|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gibanje euribora
13.7.2007 19:26:53   
zvezdica26
živjo

včeraj sem dobila obvestilo o novi anuiteti za stanovanjski kredit in me je skoraj kap user posted image user posted image user posted image . Spet so mi nenormalno povečali kredit. To pomeni da v enem leti že za skoraj 40 EUR. Da povem da sem začela z slabimi 71.000 sit, danes leto pozneje pa anuiteta znaša  dobrih 80.000 staroh sit. sploh ne vem kaj naj. če se bo trenda euribora še tako konstantno večal bomo čez dobre 3-4 leta prodajali stanovanje, ker ne bo več šlo. A se latera kaj spozna na bančništvo, ker sem iskala po netu pa sploh ne najdem nobenih napovedi o gibanju.

lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gibanje euribora
13.7.2007 19:53:56   
lejci86
pozdravljena

zanima me če je to prvi obrok po spremembi?

euribor in libor še kar vstrajno rasteta, vendar ne bosta mogla rasti v nedogled saj to bi vodilo do zloma....je preveč ljudi zapufanih da bi lahko kasneje živeli v mejah normale. Tečaj giba tako gor kot tudi dol, samo v zadnjih 3 mesecih sta se valuti povzpeli za 0,5%, kar je precej.
Lahko pa pričakujemo da se bo stanje umirilo.

za kakršno koli dodatno informacijo vpraši.


(odgovor članu zvezdica26)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gibanje euribora
13.7.2007 20:02:46   
Strawberrie Cherrie
Evo mene zanima več. Predvsem tveganja kreditov vezanih na libor in euribor.

(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gibanje euribora
13.7.2007 20:19:49   
lejci86
razlika med liborjem in euriborjem je v %. euribor je za cca. 1-1,5% dražji kot kredit vezan na libor.
veliko bank sploh ne daje kreditov vezanih na švicarski frank (LIBOR); predvsem so to slovenske. Velikokrat
tudi slišiš da zakaj bi vzel kredit vezan na švicarja, ker kao je full riskanten, pa ni res.
res da je švica država ki je obdana z valuto € in imajo samo oni švicarja. Res je da je švica predvsem poznana po
čokoladah, siru, urah,... VENDAR dajo veliko veliko veliko na svojo lastno valuto. Če samo pogledaš desetletja nazaj so
vsi računi bili odprti v švici (govorim o ljudeh z več denarja).

Tveganja ga praktično ni, oziroma tveganje da bi libor zrastel visoko v nedogled neobstaja.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gibanje euribora
13.7.2007 20:39:49   
Strawberrie Cherrie
A imaš šanso kje videt, kako je rastel oz padal v primerjavi z evrom švicarski frank v zadnjih 5letih?

Če bi se odločila za kredit ti, kje bi ga vzela, kakšno vezavo bi vzela?

(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gibanje euribora
13.7.2007 21:29:46   
lejci86
šanso mislim da ne saj tako mi je rekel moj, ki je svetovalec.
rekel je da če bi šla na banko bi morda imeli tam kakšen star podatek o vrednosti za leta nazaj.

nevem, vsekakor se bi pogajali med dvema tujima bankama...(bankaustri in hypo).

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gibanje euribora
13.7.2007 21:43:24   
sazi
pred kratkim sem nekje videla graf gibanja EURIBORja in LIBORja, ampak ga zdaj ne najdem. Ne dolgo nazaj je prav lepo padal, zdaj pa že nekaj časa vztrajno raste. Tudi jaz mislim, da ne more naraščati kar v nedogled.
Sama imam čisto svež kredit pri Hypu vezan na Libor. Je bila razlika v anuiteti skoraj več kot 10% in sploh nisem več razmišljala o EURIBORju. Hypo ponuja možnost prestopa med LIBOR in EURIBOR. Tu obstaja le tveganje, da se CHF zelo okrepi (je nekaj časa zdaj padal) in si potem zadolžen za več EUR, saj imaš originalno zadolženost v CHF - zdaj če CHF pada, si dolžan čedalje manj, če pa raste pa čedalje več. Anuiteta se tudi spreminja vsak mesec glede na menjalni tečaj EUR-CHF.


(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gibanje euribora
13.7.2007 21:58:37   
sazi
tule sem našla graf, ampak ga ne znam prilepiti

www.abanka.si/cms/cms.asp?FileId=97304
 
no, očitno tudi aktivnega linka ne znam narediti - pa mi je že uspelouser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gibanje euribora
14.7.2007 10:23:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: sazi

pred kratkim sem nekje videla graf gibanja EURIBORja


Info iz glave - junija 205 je bila njegova vrednost ca. 1,9%, junija 2007 pa ca 4.6%. Zrastel kar za 2,7 odstotne točke.

Najbolj se to na obroku pozna tistim, ki ste kredite vzeli leto, dve, tri nazaj, ko je bila njegova vrednost zelo nizka.

Tistim, ki kredite jemljete danes, se to na obroku ne bo poznalo toliko, ker verjetno ne bo več tako rastel. Je pa to tveganje, ki ga vsebujejo krediti s spremenljivimi obrestnimi merami.

No, tveganje obstaja tudi v obratno smer. Ko bo šel Euribor dol, bodo šli tudi obroki dol.

(odgovor članu sazi)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gibanje euribora
14.7.2007 10:26:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lejci86

razlika med liborjem in euriborjem je v %. euribor je za cca. 1-1,5% dražji kot kredit vezan na libor.


Razlika je še v tem, da se pri kreditih, vezanih na Libor, obrok običajno mesečno spreminja tudi zaradi gibanja tečaja CHF/EUR in ne samo zaradi gibanja obrestne mere. Torej imaš dvojno tveganje.

(odgovor članu lejci86)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gibanje euribora
17.7.2007 14:14:05   
miha_b
euribor ecb je 4% do konca leta bo ecb po vsej verjetnosti še zvišala obrestno mero na 4,25

trenutno je 3m euribor 4,214% kako bo čez pol leta ne ve nihče, če kdo ve ga prosim za kroglo.
ja tole je stvar ki jo bančniki ponavadi ne povedo oz se ljudje prepozno zavejo oz niso pripravljeni ko gredo obrestne mero gor. vsekakor bi morali biti opozorjeni na to tveganje ob vzetju kredita.

lp

(odgovor članu zvezdica26)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gibanje euribora
17.7.2007 14:20:03   
miha_b
Velikokrat tudi slišiš da zakaj bi vzel kredit vezan na švicarja, ker kao je full riskanten, pa ni res.
Tveganja ga praktično ni, oziroma tveganje da bi libor zrastel visoko v nedogled neobstaja.


no tole je pa smešno. kredit v chf ni riskanten oz ni tveganja?!!??

in potem se spremeni razmerje med valuto eur in chf in so vsi začudeni

predlagam ti da malo pobrskaš na finančnih straneh

lp

(odgovor članu lejci86)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?