj vedno kaj polije vn iz ust, ko se najemo. Kupčka ne podre skoraj nikoli in se sploh ne matramo več s tem. Da bi pa prav bruhala pa ne. Verjetno tudi tvoja sam polije odvečno mleko iz ust, al kako naj to povem user posted image

Ella,pri nas tut včasih mal več  polije,kljub temu,da podre kupčka.


_____________________________

Bistvo sreče v življenju je v tem, da imamo kaj delati, ljubiti in upati.

16.1.2008 se je rodil korenjak Janez.

(odgovor članu ella79)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 12:34:55   
vrtnica76
IZVIRNO SPOROČILO: srečka nosečka

vrtnica,

a potem ko si sčrpaš mleko ga pa pije?
Se pa strinjam s tabo, da je to zamudno. Meni se zdi, da samo črpam in flaške perem. user posted image

Ja pije.Točno to tut jaz mam tak občutek.Sej tut južne ne utegnem skuhatuser posted image ,ker je včasih tolk zahteven.On bi se sam nosil in ogledoval naokol.Ni zadovoljen,če ga položim v košek in z njim klepetamuser posted image


_____________________________

Bistvo sreče v življenju je v tem, da imamo kaj delati, ljubiti in upati.

16.1.2008 se je rodil korenjak Janez.

(odgovor članu srečka nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: februarski sončki 2008
13.2.2008 12:40:46   
srečka nosečka
Meni zaenkrat še znese, ker imamo atija doma, pa je veliko pomoč. Kako bo, ko gre nazaj v službo, uuuufffff pojma nimam user posted image . Se bova morali znajt.
Naša pa kaj preveč ne mara nošenja in crkljanja. user posted image  Nekaj časa še, potem pa ji ni več. Je pa začela lepo opazovat naokoli in upam, da se bo kmalu zamotila sama.

(odgovor članu vrtnica76)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?