|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko naj poje 6-mesečnik
15.11.2009 19:27:30   
salcka
ima katera kaj izkušenj kakšni so kaj "normativi"?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
15.11.2009 19:45:28   
ledenaa
kako to misliš??
Uvaja se najprej 1 živilo  po 2 dni in tako delaš z vsemi živili
Ko osvojite tovse pa kolikor hoče
Noben otrok ni po normativih ,tako da je malo mimo spraševat po tem
Eni pojedo cel krožnik za odraslega ,eni pa samo po 10 žličk

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
15.11.2009 20:17:03   
PC Baby
Ja, mene tudi to zanima. P mi je namreč rekla, da 200g je cel obrok in takrat naj ga ne dojim čez. Midva pa že 100 let uvajava kosilo (zelenjavo) in zvečer kašico in nikakor ne poje več kot 100-120 g tako, da ga še vedno dojim preko. Ampak se mi zdi, da to lahko traja še 100 let in ne 1 mesec kolikor naj bi trajalo, da se nadomesti obrok!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
15.11.2009 22:18:45   
Petka09
PC Baby, ne dajaj mu več mleka prek, saj otroci pojedo različno. Pusti ga, naj on poje tistih svojih 100g potem pa počakaj, da vidiš, kdaj oz. kako hitro bo lačen. Če želiš, da bo imel obrok vsake 3 ure recimo, potem mu vmes daj malo sadja ali kaj, če vidiš, da ti je po 100g kosila hitro lačen. Mogoče pa tut dobro ve, da po kosilu dobi še mleko in zato ne poje veliko. Čeprav tut 100g je dovolj. Pa tut tko je: sej so komaj 6 mesecev stari in ma še dovolj časa, da se privadi samo gosti hrani.

Torej, normativov ni oz. so samo pri pediatrih in njihovih tabelcah. Od sestrične punčka še zdej pr enem letu ne poje več kot par žlic kosila, mlečne kaše ali sadja. Pa ji zato ne daje mleka prek ampak proba vmes dat kakšno sadje, kos kruha... Tamala enostavno ne more pojest več. Zato je pol uvedla, da ji da še kej vmes - očitno je tip otroka, ki je večkrat a pomalem.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
15.11.2009 22:22:15   
ledenaa
Če otrok dobro napreduje se komot podoji ko ne more več GH
Mi smo tako delali do 14 meseca ,vedno po Gh sva se še podojila

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 11:36:27   
Greenie
Naši smo začeli uvajati GH s 4. meseci. Prve 2× je pojedla nekaj žličk, nato nekajkrat malo kašico (120g) po cca 10 dneh pa je začela jesti velike (190g). Če ji spasiram sadje ga poje še več. Stara je 6 mesecev.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 13:34:41   
PC Baby
Petka, kako pa naj potem dobi tistih min.600 mll mleka, ki jih mora dnevno dobit? Če ga ne podojim preko kosila in večerje, ostanejo samo še trije obroki - to bi potem bilo 200mll na obrok. Zoliko ni šans da spije naenkrat. Ne vem - sprašujem vas, ker jst ne vem več kako je prav.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 13:41:45   
ledenaa
In kdo je rekel da mora toliko dobiti-knjiga,pediater?

Mleko dobi tudi v pudingih,pire krompirju in ostalih izdelkih
ne glej koliko mora kaj dobiti

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 14:03:51   
Urska09
user posted image user posted image user posted image

Vedno po pameti in "filingu"

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

Če otrok dobro napreduje se komot podoji ko ne more več GH
Mi smo tako delali do 14 meseca ,vedno po Gh sva se še podojila


(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 15:49:06   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

In kdo je rekel da mora toliko dobiti-knjiga,pediater?

Mleko dobi tudi v pudingih,pire krompirju in ostalih izdelkih
ne glej koliko mora kaj dobiti


Najprej patronažna - pravi da ko poje 190-200mll, naj ga ne dojim več preko, ker je to cel obrok, ko sem pa pediatrinjo vprašala koliko naj bi pojedel v enem oboku, mi je rekla, da cca. 200mll. Zato pa pravim, da se mi zdi to too much. Naš poje dosti manj pa je vseeno že cel debelušček odkar mu dodajamo...

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 15:59:50   
Petka09
Glej, to je tko, kot da bi tebi nekdo rekel, da morš po reglcih pojest, ne vem, 500g, ker tko piše v knjigi. Halo? Sej pa bi ga čukasto gledala... En osebek poje cel taler hrane pa se nikamor ne redi, drugi pa par žlic in so celi debeluharji...

Ja, 200ml je nekak okvirno... Naša recimo poje 200 za kosilo goste hrane.... Dopoldan ma sadje s keksom al pa žitno kašico, popoldan in zvečer še vedno mleko, ter zgodaj zjutraj. Mleka spije od 150 do 200ml na obrok, to pomeni, da ga spije (ker ma še tri flaše mleka v 24 urah) nekje cca. 500ml v 24 urah...
Ker pa zjutraj dobi recimo žitno mlečno kašico, pa kasneje ko bodo jogurti bo to tut mlečno, pa če ma pire krompir ma tut AM notri itd.... Torej, če "golega" mleka ne spije toliko kot "je predpisano", ga dobi tudi z ostalimi izdelki.

Ti enostavno ponudi kosilo toliko, kolikor ga poje. Potem pa nič mleka prek... Počakaj, da se spet oglasi z lakoto, potem pa ga podoji.

Pa če praviš, da je cel debelušček... To samo pomeni, da dobro pokoristi tisto, kar mu daješ. Poje malo, vendar se to razporedi v njemu in ne zleti kar skozi njega. Naša pa recimo vedno poje cca. 200, kot sem rekla, pa ni nič predebela zato... Še bolj med suhimi mogoče. Tako da.... Nič se ne sekiraj, opazuj svojega otroka in mu daj toliko kot rabi.

Mogoče se mu bo pa uredilo, ko bo videl, da po GH ne dobi več mleka in bo mogoče sčasoma več pojedel. Če pa ne, pa tut prav. Otroci so različni,dajmo si to zapomnit in se ne pustimo pediatrom in patronažnim z njihovimi tabelami in normativi.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 16:51:18   
Katy78
Normalno je, da ne pojejo vsi dojenčki enake količine da bi bili siti, saj tudi na začetku, ko pijejo samo mleko, ne popijejo vsi enakih količin - eni spijejo še manj od priporočenega minimuma, drugi pa, kot npr. moj Nik user posted image , več od priporočenega maximuma.

Jaz bi rekla, da na začetku uvajanja je normalno, da ga po obroku GH še podojiš oz. da dobi mleko, saj ne more kar od danes na jutri zamenjati GH za mleko. Po kakšnem mesecu uvajanja GH pa se po moje mleko lahko pri enem obroku GH že opusti, in sicer ne glede na to, koliko poje, saj bo sicer po vsakem obroku GH pričakoval še mleko. Če bo GH pojedel malo, bo pač prej lačen in bo naslednji obrok prej kot običajno. Sicer pa je najbolje, da se ravnaš po svojih občutkih in signalih, ki ti jih daje tvoj dojenček. Ti pa iz izkušenj moje sodelavke lahko povem, da se še kako navadijo oz. razvadijo mleka po vsakem obroku. Njej je bilo seveda najlažje jo še podojiti, ker je pojedla le par žličk, ampak tamala se je pa potem še pri 10 mesecih hotela nonstop dojit in je zavračala hrano po žlički. Ker je sodelavko zagrabila panika, kaj bo, ko bo šla v vrtec, ji po nasvetu pediatrinje ni več dala za dojit po obroku GH in z muko in to z veliko muko in po več kot 1 mesecu je mala začela jesti GH kot ta velika. user posted image


(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 17:04:21   
Tanja_

IZVIRNO SPOROČILO: Katy78

Normalno je, da ne pojejo vsi dojenčki enake količine da bi bili siti, saj tudi na začetku, ko pijejo samo mleko, ne popijejo vsi enakih količin - eni spijejo še manj od priporočenega minimuma, drugi pa, kot npr. moj Nik user posted image , več od priporočenega maximuma.

Jaz bi rekla, da na začetku uvajanja je normalno, da ga po obroku GH še podojiš oz. da dobi mleko, saj ne more kar od danes na jutri zamenjati GH za mleko. Po kakšnem mesecu uvajanja GH pa se po moje mleko lahko pri enem obroku GH že opusti, in sicer ne glede na to, koliko poje, saj bo sicer po vsakem obroku GH pričakoval še mleko. Če bo GH pojedel malo, bo pač prej lačen in bo naslednji obrok prej kot običajno. Sicer pa je najbolje, da se ravnaš po svojih občutkih in signalih, ki ti jih daje tvoj dojenček. Ti pa iz izkušenj moje sodelavke lahko povem, da se še kako navadijo oz. razvadijo mleka po vsakem obroku. Njej je bilo seveda najlažje jo še podojiti, ker je pojedla le par žličk, ampak tamala se je pa potem še pri 10 mesecih hotela nonstop dojit in je zavračala hrano po žlički. Ker je sodelavko zagrabila panika, kaj bo, ko bo šla v vrtec, ji po nasvetu pediatrinje ni več dala za dojit po obroku GH in z muko in to z veliko muko in po več kot 1 mesecu je mala začela jesti GH kot ta velika. user posted image




Se kar podpišem pod tole.

In to z 200 ml- to je men totalno traparija.To je glih tko, k eden rabi pol prašiča, da se naje, nekdo drug pa je sit po enem zrezku.Pa tistega, ki je pojedel le en zrezek ne siliš, da poje do pol prašiča, da bo sit.In to, da potem otroku dajete, dokler ne bo pojedel 200 ml-sej otroček sam pokaže, kdaj ima dosti.Naša nikoli ne poje niti blizu 200ml, maksimum do zdaj je bil 130. Pa ji , razen od začetka, ko je res pojedla par žličk, nikoli nisem ponujala še dojke potem. Sem ji jo pa kasneje, sprva včasih že po pol ure, zdej pa sva prišli do tega, da je lačna po cca 2 urah. Se strinjam s tem, da če nikoli ne dobi toliko GH, da se od nje naje, ker je vedno še mleko čez, da bo tako tudi ves čas ostalo. Sploh pri dojenih je najbrž tako. Ker jim le-to ne pomeni le hranjenja, pač pa tudi crkljanje.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 20:38:48   
PC Baby
Hvala punce - sej je čisto logično to kar govorite ampak sej veste. pri svojem (prvem) otroku te je veno strah, da bo lačen, da ne bo dobil dovolj hranil itd.

(odgovor članu Tanja_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 20:42:03   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Hvala punce - sej je čisto logično to kar govorite ampak sej veste. pri svojem (prvem) otroku te je veno strah, da bo lačen, da ne bo dobil dovolj hranil itd.


PC Baby, pa sej jaz ti tle gor neki pametujem, v bistvu sem pa ista kot ti. Naša ima vsake tolk  obdobje kakšn teden, ko noče jest... Ko je bla "še majhna" je blo to pr mleku, da mi je komi kej spila.... Pol zdej je to včasih pri GH, da niti žlice ni hotla... Mater sem se sekirala, kot da bo shirala, kr hin sm bla, ker nism vedla kaj je narobe. Sem se čudla, pa kako to, da ni lačna, kako to, da ji nič ne paše, je kej narobe itd.... Groza.... Vsaka ura, ki se je približevala hranjenju je bla mora.... Pol pa se ji kr odpre, pa spet je kot pujs user posted image .
Eh, preveč se sekiramo, ne?

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 20:49:04   
PC Baby
Misim, da morm imet še enga otroka, ker bom takrat že obvladala vse te stresne zadeve in z njim samo uživala user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 21:00:01   
manna
PC Baby, baje se pri tretjem otroku šele maksimalno uživa user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
16.11.2009 21:02:02   
Petka09
Ja, manna, sigurno maš prav, ker pri ta drugem je fora, da je lahko čist drugačen kot je bil prvi, pa si spet "v riti" user posted image user posted image user posted image . Pr ta tretjem pa mogoč res več ne morš tople vode odkrivat, hehe.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
17.11.2009 21:09:06   
misamuk
Evo, naša bo čez 14dni stara 6 mesecev in je situacija glede GH sledeča:
Zaenkrat imamo samo kosilo, ostalo je še mleko. Tko kot je ena gor napisala, sem se že pri mleku "na polno" sekirala, če ni spila po normativih, smo imeli cele borbe (sej je bla bogica, ko je bla mami tako vztrajnauser posted image ). Zdej pri GH torej pri kosilu, pripravim hrano in jo nato stresem v en ta prazen velik (190g) lonček od kupljene hrane. In potem, če mi poje 150ml ali manj, ji ponudim še mleko, drugače ne. Zaenkrat še delam tako, ker sva na začetku in nimam občutka za količino, pa njej še ne "zaupam"user posted image  Sem pa tudi jaz mensezdi na MONu prebrala, da je 200g že cel obrok in ne rabi mleka.
Je pa tako, da zaenkrat kar pridno je. Zdej, ko bo pa napolnila 6 mesecev, bove dodali še dopoldansko sadno malico in meso.
Tako ji bo ostalo mleko za zajtrk, popoldansko malico in večerjo in glede na to, da poje cca 150-170ml/obrok, bo po moje v redu (glede 500-600ml/dnevno), tudi če po nekem čudežu ne bo več ponoči 1x jedla user posted image user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
18.11.2009 10:45:19   
smej
Kaj dajete za večerjo 6 mesečniku? Je še kakšna druga možnost kot kašice? 

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
18.11.2009 10:48:47   
ledenaa
Hmm ja kakšno žitno kašico za to starost,kaj bi pa drugo dala?
Mogoče riž na mleku ipd

(odgovor članu smej)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
19.11.2009 20:37:02   
rozica11
Hoj,


no naj še jaz povem, da je naša stara že 8 mesecev, pa zvečer ne spravim vanjo več kot 120 ml, običajno manj. Pa je 3 ure po dojenju, pa je to vse kar popije. In tako jo pustim nadaljnje 3 ure ko je zaspana in takrat se podoji pa je to to. Za kosilo spraviva v usta od 60-100 ml in to je to. Pa je tudi bolj okroglolična. Problem je edino ker mi noče piti druge tekočine, tako da za pijačo ostaja še vedno samo dojenje. Res je tako, da eni jedo večkrat po malo, drugi manjkrat več. Prisluhniti je treba otročku pa bo vse ok.

_____________________________

ALBUM MALE LANE: http://www.ringaraja.net/forum/albumphoto.asp?albumid=14726&asortType=3&apage=1

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
22.11.2009 19:24:44   
PC Baby
No evo, pri nas se je situacija v treh dneh sama od sebe čisto spremenila:

zajtrk. dojeje,
malica.sadje 190mll,
kosilo zelenjava 190mll,
malica. dojenje,
večerja: mlečna kašica 150 mll,
pred spajem. dojenje,
ponoči 1x dojenje.

A mislite, da je to za 7 mesečnika dovolj mleka na dan?

(odgovor članu rozica11)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
22.11.2009 20:12:49   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

No evo, pri nas se je situacija v treh dneh sama od sebe čisto spremenila:

zajtrk. dojeje,
malica.sadje 190mll,
kosilo zelenjava 190mll,
malica. dojenje,
večerja: mlečna kašica 150 mll,
pred spajem. dojenje,
ponoči 1x dojenje.

A mislite, da je to za 7 mesečnika dovolj mleka na dan?


Seveda je dovolj.

Moja ima pri 6,5 mesecih tri obroke AM (po 200ml), eno žitno mlečno kašico in en zelenjavni obrok.
Tvoj pa ima 4-krat dojenje in še eno mlečno kašico... Torej, sigurno dovolj.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko naj poje 6-mesečnik
22.11.2009 21:03:21   
PC Baby
No, super. Sicer se pri njemu to itak to spreminja iz tedna v teden

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?