|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hrana pri dojenju
25.1.2010 19:40:37   
meta22
ker bom kmalu spet mamica in nameravam polno dojiti bi vas prosila da mi na hitro osvežite spomin, katera hrana povzroča krče otroka.
Zanima me, kaj sploh jeste, če ne smeš zelenjave ali sadja. ker jaz bom umrla brez tega. se pa spomnim da sem pri prvem tone kruha lih zaradi tega pojedla, pa so kile kar rasle. sem se po porodu ful zredila. tega pa sedaj nebi rada.

hvala

meta
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hrana pri dojenju
25.1.2010 19:53:59   
meta22
joj, se opravičujem. sem falila. a me lahko kdo na dojenje in dodajanje prestavi.

sory!sory!sory!user posted image

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hrana pri dojenju
25.1.2010 20:08:14   
hubi
Izogibala naj bi se citrusom, ker se otrokom rada rit vname. Na začetku se izogibaj hrani, ki tebe napenja ali pa ti obleži v želodcu. Potem pa počasi vse od začetka. Boš opazila na otroku, če mu kaj ne bo pasalo.

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hrana pri dojenju
25.1.2010 21:49:05   
ledenaa
http://med.over.net/forum5/read.php?11,347205,347292#msg-347292

(odgovor članu meta22)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hrana pri dojenju
26.1.2010 14:13:40   
Jančika_
Pri vseh treh sem jedla (oz. še jem) vse kot običajno.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hrana pri dojenju
29.1.2010 7:00:00   
pupika
Jančika pa noben ni imel krčev. Jaz se spomnim, da sem pri prvem, ko smo v porodnišnici že dobili grah v rižu, samo riž pojedla in mi je sestra rekla, da bi mogla tud to pojest in solato, ker ne bom dobila nič vitaminov.

Jaz sem se full pazila prve 4 mesece, nobene vegete nisem uporabljala, samo sol, pojedla sem dosti juh na različne načine, vse meso sem jedla samo kuhano, nič pečeno, Pa smo kar dobro skozi prišli, nismo imeli nekih krčev, le sem pa tja kako urco.

Soseda pa je jedla vse, pa tudi niso imeli krčev.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hrana pri dojenju
29.1.2010 7:04:14   
LaMa4
Jedla vse brez izjemeuser posted image

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hrana pri dojenju
1.2.2010 13:07:34   
Abbott
Evo, tole (našla, ko sem več o dojenju in hrani prebirala):

V času nosečnosti se v telesu ženske kopičijo maščobe, ki se nato porabijo za produkcijo mleka. V njem so vse pomembne hranilne snovi, vitamini, minerali, sladkor (laktoza) in protitelesa, ki pomagajo vzpostavljati in krepiti otrokov imunski sistem. Kar zdaj jeste, vpliva na mleko za vašega dojenčka. Študija, ki so jo izvedli na Japonskem, dokazuje, da uživanje Algee povečuje količino protiteles v materinem mleku. Večja količina protiteles zmanjšuje tveganje za okužbe pri novorojenčkih. Uživanje Algee v času nosečnosti vpliva tudi na zmanjšano vsebnost škodljivih dioksinov v materinem mleku. V mleku mater, ki so uživale sladkovodno mikroalgo iste vrste, kot je v Algei, je bilo kar za 40% manj dioksinov!


(odgovor članu LaMa4)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hrana pri dojenju
31.3.2010 20:12:11   
aly12
Po mojem mnenju je predvsem za mamo dojiljo pomembno, kaj je, da se sama počuti dobro, še posebej, da uravnava količino vitaminov in mineralov v telesu. Gre za čisto običajne stvari: če veliko vode piješ, se vitamini in minerali oizločajo, zato to moraš nadomestiti, pomanjkanje kalcija dolgoročno ni ok itd. Bolj kot ne lahko vse ješ, le brez pretiravanja. Jaz sem se skušala tega držati ves čas dojenja prvega otroka, le kave in raznih sokov in pijač, kot je coca cola, nisem pila. V končni fazi je vse v uravnoteženosti; če nečesa preveč ješ, ni ok, če pa premalo oz. sploh ne, moraš to nekako nadomestiti.

_____________________________

“love builds up the broken wall
and straigtens the crooked path.
love keeps the stars in the firmament
and imposes rhythm on te ocean tides
each of us is created of it
and i suspect
each of us was created for it”

Maya Angelou

(odgovor članu Abbott)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
1.4.2010 12:16:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu aly12)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?