|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ohra...
23.2.2008 16:15:27   
3T
Oh kako komplicirano sem napisala, torej zanima me, če ima morda katera kakšen nasvet s čim prati oz. kaj dodati, da bi preprečil sivenje belih oblačil, ki se pojavi s pranjem. Me to full moti.

Hvala in lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 16:25:57   
Majuska
Naslov zveni kot reklama za Vanish ... mogoče moraš pa s tem poskusit user posted image

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 16:31:52   
Saskia02
oblačila iz sintetike ne smeš prat pri visokih temperaturah. npr spodnje hlače in modrček največ na 40° in z blagimi pralnimi sredstvi. drugače se vlakna trajno poškodujejo.

bombažne tkanine peri na 60° (zakaj na 90°? bakterije namreč preživijo tudi 200°), z dodatkom optičnih belil bodo bolj bele. nekateri praški vsebujejo modra zrcnca in če dodaš še dodatno sredstvo za odstranjevanje madežev, ki tudi vsebujejo modra zrnca potem lahko postane tkanina modrikasta.

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 16:54:00   
3T
Ravno bombažne stvari postajajo sive, četudi jih perem na 60 stopinj, nasploh ne perem na več kot 60. Je pa res, da postanejo sive po recimo 10-15 pranju, ampak saj veste kako je z otroškimi bodiyi, peremo jih kar naprej in kar naprej.

Z Vanishom sem pa tudi že poiskusila, pa ima dodano belilno sredstvo, tak, da nisem nadaljevala.

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 16:55:05   
Anonimen
Vse belo perilo (bombažno) perem na 90°, občasno tudi na 60, ampak res izlkjučno belo. Pa imam snežno bele perilo. Ga ravno sušim na balkonu, greš lahko pogledat. user posted image

(odgovor članu Saskia02)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 17:21:05   
ona
Zdej ne vem al mogoče uporabljaš kakšen bolj cenen prašekuser posted image
Moja kolegica uporablja enega takega in ima vedno vse sivouser posted image pa jo niti dosti ne moti!
jaz belo perem(bombažno) vedno na 90 in uporabljam samo prašek,brez kakšnih belilnih sredstev in je vedno belo!Uporabljam pa le DASH v prahu ali pa ARILEL in ni nikoli sivo!
Edina varianta je,da daš preveč robe v pralni stroj in se ne dobro pere,provaj zmanjšat količino robe in provat z boljšimi praškiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 17:28:44   
3T
Sem prepričana, da ni kriv prašek, ker uporabljam izključno Frosch, bodisi z Aloe vero ali pa Frosch za občutljivo perilo, pa še to izključno kupljenega v Müllerju, da je res nemški, ni pa en cenejših praškov.

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 18:34:32   
Saskia02
Tudi jaz perem vse s tekočim Froschem in max 60; in belo ostane belo. Posivelo mi je samo perilo s sintetiko. In če pereš na 60 tudi kakšen moder štumf ne zabarva tako hudo. Takko, da nimam več idej.


(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 21:38:30   
3T
Težko bi rekla, da so oblačila hudo sive barve, ampak z večkratnjim pranjem dobijo rahel odtenek, jaz pa bi želela, snežno belino, skratka, takšno kot je kot novo.

Gre za to, da sem enkrat zasledila, da gospodinje dodajajo nekaj, pa ne vem točno kaj ali sodo ali pecilni prašek, ugibam, ker si takrat nisem zapomnila, pa sem pomislila, da bi vprašala na RR, če morda katera pozna ali pa ima katera kakšen svoj prijem.

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
23.2.2008 21:39:50   
skuštrana
Za belo perilo se lahko doda pri pranju pecilni prašek.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Saskia02)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
24.2.2008 8:35:57   
vesel
ker prasek pa uporabljaš? Namreč Faks,...pa ti prAški niso dobri in so cunje sive. kupi raje ARIEL M-ZIM,ti rečem da ta je pa full dobr. Tud js sm mela podobne probleme kot ti! LP

_____________________________

druzina je zame vse!!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
24.2.2008 8:59:11   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Za belo perilo se lahko doda pri pranju pecilni prašek.


Tako delam tudi jaz. Pol vrečke pecilneg dodaš k prašku in to je to. Pa še to ne vsakokrat, temveč po potrebi. Pri meni je to 2-3x na leto.

Poceni in efektivno.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako preprečiti sivenje belih oblačiloz. ...
24.2.2008 10:50:32   
Jessy
Jaz se upam pohvaliti, da imam belo perilo res snežno bele barve. Zasluge za to ima zagotovo moja mama, ki me je že zgodaj poučila, da imajo pralni stroji napačno nastavljene programe za pranje belega perila., pa da je belo perilo res samo belo perilo in se mu ne daje še kakih drugih svetlih barvastih cunj, edino bombažni servieti se lahko).
Vse belo perilo, razen kake sintetike, se pere na 95°C. Problem "zapranega" perila pa je v programu. Namreč...stroj bi moral perilo pred kuhanjem dobro splakniti, da se perilo kuha v ČISTI vodi.
Tako sama belo perilo zmerom operem 2x. Ta prvič ga perem le na 40°C na najkrajšem programu, ki traja 50 min in izključim centrifugo. Perilo je na grobo oprano in dobro splaknjeno. Potem pa dam šele na 95°C.
Kar sem sprobala praškov, pa prisegam na Ariel.

< Sporočilo je popravil Jessy -- 24.2.2008 10:51:00 >


_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?