|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 13:53:50   
biga
Moja 8,5-mesečna hči še nima zobk, zato ji moram vse spasirat s paličnim mešalnikom. Posledično še vedno kuham zanjo posebej. Sem probala le s pretlačenjem, pa se kar davi. Problem je, ker ne pregnete z dlesnimi hrane, ampak samo golta, kar ji ponudim. Zato ne gre drugače, kot da ji vse pasiram. A naj vztrajam, da se navadi pretlačene hrane?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 14:20:33   
Najaa
Ne vem, jaz bi ji počasi vedno manj pasirala. Davi se, ker ni navajena na koščke, pa se bo navadla počasi. Pa niti se ne davi, sam gor ji dviguje verjetno. Vsak otrok ima ta refleks, da ko v ustih začuti nekaj velikega, se mu kao dviguje.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 14:27:50   
Barbara_L
Poskusi ji pretlačiti z vilicami, tako da bodo noter zelo majhni koščki. S paličnim namreč zmiksaš v gladko kašo, ki jo je sedaj navajena. V bistvu gre za malo gostejšo "tekočino", ko jo pogolta dol. Koščkov se bo postopoma navadila, samo velikost ji prilagodi.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 14:41:19   
country
Moja dva pa pljuvata če so koščki. Ali je to obdobje a sta še premajhna? Po mojem je 7,5 mesecev že dosti za koščke. Sem poskusla že s pretlačeno banano, k jo imata rada, pa ni nekega uspeha.

Avtorici pa predlagam najprej nekaj kar ima punčka rada ali pa majhen del pretlačene hrane zmešaj s spasirano, da ne bo vse samo pretlačeno. Potem pa povečuj del pretlačene hane. To je pomagalo pri naši taprvi. Čeprav zelenjavne juhe še vedno pasiramo, ker jih drugače ne je. Ampak po mojem je tukaj bolj problem da vidi zelenjavo, če je v kosih.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 14:48:53   
deveta
Moja ima čez 4 dni 6 mesecev in ji še nikoli insem spasirala hrane. Tudi meso sem ji že dvakrat dala in tudi tega sem samo na zelo male koščke zrezala in ga pretlačla z vilico, skupaj z zelenjavo. Poskusi ji dat kako zelo mehko zelenjavo kot so bučke in dobro skuhan korenček. To pa samo z vilico pretlači, noben košček ne ostane not. Pa počasi postajaj vedno bolj površna pri peštanju. Tako bo kak košček samo tu pa tam, ščasoma pa jih bo več. Samo predvidevam, da si to verjetno že vse poskusila, tako da boš verjetno mogla dat času čas in malo volje in raznih poskusov.

Če ne gre z 11 meseci v vrtec ne bo take panike, če pa gre (sicer je še 3 mesece časa) pa bo treba pohitet. Tam dobijo narmalne obroke hrane.

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 15:32:18   
mini86
no js nikoli nism nič pasirala pa je šele pri 9 mesecih dobil prvi zob..probaj in vztrajaj..
je pa pr obdobje ki traja sicr že zelo dolgo in sicer če je v jogurtu kšn košček ga je treba nujno dt vn


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 15:57:21   
divans1
No, mi smo stari 6,5 mesecev, pa mu tud še miksam hrano... sem že večkrat probala z vilico pretlačit, pa še ne gre... razen pretlačeno banano, tist pa popačka. Ravno danes sem mu dala zelo kuhan korenček, pa je vse lepo zbruhal ven, trenutno še noče, pa bo že, je še dovolj časa, v vrtec pa tud ne gre, tko da mislim, da ni panike. Kdaj pa naj bi bil res nekako zadnji čas, da začnejo jesti koščke? Aja, pa mamo že 6 zobkov hehe...user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 16:14:27   
lilip

Mojima dvema nisem nikoli pasirala, samo z vilico sem pretlačila. Tavečja je pri 10 mesecih lepo jedla krhelj jabolke, pa še ni imela nobenega zobka.  Seveda ni katastrofa, če mu še ne gre, ga je pa potrebno počasa navajati. Jaz sem jima npr. jabolko najprej naribala na čisto drobno, kašasto, nato sem pa počasi dodajala »rezančke« - na daljše trakce naribano in z vilico pretlačeno.
Kar se pa tiče vrtca. Pri nas tamalim posebej nasekljajo hrano (makarone, meso…).

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 17:14:44   
Dashenka
Jaz sem začela u uvajanjem goste hrane pri 4m pa nisem nikoli pasirala.
Prelačila sem z vilico in to je bilo to.

Pri 6m se veselo "poglodala" pol žemlje ali pa krhel jabolkauser posted image

Odsvetujem miksanje in pasiranje, ker ima potem večina otrok precejšnje težave z navajanjem na koščke hrane.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 17:18:39   
divans1
Ja in če noče, kaj boš potem??? Jst vseeno pravim, da ko bo čas za to, bo že, tako kot je vsako stvar do zdaj... tudi za spanje sem mislila, da ne bo nikoli zaspal drugače kot na rokah, ker smo ga pač tako "navadili", in bla bla, pa hvala bogu tako lepo sam zaspi in to z dudo, ki jo je tudi sprejel šele pri 4 mesecih... Bo že... Za to se pa res ne sekiram. Pa če mu dam za probat, pa se začne dobesedno daviti... ok, pa počakmo še malo hehe...

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 17:22:56   
Dashenka
Ah ja.

Samo ne potem jamrat, ko se bo otrok pri enem letu, ali še celo več dobesednp "davil" z nepasirano hrano in pa travmirat, ko vzgojiteljice v vtcu ne bodo imele posluha do otroka s "posebnimi potrebami" glede prehranjevanja.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
21.11.2010 17:26:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 18:23:30   
ledenaa
Pa ji pasiraj dalje .Ko bo lahko bo že jedla. še nobeden otrok ni do šole jedel sam pasirano

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 18:31:16   
botrca
Pasiraj tako dolgo dokler ne bo pripravljena jest normalno. Najin sin je zelo dolgo jedel pasirano, ker je bruhal dolgo in nikakor da prežveči. Postopoma sem ukinjala pasiranje in zdaj je vse tako kot jeva midva z možem. Zdaj je star 3 leta in se s tem nisem nikoli obremenjevala.


< Sporočilo je popravil botrca -- 21.11.2010 18:32:16 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 19:10:14   
nusi
Nisem brala ostalih odgovorov, lahko, da se ponavljam. Kaj pa če bi ji v pasirano hrano dodala zmečkano z vilico in potem počasi večala razmerje med pasirano in zmečkano?

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 19:20:08   
mini86
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Ja in če noče, kaj boš potem??? Jst vseeno pravim, da ko bo čas za to, bo že, tako kot je vsako stvar do zdaj... tudi za spanje sem mislila, da ne bo nikoli zaspal drugače kot na rokah, ker smo ga pač tako "navadili", in bla bla, pa hvala bogu tako lepo sam zaspi in to z dudo, ki jo je tudi sprejel šele pri 4 mesecih... Bo že... Za to se pa res ne sekiram. Pa če mu dam za probat, pa se začne dobesedno daviti... ok, pa počakmo še malo hehe...


divans ne razburji se zdj ok..nism zihr sam mislm da nam dost sfalila če rečem da nisi ti isto pisala al pa vsaj podobno..ker če bi za vsako stvar razmišljala da ko bo čas za to bo že bi se s pol stvarmi ubadala..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 21:26:18   
Aninchy
Naš je star dobrih 5 mesecev, pa ima raje večje koščke kot čist zmiksanuser posted image sem mu pa od začetka na "tekoče" pasirala, zdaj pa kakor kdaj oz. odvisno kaka hrana je... riž dobi cel, koščke mesa razrežem kolkor na drobno pač lahko z nožem in vilico, zelenjavo in sadje pa kakor kdaj... včasih čist zmiksam, včasih pa samo malo pretlačim - našemu odgovarja vse. Tako da po moje je pač eden res prej pripravljen na kose kot drug... saj vemo, da je vsak otrok razred zaseuser posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko časa pasirati hrano?
21.11.2010 22:40:41   
Anonimen
Ne vem do kdaj, ker jaz ji je nisem nikoli.

(odgovor članu Aninchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko časa pasirati hrano?
22.11.2010 9:17:15   
kristinaj
nikoli nisem pasirala ampak smo premečkala z vilco.. zobki niso ovira saj ima dlesni.. zelenjava je pa ja mehka in meso nastrgano tudi pojejo... in posebej ji pa res ni več treba kuhati, le nesoljeno ji daš...
poskusi ji dati majhne koščke kruha na mizo, da bo sama jedla... spotoma ji pa ti pretlačeno minteštro vsiliš, počasi se mora navaditi jesti.. moji so komaj čakali, da so kakšno škorjo kruha dobili za grist..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko časa pasirati hrano?
22.11.2010 9:55:30   
Katy78
Jaz sem mu pasirala in kar dolgo ni hotel sprejti samo pretlačene hrane, mislim, da nekje okoli 8. meseca mu je zalaufalo. Kruh ali pa kakšen piškot je pa seveda že veliko pred 8. mesecem lahko žvečil, pa je dobil prvi zobek šele pri 8. mesecih. user posted image Se pravi, ni šlo za to, da revček kuhane zelenjave ne bi mogel "zgristi" ker kruh je pa lahko z dlesnimi prežvečil, ampak je bilo bolj komot, da je samo dol goltal. 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko časa pasirati hrano?
22.11.2010 13:33:46   
Najaa
haha, ta je dobra, da ga bodo vzg. v vrtcu označile za otroka s posebnimi potrebami. Dejte no, pa sej smo vsi ljudje, tudi pošasti v vrtcu, ki imajo naziv vzgojiteljica. Itak, da se bodo trudile, da otrok čimprej je, da vse je in da samostojno je. Če bo na začetku rabil mal več pomoči in pasiranja, pa tud ne bo ostal lačen, no.
Je pa fajn govorit ja, preden dejansko dobiš otroka, ki res noče nič jest. Naša taprva recimo je od 5,5 meseca jedla vse, vse nepasirano in veliko je rada jedla. Pri tadrugi sem pa vidla, kaj pomeni matranje s hrano... Skoraj pasirano je jedla do 15m, no vedno večji koški so bili, ampak še vedno najraje pasirano. Ko je šla v vrtec se je pa postopoma navadla jest vse. Tak da nasveti vztrajaj ipd so malo mimo. Če ne mara, ne mara in mu pač pasiraj.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko časa pasirati hrano?
23.11.2010 17:45:44   
divans1
V glavnem zgleda da moj še ni pripravljen na koščke, mi je pa pediater rekel, da mu lahko dam žemljo v roke, in jst probam, ampak on to nč noče žulit, ampak kr košček odgrizne, pol se začne pa davit in bruhne ven al mu pa jst že prej iz ust vzamem. Zdj se mu pa več ne upam dat...user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko časa pasirati hrano?
23.11.2010 20:39:57   
biga
Jaz moji punčki tudi še nisem dala kruha, a ga ne svetujejo zdaj okoli 10. meseca? Bele žemlje ji pa sploh ne bom takoj dala, ker vem, kako se je sin davil po njej, in je nevarno, ker je tako lepljiva. Sicer pa poskušam tudi pretlačiti, ne le pasirati, samo pljuva ven ali pa se davi. Bom vztrajala še naprej.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko časa pasirati hrano?
23.11.2010 21:38:21   
izgubljena_ovcka
Hmm, to je zelo individualno in odviso od otroka do otroka. Oba moja sinova sta že od zečtka uvajanja GH zelo proti "pitanju". Maljši je zdaj star skoraj 8m in sovraži če ga kdo "posiljuje" s hrano. Sam je recimo sposoben pojest pol žemlje, piškot, kuhan korenček in podobno zato smo mu tako hrano že zgodaj dajali. Seveda je treba bit zraven in pazit na vsak košček, da se mu ne zaleti ampak načeloma nima težav.

Nobenemu nisem pasirala nikoli ničesar. Samo pretlačila z vilico. Noben ni imel težav s koščki, sta se hitro navadila.

Od sosede hči pa je jedla striktno pasirano do 14m. Ni prenesla enega samega koščka. Ni najbolj praktično (ko smo šli na pico se je naš basal kot pujs, mala je pa samo nesrečno gledala) ampak kaj češ.

To pa ne pomeni nič, ta ista deklica danes je, da jo je veselje gledati medtem ko je naš izbirčen za znoret, vse mora biti v pravi obliki, noče jest če je nekaj "čudne" barve,... user posted image user posted image

Zdaj pa vedi kaj je najbolj prav! user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko časa pasirati hrano?
24.11.2010 18:01:18   
24.maj
Jaz sem naši tudi pasirala hrano do nekje 7.5-8. meseca, ker če je bil kakšen zelo majhen košček se ji je vse vzdigovalo, potem pa sem pač večkrat poskusila z banano pretlačeno na večje koščke in potem ostalo in je zalaufalo, s tem da piškota ali kruha ni hotla jest se je samo igrala in vse razdrobila. zdaj pri skoraj 11 mesecih pa je vse samo malo pretlačeno z vilicami oz še najraje koščke ki si jih sama nosi v usta, tako da vse pride ob svojem času, otrok sam pokaže kdaj je pripravljen. je pa tudi meni sicer pediater svetoval kruh šele po 10 mesecu

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?