|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kilaža 6 mesečnice
28.7.2009 22:59:24   
piule
ojla punce,rabim vaš nasvet,moja punči je stara 6mesecev,73cm dolga in kar 9,800...ker je mal prevec buckast-veretno tudi ker je ne dojena,me zanima če je moj plan uvajanja goste hrane pravilen,al ji dajem preveč....05-4mirce aptamil2,09-sadje,13-zelenjava in zdrob,paštica...17-spet aptamil 4 mirce-kar mislim zdaj nadomestit z skutko al jogurt..in ob 21-spet aptamiln 5 mirc in 2 piškotka...še neki me zanima kolk kaj tehtjo in so dolgi vaši otročki iste starosti.......al pa so bili,ko so bili tolk stari....mal me skrbi,da nebo njena kilaža vplivala negativno na njen razvoj....hvala vsem
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kilaža 6 mesečnice
28.7.2009 23:22:00   
Naja31
Koliko pa je bila težka ob rojstvu?

Moj drugi sin je imel 9kg že pri 3eh mesecih,samo je ob rosjtvu tehtal 5 kg.

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kilaža 6 mesečnice
28.7.2009 23:27:19   
piule
imela je 3,180...tako da se kar prevec redi ta pupca...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kilaža 6 mesečnice
28.7.2009 23:34:06   
tejči28
Kdaj pa sta začele z GH? Veliko obrokov goste hrane se mi zdi,za 6 mesecev.Mi imamo približno taki urnik hranjenja pa smo stari 10m.

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kilaža 6 mesečnice
28.7.2009 23:40:24   
piule
pri 4 mesecig in pol,sekira me ker se preveč redi,mislim da je krivo mleko,zaradi kilaže ima tudi slabšo motoriko,,,ker je moj prvi otročiček in ker moj pediater ni ravno dober svetovalec v tem,sem res mal zasekirana,,,,,,

(odgovor članu tejči28)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kilaža 6 mesečnice
28.7.2009 23:46:06   
tejči28
Res je,da je  tudi zelo velika.Moj je bil 73 cm pri 7m in je imel takrat 7390g.Tak da,glede na velikost nima glih tolko.Ker naš user posted image ni ravno debel.Če misliš,da jo mleko redi,ji probaj zmanjšat in ji daj kako drugo hrano.Aja ob rojstvu je imel 3510g.

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 11:07:58   
PetraSkok
za primerjavo - naša punčka je čez par dni stara 6 mesecev, težka je tocno 9 kg. Niti ne vem, ali je to preveč ali premalo ali pa je ravno prav :)) smo bili v celoti na Aptamilu, sedaj pa ji uvajam gosto hrano. Glede te kilaže bi tudi jaz rada vedela oziroma kje pogledala ali je suha ali debela ali ravno prav :)

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 11:42:41   
sasa78
IZVIRNO SPOROČILO: piule

ojla punce,rabim vaš nasvet,moja punči je stara 6mesecev,73cm dolga in kar 9,800...ker je mal prevec buckast-veretno tudi ker je ne dojena,me zanima če je moj plan uvajanja goste hrane pravilen,al ji dajem preveč....05-4mirce aptamil2,09-sadje,13-zelenjava in zdrob,paštica...17-spet aptamil 4 mirce-kar mislim zdaj nadomestit z skutko al jogurt..in ob 21-spet aptamiln 5 mirc in 2 piškotka...še neki me zanima kolk kaj tehtjo in so dolgi vaši otročki iste starosti.......al pa so bili,ko so bili tolk stari....mal me skrbi,da nebo njena kilaža vplivala negativno na njen razvoj....hvala vsem


tud mi smo stari 6M in imamo 74 ter 9,700kg sam pri nas mali že kobaca - motorika je 1a  - je pa res da je imel pri rojstvu 1 kg več k tvoja - moj je bil dojen do 5 meseca - pol pa flaša -- je pa 9 flaša, 12. sadje ali jogurt, 15 flaša, 17 kosilo, pol spet mal sadja, pol pa flaša in ponoči še 2 flaše. ni panike - no pa je tud bucko - čist po mamici user posted image user posted image user posted image

Ne se sekirat - k začne hodt pol večinoma zgubijo - pa k začnejo rast

Moj Enej (2 sinček) je imel pri 2 letih 16 kg in je bil tak lep fantek, sedaj jih ma pa pri 4 letih 20 kg na velikosti 111 cm (je pa pravi maneken)

_____________________________

Vsak dan mi družbo delajo prelepi sončki
JAN 2003
ENEJ 2005
ANŽE 2009

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 11:46:49   
ledenaa
Kilaža je čisto uredu
Se gleda glede na težo ob porodu

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 12:17:03   
Katy78

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Kilaža je čisto uredu
Se gleda glede na težo ob porodu



Strinjam se, da se gleda glede na kilažo ob porodu, ampak v tem primeru je, glede na tabele rasti http://med.over.net/forum5/read.php?46,4080683, teža previsoka - 3kg ob rojstvu je 25. percentila, 9.8 kg pri 6. mesecu pa je nad 95. percentilo. Kolikor berem Tančine odgovore, naj bi dojenčki od rojstva dalje sledili svoji percentilni krivulji, manjša odstopanja so seveda dovoljena, pri prevelikih odstopanjih pa je treba ugotoviti vzrok. Sicer pa je najbolje da v kakršnem koli dvomu glede teže povprašaš svojega pediatra.

Jaz bi ji ukinila piškote in zdrob. Bolje kot zdrob je krompir, ajdova kaša, proseba kaša, rjavi riž - je bolj hranljivo in manj redilno.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 12:21:27   
Katy78
Glede nasveta, da ji zmanjšaj mleko - po moje ga toliko, kot ji ga daš ti (13 meric, kar je ca. 400ml dnevno) za toliko starega dojenčka nujna količina, jaz ga ne bi zmanjševala. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 12:33:00   
piule
hvala katy za nasvete...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 14:13:16   
miapia
Tudi jaz mislim, da ni razloga za skrb, sploh pa, ker res ni nek ekstrem. Sicer je pa hčera pri 6,5 mes tehtala 6800g, velika 68 cm, rodila pa se je z 49 cm, 2780g.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 14:23:17   
naia
no naša je tudi med bolj okroglimi, pri petih mesecih je tehtala 8kg, visoka 65 cm
nič skrbeti, se bodo že ˝sfitnesirali˝ ko bodo začeli laufati

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 15:02:16   
Deja
ojoj kaj pa naj jaz rečem?!?!?!

Moj sine je bi prejšnji teden star 6 mesecev in je težek 10100g, velik 68cm....
Ko se je rodil kot nedonošenček je bil težek 2810g in velik 49cm... ko je bil star 1 mesec je imel že 4080g....

Je pa samo dojen... sedaj cca 1 teden uvajamo GH.

Pediatrinja je sicer rekla, da ga je kar nekaj skup, da je nadoknadil vse grame ki jih ob rojstvu ni imel, in da dokler se razvija tako kot treba (motorika...) sploh ni problema....

< Sporočilo je popravil Deja -- 29.7.2009 15:03:17 >


_____________________________

21.6.2008-najlepši dan mojega življenja-postala sem gospa!!!
22.1.2009-smo dočakali našega princa...

http://www.ringaraja.net/sn/personalpage_user.asp?show=3&memID=1108329586


(odgovor članu naia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 16:06:06   
tincy23
No midve pa sva bile ravno danes pri zdravniku, ker sva imeli 3 cepljenje. In je stara 6.5 mesecev ima 7800g ter je dolga 68.5cm. Rekel je, da je vse to idealno in da naj samo tako naprej. Se pravi ima dva obroka mleka na dan, ostalo je gosta hrana, res je pa da kašic ne sladkam, pije nesladkan čas, pa tudi kekse ji dam zraven samo enkrat na teden ali pa še to ne.
Tako, da bom kr tko nadaljevala, sicer pa se ne sekirajte glede teže otrok, ker prehitro pride bolezen in lahko to izgubi. sej bo šlo dol ko bodo začeli hoditi in tekati naokoli.

(odgovor članu Deja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 16:11:15   
piule
o punce hvala vam ,mi je kar mal lažje zdaj....Deja tvoj fant pa res fajn rasteuser posted image ......

(odgovor članu tincy23)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 18:27:16   
črticaa
naše mere lahko ucpod prebereš,...pa je čist zadovoln in gibčn,..sam mmorm rečt da je sam 4 redko 5 obrokov,... a ti že skutke daješuser posted image

(odgovor članu piule)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 19:09:51   
piule
oj črtica ja skutke že dajem ja,sem začela ta teden in meso,seveda mi je tud pediater potrdil,da lahko....moja nima poblemov z alergijami,,,,a ti še nič?če majo lepo kilažo in nimajo problemov z alergijami lahk mal prej

(odgovor članu črticaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 19:41:34   
pike
Oj,

naša pupa je ob rojstvu tehtala 3.600 g, 55 cm. Zdaj je stara 8 mesecev, še skoraj polno dojena (jema na 3 ure) včasih tudi na 2 uri. Tehta pa 10.700 g in je velika 74 cm.
Pri 6. mesecih je imela 9.800 g, 72 cm. ZDAJ MI JE VELIKO LAŽJE; KO VIDIMM DA LE NI EDINA IN DA JE TO NORMALNO.

Ene, ki sploh mame niso me karajo češ da ji prepogosto dam zizo in da SE JI BO ŽELODČEK RAZTEGNIL, DA BO ZARADI MENE POL DEBELA ŠE POSEBAJ ME KARAJO, KER PONOČI 2 X ZIZA. KAJ NAJ ČE SE PA PREBUDI 5-6 X POL JI PA 2 X DAM, KER DRUGAČE BI ŠE VEČ BEDELI. NA ŽIVCE MI ŽE GREJO PAMETNJAKINJE Z SVOJIMI NASVETI, ŠE POSEBNO TISTE, KI SPLOH OTROK NIMAJO. VSAJ ZDRAVNICO IMAVA O.K. JE  REKLA, DA JE PAČ MALCE BOLJ ZALITA AMPAK JE ZDRAVA PUNČKA IN DA JE TUDI BOLJ O.K. KER SE DOJIVA.
MOGLA SEM TO NAPISAT IN SI DAT DUŠKA. EVO PA JE.


LEP POZDRAV.

< Sporočilo je popravil pike -- 29.7.2009 19:42:52 >

(odgovor članu sasa78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kilaža 6 mesečnice
29.7.2009 20:39:50   
Ryssa
Jaz se ne bi toliko ukvarjala s to težo. Saj bo shodila, pa bo izgubila. Pa tudi (bognedaj) v primeru bolezni pridejo prav dodatni kg.

Naš se je rodil majhen in dokaj lahek, 49 cm in 2970 g. Potem je pa vse nadoknadil in bil ves čas na zgornji percentili, s težo in z višino. Pediatrinja je vedno rekla, da je močan fantek, ampak da je vse ok, ker je tudi višina na zgornji percentili in ne samo teža.
Piule gledano na percentile je tvoja punčka s težo in višino bolj proti vrhu percentile, kar je za moje pojme ok.
Naš fant se pa tudi zdaj malo manj redi oz. se je teža nekako porazdelila, da ni več tako okrogel.
Je bil pa naš isto 73 cm in okrog 9 kg pri 6 mesecih.
Sva pa imela bolj malo gh takrat, ker je ni hotel sprejeti in je bolj kot ne mleko jedel. Še zdaj ima najraje mleko, katerega večino poje ponoči, pa je star 11,5m.

Nikoli nisem pazila kaj bo jedel, da bi mu dala manj ali kaj podobnega. Ne dajem mu pa kakšnih sladkih frutkov, sladkanega čaja in drugih pijač, na splošno nič sladkanega. Pa ne zaradi teže, ampak zaradi škodljivosti in ker se mi zdi da tega pač ne potrebuje.
Otroci so različni, eni so pač bolj okrogli kot dojenčki. Večinoma so pa tako potem buckasti dojenčki, ko zrastejo bolj suhceni.

Aja, pa ne vem če ravno teža ovira razvoj. Naš se je kljub temu po trebuhu plazil že pred 6.mesecem, kobacati in postavljati na noge pa se je začel pri 7,5m.


< Sporočilo je popravil Ryssa -- 29.7.2009 20:41:41 >

(odgovor članu pike)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kilaža 6 mesečnice
31.7.2009 14:07:23   
diamantina
Če vas bo kaj tolažilo. Pred seboj imam mamino beležko za mene, ko sem bila dojenček in piše, da sem bila pri 6. mesecih težka 9.400g in visoka 68cm.

Kasneje nikoli nisem bila dobel otrok, kvečjemu bi mi še kakšna kila prav prišla. Norenje, ko shodiš, še kako kopni kilograme. user posted image   

Ne se sekirat, že tako lahko pride kakšna angina in je kar kg manj.

Naš bo kmalu star 6m in imava po obrokih ponoči dojenje (ponavadi 1x), potem pa okrog: 6. dojenje, 9. sadna kašica (brez keksa), 11 malo dojenje, 14. kosilo (zelenjava-sadje, ker same zelenjave zaenkrat noče), čez uro dojenje, okrog 18. mlečna kašica, in pred spanjem ob 20. včasih dojenje (zdaj, ko je vroče,m pa tudi marsikdaj odkloni in raje ponoči nadoknadi).

Meni se ne zdi debel, ne težek, res pa je, da si ne daje več nogic v ustike, to je počel pred tremi tedni nazadnje, zdaj si ji samo prijema, sedi še ne čisto, obrača se samo na boke in trebušča na hrbet in obratno pa še ne ... bo že. user posted image     

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kilaža 6 mesečnice
17.9.2009 21:14:40   
leo**tia
moja veliko poje..recimo ob 7  150ml mleka s kako kašico(frutolino,po flaški),ob 9,pol10  200ml čokolino,gres al kaj podobno....pol še ob pol 11 fruhtzverge,,,potem gre spat,in okrog 2kosilo,,včasik brez mesa ker ga ne mara.ob 4spet kako sadje ali mleko na flaško,,potem kak piškot in nazadnje ob pol 8leko..in še ponoči 2-3mleko 150ml..kar veliko poje pa ima komaj 6kg,mogoče 6 pa pol,je med suhicami in nekje 69cmuser posted image

< Sporočilo je popravil leo**tia -- 17.9.2009 21:17:56 >

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kilaža 6 mesečnice
17.9.2009 21:31:42   
Anonimen
piule ... ne se sekirat, mogoče edino ne preveč sladkorja dajat (piškoti, instant čaji, kupljene sadne skutke in jogurti ... to raje doma naredi). Drugače pa če je vesela pa razigrana, si pomoje ni skrbi za delat ... moja je sicer v primerjavi z vašimi pravi drobižek (pri 10ih mesecih ima 73cm in 8,5kg), samo hb da smo si različni user posted image . Ma grem prav gledat koliko je imela pri 6ih mesecih ... eto 67cm in 7,2kg user posted image .

(odgovor članu leo**tia)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kilaža 6 mesečnice
17.9.2009 21:49:42   
PC Baby
Priznam,da nisem podrobno brala vseh nasvetov,ampak če je kaj v pomoč je meni P rekla, da pri 6. mesecih mora otrok porodno težo podvojit in da ima lahko max500g večod tega, da je še OK.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?