|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katere pravljice?
10.10.2007 12:08:32   
zita
Moje dete bo pravkar dopolnilo 2 leti in je že zelo dolgo čisto nor na knjigice. Do sedaj je knjige samo pregledoval in kazal posamezne stvari, živali in podobno.
Zdaj sem pa naenkrat ugotovila, da hoče brati pravljice... včeraj smo pravljivo o REPI, ki jo niso mogli izruvati iz zemlje prebrali 10 krat.user posted image

Glede na to, da je to prvi otrok,ter da svojih pravljic nimam več, me zanima vaše mnenje, kje naj kupim pravljice ter ali je boljše nakupiti posamezno knjigo ali kar eno knjigo z več pravljic.

Sicer sva redna gosta knjižnice in sva do sedaj si veliko slikanic in kartonk sposojala, pa vendar bi si rada naredila kakšno otroško zbirko pravljic tudi doma (tudi še za kakšnega bratca ali sestrico user posted image ).

Pri časopisu DNEVNIK so v septembru ob sobotah za 5,99 eur prodajali pravljice. Edicijo  še imajo na zalogi in sem razmišlajala, da bi naročila teh 8 knjig. A je kdo mogoče že naročil pri dnevniku in mi lahko pove če je to "spodobna  " knjiga (mislim v smislu solidne vezave, da ne bodo strani letele stran ipd).Cena se mi ne zdi visoka.

Hvala za vašo pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katere pravljice?
10.10.2007 12:12:56   
Anonimen
Mi smo naročili te praviljice pri Dnevniku in meni so fajne, so srednje dolge, take žive slikce in pri nas jih ima rada.

(odgovor članu zita)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katere pravljice?
10.10.2007 12:29:45   
srki
Jaz sem mu do zdaj brala Nodija, Adijo duda, Rdečo Kapico, Volk in sedem kozličkov. Da ne govorim, kolikokrat sem že vsako prebrala, da jo zna že napamet. Potem niso več zanimive pravljice, ni treba nič brat, čez čas se spet kaj drugega spomni.

Nodija sem tudi jaz kupila preko Dnevnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katere pravljice?
10.10.2007 12:36:22   
MAŠKA
Jaz kupujem te knjigice in so mi zdijo čist OK. Tudi naša punca jih rada gleda in zelo rada posluša pravljice. Nekateri izrazi se mi zdijo v teh pravljicah za dvoletnike sicer še nerazumljivi npr. sneguljčico so položili v stekleno krsto in zadevo pač prilagodim njenem razumevanju.

(odgovor članu zita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katere pravljice?
10.10.2007 13:18:58   
Metuljček Cekinček
Midva z mojim metuljčkom imava najraje slikanice - trenutno sva oba čisto nora na slikanico Juri Muri v Afriki, imava tudi CD, na katerem je pravljica uglasbljena ali kakosežereče in ta CD poslušava v avtu, med previjanjem, med kosilom, pred spanjem ... (jaz si ga pojem tudi v službi, ker mi ne gre iz ušes user posted image ).
Še pred enim tednom je bila podobna zgodba s slikanico Maček Muri, ampak zdaj je Juri Muri glavni.

Potem je pa tu še en kup slikanic, ki jih bom počasi nabavljala:
- Muca Copatarica
- Juri Muri drugič v Afriki
- Dvanajst daril za božička (bo čez kakšen mesec aktualna!)
- Sto ugank (ilustracije Jelke Reichman so zakon!)
- Mojca Pokrajculja
- Moj dežnik je lahko balon
- Sapramiška
- Pekarna Mišmaš
- Šivilja in škarjice
- Kdo je napravil Vidku srajčico
- Volk in sedem kozličkov
- Obuti maček
- Pepelka
- Rdeča kapica
- Sneguljčica
- Medvedki sladkosnedki
- Abeceda na polju in v gozdu
- Kraljična na zrnu graha

Kolegica mi je posodila nekaj knjigic iz zbirke Žabec, ki so zeeelo primerne za dveletnika:
- Žabec in prav poseben dan
- Žabec in tujec
- Žabec in zaklad
- Žabec je žalosten
- Žabec se boji
- Žabec sreča prijatelja
- Zaljubljeni žabec

Zelo so mi všeč vse knjigice iz zbirke Matevž, ker obravnajo teme, ki so pri nas trenutno aktualne:
- Matevžu je uspelo (o navajanju na kahlico)
- Adijo, duda!
- Matevž pri zdravniku
- To je moje! (o posojanju igrač)
- Kdo bo pospravil igrače
- Matevž noče zaspati

Potem so tu še zbirke kratkih pravljic (primernih za dveletnika):
- Babica pripoveduje (slovenske ljudske pripovedi)
- Lonček, kuhaj (slovanske ljudske pripovedi)
- Mamka Bršljanka (pravljice s celega sveta)
- Čudežni mlinček (ljudske pripovedi s celega sveta)
- Zlata čebelica - najlepših petdeset zgodbic iz zbirke Čebelica (letos izide drugi del)

Upam, da bo našla kaj primernega!

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katere pravljice?
10.10.2007 14:12:37   
s.
Pravljive bratov Grimm.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katere pravljice?
10.10.2007 14:50:21   
honey
Rdeča kapica, Volk in 7 kozličkov, Muca copatarica, Ježek ima hišico (nekaj podobnega) pa ne vem, kaj še vse, ker to so še vse moje knjigice (jih je mami ohranila user posted image user posted image user posted image ) in zdaj to onadva bereta. Doma ima pa novejše knjige, pa niti ne toliko pravljice, ampak bolj kot "enciklopedije" - slovarje v slikah.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?