|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 10:14:23   
tojeto1
Imam 10-mesečnega fantka user posted image  in sem začela iskati vrtec, ker bo kmalu potrebno iti v službo. Vsi jaslični oddelki v Ljubljani so polni, tudi čakalne vrste so že user posted image  Nisem vedla, kaj narediti in sem pisala županu Jankoviću. Da vam povem, sploh niso seznanjeni s tem problemom. Baje sem naredila celo ''štalo''user posted image , saj je Janković kar skočil, kako to. Halooo! Jaz pa kličem v vseh miljavžent vtcev. No, potem so mi iz županskega oddelka pomagali najti vrtec. Zato pišite Jankoviću - on vse zrihta! Je car RES! Evo njegov E-mail: zoran.jankovic@ljubljana.si
Njegov mail je tudi javno objavljen na spletni strani Mestne občine Ljubljana, zato le pogumno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 10:17:00   
lemavrica
A ni tako da je treba vloge oddat do 31.3. in potem v Aprilu in maju sporočijo kako in kaj. Vsaj na vlogi meni tako piše ali je to kar nekaj?

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 10:20:17   
sazi
če potrebuješ vrtec že aprila ali še prej, ti oddaja papirjev v marcu in zasedanje komisije aprila nič ne pomagata
jaz sem vlogo oddala že lani aprila za letos septembra, pa so mi rekli, da verjetno ne bomo dobili prostora v željenem vrtcu - potem pa naj po enem letu vrtec menja, ali kajuser posted image
no, hvala za nasvet, tojeto1, ampak mi ni jasno, kako bodo reševali problem, če nas navali 500, da naj nam ga župan zrihta - je že prav, da se opozarja na problem, ki pa se ga morajo lotiti sistemsko, za kar pa je verjetno za letos že prepozno

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 10:37:10   
tojeto1
Sazi,
Se strinjam s tabo, da morajo reševati problem sistemsko. Samo očitno nimajo pojma, kakšen problem je to in kako vpliva na 1-letnega otroka, da v enem letu zamenja 3 vrtce. Mislim, da je zaenkrat edini način, da vsi NAVALIMO na župana. Potem bo pa on aktiviral svoj team, da raziščejo to problematiko in se lotijo sistemskih rešitev.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 10:52:01   
lex
meni pa nekaj tu ni jasno. Namreč če v vrtcu ni dovolj prostora za vse otroke in bi jih bilo za 1 oddelek mora občina poskrbet, da se odpre nov oddelek. dajte se malo zmenit kako peticijo napisat in jo županu poslat.

Evo člen iz zakona: Če na območju občine stalnega prebivališča staršev ni vrtca, ki izvaja javno službo oz. vrtec nima prostih mest, starši pa izrazijo interes za vključitev v vrtec tolikšnega števila otrok, da bi v skladu s standardi in normativi oblikoval 1 oddelek, je lokalna skupnost (občina) dolžna najkasneje v 30 dneh začeti postopek za zagotovitev dodatnih prostih mest v javnih vrtcih ali razpisati koncesijo.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 11:35:51   
tojeto1
Lex. FUL ti hvala.
Smo sedaj dali vlogo v nov vrtec, ki se odpira (po priporočilih Jankoviča). A če bomo zavrnjeni, bom šla pa do konca. Tako, da bo župan res moral nekaj bolj konkretnega in dolgoročnega narediti.

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 11:53:29   
rumba
lex, to je vse res, a kaj ko so ljubljanski vrtci tako polni, da fizično nimajo kam stlačiti nove skupine. Pri nas so ukinili prostor za telovadbo, da so lani odprli še en oddelek, sedaj ga pa nimajo več kje.user posted image  Občine bi morale začeti graditi nove vrtce!
Mi sedaj prestavljamo v nov vrtec, ker se selimo, in veste kaj mi je tam rekla ravnateljica? Da ne smejo več odpirati novih skupin, ker niti v šoli ni več prostora. WTF???

< Sporočilo je popravil rumba -- 6.3.2008 11:54:02 >

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
6.3.2008 23:42:13   
žirafca
tojeto1, v katerem vrtcu pa ste dobili prostor, če ni skrivnost?

Hvala, Žirafca!

_____________________________

Me je 2,5 letni sin trepljal po prsih in spraševal: Mamica a mas tuki dojencka?

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
7.3.2008 8:04:47   
mojsoncek
IZVIRNO SPOROČILO: rumba

lex, to je vse res, a kaj ko so ljubljanski vrtci tako polni, da fizično nimajo kam stlačiti nove skupine. Pri nas so ukinili prostor za telovadbo, da so lani odprli še en oddelek, sedaj ga pa nimajo več kje.user posted image  Občine bi morale začeti graditi nove vrtce!


V LJ je kar nekaj vrtcev, ki so zaprti in so bili vcasih vsi polni. Za primer... Za Bezigradom (natancneje BS3) so bili v casu, ko sem jaz obiskovala vrtec, trije vrtci. Sedaj je odprt samo se eden, dva pa sta zaprta in samevata.
Tako, da prostorska stiska po mojem mnenju ne bi smel biti problem, ker bi lahko ponovno odprli vse tiste vrtce, ki trenutno samevajo.


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
7.3.2008 8:45:26   
Magi*
na zaklenjeni temi sta mi sazi in pajac postavili vprašanje: ja, res je, moja pupa je bila sprejeta v II. starostno skupino. mi je pa rekla takrat, da morda ne bo mogla v II, če ne bo prostora, da jo bodo dali v I., ker še takrat ni bila stara 3 leta. v glavnem, sem dobila vtis, da gužve ni. pa očitno ni tako, ali pa so generacije 2005, 2006 in 2007 veliko bolj številčne - no, saj menda so.

in če je tako, bodo morale občine poskrbeti, da se odpre še kak nov oddelek. to pa je povezano s financiranjem in verjetno največji problem je ravno tu. pri denarju, kjer se vse konča. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
7.3.2008 8:52:39   
Anonimen
Meni ni jasno, kako je sploh še možno v Sloveniji, da ni prostora v vrtcih, če pa se število otrok že 30 let vztrajno zmanjšuje. Pa da moraš vlogo oddat vsaj eno leto pred sprejemom in še potem je sreča, da prostor sploh dobiš user posted image user posted image user posted image .
Potem pa poslušaša klobasnaje ministrov o strategijah za povečanje rodnosti. Nekako mi to ne gre skupaj z realnim stanjem.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
7.3.2008 12:12:21   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Meni ni jasno, kako je sploh še možno v Sloveniji, da ni prostora v vrtcih, če pa se število otrok že 30 let vztrajno zmanjšuje. Pa da moraš vlogo oddat vsaj eno leto pred sprejemom in še potem je sreča, da prostor sploh dobiš user posted image user posted image user posted image .
Potem pa poslušaša klobasnaje ministrov o strategijah za povečanje rodnosti. Nekako mi to ne gre skupaj z realnim stanjem.


to ti je cca tako kot dojenje.. manjše povpraševanje - manjša ponudba user posted image user posted image user posted image samo da deluje le v negativni povratni zanki user posted image user posted image user posted image

(zdaj se smejem, samo, ko pomislim da z avgustom grem v službo, se bi najraje zjokala..... Rabim vrtec v bližini službe, ker sicer v 9. urah ne pridem po otroka... Pa babic, tetk in podobnega ni...user posted image user posted image user posted image user posted image )


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
7.3.2008 12:14:00   
pajac
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*

na zaklenjeni temi sta mi sazi in pajac postavili vprašanje: ja, res je, moja pupa je bila sprejeta v II. starostno skupino. mi je pa rekla takrat, da morda ne bo mogla v II, če ne bo prostora, da jo bodo dali v I., ker še takrat ni bila stara 3 leta. v glavnem, sem dobila vtis, da gužve ni. pa očitno ni tako, ali pa so generacije 2005, 2006 in 2007 veliko bolj številčne - no, saj menda so.

in če je tako, bodo morale občine poskrbeti, da se odpre še kak nov oddelek. to pa je povezano s financiranjem in verjetno največji problem je ravno tu. pri denarju, kjer se vse konča. user posted image


saj zdaj je problem predvsem z I. starostno skupino (Baby bum v zadnjih parih letih)... In ja svet se vrti okoli denarja user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moja škratka:
Peter 28.08.2007
Ana 26.11.2010

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
7.3.2008 15:23:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pajac)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
19.3.2008 18:45:40   
taši84
pr ns smo u polno zasedeni. vloge pa se oddajo do konec marca.

_____________________________

**Septembra bomo trije....**

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
22.3.2008 13:10:36   
atea
Tako je sedaj v naši državi. Za vsako zadevo moramo poskrbeti sami.

Če želimo imeti otroke si moramo sami vse pripraviti: službo kjer ni treba podpisati da ne bomo zanosile, potem varstvo, nato se je treba z otrokom učiti, da bo imel dobre ocene za vpis vsrednjo šolo, faks, ter poznanstvo da dobi službo , kajti potem se spet ponovi vse od začetka.

In kaj je cilj ? Naj ženska ostane doma ter igra sužnjo družini ter celemu državnemu sistemu.

(odgovor članu taši84)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
22.3.2008 14:17:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: atea

Tako je sedaj v naši državi. Za vsako zadevo moramo poskrbeti sami.

Če želimo imeti otroke si moramo sami vse pripraviti: službo kjer ni treba podpisati da ne bomo zanosile, potem varstvo, nato se je treba z otrokom učiti, da bo imel dobre ocene za vpis vsrednjo šolo, faks, ter poznanstvo da dobi službo , kajti potem se spet ponovi vse od začetka.

In kaj je cilj ? Naj ženska ostane doma ter igra sužnjo družini ter celemu državnemu sistemu.


Se strinjam  v celoti. Žal, sem tudi jaz ena izmed tistih, ki je že imela probleme z vrtcem, ker ga nisem 2 x dobila pred desetimi leti, in imam spet probleme. Pomoči pa žal od bližnjih  ni. Razen kakšno privat varstvo, ampak je žal prevelik zalogaj za naš žep! Ampak bomo tudi tako morali, če bo odgovor negativen, ampak zaupati otroka nekomu tudi ni kar tako. Pa naj dajo priložnost privat ljudem, ki imajo prostor. Vsaj začasno, ne pa da na črno čuvajo. Čisto drugače bi bilo, pa še malo nadzora. Lp

(odgovor članu atea)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
23.3.2008 21:00:03   
atanja
IZVIRNO SPOROČILO: lex

meni pa nekaj tu ni jasno. Namreč če v vrtcu ni dovolj prostora za vse otroke in bi jih bilo za 1 oddelek mora občina poskrbet, da se odpre nov oddelek. dajte se malo zmenit kako peticijo napisat in jo županu poslat.

Evo člen iz zakona: Če na območju občine stalnega prebivališča staršev ni vrtca, ki izvaja javno službo oz. vrtec nima prostih mest, starši pa izrazijo interes za vključitev v vrtec tolikšnega števila otrok, da bi v skladu s standardi in normativi oblikoval 1 oddelek, je lokalna skupnost (občina) dolžna najkasneje v 30 dneh začeti postopek za zagotovitev dodatnih prostih mest v javnih vrtcih ali razpisati koncesijo.


Sicer sem iz okolice ljubljane, sam vseeno...
Lansko leto sem oddajala januarja da bi oktobra sprejeli mojega otroka. dobila sem odgovor da moje prošnje sploh ne bodo obravnavali ker mali še ne bo star 11m septembra ko začejo sprejemat otroke...

No in bilo jih je v čakalni vrsti čez 100.

in ne sam da ne bodo šli delat novega vrtca, načrt sicer je da bo enkrat. bodo rajši gradili stolpnice prej da bo res dalša čakalna vrsta. Osnovno šolo so letos večali za dva oddelka. In ko sem se na občini razpiuser posted image  in vprašala če bo sploh moj otrok imel možnost hodit v to OŠ mi je rekla pa saj smo mel včasih več otrok pa je bla šola za polovico manjša da zakaj se tok razburjam, naj dam rajši vlogo v kakšen drug vrtec. No k pa sem jo pol vpašala da če je temu tako zakaj se je šola povečala letos je bla pa tiho(to sem govorila z gospo ki podaja odgovre na naša vprašanja..)


(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
25.3.2008 7:22:28   
Nattoule
Živjo punce,

Ja, če ni prostora v jaslih, kaj pa boste naredile s svojim otrokom? Jaz sicer sedaj živim v tujini (sin bo 18. aprila star leto dni), ampak se poleti vračamo domov. Problem je, da ne vemo kje točno v Ljubljani bomo živeli in ne morem otroka prijavit kar v katerikoli vrtec. Me je po teh sporočilih ratalo prav strah. Akej veste koliko stane zasebno varstvo? Imate kakšna priporočila?

LP

(odgovor članu atanja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
25.3.2008 7:54:53   
Nattoule
Ok, sem videla, da je cela tema posvečena temu bom tam prebrala.

LP

(odgovor članu Nattoule)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
1.4.2008 12:32:51   
pegi1
mamice, v vednost:
vse ki vas ta tema zanima glejte danes oddajo Svet- ob 18h na A kanalu bo prispevek o prezasedenosti vrtcevuser posted image
upam, da bo kaj pomagalo, da se tile nasi politiki malo zmigajo in resno ugotovijo, da je to poblem

(odgovor članu Nattoule)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
2.4.2008 14:07:41   
rumba
pegi1, sem prepozno videla tvojo informacijo.user posted image  A so kaj pametnega povedali? Mene bo kar kap do konca aprila, saj je naš vrtec dobil 95 vlog za 1 starostno skupino, sprejmejo jih pa 12.user posted image

(odgovor članu pegi1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
2.4.2008 16:20:14   
BarbaraE
rumba Za kateri vrtec gre pri vas? 

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
2.4.2008 17:36:25   
rumba
BarbaraE, vrtec Rožnik.

(odgovor članu BarbaraE)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: jaslični oddelki POLNI v Ljubljani
2.4.2008 21:59:54   
Kalina
rumba kako si pa zves, kolko vlog dobi vrtec?

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu rumba)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?