|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 17:18:24   
Anonimen
moja triletnica je ta teden pokasirala vnetje ušes. seveda vročina. doma je bla že v četrtek, v petek dobila antibiotike. vročine nima že od petka, obnaša se normalno je živahna itd itd. samo sitna od bit doma :) a mislite da gre jutri že lahko v vrtec?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 17:28:31   
tinkamiška
Iza(21mesecev) je bila doma od prejšnjega petka, zdravnica je rekla, da bi lahko šla v četrtek v vrtec, pa sem jo imela do danes še doma. Jutri greva v vrtec.
Ne vem kako je z dajanjem antibiotikov v vrtcu...jih morajo jest najman 7 dni ne?

Tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 17:44:34   
kajalin*
Kolk js vem,mora otrok antibiotike pojest doma,vsej pr nas v vrtcu je tako.Antibiotik zagrabi takoj,ampak otrok še ni zdrav,zato pa imaš kontrolo,ko poje sirup,ne?

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 18:03:09   
Pobalami
Po mojem, če ni kužna jo lahko daš v vrtec (to preveriš pri zdravniku). Antibiotike ji tam ne bodo dajali apak če ga dobi kakšno uro kasneje ne bo krize.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 18:10:40   
Anonimen
ne nobene kontrole nimamo. prvič slišim??!!
kužen? nisem vedla da je vnetje ušes nalezljivo?user posted image

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 18:26:10   
Enolla
Ma komot lahko gre v vrtec. Pri nas nas pediratrinja res naroči na kontrolo - pač njen sistem dela. Aja v vrtcu pa zdravil ne smejo dajati tako, da moraš ti sama poskrbeti da so ab ob pravi uri,  če je ab kura tudi naprej, o otrok ni več kužen, ...

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 18:41:38   
Anonimen
Lahko gre v vrtec. Vnetje uses ni nalezljivo, razen ce tamali ful tece iz nosa (ker zarad tega se vnamejo usesa, ker se nabira smrkelj in ne zarad vetra). Samo antibiotik ji das pac pred in po vrtcu - si tko priblizno nastimas.

Tamal od fanta ni bil nikol en teden doma, ko je imel vneta usesa (n-krat). Ko ga je nehalo bolet in je AB zagrabil in ce ni bil smrkav, je sel v vrtec. Ker tamali je itak naspidiran, tako ko bolecina popusti (sem sla samo enkrat z njima zvecer k dezurnemu, pa nikoli vec, ker mi je blo kr mal smotan, glede na to, da so bili tam reeeeees bolani, tamal je pa naokol norel, ker je calpol prijel) user posted image

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 18:44:10   
Anonimen
Mi smo ponavdi,, dokler ima antibiotik, doma. Razen če pride ponedeljek recimo deseti dan, potem gre.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 20:06:01   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: ribicaRR

tamal je pa naokol norel, ker je calpol prijel) user posted image


Sem mal prebrala tvoj blog, ker si se tako razgovorila okrog vnetja ušes otročka od Lare....

Ti si mama od psa Lune ?user posted image


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 20:09:38   
Marogica
Mi smo dajali oz. še dajemo otroka v vrtec, ko nima več vročine. To je nekje po ca. 3 dneh. Antibiotike pa tako ali tako dajemo vedno ob takšno uri, da jih dobi doma. Nekje okrog 7 zjutraj, 15.00 in 23. uri. Pa je stvar rešena.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 20:53:22   
lutka
Tudi mi smo pokasirali vnetje ušes user posted image . V torek sta dobila antibiotike in mi je pediatrinja rekla ,da lahko gresta čez en teden v vrtec. Me je pa posvarila , da največ bacilov prinesejo otroci v vrtec ob ponedeljkih. Pa ne me vprašat zakaj, ker ne vem? user posted image

Tako, da mi bomo verjetno šli v vrtec v torek.


lp

_____________________________

Kdor hoče najde pot. Kdor noče najde izgovor

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
23.9.2007 21:03:18   
mojsoncek
Jaz ponavadi pocakam z vrtcem vsaj do kontrole pri P. Potem nam pa ze pove, kdaj naj gre v vrtec. Naj bi pa bili doma, dokler ne zakljucijo z antibiotiki. 

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu lutka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
24.9.2007 6:30:48   
dory
Pri nas otrok,ki jemlje antibiotike ne sme v vrtec...ker so nam povedali, da mu jih tam ne bodo dajali...pac pravila...zato bo moj doma toliko casa,dokler ne sprazne zdravil...

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
24.9.2007 7:19:53   
Anonimen
Kar doma naj bo, dokler ne poje AB.

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
24.9.2007 7:42:37   
Anonimen
je že v vrtcu. od vrtca niti ne pričakujem da ji bodo dali zdravila, jih dobi predno gre in ko jo gremo iskat. jih ma na 8 ur tko da ni panike.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
24.9.2007 8:22:12   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mi smo dajali oz. še dajemo otroka v vrtec, ko nima več vročine. To je nekje po ca. 3 dneh. Antibiotike pa tako ali tako dajemo vedno ob takšno uri, da jih dobi doma. Nekje okrog 7 zjutraj, 15.00 in 23. uri. Pa je stvar rešena.


Ja tako nekako - kašen dan gor. V bistvu sem začela gledati kako se on odziva oz. je razpoložen pa na izcedek iz nosa - če je, je raje kakšen dan več doma da poneha, ker naš pač nima vročineuser posted image  na katero bi se "zanašala".

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
24.9.2007 12:27:52   
lev76
JAz imam že tako prakso s temi AB in vnetjem ušesk, da lahko rečem da je vedno takole:
Moja jih mora jemati 9 dni.9 dan imava kontrolo pri pediatru. Do takrat sva pa doma.

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
24.9.2007 22:38:16   
abj
Pri nas je doma dokler jemlje antibiotik. Če ne, se vnetje rado ponovi.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
24.9.2007 22:50:00   
mayci
Naš mali je imel tudi lansko leto neštetokrat vneta ušeska in sva vedno dobila antibiotik (ki, normalno, takoj zagrabi), vendar ga nikoli nisem peljala že po treh dneh v vrtec! Ker mi pač nekako ni, da bi vozila otroka, ki jemlje antibiotik, v vrtec (samo zato, ker je siten domauser posted image )...
To je pač moje mnenje...

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu abj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
25.9.2007 12:04:33   
petka
V ponedeljek je bil pri pediatru, dobil antibiotik, v četrtek je šel vrtec. Antibiotike je pa itak jemal na 12ur.

Otrok bi se doma prav tako igral, kot se v vrtcu, če se dobro počuti. Saj ne leži v postelji a ne user posted image  Če gre ven, pa ima na glavi trakec. Jaz ne bi komplicirala...



_____________________________





(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
25.9.2007 20:58:56   
Anonimen
aha pol tiste k mate zarad vnetij ušes 10 dni otroke doma za to vzamete bolniško al kako?

(odgovor članu petka)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
25.9.2007 20:59:44   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

aha pol tiste k mate zarad vnetij ušes 10 dni otroke doma za to vzamete bolniško al kako?


To tudi mene zanimauser posted image user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
25.9.2007 21:06:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: LARA

aha pol tiste k mate zarad vnetij ušes 10 dni otroke doma za to vzamete bolniško al kako?


To tudi mene zanimauser posted image user posted image


ja k ne vem kako te v službi gledajo da 10 dni doma merkaš zdravega otroka? plus tega pa plačaš še polno vrtca, maš plačo nižjo, ...vse sorte za sabo potegne, otok je pa v bistvu po parih dneh zdrav?

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
25.9.2007 21:11:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

aha pol tiste k mate zarad vnetij ušes 10 dni otroke doma za to vzamete bolniško al kako?


Pri meni ga ima moja mama. Jaz nimam nikoli bolniške zaradi otroka, ne upam. Pa zaradi sebe tudi ne, kar bolana delam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj po vnetju ušes v vrtec
25.9.2007 21:13:36   
Anonimen
Aja, je pa tako, da če imamo pri nas antibotike, je Tibor resnično bolan kakšnih 7 dni. Vedno ima recimo 2 do 3 dni visoko vročino, od 39 do 40, potem je kakšna 2 dni mir, da že mislimo, no, sedaj je pa antibiotik prijel, pa je potem jovo na novo kakšna dva dni spet taka visoka vročina. Tako da Tibor po 3 dneh res niti slučajno ni zdrav.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?