|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   koliko porabite na mesec
30.1.2009 11:52:38   
tajtaj
Ali kdo vodi evidenco, koliko porabite na mesec za hrano in za položnice (elektro, telekom, snaga, mobitel/simobil...rtv, plin).
Pri nas damo v "skupno" blagajno 500EUR na mesec, se pravi, da nas pride okrog 7 eur na dan, ker smo trije.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 12:37:04   
fragola
preveč!!!

_____________________________

Upanje zadnje umre!

(odgovor članu tajtaj)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 12:48:14   
Pikapolonica_
Ja, vodim to evidenco. V zimskem času je zaradi plina malo več, poleti malo manj, na splošno pa je v mejah normale in s takimi stroški čisto normalno živimo. trije. plus en pes. Ampak pri nas znese malo več kot 500 €.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu fragola)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 12:53:21   
smile30
Preveč ja, se strinjam.
Trenutno porabimo 600-700/mesec (zaradi kurjave na elektriko je pozimi več) . Če dodaš še kredite, pa 1100 evrčkov.
Ko sem tole cifro napisala, mi je kar slabo postalo.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 12:59:20   
Anonimen
Hrana in osnovne položnice tam ene 600-700€. Sam jeva oba zunej med tednom, pa se ful pozna. Položnce so pa tud krediti pa življenjska naložbena ipd. za moje pojme. To pa nanese še skor 900€user posted image

(odgovor članu smile30)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 13:00:21   
timoteja
ja, približno takole: skupni stroški v hiši 120 EUR Nrez ogrevanje, ki se nabavlja po potrebi (drva+olje), GSM 30, T-2 50 EUR, varčevanja-zavarovanja cca. 140 EUR, moje DZZ 25 EUR, zav. za hišo 30 EUR, Vvrtec 100 EUR, prisp.uza S.P. 30 Eur, OBROK za avto 150 EUR, to je cca. 700 EUR, brez hrane. No, potem pa hrana z dodatnimi stvarmi (kozmetika, kakšen bencin) 300 EUR. Saj veste, pol pa še kaj za oblečit ali za obuti, pa kakšni rojstni dnevi, pa ogrevanje...Skratka, ne pridemo več nikamor...

(odgovor članu tajtaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 13:04:49   
puncica
za položnice damo okol 900-1000 EUR je pa res da je noter tudi zelena mercator kartica ki vsak mesec nanese okol 300 EUR.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tajtaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 13:23:15   
end1
za položnice cca. 300 €, kredit 350 €, vrtec 120 € in ostalo ostane za hrano, Regres pa za registracijo avta in zavarovanje, aja pa še stanovanje lahko zavarujemo, doodatno pa tržejo kar pri plači, da ne zgleda preveč za položnice.

Nam je pa ratalo zmanjšat raču za elektriko za 9 €, ker mamo varčne žarnice user posted image  

(odgovor članu tajtaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 15:07:51   
Kliki
Jaz porabim cc1300eurov.
od tega imam pa kredita za 500eurov. Mislim da ne porabiva veliko in s tem kar imava spodobno shajava.

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 15:08:43   
glen
Pri nas, so pa samo položnice cca 700 eu,(no je zraven položnica leasinga ki je skori 200 eu in mercator pika100(smo vzelo motor na 12 obrokov)
No pol še:
+ 2 kredita(en 130 eu, en 230 eu)
+hrana
+benzuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
+....???????????


Grave,za se zjokatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 15:11:35   
marty5
Pri nas so osnovne položnice cca 250€, vrtec 200€, hrana+kozmetika (plenice ipd) pa kakih 300-400€. Potem pa so tu še krediti, ki požrejo večino ostalega....

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Kliki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 17:17:51   
noe
Ta mesec je bil tud pri nas ubitačenuser posted image
455-NAJEMNINA, PLIN, VODA, ELEKTRIKA , SMETI
300- vrtec, internet, 2x mobitel,kabelska, dodatno zav., 100evrov pa je zelene pike
160 -preživnina
500- kredit za hišo
250 za hrano
80 evrov varčevanja 
Če slučajno kaj ostane pa kakšno smučanje, oblačila
Imam občutek da čaramo

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 17:38:28   
Kerensa*
Elektrika 12€ (po števcu), plin (centralno ogrevanje, ogrevanje vode in štedilnik - tudi po števcu) cca. 90€, položnica od upravnika (hladna voda, upravljanje, skupna elektrika, hišnik, smeti, čistilka itd.) cca. 45€, RTV cca. 15€, Siol Trio 39€, Mobitel wireless (Internet) 29€, dva Mobitela cca. 300€, 2 varčevanji 40€, pufi 400€, najemnina za stanovanje 600€, najemnina za avto cca. 700€, bencin cca. 500€, obrok registracije 40€, šola in vrtec cca. 200€, dve stvari (notebook in gume za avto) na obroke  - 200€... hrana pa cca. 20€/dan (+ cigareti). Kje so še ostali stroški, ah. Za ****, skratka.

(odgovor članu tajtaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: koliko porabite na mesec
30.1.2009 20:09:45   
ThinkPink
Jaz vodim vse stroške za vsak mesec in porabimo:

- Položnice (plin, elektrika, kabelska, internet, telefoni, naročnina na časopis, obratovalni stroški, vzajemna itd): od 370-450 eurov na mesec

- Hrana (všeti tudi praški, čistila, kozmetika): cca. 100 eur/teden, torej skupaj cca. 400 Eur

- Bencin - 50 eur

- Kredit za stanovanje 400 eur
 
- Oblačila, obutev - med 100-200 eur
 
- Pa kakšnih 100 eur za malice, kavice, ...

In smo na nuli. Za varčevanje ne ostane nič, če (bognedaj) pride kaki poračun ali kaj nepredvidenega, pa ....

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: koliko porabite na mesec
1.2.2009 1:13:04   
tweed
320 € položnice za hišo in pritikline (mobitela, telekom, zavarovanje...)
160 € bencin
800 € hrana in gospodinjske zadeve
200 € varčevanje
200 - 500 € oblačila (odvisno, koliko je žena prostauser posted image )

Mislim, da je to vse. Kar ostane, gre na vezano vlogo...


_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu tajtaj)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: koliko porabite na mesec
1.2.2009 20:37:14   
Anonimen
Ali kdo vodi evidenco


Ne, ne vodim je.
Enkrat mesecno pregledam izpisek z banke in enkrat mesecno izpisek Eurocard. Tam je vse, kar porabim, razen kaksne kavice.

(odgovor članu tajtaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 14:51:52   
Sončni žarek
Uf, kake cifre za položniceuser posted image .......

Pri nas je mesečno tako stanje:
Položnice (elektrika, internet, telefon, 2xmobitel, voda, smeti, Tv) 100€
Zavarovanja (2x dodatno, 2x življenjsko, 2x naložbeno) 220€
Kredit 450€
Trgovina (špecerija, čistila, kozmetika, plenice) max. 200€
Gorivo-bencin 100€

Oblačila - po potrebi ,kakšen mesec nič, kakšen mesec veliko.....
Zavarovanje ( 2x avto, hiša) cca. 1500€ letno / plačamo v gotovini....


Vmes pa seveda padejo še rojstni dnevi, kakšni nepredvideni izdatki-nakupi......




< Sporočilo je popravil Sončni žarek -- 2.2.2009 14:55:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 15:17:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sončni žarek

Uf, kake cifre za položniceuser posted image .......

Pri nas je mesečno tako stanje:
Položnice (elektrika, internet, telefon, 2xmobitel, voda, smeti, Tv) 100€
Zavarovanja (2x dodatno, 2x življenjsko, 2x naložbeno) 220€
Kredit 450€
Trgovina (špecerija, čistila, kozmetika, plenice) max. 200€
Gorivo-bencin 100€

Oblačila - po potrebi ,kakšen mesec nič, kakšen mesec veliko.....
Zavarovanje ( 2x avto, hiša) cca. 1500€ letno / plačamo v gotovini....


Vmes pa seveda padejo še rojstni dnevi, kakšni nepredvideni izdatki-nakupi......





A ogrevanja nimate?
V trgovini pa res malo pustiteuser posted image  
Midva dava tolk sam za malce v šihtuuser posted image
Pa bencin....dava 350-400€ mesečno sam za prevoz(še sreča da ga plačajouser posted image )

(odgovor članu Sončni žarek)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 15:46:42   
Anonimen
1000€ na mesec, ampak to je približno, ker nisem glih vse štela

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 16:01:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Cveka30

1000€ na mesec, ampak to je približno, ker nisem glih vse štela


A za položnice?user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 17:45:07   
Pikapolonica_
Jaz pa ne razumem, kako si štejete pod vaše izdatke, izdatke vaše firme ali s.p.ja. Meni je malo smešno, da si šteješ pod izdatek najemnino za avto, avto pa je prvotno namenjen dejavnosti, ki jo opravljaš.
Po tej smešni logiki si lahko jaz prištejem k izdatkom vse prispevke, ki jih mesečno plačamo, vso najemnino, ki jo mesečno damo za lokale, pa še plače, da delavce plačamo.
Mislim to so mi neke jake fore, zgolj dokazovanje, glej jaz dam toliko, pod toliko sploh ne morem priti skozi. Še pri stroških moramo sloveci napihnit, ne samo pri avtomobilih. Ej, jaz mam več stroškov kot ti, pa boljši avtouser posted image user posted image ... mislim, halo.
Očitno je avtorica tega posta spraševala koliko porabimo/te na mesec za položnice in hrano, ne pa koliko benza mi požge služben avto.

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 18:13:43   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_
Jaz pa ne razumem, kako si štejete pod vaše izdatke, izdatke vaše firme ali s.p.ja. Meni je malo smešno, da si šteješ pod izdatek najemnino za avto, avto pa je prvotno namenjen dejavnosti, ki jo opravljaš.

Z lahkoto. Če želimo ta avto imeti oz. uporabljati, ga moramo plačati. Prvotno je res namenjen za službeno uporabo, vendar ga imamo 24 ur na dan, torej ga uporabljamo tudi zasebno. Še zdaleč pa ni nujno, da se najemnina zanj plačuje od prometa. Torej je najemnina za avto v vsakem primeru naš strošek. Tako, kakor je ves promet naša plača. Če ne bi imeli tega avta, tudi ne bi bilo dohodka, kakršen je. Kaj pa od plače ostane, ko se poravnajo stroški, je pa že druga zgodba (a nisem tega nekje že razlagala?). user posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 18:27:12   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_
Jaz pa ne razumem, kako si štejete pod vaše izdatke, izdatke vaše firme ali s.p.ja. Meni je malo smešno, da si šteješ pod izdatek najemnino za avto, avto pa je prvotno namenjen dejavnosti, ki jo opravljaš.

Z lahkoto. Če želimo ta avto imeti oz. uporabljati, ga moramo plačati. Prvotno je res namenjen za službeno uporabo, vendar ga imamo 24 ur na dan, torej ga uporabljamo tudi zasebno. Še zdaleč pa ni nujno, da se najemnina zanj plačuje od prometa. Torej je najemnina za avto v vsakem primeru naš strošek. Tako, kakor je ves promet naša plača. Če ne bi imeli tega avta, tudi ne bi bilo dohodka, kakršen je. Kaj pa od plače ostane, ko se poravnajo stroški, je pa že druga zgodba (a nisem tega nekje že razlagala?). user posted image


Glej Kerensa, nič osebnega, si mi čist prijetna tule gor, samo ko se v nekaj zapičiš, trajbaš tisto do konca. Zame to ni tvoj strošek, ampak strošek tvojega s.p.ja. Oziroma moževega s.p.ja. Ti si razlagaš tole takole: recimo prometa imate mesečno recimo 3000€. In ti si to šteješ kot plačo. Plačo ki jo prinese mož domov. To je isto, kot bi recimo lastnik lokala s pijačo konec meseca računal - prometa imam recimo 5000€, od tega moram plačat 2500€ pijače, toka in ostalih kozlarij. Ampak še vedno bi trdil, da ima plače 5000€, stroškov pa še polovico tega. Ti si isto narediš v glavi - predpostavljam teh 3000€, potem ti je strošek najemnina za avto, kaj jaz vem 1000€, pa strošek ti je benz, ki znese 500€. PA registracije ne vem koliko že. In ti si te stroške šteješ v lastno gospodinjstvo. Kot bi recimo gostilničarjeva žena razlagala, da imajo pa doma na mesec strošek 2500€ samo pijače.



_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 18:32:44   
Kerensa*
Ja, ja, razumem tvoj point user posted image  in priznavam ti celo, da imaš prav. Ampak glede na to, da s.p. ni firma in glede na to, da mi sploh nimamo s.p.-ja user posted image , je zadeva pri nas nekoliko drugačna. Oz. je taksi tako ali tako drugačen od vseh ostalih služb oz. zaposlitev.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: koliko porabite na mesec
2.2.2009 18:50:17   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja, ja, razumem tvoj point user posted image  in priznavam ti celo, da imaš prav. Ampak glede na to, da s.p. ni firma in glede na to, da mi sploh nimamo s.p.-ja user posted image , je zadeva pri nas nekoliko drugačna. Oz. je taksi tako ali tako drugačen od vseh ostalih služb oz. zaposlitev.


Ok, torej je tvoj partner zaposlen na določeni firmi in ima od njih v najemu avtomobil in preko njih opravlja dejavnost zanje. To je zame popolnoma enako, kot če se jaz za našo firmo vsak mesec peljem 30x iz Maribora do Ljubljane, oni mi plačajo kilometrino, jaz dam keš za benz. Ampak v končni fazi jaz nisem dala keš iz svojega lastnega žepa, ampak iz žepa firme, ker sem dobila vse stroške povrnjene. Tut amortizacijo avtomobila. Se pravi sem na nuli, oziroma pozitivni nuli in to še vedno ni moj strošek in ga ne štejem v strošek mojega gospodinjstva. Tudi na plačilni listi mi piše povrnitev potnih stroškov, ki pa se prištejejo k moji plači in tvorijo nek znesek. Vendar moja plača je še vedno zame tisti znesek brez potnih stroškov in malice, ker če bi dajala svoj denar zato, da se zaradi njih vozim toliko kilometrov, bi bila tudi malo blesava. Plača je zame tisto, kolikor jaz na mesec zaslužim, ostalo je povračilo stroškov, katere si pač delam, da lahko svojo dejavnost opravljam, kot se spodobi. Prav tako jaz svojo malico ne štejem v lastne stroške, ker se vsak mesec 100 in nekaj evrov znajde na mojem računu, zato da jih pojem. V službenem času.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?