|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   gospodinjski proračun
17.3.2013 11:32:22   
čambi
Mene me zanima koliko porabite za hrano v enem mescu.
Mi smo tričlanska družina in porabimo od 200do250€, kar se meni osebno zdi preveč.
Zato me zanima da vidim kako oklestiti ta proračun
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: gospodinjski proračun
17.3.2013 11:39:33   
matkica
Ja pri nas tudi tam nekje,samo smo pa šest članska družina.Pa veliko doma zelenjave pridelamo,tako da se tu

kaj kar nekaj prišpara.

(odgovor članu čambi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: gospodinjski proračun
17.3.2013 11:53:47   
mateyka
odvisno kaj je vključeno v gospodinjski proračun in kaj jeste. če so notri tudi vsa čistila, kopalniške in wc zadevščine, pa še recimo, vsa pisarniška oprema (kaki selotejpi, lepila, papir, printer refil, svinčniki, kuliji, radirke, postedi..), peka peciva (razni oreščki in čokolade kar nanesejo, pa če jeste veliko mesa in sveže zelenjave, se po moje ful pozna.
vem da recimo ko ješ zelo enolično in veliko ogljikovih hidratov, je kar poceni (recimo kruh, testenine, krompir, sladkor, moka, jajca, marmelada..). torej pizze, paste, sladkani musliji, pečen krompir.. to ni tok drago.
če pa ješ sveže sadje in zelenjavo, te pa imo pride dražje. sploh če dodaš ribe in kvalitetno meso v rednih obrokih.

midva zdej urejava zmanjšanje proračuna. trenutno zbirava vse račune, da pregledava in vidiva VSE kaj se je kupilo in KOLIKO ter se potem odločiva, če kaj ne bi bilo potrebno, kaj je preveč in bova naredila "dont buy it" seznam user posted image .
drugi del pa je da sestaviva en velik seznam za hipermarket (1x mesečno - sladkor, moka, olje, zmrznjena zelenjava in sadje, piškoti, wc papir, zobna pasta..) in seznam kaj je za sproti (mleko, sadje, sir, sveža zelenjava..). ker se nama zdi bolj praktično in ceneje.
tretji del pa je kaj lahko kupimo na zalogo - zdaj dva v dollar storu (nek ekvivalent euro shopa) kupila 10 kg pralnega praška in 6 litrov mehčalca ker je bila neka huda akcija. to bomo meli za mesece in potem je mesečno tekoči budget malo manj obremenjen, pa še manj smo plačali za te stvari.

a vi imate kak pregled nad kupljenim? tam lahko vidiš, če lahko kaj pogrešaš, kaj zmanjšaš..

(odgovor članu čambi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: gospodinjski proračun
17.3.2013 11:57:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: matkica
Pa veliko doma zelenjave pridelamo,tako da se tu

kaj kar nekaj prišpara.


se strinjam. ful se pozna, če doma pridelaš.

(odgovor članu matkica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: gospodinjski proračun
17.3.2013 15:29:46   
majčica1508
Smo 4-članska družina,junija bomo 5user posted image
Za hrano porabimo 1000€....včasih manj,včasih več.Doma ne pridelamo nič.Kupujem pa skoraj vse na tržnici,ribe jemo 4x na teden...Poleti nas pa tašča zalaga z zelenjavo....
Tako,da tudi sama že delam na tem,da zmanjšam znesek........

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: gospodinjski proračun
17.3.2013 15:34:02   
ajataja
Mi smo 5-članska družina in porabimo okrog 500e na mesec ...se mi ne zdi neki pretirano...

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: gospodinjski proračun
17.3.2013 18:37:07   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

Mi smo 5-članska družina in porabimo okrog 500e na mesec ...se mi ne zdi neki pretirano...

g 500e na mesec ...se mi ne zdi neki pretirano...



Zelo podobno, le da smo štirje.

_____________________________



(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 7:48:40   
Ploha
5 članska družina + pes, okoli 140 evrov na mesec...imamo pa kmetijo in doma mleko, krompir, goveje meso, jajca.

< Sporočilo je popravil Ploha -- 18.3.2013 7:49:03 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 9:04:28   
Najaa
Smo štirje, porabi tam od 200-250 evrov. Kask mesec več, ko je treba prašekin kopalčniške stvari nabavit, kak mesec manj... Odvisno je tudi, kje kupuješ in kakšne potrebe imaš. Jaz veliko spremljam akcije, se zelo pozna. Trudim se, da kupujem kvalitetno in ne za pretirano ceno.

< Sporočilo je popravil Najaa -- 18.3.2013 9:06:57 >

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 9:49:37   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa
Jaz veliko spremljam akcije, se zelo pozna.


to se jaz zdaj neki trudim in - matr to vzame časa, kot en mini doktorat user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 10:05:25   
noranate
mateyka, sva pa telepatsko povezani zgleda....ravno danes zjutraj sem o tem razmišljala v sparu,...Bo treba šparat! Pri nas se poraba nekak ravna po letnem času. V tem času sedaj porabimo največ. Ker kupujemo svežo zelenjavo, mesa domačega zmanjkalo...Najmanj pa poleti, ker imamo zelenjavo doma. Nas je 5 in trenutno gre na mesec za hrano 600 - 700 eur.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 10:46:09   
Zora*
Od 450 - 500 eur na mesec. To je vsa hrana (nic ne pridelamo doma), cistila. vse za nego in vse iz lekarne. Smo pa stirje. Sva ze gledala kje zmanjsat in posledicno razlicne stvari kupujeva v razlicnih trgovinah, kupujeva tudi na zalogo. Pa spremljava akcije. Na zacetku je slo za to kar nekaj casa, sedaj je pa ze uteceno. Pri nama se obnese, da si sproti delava seznam stvari, ki jih bo kmalu treba kupit. Tako se precej zmanjsa stevilo obiskov razlicnih trgovin.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 11:39:01   
kajalin*
4 članska familijja 1000 eur samo za hrano ?

(odgovor članu Zora*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 11:47:16   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

4 članska familijja 1000 eur samo za hrano ?


koliko te vi pojeste? Vsak dan vola?

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 11:56:06   
gsatalema

IZVIRNO SPOROČILO: kajalin*

4 članska familijja 1000 eur samo za hrano ?



koliko te vi pojeste? Vsak dan vola?


To je najmanj za ta denar user posted image

Mi smo trije + vse domače živali in porabimo nekje 200-250e za nas, in dobrih 100e za naše živalice...user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 14:12:18   
kajalin*
Naše računice za čez mesec ne vem,je pa zelo različno od tedna do tedna. Enkrat kuham, drugič cel teden nič.Pridemo pa dosti ceneje čez, če hodimo po toplo malico.Drugače pa vse sproti kupujemo, nimamo vrta, ne vlagam, ne kuham marmelad...
Ja 1000 eur se mi zdi pa zlo hud strošek za hrano.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 19:39:15   
majčica1508
No vola glih ne jemouser posted image .........Kupujem več ali manj na tržnici....Sokov ne kupujemo,ampak si jih stiskamo.
Pojemo veliko rib in te kupujem v ribarnici in ne zmrznjene..
Ja moja napaka je ker sem 3x na dan v trgovini in vedno potem še dodatne nepotrebe stvari prinesem domov..
Zdaj se pripravljam,da bom izvedla 2x nakup na mesec....
Pa oreščki so moja slabost...

Če ima kakšna nasvet ali idejo jo bom zelo veselauser posted image

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 19:58:25   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

No vola glih ne jemouser posted image .........Kupujem več ali manj na tržnici....Sokov ne kupujemo,ampak si jih stiskamo.
Pojemo veliko rib in te kupujem v ribarnici in ne zmrznjene..
Ja moja napaka je ker sem 3x na dan v trgovini in vedno potem še dodatne nepotrebe stvari prinesem domov..
Zdaj se pripravljam,da bom izvedla 2x nakup na mesec....
Pa oreščki so moja slabost...

Če ima kakšna nasvet ali idejo jo bom zelo veselauser posted image

ja sveže ribe so drage in če jih veliko pojeste so res dražje od volauser posted image mi si sveže privoščimo samo enkrat na teden, maksimalno dvakrat.

_____________________________



(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: gospodinjski proračun
18.3.2013 20:23:35   
bskrle
Jaz kupujem malo in tako znesek okoli 250 evrov na mesec ni velik, resda pa veliko dobimo oz. moža plačajo s hrano, ko gre delat na eno kmetijo.Maslo, drobtine, naredim sama, vlečeno testo tudi. Rib ne maramo in jih kupimo le ene 4-5krat na leto, tuno v konzervi jemo 3x na mesec.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: gospodinjski proračun
19.3.2013 10:19:00   
taly
Mi smo petčlanska družina in nam ko plačamo vse položnice ostane nekje okoli 700 eur., od tega porabimo nekje 400 do 500 eur za hrano in kozmetiko, kar ostane pa za oblačila in ostale stvari, ki jih otroci potrebujejo za šolo. Se pa tudi sprašujeva, kako zapravit manj, saj si že zdaj nič ne privoščimo.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: gospodinjski proračun
19.3.2013 15:07:39   
ZmajTolovaj
Ene 300? Mal sem nehala spremljat. Nas je 5. Kupujem vse živo po občutku, mal pazim, da je sezonsko, sveže ribe 1x tedensko recimo, sadja in zelenjave tud kar dosti .. 1000eur se mi zdi pa res veliko, no.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu taly)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: gospodinjski proračun
19.3.2013 17:53:34   
ronja
Tudi cca 300, nas je 5. Zapravimo torej podobno kot pred leti, samo da smo si takrat za ta denar lahko več privoščili. Malo bi se še dalo pogledat kje, prav dosti pa ni več rezerve, ker navsezadnje moraš tudi kalorije nekje nabrat (sploh če ješ zelenjavo in sadje in mlečne izdelke).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: gospodinjski proračun
19.3.2013 18:37:23   
tintin
tudi okoli 300, 4-članska familija..to vključuje hrano, zadeve za nego (tega porabimo zelo malo) in gospodinjstvo....pojemo pa veliko sadja, zelenjave, meso recimo 1x tedensko (samo mož in otroka), ribe tudi, po moko za kruh in peciva gremo v mlin, po sadje in zelenjavo pa na tržnico. Jemo pa kolikor se da sezonsko in lokalno.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: gospodinjski proračun
19.3.2013 19:41:34   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: majčica1508

Ja moja napaka je ker sem 3x na dan v trgovini in vedno potem še dodatne nepotrebe stvari prinesem domov..
Zdaj se pripravljam,da bom izvedla 2x nakup na mesec....
Pa oreščki so moja slabost...

Če ima kakšna nasvet ali idejo jo bom zelo veselauser posted image

Za 4-5 ćlansko družino bi ti bilo čisto dovolj, da si 3x na teden v trgovini in še vedno bo vse sveže. In kak Hofer, Lidl in Eurospin obišči.
3x na dan je ziher 2x več porabljenega denarja, kot bi ga po drugačni metodi.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: gospodinjski proračun
19.3.2013 21:08:58   
mateyka
da prišparaš:
- kupovanje zelenjave in sadja na tržnici je dražje kot v sparu/hoferju/lidlu. če kdo hoče zmanjšat in kupuje na tržnici..
- pa šaltanje iz sveže zelenjave na zmrznjeno
- kupovanje na zalogo in akcije (da zmanjšaš obiske v trgovinah in prišparaš za stvari kjer lahko - prašek, mehčalec, milo, čistila, detergenti.. al pa meso, sir, zelenjava v akciji za ta mesec..)
- striktno kupovanje po seznamu (ki ga sestaviš), brez dodatnih nakupov
- peka peciva doma (je ceneje)

sam ne vem kako vam znese budget pod 250 (tiste ki ga mate), če VSE kupujete. neki morate dobit ali pridelat, ker drugače je hrana preveč enolična..
recimo danes sva računala da naju pridejo 3 stvari na mesec (mleko, jogurt in sir - mleka gre najmanj 16l, jogurta cca 12l, sir 2 kili - samo je za sendviče, pizzo in gratiniranje..) 50€. jajca, sladkor in moka cirka 20€. samo te osnovne sestavine so skoraj tretjina našega mesečnega budgeta. user posted image kje je pa še vse ostalo?
sej pravim, mini doktorat delam iz tega.. user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 19.3.2013 21:16:33 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?