|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   folna kislina
13.4.2010 13:50:44   
*mačka*
Lepo pozdravljene.
Noseča sem nekje 4 tedne, sem že imela ginekološki pregled vendar mi ni nič naročil da bi to mogla kej jemat.
Berem pa po forumih naj bi se to jemalo?!?!
A lahko to kar v lekarni kupim?? Brez recepta?? Je doza od česa odvisna??
Ali bolje da pokličem ginekologa??
Hvala za odgovore
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: folna kislina
13.4.2010 14:05:40   
nestea
Ne potrebuješ klicati ginekologa, razen če želiš preveriti - folno kislino začni jemati takoj, kupiš v lekarni brez recepta, vsak dan vzameš eno tabletko po obroku. Tudi meni je ginekologinja očitno pozabila povedati na prvem pregledu, a imam že dvakratne izkušnje s tem, zato sem takoj začela z jemanjem. Pri naslednjem pregledu pa me je vprašala, ali jemljem Tifol.
Edino čas doziranja je po novem spremenjen - sedaj priporočajo jemanje tabletke do konca nosečnosti, pred leti pa je veljalo le prve tri mesece.

Srečno in veliko veselja v seštevanju tednov nosečnosti.

(odgovor članu *mačka*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: folna kislina
13.4.2010 14:12:38   
baguSka
ja u bistvu velja, naj bi se jemale ze tri mesece PRED nosecnostjo... in PRVE TRI mesece v nosecnosti... lahko pa jih seveda do konca... najbolj zazeljeno je pa vsaj prve trimesece, ker so pac zazeljene pri otrokovem razvoju (v tem obdobju pac najbolj potrebuje folno kislino):

Zelo pomembno je odkritje, da sta v nosečnosti od folne kisline odvisna razvoj zarodka in rast ploda. Že četrti teden po spočetju se v zarodku razvije hrbtenični kanal (nevralna cev), ki pa se ob njenem primanjkljaju ne zapre pravilno. Okvare nastanejo v predelu glave in hrbtenice. Mnoge so nezdružljive z življenjem. Če pa se otroci z njimi rodijo, največkrat niso sposobni normalno živeti, ali pa so tudi telesno ali duševno prizadeti. Nesreča ne pride le po neobvladljivem naključju.

Ampak to se ne zgodi vedno. Vcasih tud niso jemali folne, pa se ni vsak otrok rodil tak... pac so veliko manjse moznosti za take pomanjkljivosti, ce je folne kisline v telesu dovolj.

(odgovor članu nestea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: folna kislina
13.4.2010 14:48:41   
ellie
Ti kar v lekarni kupi folno. Meni je G na prvem pregledu omenil, da bi bilo dobro, da bi jemala. Ampak mi ni odgovarjala...mi je bilo ful slabo po tem. Tako da nisem nič jemala. Pa je z malim vse okuser posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: folna kislina
13.4.2010 14:48:50   
Mokka
Folno kislino je fino jesti že med načrtovanjem nosečnosti, če seveda vnaprej že planiraš, in sicer 1 ali 2m pred tem. Sicer pa jih večina prične takrat, ko izvedo. Folno kislino kupiš samoplačniško v lekarni od kateregakoli proizvajalca. Jaz sem v obeh nosečnosti jemala TIFOL od Krke. Jemati jo je potrebno do dopolnjenega 3m nosečnosti. Lekarnarji svetujejo kar celo nosečnost, pa se je moja ginekologinja nasmehnila, češ farmatevtska fora. Več kot to pri svojem ginekologu ne boš izvedela, in mislim da sem ti pomagala. Pa srečno in lepo nosečnost!

(odgovor članu *mačka*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: folna kislina
13.4.2010 14:54:32   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Mokka

Lekarnarji svetujejo kar celo nosečnost.



ja sej.. k hocjo dnar!user posted image
uni bi se sebe prodal, ce bi lohk...

(odgovor članu Mokka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: folna kislina
13.4.2010 14:55:28   
baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: ellie

Ti kar v lekarni kupi folno. Meni je G na prvem pregledu omenil, da bi bilo dobro, da bi jemala. Ampak mi ni odgovarjala...mi je bilo ful slabo po tem. Tako da nisem nič jemala. Pa je z malim vse okuser posted image


Tud men je blo slabo, ko sem Tifol jemala... po Centramedu mi pa ni. Kot komu pase.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: folna kislina
13.4.2010 15:22:31   
Anonimen
Ne rabiš je sploh jest in ni nujno

(odgovor članu *mačka*)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: folna kislina
13.4.2010 17:35:23   
AnciM
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne rabiš je sploh jest in ni nujno


Točno tako! Folne je povsod okoli nas dovolj in če se zdravo prehranjuješ in poješ dovolj zelene zelenjave, je ni potrebno jemat. Jaz je nikoli nisem.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: folna kislina
13.4.2010 21:27:46   
nežka
Škodi pa ne, torej vzemi.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: folna kislina
14.4.2010 4:04:57   
Anonimen
Škodi ne,ampak če bi tako mislili,potem bi lahko pokupili v lekarnah vse vitaminčke,mineralčke in še in še user posted image

(odgovor članu nežka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: folna kislina
14.4.2010 7:01:26   
pupika
Jaz sem pri prvi nosečnosti jemala folno nekje do 6 meseca nosečnosti, potem mi je G rekla, naj neham. Tokrat pa mi je rekla, takoj po 3 mesecu naj neham jemat folno in sem
nehala.

Je pa folna kislina dobra tudi pri ustvarjanju rdečih krvnih krvničk. Drugače pa je zelo veliko folne kisline tudi v zelenolistnati zelenjavi, banani, stročjem fižolu, tudi v navadnem jogurtu je.

Baguska kaj je kaj novega pri tebi, si slučajno 2 v 1.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?