|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj lahko in kaj ne???
28.2.2008 11:01:58   
*nina*
živjo punce!!!mene pa zanima kaj lahko nosečnica dela in kaj ne???v kakšni pozi ji odsvetujejo biti...ne mislim v spolnostiuser posted image kaj lahko dviguje in kaj je prenevarno dvigniti?????gibi,itd.....še posebno me zanima ker greva lahko sedaj spet v akcijo po čiščenju????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj lahko in kaj ne???
28.2.2008 15:23:47   
Polynesia
Kaj lahko in kaj ne, je pa čisto odvisno od vsake posameznice, kako prenaša nosečnosti in če je zdrava.

Če si imela abrazijo je priporočljivo počakati 2-3 cikluse.

Pa srečno.

(odgovor članu *nina*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj lahko in kaj ne???
1.3.2008 20:38:26   
klapaj
Moji nasveti:
-čimveč gibaj ampak ne tako, da boš preveč zadihana,...bodi aktivna do konca
-spi na bokih in ne na hrbtu,vsaj v visoki nosečnosti ne
-ne križaj nog ko sediš (zaradi prekrvavitve)
-malo pazi na prehrano
-pa ne kompliciraj preveč in probaj uživat v nosečnosti, ker to je res nekaj najlepšega

Drugače pa vsaka sama zase ve kaj ji najbolj odgovarja.

Lp

(odgovor članu *nina*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj lahko in kaj ne???
2.3.2008 9:58:43   
mateyka
spi na bokih in ne na hrbtu,vsaj v visoki nosečnosti ne


hah, lahko je dajat takele nasvete, praksa je pa druga stvar. jaz nimem mogla spat drugač kot na hrbtu, me tamala ni pustila drugač (brcala k nora). torej, smo spali na hrbtu (pa ful ne maram tega in sem trpela - sem trebušni hrkonja drugač), kaj češ zdej user posted image pa zdi se mi, da je to mišlejno za zadnje tromesečje..

(odgovor članu klapaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj lahko in kaj ne???
2.3.2008 12:28:45   
Naja30
Čim bolj normalno se obnašaj, te bo že telo opozorilo, ko ne bo česa zmoglo. Ok, dvigovat res ni treba teže nad 10 kil. Pa malo poglej, katere hrane se je treba izogibat v user posted image  Drugače pa čim bolj normalno vse, saj nosečnost ni bolezen. Šele nekje na polovici se začnejo fizične "tegobe" user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj lahko in kaj ne???
2.3.2008 12:29:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: *nina*

živjo punce!!!mene pa zanima kaj lahko nosečnica dela in kaj ne???v kakšni pozi ji odsvetujejo biti...ne mislim v spolnostiuser posted image kaj lahko dviguje in kaj je prenevarno dvigniti?????gibi,itd.....še posebno me zanima ker greva lahko sedaj spet v akcijo po čiščenju????


SAMO TO TI BOM REKLA: nisi bolana, ampak noseca user posted image

(odgovor članu *nina*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj lahko in kaj ne???
3.3.2008 12:38:42   
ursalara
IZVIRNO SPOROČILO: klapaj

Moji nasveti:
-čimveč gibaj ampak ne tako, da boš preveč zadihana,...bodi aktivna do konca
-spi na bokih in ne na hrbtu,vsaj v visoki nosečnosti ne
-ne križaj nog ko sediš (zaradi prekrvavitve)
-malo pazi na prehrano
-pa ne kompliciraj preveč in probaj uživat v nosečnosti, ker to je res nekaj najlepšega



Jaz osebno sem bolj malo spala na bokih ker dejansko nisem mogla je cisto odvisno od same nosecnice spi tako kakor ti odgovarja!
Noge se praviloma ne kriza tudi takrat ko nisi noseca zaradi boljse prekrvavitve.
Je pa res da ne dviguj tezkih stvari in vse delaj bolj počasi!


_____________________________

4.1.08 se nama je pridruzila najina princeska Lara!

http://picasaweb.google.com/krasevec.ursa


(odgovor članu klapaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj lahko in kaj ne???
3.3.2008 15:45:43   
andrejaboris
še eno vprašanje. in če imam sina starega dve leti in ima 12 kg, ga ne smem dvigovat?
Saj razume, da imam v trebuščku dojenčka, samo je še vseeno cartek in ga moram tu patam dvignit!

eni otroci imajo, ko še sploh ne hodijo  čez 10 kg. torej se morajo nosit. kak je s tem?



(odgovor članu ursalara)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj lahko in kaj ne???
3.3.2008 16:47:17   
gajka
Kot je že rekel Pušenjak in marsikateri drugi ginekolog, zdrava user posted image  naj dviguje taka bremena, ki ne bi ogrožala njenega zdravja tudi, če ne bi bila noseča. Skratka, če si svojega škrata dvigovala do sedaj brez posledic na tvojem zdravju, ga lahko tudi zdaj.

(odgovor članu andrejaboris)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj lahko in kaj ne???
4.3.2008 21:56:16   
cebrca
Jaz bi samo dodala, da odsvetujejo stegovanje, kot je obešanje perila in pomivanje oken, ker se baje preveč tkivo in mišice pretegnejo.



_____________________________

Od 22.7. sije sonček Ivan, rjove pa kot levček!
ŽIVIŠ SAMO ENKRAT, A ČE TO NAREDIŠ PRAVILNO, JE ENKRAT DOVOLJ!

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj lahko in kaj ne???
5.3.2008 7:42:20   
tasyo
Predvsem poskusi čim manj  komplicirat in uživaj v nosečnosti, ker je en tak čisto poseben čas. Z dvigovanjem ni treba pretiravat, ampak valjda boš dvignila svojega 12 kg otroka, če si to želi. Sicer te pa telo samo opozori na to, kaj lahko in kaj ne. Spanje na boku in ne na hrbtu pa je priporočljivo predvsem v zadnjem tromesečju. Je pa res, kar so ti že napisale - vsaka ženska in vsaka nosečnost je drugačna. Jaz zadnje tedne niti pod razno ne morem ležat na levem boku, ker bi mi kolki odpadli...

(odgovor članu cebrca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?