|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hortenzije
1.3.2009 13:59:01   
Pika Zoja
Dobila sem en ogromn grm hortenzije. In mi je bivša lastnica tega grma rekla, naj na eno stran vtaknem v zemljo aluminij, na drugo stran železo in bom imela delno modre in delno rdečkaste hortenzije.
To res drži?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hortenzije
1.3.2009 14:31:29   
urška
če bo to držalo ne vem točno. je pa res, da če rastejo v kisli zemli se obarvajo vijola ali modro. torej kupit moraš tisto zemljo za rododendrone, ali pa si prineseš zemljo izpod kake smreke. aja pa gnojit moraš tudi s takim gnojilom. mami je enkrat kupila modro. kasneje se je pa razbarvala, ker ni bilo dovolj kisle zemlej okoli.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hortenzije
1.3.2009 14:36:35   
Pika Zoja
A da bi šla malo rit po kakšnem gozdu, hmuser posted image ... ker danes bolj težko dobim kje zemljo v trgovini. A kdo ve, kako je z železom vs aluminijem ?

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hortenzije
1.3.2009 14:38:30   
urška
ja pa sej danes je ta lep dan, da se ti splača malo v gozd po zemljo (in klopeuser posted image user posted image user posted image )

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hortenzije
1.3.2009 14:38:34   
rija
ne, moja je modra, vendar smo kupili prav posebno zemljo za spodaj, nam jo je že v cvetličarni prodala.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hortenzije
1.3.2009 14:46:21   
Pika Zoja
Urška, sem zdaj na enem cvetličnem forumu brala, da če je zemlja kisla, torej je vsebnost železa večja, bo hortenzija roza, če pa dodam aluminij bo pa modra.user posted image
Hm...
Rija - sem brala ja, da naj bi dodala neko gnojilo od Cvetala. Pa zemlja obstaja pa ni da ni... Če bi kar malo aluminija vtaknila not, kako bi le bilo?


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hortenzije
1.3.2009 14:48:21   
rija
jaz ti nisem toliko strokovnjakauser posted image  ampak tale gospa na Madžarskem obvlada zadeve :)

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:04:00   
Gina
PO moje je glih obratno, če daš železove opilke zraven, bo modra. Še lažje je, če kupiš kar šoto ali gnojilo za rododendrone ali za ameriške borovnice. Če boš sadila v šoto (to je za kislo zemljo), potem jo moraš prej namočit, ko jo k zemlji primešaš, da se dobro prepoji, pa boš videla, da tudi "skup pade", če ne bo voda samo skozi tekla kasneje, ne bo pa nič koristi od nje.
Meni so pa lepše roza. Ta hip no, morda se čez par let premislim,. Pa bele so mi lepe.
Kako pa to, da ti je že zdaj dala grm, mar bi počakala še 3 tedne, da se zemlja otopli, da jo lahko v miru posadiš.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:06:40   
Pika Zoja
Ker se seli, torej bi ga lahko dobila danes ali nikoliuser posted image . saj to ni panike. Hvala.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:08:36   
Anonimen
Moja mami nima nobenih pripomočkov za barvanje teh hortenzij. Ima pač drugo sorto ki je druge barve. So bile pa 2 leti nazaj tako košate, da jih je prvi naliv dobesedno zlomil.user posted image

Barve ima pa take (slikano avgusta 2008)
user posted image


(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:12:31   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: Didlinaa

Moja mami nima nobenih pripomočkov za barvanje teh hortenzij. Ima pač drugo sorto ki je druge barve. So bile pa 2 leti nazaj tako košate, da jih je prvi naliv dobesedno zlomil.user posted image

Barve ima pa take (slikano avgusta 2008)
user posted image




Ja, saj jaz sem tudi laično mislila, da je to več sort. Pa niuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:20:31   
urška
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Ker se seli, torej bi ga lahko dobila danes ali nikoliuser posted image . saj to ni panike. Hvala.


če jo dobiš danes in greš jutri kupit zemljo in gnojilo za rododendrone in posuješ okoli ne bo nič prepozno. itak se mora hortenzija kar dost zalivat, tako da bo železo kmalu prišlo do korenin.
sicer pa če na unem forumu tako pravijo, potem bo najbrž res nekaj na tem.
in na tisti sliki se dobro vidi, kako se hortenzija počasi razbarva.


< Sporočilo je popravil urška -- 1.3.2009 16:21:07 >

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:22:12   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: urška

IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja

Ker se seli, torej bi ga lahko dobila danes ali nikoliuser posted image . saj to ni panike. Hvala.


če jo dobiš danes in greš jutri kupit zemljo in gnojilo za rododendrone in posuješ okoli ne bo nič prepozno. itak se mora hortenzija kar dost zalivat, tako da bo železo kmalu prišlo do korenin.
sicer pa če na unem forumu tako pravijo, potem bo najbrž res nekaj na tem.
in na tisti sliki se dobro vidi, kako se hortenzija počasi razbarva.



Imaš prav, saj je ne rabim ravno danes vtaknit v zemljo. Dokler pa mogoče najdem še kakšen dober nasvet.user posted image

Hvala user posted image


< Sporočilo je popravil Pika Zoja -- 1.3.2009 16:23:00 >

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:51:57   
Pika Zoja
Tole sem našla na cvetlicnivrt.com:

  • pH 5,5-6,0 zelo modra
  • pH 6,0-6,5 modra
  • pH 6,5-7,0 rožnata
  • pH 7,0-7,5 zelo rožnata
TOrej piše, da bolj kot želimo intenzivno modro, dodajamo aluminij, bolj kot želimo rožnatno, dodajamo apno. Če ne dodajamo ničesar od tega, hortenzija sčasoma zbledi in postane vedno bolj bleda - bela.

Pa z obrezovanjem je tudi križ user posted image Še sreča, da sem šla bratuser posted image user posted image Bolje je neobrezati, kot pa napačno obrezati - torej zgodaj spomladi odstranimo samo odpadno listje, cvetove, stebla, naredimo neko obliko (če kakšne veje nočemo) in to je to. Jaz sem jo že mislila porezat, še sreča, no...user posted image


(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:53:45   
rija
samo ne jo porezatiuser posted image

meni jo je mama.....tak, na balin...pa je revica komaj k sebi prišla...user posted image
ima pa moja soseda najlepše modre kar sem jih videla...pa take gromozanske grmove....še tiste stare valjda 30 let.....krasno.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:56:21   
Anonimen
Čudno, moja mami jo pa vsako leto obreže in rezultat je vedno isti na slikah. Pa jo čist oskubi.user posted image
Edin slane se pa itak boji kot hudič križa.user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hortenzije
1.3.2009 16:58:13   
rija
ja, didlinaa, a jo date noter?

ker moja je kar zunaj....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:00:09   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

ja, didlinaa, a jo date noter?

ker moja je kar zunaj....


Ja, noter pospravi vse skupaj.V bivši hlev. Ko gre čas slan mimo, jih obdela in da ven. Kot je na sliki.user posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:00:32   
Gina
Hortenzij je sigurno več vrst. Ene se lahko obreže, drugih pa ne smeš. Grem link poiskat, če vas zanima.

Drugače je hortenzija itak prezimna trajnica. Preoblem pri presjanju je po moje edino v tem, da če je zemlja zmrznjena, se ne prime, korenine se nimajo kam zasidrat, pa probelm je šok pri presajanju, fajn je, če ima roža tedaj dobre rastne razmere, kar pa sredi februarja še niso glih najbolj. Če pa daš zunanjo rožo notri sredi zime, ap ji s tem narediš samo slabo. Slabše kot če jo zunaj pustiš.
A si dobila z golimi koreninami, ali v tegelcu? Če je v tegelcu, jo postavi v zavetern kot, pa malo jo lahko ogrneš, ap je. Če ima gole korenine, jo moraš dat v zemljo, da ti ne pride preč. Magari v tegelc.

< Sporočilo je popravil Gina -- 1.3.2009 17:03:43 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:01:44   
rija
daj Gina, ker v naši familiji vsi patijo od nekega porezovanja user posted image

meni pa je najlepše divje in košato user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:05:09   
Gina
http://rastline.mojforum.si/rastline-about116.html

najbrž bi tule lahko kaj našla, ko je govora o njih

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:07:55   
Pika Zoja
Dobila sem celoten grm - zunanji - še z zunanjo zemljo, kar s šajtrgo pripeljano od sosede. Grm je dolg kakšen meter in visok 100% toliko.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:10:50   
bumerang
Hortenzij je veliko, je pa grmovnica. Horzenzij se ne reže sicer ne cvetijo, odreže se samo cvetove. Tik pod cvetom sta levo in desno dva brsta, to sta cvetna brsta za naslednje leto.
Hortenizije "barvamo" z železovimi kelati, tisto vkopavanje železa je bolj larifari. Morajo pa biti hortenzije, ki so naravno roza barve. Torej, če take posadimo v bazično zemljo, bodo roza, če v kislo, bodo modre. Če želiš roza, jih lahko posadiš v navadno vrtno zemljo, ni treba dodajati kisle. Vsako leto jo potem zalivamo s kelati in gnojimo z gnojilom za acidofilne rastline.
Bele hortenzije bodo bele ostale tudi če jim dodajaš kelate.
Obstajajo še hortenzije plezavke, ki so bele.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:11:59   
bumerang
Kako pa je s koreninami?
Če je grm tako ogromen, potem boš morala krošnjo zagotovo zmanjšati na velikost (obsežnost) korenin.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hortenzije
1.3.2009 17:12:06   
Gina
Ful dobro, pika zoja, potem pa skoplji luknjo in ga posadi te dni enkrat, ko boš imela voljo - ali pa tvoj. Zalil ga bo pa itak dež - je napovedan menda.

(odgovor članu Pika Zoja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?