|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako se štejejo tedni nosečnosti
27.2.2007 12:51:00   
Anonimen
Sem nova na tem področju in me zanima kako veš koliko tednov sem noseča,zadnjo menstruacijo sem imela 18.1.2007,imam pa jo ponavadi na vsakih 33 dni.
Hvala in lep pozdrav vsem!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako se štejejo tedni nosečnosti
27.2.2007 12:59:48   
Kalina
Steje se od 1dnevan ZM, se pravi si noseca 5t 5 dni.

_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako se štejejo tedni nosečnosti
27.2.2007 13:01:03   
Anonimen
Noseča si 5 tednov in 5 dni. Torej si v šestem tednu nosečnosti. Gleda se od prvega dne zadnje menstruacije. Ginekolog ti bo na pregledu določil predviden datum poroda (PDP) na podlagi podatka o prevem dnevu zadnje menstruacije in na podlagi UZ, kjer si ogleda velikost ploda in potem uskladi PDP s tistim po menstr.!
Čestitke za user posted image !

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako se štejejo tedni nosečnosti
1.3.2007 21:24:45   
Medvedka
Če imaš cikluse vedno dolge okrog 33 dni, to pomeni, da imaš tudi ovulacijo nekoliko kasneje v ciklusu (ne 14.dan, kot če bi imela cikluse dolge 28 dni), če bi tudi tokratni ciklus trajal 33 dni, si imela ovulacijo okrog 19.dneva (šteto od prvega dne zadnje menstruacije dalje). Datum poroda se najprej določi glede na prvi dan zadnje menstruacije (40 tednov od takrat naprej), ker pa ne moremo vedeti, kdaj si resnično imela ovulacijo in kdaj je prišlo do oploditve (v tvojem primeru je bilo skoraj zagotovo nekaj dni kasneje), ginekolog lahko datum poroda prestavi glede na velikost ploda v naslednjih pregledih - po velikosti ploda namreč določi njegovo starost (mislim da datum poroda prestavijo le, če velikost ploda odstopa od povprečne velikosti za teden dni ali več).
V katerem tednu nosečnosti si, pa se računa glede na prvi dan zadnje menstruacije, pa naj te to ne moti, saj takrat v bistvu še sploh nisi bila noseča, to je pač standard - ta datum je jasen, medtem ko datum oploditve ni natančno določljiv... Ko je prišlo do oploditve si bila po tej logiki že v 3.tednu "nosečnosti", kar je morda malce smešno, a tako se šteje.

Želim ti lepo nosečnost, pa srečno!


Medvedka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako se štejejo tedni nosečnosti
8.3.2007 10:06:34   
tanova
živjo,
 
Pojdi na to povezavo, res je v hrvaščini vendar imaš res lepo vse po tednih in vse ti samo izračuna.
Jaz sem trenutno s prvim otrokom tako zaposlena, da včasih kar pozabim koliko tednov sem noseča in potem grem na to stran in sem spet na tekočem.
 
 
http://www.yumama.com/trudnoca/index.php

(odgovor članu Medvedka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako se štejejo tedni nosečnosti
13.5.2015 16:24:40   
nosečnica85
Punce rabim vaso pomoc..zanima me koliko tednov sem noseca..men pride vedno drugace.
zadnjo mens sem imela 5.4.2015user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako se štejejo tedni nosečnosti
13.5.2015 16:48:35   
EVELA
Tudi jaz sem imela zadnjo M 5.4.:) to pomeni 5t in 3d nosečnosti..

(odgovor članu nosečnica85)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?