|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izvidi NS
27.1.2009 14:38:22   
Anonimen
ČAO KAKŠNE STE IMELE KAJ IZVIDE NA NS?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izvidi NS
27.1.2009 14:42:16   
KaOs
Hoj!!

Moji 1:3554 za DSuser posted image ! Starost 29let!user posted image

Ostala dva še precej višja, mislim, da je zadnji nekje pri 45000!

Pa ti?!



_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izvidi NS
27.1.2009 14:48:44   
mali mucek
JZ SEM MELA 1:2470 STAROST PA 27 LET. A JE TO TVEGANO FUL ME JE STRAH

(odgovor članu KaOs)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izvidi NS
27.1.2009 14:50:53   
naia
IZVIRNO SPOROČILO: mali mucek

JZ SEM MELA 1:2470 STAROST PA 27 LET. A JE TO TVEGANO FUL ME JE STRAH


če je 1:300 oz. manj, je priporočljivo, da greš naprej na preglede...ostalo je ok

(odgovor članu mali mucek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izvidi NS
27.1.2009 14:52:31   
mali mucek
A POL ME NIMA KAJ SKRBET??

(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izvidi NS
27.1.2009 14:55:34   
KaOs
user posted image Izvidi nuhalne svetline so ca. 85%, tako da ti tudi na koncu izvida v vsakem primeru piše, da izvid ne izključuje DS.user posted image
 
user posted image Glede na to pa da imaš veliko razmerjeuser posted image , se jaz na tvojem mestu ne bi sekirala!!!
 
user posted image SE NIMAŠ ZAKAJ!!!!user posted image
 
Pa lepo nosečnostuser posted image želim!!!

_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!

(odgovor članu mali mucek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izvidi NS
27.1.2009 14:59:13   
mali mucek
ja hvala za odgovor sam mene je še zmeraj strah da je kaj ker druge kot govorijo majo vse tam 1:6000 ali pa več

(odgovor članu KaOs)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izvidi NS
27.1.2009 15:19:51   
KaOs
Draga souser posted image !
 
user posted image Vrjemi mi, da se ti strahovi nikoli ne končajo.user posted image
 
Tudi jaz sem po svoji NS razmišljala tako kot ti!! user posted image Brala rezultate drugih in ugotovila, da moj razultat sploh ni bil tako bleščeč, kot sem prvo mislila! No ti povem, da smo ljudje tako nareti, da nam ponavadi bolj padejo v oči rezultati ki so boljši. user posted image Pa nisouser posted image !!! Na veliko žalostuser posted image vseh bodočih mamic, se najdejo tudi takšni primeri, katerih razultat NS je krasen, pa se v nadaljnjem razvoju kaj "zalomi". Kot že prej povedano je rezultat NS le 85%.user posted image
 
user posted image Zato, PROSIM razmišljaj koliko se da pozitivnouser posted image - boš videla, da bo vse vredu!!!!user posted image
 
user posted image Glavo gor!! Pa razmišljat raje o bušijuuser posted image ki pridno raste, pa o oblekicah, pa sobici, pa...  V glavnem o lepih stvareh, ki te še čakajo!!!user posted image



_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!

(odgovor članu mali mucek)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izvidi NS
27.1.2009 15:20:22   
naia
punca, ki je stara 25 let ima zaradi let toliko več, tvoji "pičli" dve leti dosti zmanjšajo...brez obremenjevanja...

(odgovor članu mali mucek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izvidi NS
27.1.2009 16:04:36   
tia12
Jaz sem imela 1:66, starost pa 21let.

_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izvidi NS
27.1.2009 17:02:36   
Belika
IZVIRNO SPOROČILO: tia12

Jaz sem imela 1:66, starost pa 21let.


Pa si šla potem še na kake druge teste?
Meni so ta razmerja prav kruta. Pravijo da je vse kar je pod 300 tvegano, ampak to konec koncev pomeni, da bo imel 1 otrok od 300 DS, kar pa z druge strani ni niti malo, ravno tako 1:20, je zelo slab rezultat, ampak to pomeni, da bo imel od 20 otrok 1 DS... No ja, to je relativno, odvisno s katere strani pogledaš.
Mene je bilo pred NS zelo strah, kaj če bo rezultat zelo pod 300, pa še takrat sem brala zgodbo o mamici ki je imela tveganje 1:13 rodila pa zdravo punčko...
No naš rezultat je bil 1 :18.938 (29 let)... Je pa kot sem rekla relativno. Mamica ima lahko razmerej 1:100.000 (če sploh obstaja), pa bo ravno ta njen otrok ta 100.000 -i , ali pa 1:5, pa bo zdrav otroček.... res da je možnost nekje večja nekje toliko manjša... je pa povsod...

Joj sem zakomplicirala....user posted image

Punce hotela sem povedati, da se čim manj sekirajte in bodite prepričane, da bo vaš otrok popolnoma zdrav, in sploh ne misliti na črne scenarije, pa boste s tem sebi in detetu največ dobrega naredileuser posted image ...

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: izvidi NS
27.1.2009 17:10:41   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: Belika

IZVIRNO SPOROČILO: tia12

Jaz sem imela 1:66, starost pa 21let.


Pa si šla potem še na kake druge teste?
Meni so ta razmerja prav kruta. Pravijo da je vse kar je pod 300 tvegano, ampak to konec koncev pomeni, da bo imel 1 otrok od 300 DS, kar pa z druge strani ni niti malo, ravno tako 1:20, je zelo slab rezultat, ampak to pomeni, da bo imel od 20 otrok 1 DS... No ja, to je relativno, odvisno s katere strani pogledaš.
Mene je bilo pred NS zelo strah, kaj če bo rezultat zelo pod 300, pa še takrat sem brala zgodbo o mamici ki je imela tveganje 1:13 rodila pa zdravo punčko...
No naš rezultat je bil 1 :18.938 (29 let)... Je pa kot sem rekla relativno. Mamica ima lahko razmerej 1:100.000 (če sploh obstaja), pa bo ravno ta njen otrok ta 100.000 -i , ali pa 1:5, pa bo zdrav otroček.... res da je možnost nekje večja nekje toliko manjša... je pa povsod...

Joj sem zakomplicirala....user posted image

Punce hotela sem povedati, da se čim manj sekirajte in bodite prepričane, da bo vaš otrok popolnoma zdrav, in sploh ne misliti na črne scenarije, pa boste s tem sebi in detetu največ dobrega naredileuser posted image ...




Ja seveda potem sem imela pa amniocentezo...in po 5 tednih čakanja domov dobila izvid, da pričakujemo zdravega fantiča....

NS je samo nek izračun, kao da te zdravniki lahko ocenjo kaksno tveganje je za DS. Pa tudi če so rezultati nuhalne zelo slabi ni rečeno da bo z otrokom kaj narobe....

Če se pa hočte za zihr prepričat, pa pejte še na samoplačniško amniocentezo, ki stane tam nekje 700€. Sam pa morate vedt, da lahko postopek amniocenteze sprozi splav.

Tko da predno greste na amniocentezo se morate odločit kaj bi sploh rade, lahko po postopku splavite nato pa domov dobite rezultate da je bil plodek sicer zdrav ampak je šlo naprej...to pa boli...uničiti zdravega otroka...


Hotla sem povedat sam to ČIM MANJ SE SEKIRAJTE, ker to škodi plodu...sama sem vse to dala čez res da ni bilo prijetno pa vendar....



Za vse, ki imate slabo NS in morate oz. boste morale na amniocentezo velik user posted image user posted image user posted image user posted image za srečo....



Pa LP,

             Tia


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu Belika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: izvidi NS
27.1.2009 17:22:40   
sabina84
Ja se strinjam tudi jaz,da uživaj nosečnost po tk dobrih rezultatih. Jz sm 25l,pa sm mela ns 1:3724.po dht pa kr naenkrat 1:173. Tk da če le moraš oz.morate na amnio.pejte ker dobite tud napotnice,če ne je pa sekiranje pa živci res brezveze,ko sam tiste ko so dale tole čakane na izvide vejo kk ubijajoče je. Jz še morm keke 2-3 tedna počakat,razen da me kar srčno upam nebi poklicali. Tk da... to je moje mnenje.

Lp

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: izvidi NS
27.1.2009 17:26:16   
tia12
IZVIRNO SPOROČILO: sabina84

Ja se strinjam tudi jaz,da uživaj nosečnost po tk dobrih rezultatih. Jz sm 25l,pa sm mela ns 1:3724.po dht pa kr naenkrat 1:173. Tk da če le moraš oz.morate na amnio.pejte ker dobite tud napotnice,če ne je pa sekiranje pa živci res brezveze,ko sam tiste ko so dale tole čakane na izvide vejo kk ubijajoče je. Jz še morm keke 2-3 tedna počakat,razen da me kar srčno upam nebi poklicali. Tk da... to je moje mnenje.

Lp



Sabina saj bo, saj bo...ne misli na to....probaj odmislit vse skupaj....boš videla je potem presenečenje iz poštnega nabiralnika slajše...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

TAJ - 10.4.2009

(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: izvidi NS
27.1.2009 17:27:14   
sabina84
A mali mucek ti je rekla da je vse ok na ns? Te ni poslala na dht? Če te ni pol že sama tud po uz misli da ni potrebno al kaj. Mene je po tem reazmerju,pa ns je zmerla 2.3. Kulk si pa ti mela?

(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: izvidi NS
27.1.2009 17:31:47   
sabina84
Tia hvala. Sej a niste decembra mele eno ful debato o tej amno. Kr nekaj vas je šlo. Pa mimgrede letos bo ful Tayov,ker če bomo mi mel fajn rez.pa fantka bo tud Tay user posted image

(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: izvidi NS
27.1.2009 21:01:15   
dodi
Jaz sem imela NS 3,8mm pa do 4,2 mm...tveganje 1:13...prva od dvojčic,druga pa NS 2,5mm...na AC nisem šla,ker sva se odločila da sprejmeva otroka takšnega kot je in rodili sta se nama dve zdravi deklici.
Ni mi žal,da sem se tako odločila,čeprav so bili težki meseci negotovosti...a danes lahko brez slabe vesti pogledam v svetle učke mojih princesk....ZA NIČ NA SVETU SE JIMA NEBI ODPOVEDALA!


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu sabina84)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: izvidi NS
27.1.2009 21:15:02   
Tanja_
Dodi ful dobro za tvoji punčki, da je bilo vse okej.
Me je pa zmotilo to, da si napisala, da ju lahko brez slabe vesti pogledaš v oči, ker nisi bila na amnio. Torej vse tiste, ki smo bile, svojih otrok ne moremo gledati brez slabe vesti? Amniocenteza je odločitev vsakega posameznika oz. para, ki čaka svojega še nerojenega otroka. In mislim, da katerakoli odločitev je individualna in za vsakega posameznika, ki jo sprejme pravilna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: izvidi NS
27.1.2009 21:29:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: KaOs
user posted image Glede na to pa da imaš veliko razmerjeuser posted image , se jaz na tvojem mestu ne bi sekirala!!!
 
user posted image SE NIMAŠ ZAKAJ!!!!user posted image
 
Pa lepo nosečnostuser posted image želim!!!


Žal izguljene besede... poznam, nekaj let nazaj sem brala enake vrstice; pač verjetnost ipd. Po DHT sem imela skoraj enak rezultat kot ti mali mucek, ampak pri meni se je na koncu pokazalo ravno tisto, kar nisem pričakovala ob tako spodbudnih besedah, ki sem jih brala tukaj. Rodila sem enega izmed 2000 otrok z DS. user posted image


''Amniocenteza je odločitev vsakega posameznika oz. para, ki čaka svojega še nerojenega otroka. In mislim, da katerakoli odločitev je individualna in za vsakega posameznika, ki jo sprejme pravilna. '' -
Tanja_ lepo si napisala in se strinjam s tabo. Jaz se za AC nisem odločila malo iz finančnega vidika, predvsem pa zaradi obetavnih besed, da je to pa itak super rezultat (tudi NS 1,8mm). Napaka, ki si je ne bom nikoli! odpustila

(odgovor članu KaOs)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: izvidi NS
27.1.2009 22:12:18   
dodi
To kar sem napisala,velja samo zame in samo zase lahko jaz govorim.
Nikoli ne obsojam nikgar,ki se določi tako ali drugače,kajti vsak stori kar se njemu zdi prav...in tako tudi je najbolj prav.
Vsak ima svoje poglede na določene stvari in prav je tako.
Ne razumite me napačno....s tem nočem govoriti o odločitvah drugih...tisti,ki se zdi prav,da gre na AC...naj gre...to je stvar vsakega posameznika...in prav tako,da se nisem odločila za AC je stvar mene in mojega moža...čeprav,takrat ko sem spraševala o tem sem bila najbolj neumno bitje pod soncem,ker se nisem odločila za nadaljne perinatalne preglede.
Nočem netiti nobenega spora...vsak posameznik po svoji volji in vesti...edino to je prav in tako naj bo.


_____________________________

Čiščenje hiše,medtem,ko otroci odraščajo,je podobno kidanju snega,medtem ko sneži...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: izvidi NS
30.1.2009 19:14:18   
daisyb
jaz sem mela 1: 2670, stara 31 let.....ker mi je zdravnica rekla, da to ni rizično se sploh ne obremenjujem več s tem....itak pa nikoli ne moreš vedeti......bolj kot se sekiraš slabš se boš pol počutla...na tvojem mestu se ne bi obremenjevala.

daisyb

(odgovor članu mali mucek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: izvidi NS
31.1.2009 20:46:06   
drugi
Punce morem se vam pohvaliti, da sem imela izvid za DS 1:11500 pri 27ih letih.

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: izvidi NS
1.2.2009 18:56:16   
Nataan
Ko takole berem vaše odgovore, .. koliko sekiranja je zaradi teh izvidov NS. Jaz sploh nisem šla delat tega testa, ker bi se sigurno tudi sekirala. Prepustila sem se usodi in rodila zdravega fantka.

(odgovor članu drugi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: izvidi NS
2.2.2009 9:27:11   
5ra83
Tudi jaz sem bila v petek na NS in imam dobre izvide, pri 25 letih imam 1:19750.
Vem, da je to pregled, ki ni 100%, vendar sem vseeno pomirjena.

(odgovor članu Nataan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: izvidi NS
2.2.2009 11:13:07   
mayflower
Pri vseh teh preiskavah se je treba zavedat, da je DS samo ena izmed mnogih genetskih bolezni. Ki jih ne NS ne amnio ne pokažeta. Zato je treba rezultate "zdravo" jemat.  Sekiranje je za nosečko in dojenčka slabo. Obstajajo redke bolezni, ki se pokažejo lahko šele leta po rojstvu (naš tamali ima sum na eno tako, pa je zaenkrat vse OK- NS je bila normalna).
Poglejte okoli sebe in boste vidle, kako živijo npr. družine, ki so živele brez skrbi, potem pa je naenkrat nesreča otroka spremenila v najhujšega invalida. Poznam družino, k je sina športnika zbil avto- čez noč je postal hud invalid, epileptik, prizadet....

Zato lepo prosim - če se sekirate, plačajte dodatne preiskave. Drugače pa pričakujte, da vam življenje lahko prinese marsikaj in je treba vsak trenutek z najdražjimi preživeti 100%user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ko se mi nasmehneš, s soncem napolniš moj dan.

(odgovor članu 5ra83)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prepovedana opravila za nosečnice
Čeprav so nosečke nagnjene k temu, da morajo pred porodom do potankosti urediti svoje gnezdece, je priporočljivo, da se ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?