|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 13:29:57   
vaney
Decembra se mi izteče porodniška in moram sina vpisat v vrtec. Delam v vrtcu (vzgojiteljica), ki je od doma oddaljen 15 km. V domačem kraju (3 km stran) imamo vrtec, enega pa še na poti do službe (6 km). Zdaj pa razmišljam, kam bi ga vpisala v vrtecuser posted image Vem, da bi bilo za otroka boljše, da bi bil v domačem kraju (čeprav v naši vasi ni nobenega otroka pod 10 let starosti razen našega), ampak nama z možem bi bilo pa veliko lažje, če bi bil v "mojem" vrtcu. Mož dela 4 izmene, vsaka 2 dni drugače, jaz pa 6,5 ur dnevno. Razmišljam, da bi ga vpisala v "moj" vrtec, tako da ga ob prihodu v službo pripeljem, ob odhodu pa odpeljem. Da pa ne bi bilo pred vstopom v šolo preveč problemov, bi ga zadnje leto prepisala v domači vrtec. Sem pa skeptična, koliko škode oz. koristi bi mu s tem naredila? Sploh ne vem, kaj bi bilo boljšeuser posted image Naj omenim še to, da so stari starši še v službah, tašča dela 3 izmene, tast pa do 15.00 in do 15.30 ne bi prišel do domačega vrtca? Moja mama je oddaljena 50km.
Hvala za mnenja.


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 13:32:25   
Maleal
Jaz bi ga dala v vrtec v katerem ti delaš in ga tam tudi pustila do šole,da nebi bil zadnje leto šok da mora v drug vrtec,naslednjo leto pa spet drugam(v šolo).

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 14:22:03   
Anonimen
Jaz ga tudi ne bi prepisovala pred vrtcem, leto gor ali dol res ne igra nobene vloge, kdaj spozna svoje sosolce. Itak je 1. razred se dokaj podoben vrtcu.

A vrtec imate samo do 15:30 odprt, al kaj? user posted image

(odgovor članu Maleal)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 14:47:50   
lelaval
Jaz ga tudi ne bi prepisovala pred vrtcem, leto gor ali dol res ne igra nobene vloge, kdaj spozna svoje sosolce. Itak je 1. razred se dokaj podoben vrtcu.


Sem mislila isto napisat, pa si me prehitela. Jaz bi ga na tvojem mestu vpisala v najbližji vrtec in v vrtec, kjer delaš. Po vpisu pa boš videla, kako in kaj.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 14:56:31   
lex
jaz ga imam v vrtcu kjer delam. So prednosti in slabosti.

- ko ga pustiš v njegovi igralnici se joka in ti slišiš ves dan ta jok (prve dni) in veš, da ne smeš k njemu, drugače te začne potem izsiljevat (druge mame zaprejo vrata in ne slišijo)
- kdaj pa kdaj se lahko pride pocartat
- točno veš kdaj zboli (par sekund kasneje)
- jaz imam trenutno probleme kateri naj ga dam za naslednje leto (saj veš o vsaki imaš svoje mnenje in potem se nočeš komu "zasra..."
- pobereš ga in sta že skupaj
- tudi zunaj se vidita

No jaz jih bom drugo leto imela vse 3 v vrtcu, tako da me 1.9 ne vprašaj kako bo (pa še po 2,5 letih bom šla delat)

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 14:59:43   
kristinaj
jaz bi ga vpisala v vrtec tam, kjer bo kasneje hodil tudi v šolo, zaradi tega, da ostane z vrstniki.......

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 15:37:35   
vaney
lex, jaz svojega ne bom videvala, ker ima vrtec tri enote in ne bova v isti.
ja, vsi trije vrtci so odprti od 5.30 (eden je od 5.00) in do 15. 30. ena je napisala, naj ga dam v domači kraj...kako pa naj ga potem poberem oz. kdaj, če recimo jaz delam do 15. 30 15 km stran, mož dela, stara mama dela, stari ata dela....res sem v dvomihuser posted image


_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 21:49:52   
lex
Glede na to, da ti ga v domačem kraju ne more kdo pobrat nimaš druge izbire kot da ga vpišeš v svoj vrtec. Ni slabo, meni paše da je v istem. Če pa vama ne bo zneslo pa še vedno lahko koga premestijo (kolegici so hčerko dali v drugo skupino in je potem bilo super, prej p jo je mala izsiljevala ko sta bili v isti skupini) Iz tega razloga sem jaz rekla, da nočem da sva v isti skupini. aja pa ko je bil v jaslicah sem se mu skrivala, ker drugač bi bil skoz zraven mene. No kdaj pa kdaj me je pa tudi videl se ocarkljal potem pa je šel nazaj. 

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
16.4.2008 22:33:35   
SaaS
Jaz sem ga prvo leto vpisala v vrtec blizu moje službe, ker v lokalnem ni bilo prostora. Ja prednost je, da ga oddaš čim kasneje in dvigneš minuto ali dve po tistem, ko zaključiš službo. in preživi manj časa v vrtcu in več s tabo (pa čeprav v avtu). 

Slaba stran: Če sem bila jaz bolana, je bil z mano doma, ker zjutraj ga (bolana z vročino) v tisti prometni gužvi res nisem vozila v vrtec in potem nazaj ponj. Mož dela v popolnoma drugi smeri in ni bilo variante, da bi ga on vozil, saj bi morala od doma ob 5h...
Ali, če sem si vzela prost dan v službi, je bil tudi sin z mano doma v vsakem primeru.

Naslednje leto sem ga vpisla v lokalni vrtec in potem še drugega sina. Zdaj je glede tega veliko lažje. Če sem bolana, gresta oba v vrtec, jaz pa lahko doma počivam. Če je en od njiju doma bolan, gre drugi vseeno v vrtec. V center LJ ga sigurno ne bi vozila.

Delam pa zdaj le šest ur, tako da ju lahko malo kasneje oddam in tudi malo prej dvignem. Včasi, če potegnem,  ju dvigne mož. Na račun tega pa rabimo še en komplet avtosedežev... še ena zgodba.user posted image user posted image ..

Če pa bi jih imela v oddaljenem vrtcu, jih tudi jaz nebi eno leto prej prepisovala v lokalnega verjetno. V vsakem primeru bi zapustili stare prijatelje in dobili nove.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
17.4.2008 9:26:11   
frutka_
Jaz ga imam tudi v svojem vrtcu, v drugi enoti. Nikoli ni bilo težav, ni jokal ob uvajanju, redkokdaj se kje srečamo, ker imamo vsi svoje delouser posted image .
Moj mož začne delat ob 6-ihuser posted image  in v vsakem primeru breme vožnje otroka v vrtec pade name.
S katerimi otroki bo šel v šolo se ne obremenjujem. Druži se z vsemi otroki ne samo z otroki iz vrtca, nekaj lokalcev tukaj okoli poznamo ampak so vsi starejši.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
17.4.2008 19:48:03   
Rubin.
Jaz bi ga definitivno imela v "svojem" vrtcu, raje vidim da več časa preživi z menoj v avtu, kjer se lahko prav fino pogovarjava, ko je starejši.
Pa tudi prej zaradi tega ne rabiš od doma, saj ti min. 15. minut vzame, da se sparkiraš, nato pa otroka sezuješ in preoblečeš za vrtec.
Pa še veš komu ga daš v roke in si z vsem na tekočem user posted image .
Jaz se s tem, da se ne bi komu zamerila ne bi obremenjevala, dala bi ga tisti, za katero sem mnenja, da bo najboljša za mojega otroka.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
17.4.2008 19:59:49   
Mišni
Če ti delaš 15 km stran in po 6 ur in pol na dan, potem ga lahko oddaš in prevzameš sama, četudi ga vpišeš v vrtec v domačem kraju.
Ma pojma nimma, kaj bi jaz naredila v takem primeru.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
17.4.2008 20:43:59   
vaney
mišni, težak bo, ker ga takrat, ko odpiram (5.30) ali zapiram (15.30) ne morem ne pripeljam ne odpeljatuser posted image mislim, da bo kar v mojem vrtcu...

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kam naj ga dam v vrtec?
17.4.2008 22:00:33   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

mišni, težak bo, ker ga takrat, ko odpiram (5.30) ali zapiram (15.30) ne morem ne pripeljam ne odpeljatuser posted image mislim, da bo kar v mojem vrtcu...


Ma potem pa sploh nimaš kaj premišljevati. Saj je tako kar v redu, vsaj meni bi bilo, bi mi bilo vsaj eno kompliciranje prihranjeno.user posted image

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?