|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko...
13.7.2009 13:51:46   
jabi babi
...denarja vam ostane za čez mesec????oprostite če je preveč osebno vprašanje???lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko...
13.7.2009 13:54:50   
Kerensa*
Koliko nam ga ostane - po plačilu česa vsega?

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko...
13.7.2009 13:56:05   
water lily
Kako to misliš?
Po plačilu položnic, kreditov...?
Al na splošno če kej ostane, tudi po nakupu hrane, oblačil, bencina....?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko...
13.7.2009 14:01:14   
miapia
Verjetno je mislila "čistega" ostanka. Ko sva odplačevala z možem kredit za stanovanje (in ta ni bil majhen), je ostalo nič.
dejstvo je, da če imaš kredit za stanovanje, si oplel in živiš iz meseca v mesec. Če pa tega nimaš in plačuješ zgolj stroške, hrano, gorivo, potem pa se da dati kakšnih 100 eur na mesec na stran. Za nujne primere.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko...
13.7.2009 14:04:22   
Kerensa*
Jaz sem ugotovila, da ne bom ničesar materialnega odnesla s sabo na drug svet, zato vse, kar imam, porabim. Nekaj za kaj pametnega, večinoma pa za neumnosti, ampak odločila sem se, da pač ne bom delala samo za osnovno preživetje, temveč tudi in predvsem za lastno uživancijo. Življenje je treba namreč uživati (saj verjamem v reinkarnacijo, ampak bom še malo počakala, da to preverim user posted image ), jaz pa ne vidim užitka v sedenju na denarju in v kopičenju le tega. Potrošim vse, kar imam in v vsem, kar si privoščim, uživam maksimalno. Ko me bo pobralo, mi bo tako ali tako vseeno, kaj bo potem.
Rezultat - ne ostane mi nič.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko...
13.7.2009 16:00:11   
jabi babi
mislila sem po plačilu položnic,kreditov,najemnine....nam ostane približno 300eur na mesec,ko plačamo vse komplet.

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko...
13.7.2009 16:08:43   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi

mislila sem po plačilu položnic,kreditov,najemnine....nam ostane približno 300eur na mesec,ko plačamo vse komplet.


odlično vam gre. Nam ne ostane nič, živimo od plače do plače, se bi pa dalo kej skenskat, če bi bla nuja. Bo pa boljše ko kredit za stanovanje odplačava. Brojim sitno še 54 mesecev user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu jabi babi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko...
13.7.2009 16:23:01   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi

mislila sem po plačilu položnic,kreditov,najemnine....nam ostane približno 300eur na mesec,ko plačamo vse komplet.


odlično vam gre. Nam ne ostane nič, živimo od plače do plače, se bi pa dalo kej skenskat, če bi bla nuja. Bo pa boljše ko kredit za stanovanje odplačava. Brojim sitno še 54 mesecev user posted image user posted image user posted image .



Sedaj pa ne vem ali jo jaz narobe razumem ali....
Ker jaz sem njen post razumela kot da jim 300€ ostane za živet čez mesec. Za hrano, bencin.....
To pa niti približno ni odličnouser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko...
13.7.2009 22:22:42   
gita10
Nama isto ostane zelo malo, ker še nisva do konca opremila hiše in se vsak mesec kupi nekaj za  hišo in živimo preveč razkošno. Drugače pa po plačanih položnicah ostane približno 1200 eur našparamo pa skoraj nič.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko...
14.7.2009 7:06:06   
MLADAMAMICA
IZVIRNO SPOROČILO: end1
IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi
mislila sem po plačilu položnic,kreditov,najemnine....nam ostane približno 300eur na mesec,ko plačamo vse komplet.

odlično vam gre. Nam ne ostane nič, živimo od plače do plače, se bi pa dalo kej skenskat, če bi bla nuja. Bo pa boljše ko kredit za stanovanje odplačava. Brojim sitno še 54 mesecev user posted image user posted image user posted image .

jaz sem razumela, da jo zanima koliko vam ostane brez nakupa hrane, kar je tristo full malo, tudi nama ostane nekaj takega ampak na koncu meseca pa skoraj nič... bodi vesela, da bo čez 54 mesecev tvoja nepremičnina, jaz je še dolgo ne bom imela

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko...
14.7.2009 7:41:08   
Natyy
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Jaz sem ugotovila, da ne bom ničesar materialnega odnesla s sabo na drug svet, zato vse, kar imam, porabim. Nekaj za kaj pametnega, večinoma pa za neumnosti, ampak odločila sem se, da pač ne bom delala samo za osnovno preživetje, temveč tudi in predvsem za lastno uživancijo. Življenje je treba namreč uživati (saj verjamem v reinkarnacijo, ampak bom še malo počakala, da to preverim user posted image ), jaz pa ne vidim užitka v sedenju na denarju in v kopičenju le tega. Potrošim vse, kar imam in v vsem, kar si privoščim, uživam maksimalno. Ko me bo pobralo, mi bo tako ali tako vseeno, kaj bo potem.
Rezultat - ne ostane mi nič.



Vsak dela po svoje. A vendar se mi zdi takšno razmišljanje popolnoma neprimerno.  Meni ni poanta denarja kopičenje le tega. Pomeni mi socialno varnost. Predvsem pa sem naučena (od staršev), da moraš imeti nekje nekaj za nujne primere kot so nesreča, smrt..... .

 
 Ko me bo pobralo, mi bo tako ali tako vseeno, kaj bo potem.  
 
Sama sem najprej mama in mi prav zaradi tega ni vseeno kaj bo potem, ko mene ne bo več. Želim, da bi tudi moja dva sonča živela v "idealnih" pogojih, v neki socilani varnosti. Tako, da mi živimo solidno življenje, ne pretiravamo z zapravljanjem. A večinoma delam tako, da je konec meseca rezultat na bančnem računu v +. Koliko pa je  različno od meseca do meseca.


Kerensa* - ne vzemi mojega komentarja za zlo. Vzela sem ga samo za primerjavo, da  ljudje različno razmišljamo.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko...
14.7.2009 7:51:18   
Kerensa*
Ni panike, Natyy. user posted image Kristalno jasen mi je pregovor "sto ljudi, sto čudi", zato nisem prav nič jezna, če ti razmišljaš drugače. Večinoma imajo večji problem drugi (z mano), ker jaz razmišljam drugače od njih user posted image in jim to ne gre v račun.
Kar se pa socialne varnosti tiče, pa... hmmm... Definitivno želim, da bosta imela oba moja otroka lastno streho nad glavo in pri tem bom naredila vse, kar se bo dalo. Nisem pa pristaš tega, da bi celo življenje garala kot črna živina (in si nič privoščila) samo zato, da bom potem ne vem kakšno premoženje zapustila svojima otrokoma. Socialna varnost, kar se tiče strehe nad glavo - ja. Vse ostalo (ali pa vsaj veliko večino, no) pa si bosta morala prislužiti sama (četudi bom jaz imela). Prepričana sem namreč, da ljudje, katerim je bilo premoženje podarjeno, le tega ne znajo ceniti. Sama sem si popolnoma vse, kar imam (saj nimam veliko, pa vseeno), morala prislužiti sama in zato znam ceniti vsako žlico, ki jo imam v predalu v kuhinji.
Če bom pa že otrokoma kaj zapustila, pa še zdaleč ni potrebno, da jima zapustim (prišparano) gotovino. Nenazadnje jima lahko zapustim tudi materialne dobrine (ker v dediščini je govora izključno o materialnih stvareh), katere kupujem in bom nakupila tekom življenja.

(odgovor članu Natyy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko...
14.7.2009 8:04:26   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

IZVIRNO SPOROČILO: end1
IZVIRNO SPOROČILO: jabi babi
mislila sem po plačilu položnic,kreditov,najemnine....nam ostane približno 300eur na mesec,ko plačamo vse komplet.

odlično vam gre. Nam ne ostane nič, živimo od plače do plače, se bi pa dalo kej skenskat, če bi bla nuja. Bo pa boljše ko kredit za stanovanje odplačava. Brojim sitno še 54 mesecev user posted image user posted image user posted image .

jaz sem razumela, da jo zanima koliko vam ostane brez nakupa hrane, kar je tristo full malo, tudi nama ostane nekaj takega ampak na koncu meseca pa skoraj nič... bodi vesela, da bo čez 54 mesecev tvoja nepremičnina, jaz je še dolgo ne bom imela


jaz 300€ ne porabim za hrano pa smo štirje, je pa res, da se hči večina prehranjuje v vrtcu, mož pa v službi, je pa zato lep znesek pri položnici vrtca. Za nepremičnino pa itak da sem zadovoljna da bo moja, le da mi je misel na 54 mesecev še dolg. 

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko...
14.7.2009 8:36:35   
MLADAMAMICA
midva sva sama, pa nama ne znese s 300 eur živeti po poplačanih vseh položnicah... ne vem no, pa se ne razmetavava in res kuham vsak dan

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko...
14.7.2009 8:40:50   
Kerensa*
Mi smo štirje (plus pes), pa potrebujemo cca. 600€, da brez posebnih odrekanj (istočasno pa tudi brez posebnega luskuza) preživimo mesec (po plačilu položnic, seveda). Če smo že pri zneskih.

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko...
14.7.2009 8:42:19   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

midva sva sama, pa nama ne znese s 300 eur živeti po poplačanih vseh položnicah... ne vem no, pa se ne razmetavava in res kuham vsak dan


Tudi nama ne. Niti približno. Toliko dava samo za bencinuser posted image

(odgovor članu MLADAMAMICA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko...
14.7.2009 8:49:12   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

midva sva sama, pa nama ne znese s 300 eur živeti po poplačanih vseh položnicah... ne vem no, pa se ne razmetavava in res kuham vsak dan


Tudi nama ne. Niti približno. Toliko dava samo za bencinuser posted image



ja pl pa jaz čaram. Za bencin mi pa skoraj nič ne damo, leva desna 26, 39 in 44, enga pa nosimo še oz. se vozi na naš pogon.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko...
14.7.2009 8:53:15   
Kerensa*
Tudi mi za bencin ne damo niti 100€ na mesec (oz. za nafto).

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko...
14.7.2009 9:02:03   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: water lily

IZVIRNO SPOROČILO: MLADAMAMICA

midva sva sama, pa nama ne znese s 300 eur živeti po poplačanih vseh položnicah... ne vem no, pa se ne razmetavava in res kuham vsak dan


Tudi nama ne. Niti približno. Toliko dava samo za bencinuser posted image



ja pl pa jaz čaram. Za bencin mi pa skoraj nič ne damo, leva desna 26, 39 in 44, enga pa nosimo še oz. se vozi na naš pogon.



Ja če bi mela 50 km do službe bi težko sam levo pa desno uporabljalauser posted image user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko...
14.7.2009 9:17:16   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: water lily


Ja če bi mela 50 km do službe bi težko sam levo pa desno uporabljalauser posted image user posted image



pa ti služba ne plača potnih stroškov, k jaz jih ne stavim med stroške za hrano. HB greva oba peš v službo. Razmišljam da niti avta ne bi potrebovala, ker je zavarovanje in vsi osnovni stroški kolkr jih mava z avtomobilom, bi s taxi službo in rentanjem boljš skoz pršla.

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko...
14.7.2009 9:18:54   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: end1
bi s taxi službo boljš skoz pršla.

Jaz sem res. Ceneje me je prišel taxi, kakor 2x registracija, 2x nafta in 2x vzdrževanje.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko...
14.7.2009 9:33:57   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: end1


IZVIRNO SPOROČILO: water lily


Ja če bi mela 50 km do službe bi težko sam levo pa desno uporabljalauser posted image user posted image



pa ti služba ne plača potnih stroškov, k jaz jih ne stavim med stroške za hrano. HB greva oba peš v službo. Razmišljam da niti avta ne bi potrebovala, ker je zavarovanje in vsi osnovni stroški kolkr jih mava z avtomobilom, bi s taxi službo in rentanjem boljš skoz pršla.



Ja seveda mi jih.
Ampak tudi če to odbijem pa da mi ostane 300€ na mesec.....saj ni samo hrana strošek čez mesec. Kaj pa čevlji? Obleke? Darila? Zdravila? Kakšno popravilo če se kaj pokvari, registracija enkrat letno, kakšn dopust, zavarovanje stanovanja enkrat letno, gume vsake par let....
Za hrano bi bilo že dovolj 300€, ampak za vse ostalo....
Ne vem no, meni se zdi 300€ zelo malouser posted image

Nama ko poravnava vse kredite, račune(sem štejem tudi naložbena zavarovanja), in ostale izdatke vsak mesec ostane od 200-500€. Sam na letni ravni pa ničuser posted image Ker to gre pol vse v dve registraciji, zavarovanje, gume, kakšno popravilo, morje, če mamo dobr let smučanje....
Vsaka čast vsem res ki pregurate leto s 300€ po plačilu položnic vsak mesecuser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko...
14.7.2009 9:36:13   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: water lily
Vsaka čast vsem res ki pregurate leto s 300€ po plačilu položnic vsak mesec

Podpis!

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko...
14.7.2009 9:43:36   
Korina1
Včasih tudi z precej manj kot 300€

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko...
14.7.2009 10:05:51   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

Včasih tudi z precej manj kot 300€


se da preživet, a ne!

Preživš s tolko kolkr maš. en regres porabim za registracijo avta, drugi za zeloooooooo skromen dopust na morju, o smučanju ne sanjam že od malega, vračilo dohodnine gre za zavarovanje satnovanja in tako dalje abra kadabra, čira čara, bibadibabedi bu.




(odgovor članu Korina1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?