|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako otrokom razložite, da ne morete kar napr...
4.2.2012 11:14:36   
katarincatinca77
Naša je poleg vseh praznikov v decembru imel tudi rojstni dan in se je navadila na darila do te mere, da mi je že cel januar in tudi sedaj teži, da mora dobit še kakšno igračo itd. Tudi če ji kaj kupimo, se čez en teden zgodba ponovi. Toliko časa priganja, da nam gre že na živce in popustimo. Kako ve to rešujete?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 11:49:38   
Najaa
Koliko je pa stara?
Naši dve kar štekata, kdaj se dobijo darila, ker se o tem kdo, zakaj in kako jih nosi kar dosti pogovarjamo že mesece prej. O Božičku sta debatirali že avgusta recimo. user posted image RD imata tudi obe blizu novega leta sam kar štekata no, da je treba počakat do tega dneva.

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 11:53:18   
Tutan
Ne pride tako daleč, da bi mu spet za brezveze kaj kupila. Sicer je 5letnik, enako v decembru rojstni dan - pa nikoli nismo imeli problemov s tem (ker točno ve, da me ne more izsiljevat - pa smo ga to naučili že zgodaj). Otrok rabi meje in tvoj se očitno uči na tem, da če dosti dolgo izsiljuje, dobi še nekaj. Je pa res, da mu pa včasih kupim tisto, kar si res želi (dokler so to stvari v meji normale - tako je recimo dobi xbox, pa si ga je res želel že kakšno leto - in sva mu ga kupila, ne za rd, ne za božička itn, ampak kar tako - ker je priden). Ampak spet je tista meja izsiljevanje - želja. Ker če bi me v trgovini ali doma izsiljeval in tečnaril, bi pa že predhodno dobila odpor do darila in ga 100% ne bi dobil.
Drugače pa - lahko ji vsak mesec daš nekaj ''žepnine'' - tako naš dobi cca 5€ na mesec od naju in rabi vsaj 2 meseca šparat, da si kupi novega Ninjago. In razume, da če nimaš dovolj denarja in če neka stvar stane 10€, on ima pa samo 5€ si tega enostavno ne more kupit. Tudi otrok mora razumet, da igrače stanejo, denar pa je potrebno zaslužit in ne raste na drevesu.

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 11:53:34   
katy83
Pač povem, da ne gre in konec...ne debatiram o tem in ne popuščam. user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 12:53:13   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Naša je poleg vseh praznikov v decembru imel tudi rojstni dan in se je navadila na darila do te mere, da mi je že cel januar in tudi sedaj teži, da mora dobit še kakšno igračo itd. Tudi če ji kaj kupimo, se čez en teden zgodba ponovi. Toliko časa priganja, da nam gre že na živce in popustimo. Kako ve to rešujete?


Tudi če ti gre še tako na živce ne popustit, ker to ne pelje nikamor. No, razen v še večje teženje, ker ve, da bo na koncu njena obveljala, samo da jo boste utišali. V bistvu si kupiš tišino. Ampak samo začasno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 13:49:40   
Hope2
Simpl ko pasul, ne dobi, pa lahk se na trepalnice vrže. Smo imeli isti problem, RD, pa božiček, pa obiski od daleč.... in ko so vsi odšli je začel s prošnjami, ampak 2x se mi je dol vrgel in tulil, tretjič je vedel, da je brez haska. Mu pa vedno dovolim da gre gledat igrače. Tudi ko se mi je dol metal. Prej mu rečem, da samo gledamo in da ne kupimo nič.
Tu sem pa res hladna ko špricer in bolj ko on tečnari, bolj je meni ravno. Pa naj se dere čez celo trgovino, me ne gane, niti pogledi ne več

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 13:57:24   
posh
Enako kot pri predhodnicah. Ne in pika (pa zna ful težit).

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 14:02:23   
end1
jaz moram moja dva kar pohvalit, kar se tiče kupovanja igrač, lahko pogleda, kupimo po dogovor, kar bi bilo bolj pomembno. Seveda malček poskušata. Neuspešno, všeč mi je pa da brez joka. Ni pa to prišlo kar tako, ampak z malo truda takoj na začetku ko sta poskušala.

Smo bili zadnjič v Pikapolonici, pa je mali (3,5) rekel kupi mi to, sem mu rekla smo se zmenil, po kaj smo prišli pa je dal nazaj, starejša (6) bi imela bombone, sem ji rekla, da se bomo držali dogovorjenega in je vrnila nazaj. Me je prodajalka prav čudno gledala. Ne popustim. Če je ne je ne, in to ponovi rad tudi tamali.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 14:18:42   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Simpl ko pasul, ne dobi, pa lahk se na trepalnice vrže. Smo imeli isti problem, RD, pa božiček, pa obiski od daleč.... in ko so vsi odšli je začel s prošnjami, ampak 2x se mi je dol vrgel in tulil, tretjič je vedel, da je brez haska. Mu pa vedno dovolim da gre gledat igrače. Tudi ko se mi je dol metal. Prej mu rečem, da samo gledamo in da ne kupimo nič.
Tu sem pa res hladna ko špricer in bolj ko on tečnari, bolj je meni ravno. Pa naj se dere čez celo trgovino, me ne gane, niti pogledi ne več



Pri mojem tamalem sicer ni teh izpadov (še - oziroma upam, da smo to obdobje prerastli, avtomatsko šli mimo), da bi se metal po tleh, mi je pa mami pravila, da ko sem bila majhna, sem se enkrat vrgla pred trafiko na tla in se tulila, da hočem čop (ja, neverjetna zahteva user posted image ) ... in potem je ona stala, jaz pa menda na tleh tulila, dokler se nisem iztulila in se vstala in šla naprej. Je bila pa menda dobra lekcija, ker sem to naredila samo takrat in nikoli večuser posted image ....
Sicer pa sama nikoli ne bulim v ljudi, katerih otroci imajo tako izpade, kvečjemu si mislim, tu pa tam se pa najde kdo, da ima dovolj soli v glavi, da mu otrok ne diktira user posted image

Prav tako pa z možem ne dovoliva, da bi si mali v trgovini vedno nekaj izbral. Ok sok, žemljica, tukaj ni problema, ampak tudi pri sladkarijah ne gre skozi. Enostavno ni vedno nekaj in čimbolje je, da se otrok tega čimprej nauči (sicer ali zgubiš živce ali pa slej ko prej postaneš finančno prekratek, da bi ugodil vsem otrokovim zahtevam, prav tako pa se mi ne zdi smisleno, da bi si otroka 'kupoval').

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 15:20:57   
Spark
Dovolim jim gledati igrače, kupujem jih pa ne. In to zdaj vesta, saj probata ampak če je ne, je ne.
Zadnjič sta vzeli denarnico s seboj vsaka je imela 5€, pa smo šli v babycentra, pa sta gledali in gledali, spraševali za ceno. Vsaka star ki sta jo hoteli imeti je bila od 20€ naprej. In sta ugotovili da nimata zadosti denarja. In smo se odločili da bomo varčevali in bosta šli kdaj drugič s polnejšo denarnico ponovno v trgovino.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 18:52:11   
Katy78
Pri nas pa nič ne teži, niti za igrače niti za kakšne sladkarije ipd. v trgovini. Moje mnenje je, da je vse stvar navade. Če ga navadiš, da mu vedno nekaj kupiš (igrače, sladkarije ipd.), potem je razumljivo, da otrok to vsakič pričakuje. Itak so pa krivi starši, ker pač mora "prinesti" Miklavž, pa Božiček, pa Deda Mraz, pa kaj vem kdo še vse pa čeprav imajo itak že dovolj igrač. Če pa že bi težil, pa ne bi popustila, ker s tem narediš največjo napako, ko popustiš zaradi ljubega miru oz. zato, ker ti je v trgovini nerodno in te vsi gledajo, ko se otrok dere.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 4.2.2012 18:53:32 >

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 19:02:13   
Najaa
Katy nismo samo starši krivi za darila od dobrih mož. Tukaj so še drugi, ki skoz nekaj nosijo pa vrtec ipd... sej sama veš. Ne moreš se izognit tudi če bi hotel. Pri nas je vse tak nabito dec, ko ima še tavečja RD, da mi je včasih že slabo od teha daril in komaj čakam, da se konča.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 19:11:12   
ronja
Ne težita, ampak tudi midva ne popuščava tam, kjer misliva, da to ni dobro, tako da če bi sitnarili, gotovo ne bi dobili, za kar bi težili. Če si pa kdaj katera nekaj zelo želi, pa je drugo. Ampak pri nas si niti ne želita toliko kupljenih igrač, bolj je tisto: Mami, naredi mi to, mami, a bomo spekle to, a bomo naredile sladoled, a bomo delale prstne barve, a boš dala velik papir za tiskat z rokicami itd itd itd... Idej jima ne zmanjka... (ne vem, od kod jima touser posted image ). Tudi vztrajni sta glede tega veliko bolj kot glede katerekoli reči v trgovini.

Kot prvo nehajte popuščat - saj otrok ni neumen: če ve, da bo na koncu v polovici primerov dobila to, če bo dovolj težila, bo pač ves čas težila.

Drugič: probaj ji razložit čisto po "odraslo" oz iskreno - zakaj ne moremo non stop kupovat igrač: jaz jima povem tako kot je: da midva zasluživa toliko denarja, da lahko jemo, smo na toplem, v svojem stanovanju in šparamo za veliko stanovanje, kjer bojo lahko imeli vsak svojo sobo. Da kinder jajčke kupuje babi, ker ji ni treba šparat za stanovanje;), mami pa kupuje.... (pač vse, kar mi kupujemo, tudi to, kar kupujeva njima za crkjlanje). To ne pomeni, da si ne smeta nikoli nič izbrat, samo da je izbor izdelkov malo omejen (ne kupiva glih vsake traparije) in da pač to ni vsakič, ko gremo v trgovino.

Tretjič: včasih se da stvari nadomestit - namesto neke materialne stvari kakšna nematerialna (namesto igrače izlet, peka piškotov skup,...) Taprvič, ko je Ronja rekla, da bi rada neko sladkarijo, sem ji predlagala, da bova za ta denar rajši doma naredili mafine za vse - pa je bila za. In na splošno se mi zdi, da dobivajo na ta način občutek za denar: kadar so kake reči predrage, jima to čisto iskreno povem. Da si pač ne moremo privoščit vsega in navadno se kar strinjata s tem, kar si privoščimo. IN nobena ne bi rada, da bi midva delala dalj časa in bi bili onidve dalj časa v vrtcu, da bi imeli več denarja (to jima čisto tako povem, da če bi hoteli imet več denarja, bi morala jaz delat dalj časa in bi bili onidve dalj časa v vrtcu, ker to je res). Tako da: otroci vse razumejo. Ronja razume, da so rajfi s smrkci dragi in je takoj za, da dobi en drug rajf, na katerega ji jaz naredim smrkca (iz FImo mase). Marsikaj se da zimprovizirat, če se pogovoriš z otrokom - dositkrat ne gre za to, da mora bit nekaj točno tako kot v trgovini, lahko je fora samo v enem malem detajlu...

In nazadnje: otroke lahko navadiš svašta: če si vsakič zbere sladkarijo/igračo, bo to vedno hotela. Lahko pa da ji bo čisto ok samo pogledat igračke in si bo izbrala svoj kruhek - tako mi naredimo, ker ne mislim vsakič kupovat traparij, ker potem ne bi hotela it z njima v trgovino, to se jima pa ne splača, ker bi bili tako manj skup. Torej lahko si izbereta vsakič kruhek, vedno pomagata izbirat tudi ostale stvari, velikokrat si izbereta kake jogurte ali mlečni riž ali kaj takega, sladkarije pa niso vedno. Poleti je velikokrat sladoled, če pa si ga zaželita zdaj, povem, da ej zunaj premrzlo in da ga lahko jemo doma (doma imamo vedno sladoled in ga tudi vedno jemo in delamo, ne glede na letni čas). In sta čisto zadovoljni s tem.

Vedno pa jima pustim, da pogledata, tudi primeta v roke kar ju zanima - to je radovednost in tega ne bi rada zatirala. Naj pogledata - samo da vesta, da ne bomo vsega kupili. POvem, če neko stvar imamo že doma, povem, če je predraga, če je ultra nezdrava in je "samo za kdaj pa kdaj", itd... Povem po pravici, zakaj nečesa ne bomo kupili. IN otroci so navadno z resnico kar zadovoljni. Lejla se mi je zadnjič kar zasmilila, ko je gledala stvari in rekla, da bo pisala dedku Mrazu, da ji bo te zadeve prinesel... Nekaj smo potem vzeli domov (bananin čips), nekaj pa ne - pa sta bili vseeno zadovoljni:).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 19:18:07   
ronja
Aja, pa tudi Lejla ima rd takoj po novem letu, tako da smo na istem - amapk saj štekata - darila prinese dedek Mraz, pa za rojstni dan jih vsi prinesejo. To ne pomeni, da bi jih morali mi ves čas kupovat.

Sicer pa sem strašno slaba mama - še za rdje ne kupujem ful - za Lejlin rd sem zapravila max. 20€ za vsa darila z materialom vred. Večina daril je bila doma narejenih - in tista so ji najbolj všeč, hehe. Mali otroci so tako fajn - vse, kar narediš, jim je všeč in vedno majo najrajši te reči, še če ne vejo, kdo jih je naredil (recimo lani je velikonočni zajček sešil Lejli ovčko, Ronji pa zajčka, letos so škratki sfilcali škratka in skvačkali ježka za novo leto, pa so to vedno najbolj omiljene igrače, čeprav imata tudi barbike, punčke, ...) Ko bojo večji, bojo itak hoteli denar in bogvekake "pad-e"- do takrat pa lahko uživamo v tem, da je denar ena bolj postranska zadeva;).


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 19:32:57   
ronja
Itak so pa krivi starši, ker pač mora "prinesti" Miklavž, pa Božiček, pa Deda Mraz, pa kaj vem kdo še vse pa čeprav imajo itak že dovolj igrač.

Ma, jaz imam rad praznike, obdarovanja, pozornosti,... Ampak to ne pomeni, da moraš kupovat igrače. V adventni tovornjaček so palčki dali recimo same malenkosti, pa sta bili zadovoljni: od čokoladnih bonbonov, čokoladnih rozin, špangic,... pa sta bili najbolj veseli nalepkic, ki jih dobiš na kasi v nekaterih trgovinahuser posted image - obožujeta nalepke... Ali pa perlice narejene iz Das mase. Pa še en kup takih malih bedarij. Tako da ni treba, da je to kaj velikega ali dragega...


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 19:33:31   
Anonimen
Mi smo na istem ... rd ima konec novembra, potem pa veseli december ... ampak izsiljevanja za igrače ni, ker ga ne dopuščam in pika. Miklavž se pri nas ne ustavlja ... no pri eni babici prinese, ampak prinese le kako čokolado, štumfe in pomaranče. Božička imamo, a dobi vsak samo eno stvar, dedka mraza ima pa pri moji mami v službi, tako da tudi tega ne povezuje z nama in s tem, da bi ji midva kaj kupila ... Ko gremo pa v trgovino ji pa že v naprej povem, da ne gremo po igrače/sladkarije, ampak moramo kupit to in to in to in potem ni težav ... stara je pa 3 leta.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
4.2.2012 20:34:30   
Paštetka
Jaz bi rekla, da kot si v naslovi napisala je čisto dovolj, če mu rečeš, da ne moreš vsakič igrače kupiti. Pika. Enako za sladkarije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
5.2.2012 1:46:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
5.2.2012 17:16:13   
manna
Se strinjam z ronjo. In tudi jaz ji vedno dovolim, da vse pogleda v trgovini z igračami, prime v roko, si ogleduje...potem pa ne kupimo nič. Ker se mi zdi da že z ogledovanjem poteši svojo radovednost.
Da bi se pa doma kar na lepem spomnila, da hoče neko igračo - to se pa ni še nikoli zgodilo. Pravzaprav je bila zelo začudena decembra, ko je bilo kar naenkrat toliko daril. In sploh ni več vedela kjeri je zdaj kaj prinesel - miklavž, božiček, dedek mraz..?
Sploh si ne predstavljam, da bi me za neko igračo doma prosjačila?! Po mojem ste falili že prvič ko ste popustili.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
5.2.2012 19:12:16   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Naša je poleg vseh praznikov v decembru imel tudi rojstni dan in se je navadila na darila do te mere, da mi je že cel januar in tudi sedaj teži, da mora dobit še kakšno igračo itd. Tudi če ji kaj kupimo, se čez en teden zgodba ponovi. Toliko časa priganja, da nam gre že na živce in popustimo. Kako ve to rešujete?


Razložim ji, da pa vsega, kar vidi na televiziji in kar imajo njeni prijatelji ne more dobiti....ker nimamo denarja, ker ga šparamo za morje (to najbolj paliuser posted image )...tu pa tam ji pa kaj kupim, kar si zaželi....to se mi zdi povsem normalno, ker si tudi jaz večkrat kaj kupim po trenutnem navdihu in ne zgolj po temetljitem in razsodnem premisleku....



(odgovor članu katarincatinca77)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
5.2.2012 19:18:04   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Katy nismo samo starši krivi za darila od dobrih mož. Tukaj so še drugi, ki skoz nekaj nosijo pa vrtec ipd... sej sama veš. Ne moreš se izognit tudi če bi hotel. Pri nas je vse tak nabito dec, ko ima še tavečja RD, da mi je včasih že slabo od teha daril in komaj čakam, da se konča.


Najaa, tudi mi imamo dosti sorodnikeov in prijateljev, nekateri so zmerni, nekateri bi pa pretiravali in tiste ponavadi jaz "ustavim". Vztrajam, da se prinese kakšna malenkost, velikokrat pa prej tudi vprašajo, kaj že ima oz. kaj rabi. Itak imajo otroci sanes toliko igrač, da ne vejo kam z njimi, žal pa zelo malo pametnih in uporabnih igrač, ker je po štacunah več ali manj sama plastika. Kakor koli, moje mnenje ostaja, starši/odrasli smo krivi za vso to norijo okoli igrač in daril.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
5.2.2012 19:25:46   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Itak so pa krivi starši, ker pač mora "prinesti" Miklavž, pa Božiček, pa Deda Mraz, pa kaj vem kdo še vse pa čeprav imajo itak že dovolj igrač.

Ma, jaz imam rad praznike, obdarovanja, pozornosti,... Ampak to ne pomeni, da moraš kupovat igrače. V adventni tovornjaček so palčki dali recimo same malenkosti, pa sta bili zadovoljni: od čokoladnih bonbonov, čokoladnih rozin, špangic,... pa sta bili najbolj veseli nalepkic, ki jih dobiš na kasi v nekaterih trgovinahuser posted image - obožujeta nalepke... Ali pa perlice narejene iz Das mase. Pa še en kup takih malih bedarij. Tako da ni treba, da je to kaj velikega ali dragega...



Ja, ronja, saj to pravim. Zakaj ne bi otroka učili, da bo zadovoljen z malenkostjo, ne pa da vsi ti dobri možje nanosijo cel kup igrač in sladkarij. Kako ne bo potem otrok pričakoval vedno več? Tudi jaz imam rada praznike in ni ga čez otroške učke, ki se svetijo, ko nekaj dobijo. Pri nas mu je Miklavž zjutraj na mizi pustil piškote in šalčko kakava - da ga vidiš, oči so se mu iskrile, res je bil zelo vesel, sploh še zato, ker sva že par dni prej gledala zjutraj vzhajajoče sonce na nebu in sem mu rekla, da M. peče piškote za pridne otroke. Ne vem no, mogoče sem za cajtom kar se tega tiče, ampak tako sem bila vzgojena. Pa da ne bo pomote, imela sem vse, kar so takrat imeli otroci - drsalke, kotalke, kolo, walkman, šli smo na morje, na smučanje ipd., vse te plastike takrat po trgovinah še ni bilo v takih količinah kot zdaj, no, saj še trgovin ni bilo prav veliko v primerjavi z današnjimi šoping centri, pa mi nič ne manjka in vem, da tudi mojemu otroku ne bo nič manjkalo, če ga ne bomo zasipali z igračami in ostalimi darili in če ga bom naučila veseliti se malenkosti.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
5.2.2012 19:39:56   
Peli
Seveda če otroku popustiš, potem ve da se mu izplača težit.
Pri nas je enako, seveda je odvismo s kom gresta v trgovino, če grem jest sama z njim vesta, da razen kakšne malenkosti - sladkarije ne bo nič, se pa sama vedno že doma z nima pogovorim.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
5.2.2012 21:50:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: katarincatinca77

Toliko časa priganja, da nam gre že na živce in popustimo. Kako ve to rešujete?


Ne popustim. Ko se je  trgovini vrgla na tla, ker je želela neko brezvezno liziko/čokoladico/ne vem kateri šit izpred blagajne, se je - pač drla. In prišla ven, ko se je zdrla.

Sicer pa jaz zelo rada kupujem igrače, tako da greva ca. dvakrat na leto, mogoče trikrat, ne vem točno, v Muellerja, in si lahko ogleda čisto vse igrače. Načeloma si lahko izbere ene, tisto, ki jo želi (razen da ni full draga, kjer je definicija full draga v moji pristojnosti) in jaz ne pregovarjam, ali je res najboljša igrača ali ne. Na koncu običajno izpade tako, da kupim dve, ker dandanes imajo toliko lušnih igrač, da se še jaz ne morem upreti user posted image .

(odgovor članu katarincatinca77)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako otrokom razložite, da ne morete kar ...
6.2.2012 5:01:23   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Itak so pa krivi starši, ker pač mora "prinesti" Miklavž, pa Božiček, pa Deda Mraz, pa kaj vem kdo še vse pa čeprav imajo itak že dovolj igrač.

Ma, jaz imam rad praznike, obdarovanja, pozornosti,... Ampak to ne pomeni, da moraš kupovat igrače. V adventni tovornjaček so palčki dali recimo same malenkosti, pa sta bili zadovoljni: od čokoladnih bonbonov, čokoladnih rozin, špangic,... pa sta bili najbolj veseli nalepkic, ki jih dobiš na kasi v nekaterih trgovinahuser posted image - obožujeta nalepke... Ali pa perlice narejene iz Das mase. Pa še en kup takih malih bedarij. Tako da ni treba, da je to kaj velikega ali dragega...



Ja, ronja, saj to pravim. Zakaj ne bi otroka učili, da bo zadovoljen z malenkostjo, ne pa da vsi ti dobri možje nanosijo cel kup igrač in sladkarij. Kako ne bo potem otrok pričakoval vedno več? Tudi jaz imam rada praznike in ni ga čez otroške učke, ki se svetijo, ko nekaj dobijo. Pri nas mu je Miklavž zjutraj na mizi pustil piškote in šalčko kakava - da ga vidiš, oči so se mu iskrile, res je bil zelo vesel, sploh še zato, ker sva že par dni prej gledala zjutraj vzhajajoče sonce na nebu in sem mu rekla, da M. peče piškote za pridne otroke. Ne vem no, mogoče sem za cajtom kar se tega tiče, ampak tako sem bila vzgojena. Pa da ne bo pomote, imela sem vse, kar so takrat imeli otroci - drsalke, kotalke, kolo, walkman, šli smo na morje, na smučanje ipd., vse te plastike takrat po trgovinah še ni bilo v takih količinah kot zdaj, no, saj še trgovin ni bilo prav veliko v primerjavi z današnjimi šoping centri, pa mi nič ne manjka in vem, da tudi mojemu otroku ne bo nič manjkalo, če ga ne bomo zasipali z igračami in ostalimi darili in če ga bom naučila veseliti se malenkosti.


Daj katy ne pretiravaj, pač imaš samo srečo z obiski in igračami in močno pretiravaš s svojim mišljenjem. Redki so ki otroka zasipavajo z darili celo leto.

Naš malček je dobil za miklavža cele lešnike- da si je potem lahko z atijevim velikim kladivom lomil. Ja, so tudi učke svetile, dobil zdravo hrano in še razvijal svoje motorične sposobnosti- če se že gremo picajzlat. Za božička pa je dobil dirkalno cesto- to si je pač zaželel in pisal božičku- oz mu narisal. Dedka mraza pa nimamo. Smo pa bili povabljeni na božično večerjo in je tam dobil darila- kak za vraga naj vem, da bo kaj dobil, naj za vsak slučaj kličem in rečem nič dariluser posted image . Dobimo obiske od daleč, že od doma prinesejo darilo, kako naj vem da bodo ob vsej prtljagi še darila nosili in kak naj vem, da prinesejo še od drugih sorodnikov, ki otroka niso videli več mesecev. A naj vse kličem. Oprosti ampak se mi zdi, da jih bom še užalila, če rečem nič otroku nosit, če ga pa ne vidijo 1 leto. In gremo spet skupaj v trgovino in mali prosi mali avtek, jaz vztrajam ne, stric ma daj saj je za džabe, ti bom jaz kupil. Ne, ne bom se kregala še z odraslimi v trgovini. Sicer smo se doma potem pogovorili, pa ne potegne vsem.
Od malega hodiva skupaj v trgovine in čisto vedno (ko je čas) greva tudi igrače pogledat in dobro ve, da ne kupiva nič, ene 3x na leto je mama dobre volje in mu kupi- nekaj kar recimo rabi. Sladkarije pa sploh ne. In ni problemov, včasih poskuša s pogledi, ampak ve, da ne bo dosegel. Potem pa pride tak čas, kot tole novo leto in se vse podre. In se hkrati najde nekdo, ki zasoli pamet, kak razvaješ celo leto otroka in mu ne daš možnosti cenit malenkostiuser posted image user posted image

Noben mi ne bo rekel, da sem kriva sama in tudi ne bom vzela otroku veselje ali igračo, če mu nekdo prinese darilo- to mi je zelo grdo. Je pa na meni, da potem otroka nazaj na dobro pot spravim oz da ga naučim, da se ne kupuje vsak dan igrač. Tudi to je del vzgoje, ne pa da mu za hrbtom jemljem igrače od drugih, da jih ja ne bi dobil preveč ali ap bog ne daj kake plastike.

Pa tudi otroci so različni, eni dojemajo tako, drugi drugače, eni ne sprobavajo nikoli, eni samo 1x, drugi na veliko... Naš je že tak, da bo probal vsak teden, če slučajno mama popusti, pa četudi vidi 2 leti da ni haska, bo drug teden spet probal. Pa ne samo za igrače, tudi za druge stvari.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 6.2.2012 5:11:57 >

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?