|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 12:28:52   
sju
stari smo 5 mesecev in me zanima kako pripraviti rižolini? (iz katerega mleka)

dojim in spumpati si ga je težko za cel obrok?

kateri rižek sploh kupiti?? ali se lahko skuha kar riž na vodi (najbrž pa je mleko vseeno treba dodati ali kako??)

joj koliko sprašujem ane?  user posted image

Hvala!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 12:34:10   
Anuška79
Rižolino - kupiš kosmiče (na policah pri čokolinotu ipd) ter jih nekaj žlic zmešaš s toplo VODO. Druge kosmiče, ki so primerni za otroka te starosti pa zmešaš z mlekom (lahko tudi svojim). To je vsa umetnosti.



(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 12:35:02   
srki
Sem misila, da misliš rižolino in štacune, ki ga samo v mleko ali vodo streseš.

Če pa misliš mlečni riž doma pripravljen, ga skuham na mleku, pa tudi če bi dojila, bi ga na alpskem mleku skuhala.

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 12:35:44   
blue sky
Jaz kupujem riževe kosmiče, ki se zmešajo z adaptiranim mlekom (ne dojim), in se lepo raztopijo v mleku.
A prsne črpalke nimaš, da bi si lahko izčrpala mleko?

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 12:46:32   
sju
JE PETRONAŽNA REKLA DA NE ALPSKO MLEKO DO 1 LETA UPORABLJAT

ZATO NISEM VEDELA KAKO TOREJ? :)

ALI RIŽEK SKUHATE 5 MESEČNIKOM IN GA JE POTREBNO POTEM ŠE KAJ S PALIČNIM ...DA SE JIM NE ZALETI?

hVALA

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 12:58:07   
srki
Potem pa skuhaj z adaptiranim mlekom, če je patronažna tako rekla.

Na tvojem mestu bi mu pa rajši mlečni zdrob skuhala, kot riž.

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 13:02:36   
Anonimen
Pejt na kulinarika.net.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 13:08:21   
Maxica
Al binauser posted image
Za uvajanje so fajn riževi kosmiči ali rižolino, to vmešaš v svoje mleko. Itak ga ne rabiš ne vem koliko spumpat za te prve obroke, ker ti verjetno ne bo toliko pojedel. 100ml je po moje čez glavo dosti za začetek, pri nas je bilo že 30ml.
Najlažje je pa kupiti rižolino od Milupe npr., ima že adaptirano mleko notri in samo vodo prevreš, pa ta prah noter streseš.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 13:11:50   
Anonimen
Najlažje je pa kupiti rižolino od Milupe npr., ima že adaptirano mleko notri in samo vodo prevreš, pa ta prah noter streseš.


To mora bit neki boljšga. user posted image

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 14:37:15   
srki
Sama packarija, jaz sem že trpela, ko sem mu mogla dajati tisto adaptirano mleko, pa ni važno, katero, skratka, smrdljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 14:43:40   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Najlažje je pa kupiti rižolino od Milupe npr., ima že adaptirano mleko notri in samo vodo prevreš, pa ta prah noter streseš.


To mora bit neki boljšga. user posted image


Jah, ne govorimo zdaj tu o okusu.user posted image user posted image
Meni tudi grozno smrdijo, naš user posted image  jih itak ne mara, tako da jih ne kupujem, so pa najlažje za pripravit, kot že rečeno.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 17:25:28   
eya
Jaz sem mu kupila tiste riževe kosmiče, ki že vsebujejo adaptirano mleko in sem samo zmešala z vodo. Mlečnega riža pa nikoli ni preveč maral, še posebej ob začetku uvajanja ga ni mogel jest.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 21:31:39   
Naja30
Riževe kosmiče od Milupe, ki vsebujejo adaptirano mleko, zmešam s prekuhano vodo. Meni tudi smrdijo, še posebej tisti z okusom banane in preden sem ji dala za probat, sem si rekla, da tega pa že ne bom več kupila. Ampak - je jedla in je še zdaj z užitkom!user posted image user posted image ¨

Lahko pa kupiš tiste, ki se mešajo z mlekom in si črpaš svoje mleko. Če imaš črpalko, gre hitro.

< Sporočilo je popravil Naja3 -- 4.7.2007 21:33:24 >

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako pripraviti rižolino?
4.7.2007 23:46:04   
***pika***
sju, jaz si tudi nisem mogla iztisniti svojega mleka, zato sem namesto Rižolina kupila Hippov Baby riž (imajo ga v Sparu, Baby centru, DM, pa verjetno še kje - je v roza škatli), ki se meša z vodo.

Je dobrega okusa, čeprav že vsebuje adaptirano mleko. Kar ni pojedla tamala, sem pojedla jaz user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako pripraviti rižolino?
5.7.2007 12:19:34   
3T
Jaz moji user posted image  dajem RIŽEVO SLUZ od Holle Bio Demeter, ki je iz ekološke pridelave, kupi pa se v tovrstnih trgovinah. Izgleda kot čokolino, pripravi pa se po principu mešanja s prekuhano vodo ali mlekom, tudi hitro je pripravljeno, 1. minuta in fertig. Jaz ji to kašico vmešam v sadne in zelenjavne kaše in to obožuje. Mljask, mljask.

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako pripraviti rižolino?
6.7.2007 20:54:21   
trinityslo
Ja saj petronazna ti je pravilno rekla. V bistvu naj se ne bi uporabljalo Alpsko mleko. Samo lahko bi ti pa povedala da se naj alpsko mleko naj ne bi uporabilo ker je prevec osiromaseno zaradi ful predelave. Obstaja pa npr. od LJ mlekaren Sveze mleko (belo zeleni tetrapaki),  najdes ga v trgovinah v hladilnikih in ni trajno mleko kot Aplsko (ki ima rok trajanja 4 mesece) ampak ima rok uporabe samo 8 dni. To mleko lahko normano uporabljas pred 1 letom starosti, seveda onega 3,5 in ne kakega drugega. Tudi domace mleko pride v postev, samo je premocno za malcke in ga je potrebno recit.
LP

(odgovor članu 3T)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako pripraviti rižolino?
8.7.2007 21:57:07   
***pika***
Lepo bi bilo, če bi bile patronažne po SLO usklajene. Skratka, jaz imam info, da se kravje mleko do prvega leta ne uporablja, ne glede na to ali je alpsko ali kakšno drugo.
Zato kupujem kosmiče - kašice, ki se mešajo z vodo in že imajo dodano prilagojeno mleko.

(odgovor članu trinityslo)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kako pripraviti rižolino?
8.7.2007 22:08:41   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: ***pika***
Lepo bi bilo, če bi bile patronažne po SLO usklajene. Skratka, jaz imam info, da se kravje mleko do prvega leta ne uporablja, ne glede na to ali je alpsko ali kakšno drugo.
Zato kupujem kosmiče - kašice, ki se mešajo z vodo in že imajo dodano prilagojeno mleko.

Ja to je pravilno, namreč veliko je alergij ali neprenašanja laktoze, ne glede na to ali je mleko obdelano ali ne (kje si to pobrala, trinityslouser posted image , da lahko mleko prej).

Pri 5 mesecih pa je absolutno prezgodaj za mlečne riže in zdrob, razen že narejen ali kuhan v adaptiranem/materinem mleku. A ne vsebuje zdrob gluten?

Kupi tiste instant kašice, ki se z vodo naredijo pa je. Sicer pa sem jaz uvajanje gh začela z zelenjavo in potem sadjem, šele po nekje 9-10 mesecih smo šli na instant zadeve. Vmes pa jošk.

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako pripraviti rižolino?
10.7.2007 16:12:53   
Bubacka
Res ja malce prezgodaj GH pri 5 mes. Pocakaj mal, pa po 6 mes. zacni prvo s sadnimi kasicami iz friskega sadja, zmiksas z palcnim, pa super.. potem cez par tednov sadje zmesas z Bebi riza od Hippa (majo ga u vseh trgovinah)... moja ga obozuje... vsebuje adapt. mleko in ga pripravis s prekuhano vodo... Od Milupe pa ne kupujem ker vsebuje Gluten... Ajd, uziajta, pa upam da bos se sama ze odlocila...

_____________________________

http://bubacka-stella.moj-album.com/
Imam dve sončici Stello in Evo!!!
04.12.2006, 3080 kg, dolga 51 cm, glavica 33
25.11.2009, 3140 kg, dolga 51 cm, glavica 33

(odgovor članu sju)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako pripraviti rižolino?
10.7.2007 16:53:42   
Naja30
Bubacka, tudi Milupa ima brez glutena.

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako pripraviti rižolino?
10.7.2007 18:08:12   
miska2004
Jaz pa ne najdem več Baby riž od Hipp-auser posted image , iščem po trgovinah, pa ga nimajo več... Smo ga imeli, ko smo začeli z uvajanjem GH, je full dober, jaz sem tudi z veseljem pojedla, kar je ostalo. Se pa čudim, ko prodajajo te kašice, ki se mešajo z mlekom - le komu se da še delat umetno mleko prej?

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako pripraviti rižolino?
10.7.2007 21:57:56   
ribicau
miska 2004 to je za nas, ki smo alergični na KM! V vseh adaptiranih mlekih, ki so v kašicah, je KM in če bi bilo mleko v vseh kašicah, jih mi ne bi mogli papcati! user posted image

(odgovor članu miska2004)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako pripraviti rižolino?
20.7.2007 13:15:45   
BARBY_2007
IZVIRNO SPOROČILO: Bubacka

Res ja malce prezgodaj GH pri 5 mes. Pocakaj mal, pa po 6 mes. zacni prvo s sadnimi kasicami iz friskega sadja, zmiksas z palcnim, pa super.. potem cez par tednov sadje zmesas z Bebi riza od Hippa (majo ga u vseh trgovinah)... moja ga obozuje... vsebuje adapt. mleko in ga pripravis s prekuhano vodo... Od Milupe pa ne kupujem ker vsebuje Gluten... Ajd, uziajta, pa upam da bos se sama ze odlocila...


JST MISLIM DA NI NČ PREHMAL MOJ MALI JE BIU STAR 4 MESECE PA ME JE PATRONAŽNA VPRAŠALA ČE SM ŽE ZAČELA MU KAJ DODAJAT PA DA JE FAJN DA KR NAJ ZAČNEM. ZAČELA SM PA S SADJEM, SEDAJ PRI SKORAJ 5 MESECIH PA BOM ZAČELA Z ZELENJAVO.IN MORM REČT DA ZELO PRIDNO IN LLEPO JE VSO HRANO OD BANANE, JABOLKE, HRUŠKE, RIŽOLINO PA ZMEŠAM Z NOVALACOM AC1 KER GA NE DOJIM, IN MISLIM DA JE BOLŠ KOT PA SAM Z VODO KER NIMA DRUGAČE NOBENEGA OKUSA.ČE PA NE VETE KAJ LAHKO DATE PA PIŠE NA VSAKI ŠKATLI OZ. FRUTKU OD KOLK MESECEV NAPREJ JE, IN POTEM SAME PRIPRAVITE ALI PA KUPITE.

ME PA RES ZANIMA KAKO STE PRIPRAVILE BUČKE, A STE JIH KAJ SOLILE ALI DODALE KAKŠNO KAPLJICO OLIVNEGA OLJA???

PROSIM ODGOVORITE MI!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MOJ MALI SONČEK SE JE RODIL 26.2.2007 :))
SONČICA PA 6.2.2011 :))

(odgovor članu Bubacka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako pripraviti rižolino?
20.7.2007 14:06:40   
nena82
- mleko nekatere uvajajo že od 10 M naprej. To je pri otrocih, katerih starši niso alergiki.
Je pa vseeno bolje dajat sveže mleko kot alpsko. Otrok mora dobiti mleko in jogurte z 3.5 mmaščobe.

-bučke sem ji jaz samo v sopari skuhala in zmiksala. Bučke imajo itak same po sebi tak fajn sladkast okus, ki ga imajo otroci radi. Vsaj moja bi jih jedla 3xdnevno, pa še vmes user posted image . Brez soli, brez olja. Olja mi sploh še nismo začele uvajat pri 7 mesecih. Samo jogurte in skutke.


_____________________________

Dobili smo drugi zobek...

(odgovor članu BARBY_2007)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako pripraviti rižolino?
20.7.2007 14:10:42   
BARBY_2007
A JOGURTE IN SKUTKE SI ZAČELA ZDEJ UVAJAT AL ŽE KEJ PREJ???MOJ JE STAR 5 MESECEV PA NEVEM A MISLIŠ DA BI MU LAHKO ŽE DALA KAKŠNO SKUTKO???

_____________________________

MOJ MALI SONČEK SE JE RODIL 26.2.2007 :))
SONČICA PA 6.2.2011 :))

(odgovor članu nena82)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?