|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   komisija -nujno
16.11.2006 7:05:08   
Anonimen
vem,da greš lahko delati splav do 10 tedna nosečnosti.Kaj pa kasneje?Vem,da obstaja neka komisija.V katerem primeru se odločijo da greš lahko po 10 tednu narediti splav?A ugodijo prošnji četudi je otrok zdrav in je vse ok,a ga mama pač samo noče??
Hvala za info
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 7:31:16   
Jelenche
ja, odobrili ji bodo. Sicer bo morala iti še k psihiatru in potem na komisijo.

Kako žalostno je to,...kako malo je treba, da nekomu odvzameš pravico do življenja.

Je pa to zelo grdo dejanje. Še posebej če sprašuješ tukaj, kjer se vsi trudimo imeti dojenčke!
Bi pa pazila malo bolj, če ga enostavno noče!

Pa eni ljudje so za popuser posted image !  Jezna sem.

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 8:33:26   
tinaaja
Jelenche - vsak po svoje... user posted image  ponavadi itak pol te osebe zelo trpijo, ampak pac je treba nosit posledice.
JA, komisija je potrebna, pojdi do G ti bo on svetoval, kako naprej in kaksne papirje pripravit..

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 10:12:28   
MALINČICA
Bolje tako, da v začetku narediš konec, kot pa da potem en otrok trpi celo življenje, ker ni zaželen, ali pa ga ne morejo vzgajat in mu nuditi osnove.
Se pa strinjam, da je boljša preventiva, kot kurativa!
Kje pa so kondomi, tabletke(ki so celo zastonj), kakšna druga zaščita???????
Žalostno!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 13:01:59   
petraz
Kako žalostno.... le zakaj se je odločila tako, ko pa je z otrokom vse vreduuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 13:12:02   
Anonimen
le zakaj se je odločila tako, ko pa je z otrokom vse vredu


Ja, pa kaj vas Vse tako briga, punca je vprašala za NASVET oz. POTEK in ne za MNENJE.

(odgovor članu petraz)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 13:17:41   
Alisa
Kolikor vem po 10. tednu nosečnosti greš res na komisijo in na posvet s socialno delavko. Če se je mama otročka tako odločila in če ga ne more ali noče imet mislim da ima pravico, da naredi splav. To je le njena odločitev kaj bo storila.
Tko da kakor se bo odločila mislim da se bo prav, ona že ve zakaj je bolje narediti splav.

_____________________________

preden si bil spočet, sem si te želela,
še preden si bil rojen, sem te ljubila
in komaj si se rodil, bi zate umrla.
To je čudež življenja.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 14:35:53   
Anonimen
Jelenche povej zakaj je forum??
še en nasvet: ne poznaš moje zgodbe torej se zadrži komentarjev PRAV!!!?
le glej,da ne boš ti kdaj v mojem položaju.saj veš zarečenega kruha se največ poje

(odgovor članu Alisa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 15:09:15   
tinaaja
Anoninma in ostale - forum je javen, tko kot ti anonimna lahko vprasas nekaj, kar je pac nekomu nesprejemljivo, prav tako jelenche (ali kera druga) lahko komentira...
Naredi kar zelis anonimna, svetujem ti, da si preberes, kako zgleda UPN po 10 tednu - obstaja verjetnost, da ti ne delajo samo abrazije, ampak gres za 3 dni v bolnico, kjer ti sprozijo prezgodnji porod. Moja izkusnja tega zadnjega opisana na forumu SS ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 16:47:53   
Anonimen
Anonimna!
Resnično te razumem kako ti je pri srcu, če imaš težavo! Rada bi ti povedala samo nekaj, čeprav odločitev je pa vsekakor na tvoji strani!
Letos v začetku leta sem bila operirana dvakrat ( ginek.) in na koncu so mi direkt povedali, da mi žal ne morejo pomagati in da ne bom mogla zanositi!user posted image  Vsi trudi so bili zaman,...
Bila sem tako zelo prizadeta, da se tega žal ne da opisati z besedami! Za neplodnost res da nisem bila kriva sama ( nisem imela nobenega splava in nikakršnega posega, da bi preprečila nosečnost), saj sem kot novorojenček imela hudo napako v trbušni votlini pa ne bi o tem, in šlo je za življenje ali smrt! Vendar bila sem borka in sedaj sem tu!
Tudi jaz sem imela neznansko veliko težav in prejokala noči pa ni prav nič pomagalo, dokler se nisem vzela v roke in se odločila, da tako naprej ne gre!
Hočem ti povedati, da je odločitev na tvoji strani in da se pogovori o teh stvareh z ljudmi, ki so pristojni za to! Pomagali ti bodo, sploh pa če imaš tehtne razloge za to!!!!!!Ti veš kakšna je tvoja težava in ali si sposobna imeti otročka ali ne,...le ti veš!
Vse bo še dobro le pogumno naprej!
Jaz pa sem vesela zase, ker se mi je zgodil čudež in sem zanosila (nihče ne ve in ne razume kako je to možno) kmalu po operacijah in imela bom štručko, ki sem si jo tako zelo želela!

Le pogumno naprej in user posted image user posted image user posted image  naj te čuvajo!

LP,

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 19:05:14   
Jelenche
a ga mama pač samo noče


no kot prvo sem mislila, da sprašuješ za nekog drugega, ne zase. Očitno boš ti, to naredila. Seveda, da je to tvoja odločitev!
In seveda, da boš to naredila, ne glede na to kar ti kdo reče tukaj. In celo napisala sem ti, da boš imela psihologa in potem še komisijo. Ampak da ja, odobrili ti pa bodo. Če boš pač šla čez 10 teden, ti bodo dali injekcijo v trebuh in boš morala otroka roditi oz iztisniti iz sebe, nato, če bo kaj ostalo, boš šla še na čiščenje. Poznam postopek, ker je v sobi z menoj ležala ženska, ki je šla na splav po svoji želji v 4 mesecu!
Iz tega upam da lahko sklepaš, da JA sem imela izkušnjo s splavom, sicer ne po lastni želji, tako da, ne mi grozit s takimi neumnostmi zarčenega kruha se največ poje.  Pa saj nismo otroci!!!
Kar se pa tiče zgodbe
a ga mama pač samo noče


to je ta zgodba a ne? uuu full dober razlog.
no pa saj me ne briga. Povedala sem ti postopek.
Ne mislim se kregat z nekom, ker sem povedala svoje mnenje.

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: komisija -nujno
16.11.2006 20:13:14   
Anonimen
Draga Jelenche otrok ne dobi obleke in opremo,pa hrano z ljubeznijo.Jaz imam že enega otroka.Sem ga rodila z 19 leti,sedaj sem stara 21 in žal si ne morem privoščit še enega otroka,saj ga ne morem preživljati.

(odgovor članu Jelenche)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: komisija -nujno
17.11.2006 6:46:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Draga Jelenche otrok ne dobi obleke in opremo,pa hrano z ljubeznijo.Jaz imam že enega otroka.Sem ga rodila z 19 leti,sedaj sem stara 21 in žal si ne morem privoščit še enega otroka,saj ga ne morem preživljati.


srce se mi trga ob takih zgodbahuser posted image user posted image , pa ne samo zato, ker sem med tistimi, ki si neizmerno želi otroka pa ga ne more imeti, ampak predvsem, ker nekateri ne razmišljajo s svojo glavo. Obstaja kontracepcija, ki je zastonj in če ni denarja  za otroke, se potem o tem že vnaprej razmišlja in se nabavi kontracepcija, ki res nič ne stane. Tega ne bom nikoli razumela, pa tudi nisem nikoli v preteklosti razumela še preden sem zvedela za svoje probleme s plodnostjo. 

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: komisija -nujno
17.11.2006 7:12:04   
Marogica
Splav se gre lahko delati do 12. tedna.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: komisija -nujno
17.11.2006 7:48:22   
tinaaja
Po veljavni zakonodaji se lahko UPN opravi na zahtevo nosecnice, ce nosecnost ne traja vec kot 10 tednov. Po 10 tednu nosecnosti pa na zahtevo nosecnice o UPN odloca komisija prve oz druge stopnje za UPN.
V ljubljani zaseda vsak torek.
Do 12 tedna se opravi abrazija, po 12 tednu pa se praviloma opravi z ucinkovino, ki se vbrizga v maternicno votlino ali misico.
Prepisano iz literature GK Ljubljana.


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: komisija -nujno
17.11.2006 9:31:49   
Freycha
Nikoli ne more biti za vse prav v življenju. Ene bi rade imele otroka, pa ga ne morejo, druge ga ne bi imele in mogoče kljub zaščiti zanosijo.........

Kdo smo mi, da bomo sodili drugemu za lastne odločitve in posledice. Če od drugih pričakujete, da bodo razumeli vašo situacijo, ko ne morete imeti otrok, potem najmanj kar lahko je, da se vživite v njeno situacijo, ko noče imeti otroka. Mogoče kasneje - ne sedaj........
Dokler je splav legalen in se lahko vsak odloči zanj, toliko časa nimamo pravice človeka soditi za lastne odločitve.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: komisija -nujno
17.11.2006 10:24:14   
Anonimen
anonimna kako pa veš,da jaz nimam kontracepcije user posted image A žesnka ne more zanositi kljub njej?
Ali naj po tvojem imam otroka in mu ne morem nič kupiti,nič privoščiti.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 9:58:06   
Tasika
USTAVA
REPUBLIKE SLOVENIJE
 
 
55. člen
(svobodno odločanje o rojstvih otrok)


Odločanje o rojstvih svojih otrok je svobodno.
Država zagotavlja možnosti za uresničevanje te svoboščine in ustvarja razmere, ki omogočajo staršem, da se odločajo za rojstva svojih otrok.
 


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 10:38:22   
Anonimen
Ne vem, kako ste lahko ene tako nestrpne. Saj je uboga duša samo nekaj vprašala, pa še anonimno, ker je očitno slutila na kakšne odzive bo naletela. Če ste pozabile, živimo v 21. stoletju, in ima vsakdo pravico do svobodnega samoodločanja. Mislim, da ostale ne boste za nič prikrajšane, če bo dekle, ki si iz kakršnegakoli razloga že ne želi imeti otroka, naredilo splav. Mi je zelo žal, ampak meni osebno se zdi, da je mnogo manj odgovorno, da imajo nekateri po 4, 5 otrok ali pa še več, ki jih niso sposobni preživljati, kot pa če se nekdo odloči za splav. Ker se lahko na ta način prihrani marsikatera stiska. Je ni bolj žalostne stvari na svetu, kot so otroci v nesrečnih družinah, kjer je vsak dan na sporedu prepiranje, mlatenje, alkohol... ali pa otroci, ki imajo komaj kaj za pod zob, kaj šele, da bi jim starši lahko kdaj pa kdaj privoščili kakšno igračko, računalnik, nova oblačila,... Zato prosim, ne obsojajte kar tako vsevprek, ker ne veste, kaj se skriva v ozadju in pustite vsakemu svoje mišljenje. Mnenje, da, ne pa obsojanje. Bodimo, no, bolj strpni, ker sicer ne vem, kam bo šel ta svet.

(odgovor članu Tasika)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 10:54:04   
tatam
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne vem, kako ste lahko ene tako nestrpne. Saj je uboga duša samo nekaj vprašala, pa še anonimno, ker je očitno slutila na kakšne odzive bo naletela. Če ste pozabile, živimo v 21. stoletju, in ima vsakdo pravico do svobodnega samoodločanja. Mislim, da ostale ne boste za nič prikrajšane, če bo dekle, ki si iz kakršnegakoli razloga že ne želi imeti otroka, naredilo splav. Mi je zelo žal, ampak meni osebno se zdi, da je mnogo manj odgovorno, da imajo nekateri po 4, 5 otrok ali pa še več, ki jih niso sposobni preživljati, kot pa če se nekdo odloči za splav. Ker se lahko na ta način prihrani marsikatera stiska. Je ni bolj žalostne stvari na svetu, kot so otroci v nesrečnih družinah, kjer je vsak dan na sporedu prepiranje, mlatenje, alkohol... ali pa otroci, ki imajo komaj kaj za pod zob, kaj šele, da bi jim starši lahko kdaj pa kdaj privoščili kakšno igračko, računalnik, nova oblačila,... Zato prosim, ne obsojajte kar tako vsevprek, ker ne veste, kaj se skriva v ozadju in pustite vsakemu svoje mišljenje. Mnenje, da, ne pa obsojanje. Bodimo, no, bolj strpni, ker sicer ne vem, kam bo šel ta svet.


Pod to pa se podpišem!!!
Osebno sicer splava ne podpiram in mislim,da je bolje preprečiti-če se le da, ampak vsaka ženska pa ima pravico,da se sama odloči!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 11:20:36   
hanakz
No, pa bom še jaz povedala svoje mnenje. Ker ga lahko menda na javnem forumu pove vsak, tudi če se ne strinja z vsemi po spisku. Torej - razumem, da se "zgodi", razumem, da boš težko poskrbela za še enega otroka. Mogoče bi lahko pomislila na možnost posvojitve. Veliko parov ne more imeti svojih otrok in bi bili lahko zelo dobri starši posvojenemu otroku. Splav dojemam kot nekaj groznega. Ne zaradi nekih religioznih razlogov (čeprav se imam za verno), ampak iz veliko bolj prvinskih občutkov. Vse moje otroke sem sprejemala kot osebe odkar sem zvedela, da so v meni. Materinski nagon? Kot človek, kot mati, čutim, da nimam pravice nekomu vzeti življenja, ker bi mi bilo tako pač bolj udobno. Marsikdo tudi ne more optimalno poskrbeti za postarane starše, pa jih zato še ne more "uspavati". Na srečo še ni legalno. Sicer pa vse, kar je legalno, ni tudi moralno. Tudi smrtna kazen je ponekod zakonsko dovoljena, pa bi si kdo med vami želel biti rabelj?

< Sporočilo je popravil hanakz -- 20.11.2006 11:22:12 >

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 11:27:51   
Anonimen
hanakz bi se ti odločila za posvojitev???lahko je govoriti,težje narediti a ne.jaz sem tudi vedno govorila nikoli ne bom šla splav delati,rajši ga dam posvojit--) kako se reče: ZAREČENEGA KRUHA SE NAJVEČ POJE!!!!!hmm da bi težko poskrbela še za enega otroke,ne ni težko ,je nemogoče.Hrano,obleke,igračke s čim naj kupim.Z ljubeznijo??
saj veš rek: Denar je sveta vladar,samo z njim lahko preživimo in ne z ljubeznijo

(odgovor članu hanakz)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 11:51:00   
sonchica
Jaz vem za en primer ,moja znanka je bla stara 18 let ko je izvedela da je v 14 tednu nosečnosti in seveda ji je prvo prišlo na misel SPLAV (kod da je to tak lahko) .... šla je pred 1 komisijo ji vsekakor niso odobrili,šla je pod 2 komisijo pa ji prav tako niso odobrili ker je biu otrok popolnoma zdrav ! No in potem je seveda obdržala ,rodila in sedaj ko vidim to družinico mi solze pritečejo kak dva 20 letna starša uživata z svojim otrokom  in da jim nič ne manjka še bojše jim je kot enim multimiljunerjem.... + tega če jo sedaj vprašam če ji je žau se sam nasmehne pa reče NE in NIKOLI V ŽIVLJENJU MI NEBO ! JE pa res da so jima oboji starši kod od nje in njega ful pomagal finančno in moralno !

splav splav to je ena najbolj butastih stvari .......... kolko mamic si otroke želi pa jih nemore met ,potem ko druge hodijo na splav kot na kavico z smetano .... GROZA !user posted image user posted image user posted image



_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 12:07:09   
malecka_mateja
ok zdaj pa morem tudi jaz napisat moje mnenje!
prvič: ali se ve sploh zavedat kako ostrok trpi med splavom sploh v tako velikih tednih NE naj vam jaz povem! obstaja posnetek ki so ga nam predvajali na šoli(zdravstveni) na katerem snemajo otroka z uz med tem ko ženski delajo splav! TO JE GROZNO! otroku se prav vidijo usta kako jih odpira kot bi jokal!kako je nemiren in kako se z nogicami odganja da bi ubežal tisti napravi vakumu!!!!!nato se kruto vidi kako me odtrgajo dele telesa in potem ker je glavuca že previla jo zdrobijo in posesajo!KRUTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
se opravičujem če sem se s to zgodbo kateri zamerila ampak morala sem jo povedati ker ko smmo mi to videli smo vsi jokali!in potem ko vidiš splav v živo joj groza!
odločitev anonimna je samo tvoja amapk samo nekaj če imaš enega obtroka in si ga preživljala verjetno nisi imela nič več finančnih sredstev kot sedaj!nevem no sej nisi sama veš koliko ljudi je mogoče okoli itebe ki ti bo pomagalo in ti stalo ob strani!tudi država pomaga.......
no kot sem rekla vsak se sam odloči vedar te prosim dobro premisli! tudi spalv pušča velike psihične rane in tako fizične lahko!upam da po spalvu neboš ena tistih ki nemorejo zarad teg apotem več zanosit če bi si pa nekoč mogoče še enega zaželela!
moje mnenje in nasvet nisa zlonamerna tako da nebo pomote!
jaz samo sočustvujem z nedolžnim bitjem ki raste v tebi!

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu sonchica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: komisija -nujno
20.11.2006 12:37:42   
Anonimen
Jaz nimam nobenega ,da bi meni pomagal oz. nam.Res? država pomaga?in kako pomaga? da dobim 40 tisočakov na mesec.kaj lahko s tem kupim?Že sedaj se komaj prebijamo iz meseca v mesec.Ja,sem takrat imela več finančnih sredstev,ker sem delala preko študenta.sedaj pa še delati ne morem in niti ne delam odkar se je prvi otrok rodil

(odgovor članu malecka_mateja)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?