|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:09:14   
*alja*
Logest, jih kera uporablja?

Jas sem se prvič odločila za kontracepcijo in me zanima kako ste zadovoljne in koliko jim zaupate? 
Nekatere kolegice mi ful govorijo da so se po tabletkah zredile, dobile akne,... in me je strah začeti jemat da nebo kaj narobe!



_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:10:39   
Anonimen
Sicer ne jemljem Logest-a, ampak Stediril-M, po njih pa se nisem zredila niti za kilogram. Pa tudi nobenega mozolja več nisem našla na sebi. user posted image

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:12:29   
Anonimen
 




Katere kontracepcijske tabletke uporabljaš oz. uporablja tvoja partnerka? n=1787

user posted image Logest (28%)
user posted image ne uporabljam (23%)
user posted image Diane-35 (13%)
user posted image Cilest (10%)
user posted image Minulet (7%)
user posted image Femoden (6%)
user posted image Stediril-M (4%)
user posted image Harmonet (3%)
user posted image druge (2%)
user posted image Stediril-D (2%)
user posted image Tristediril (2%)
user posted image Stediril (1%)

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:18:07   
anitaz
Jaz imam (no,sem imela user posted image ) Logest in so super! Nisem se zredila, pa še koža se mi je popravila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:19:27   
muki1
Kolikor vem, nekaterim kontracepcijske tabletke kožo zelo izboljšajo.
Vsaj moji sestri, ki je imela prej akne, se je po jemanju kt koža izboljšala vsaj za 80 %.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:21:51   
Anonimen
Ali ste vedeli...


...da si bodo ženske kmalu lahko pomagale z uri podobno zapestno napravico, ki jih bo opozarjala, da se nahajajo v stanju ovulacije in zato lahko lažje zanosijo. Napravica nekega kanadskega podjetja daje vnaprejšnje opozorilo štiri dni pred ovulacijo. Deluje na podlagi merjenja kislosti potu. Ta je odvisna od hormonov, ki določajo plodno stanje ženske. Pri preizkusih je naprava pri 76 % preizkusnih oseb do 2 dni natančno napovedala začetek ovulacije.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:26:05   
Anonimen
nič ne bo narobe.
priporočam ti da se s svojim G pogovoriš glede KT.
saj če so dobre tvojim prijateljicam to še ne pomeni da tebi bodo ok.
jaz sem prej jemala Cilest,moram povedati da sem imela takšno menstruacijo,da bi lahko vsak dan napolnila flaško do pol litra.sedaj ko sem zamenjala G,sem dobila harmonet in so super,menstruacije so se mi zelo zmanjšale.aja,moram povedati da sem bila prej slabokrvna,prav zaradi premočnih menstruacij.sedaj odkar jemljem Harmonet pa več nisem.
tako da pogovori se z G,da bosta izbrala najboljše zate

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:45:47   
baguSka
STRANSKI UČINKI VSEH KONTRACEPCIJSKIH TABLETK SO:
 
- GLAVOBOL
- SLABOST
- POMANJKANJE SPOLNE SLE
- UNIČEVANJE JAJČEC
- IN ŠE JIH JE..
 
JAZ SEM JIH JEMALA IN SE MI JE RESNIČNO ZBOLJŠALA KOŽA, A JIH NE BOM JEMALA NIKOLI VEČ!!!!!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 14:57:07   
Anonimen
MOŽNI stranski učinki. Ne obvezni. Jaz nisem imela nobenega.

Pa oprosti, ker te popravljam...

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 15:00:10   
baguSka
Ja, možnosti pa so. Vsaka naj se odloči sama. Veliko sem brala o tem in definitvno VEM, da uporaba tebletk ni dobra.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 15:09:56   
Anonimen
Stranski učinki so vedno.. samo ni nujno, da jih takoj občutiš in da jih vsak občuti enako.. Ampak tudi če jih ne čutiš.. so!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 16:35:45   
*alja*
baguSka zakaj si tako proti kontracepcijskim tabletam - na kaj vplivajo slabo?
Kaj je to res, da če ješ tablete da mogoče neboš mogel več zanositi ( to je izjava moje kolegice in jas sem se resnično ustrašila )!user posted image

Mogoče so moja vprašanja mal čudna vendar glede kontracepcijskih tablet res nimam pojma! user posted image

_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 17:00:26   
dulcinea
Jaz sem jemala 6 mesecev Yarino, ki so samoplačljive (2000/škatlo). Zredila se nisem, mozoljev tudi nisem dobila, koža mi je menda začela sijati, kar se pa tiče kože na nogah in riti... tak celulit sm dobila, da bog se usmili.

Tyazi, od kje ti ta podatek? Tako zapestnico prec kupim... user posted image




_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 19:20:22   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

STRANSKI UČINKI VSEH KONTRACEPCIJSKIH TABLETK SO:
 
- GLAVOBOL
- SLABOST
- POMANJKANJE SPOLNE SLE
- UNIČEVANJE JAJČEC
- IN ŠE JIH JE..
 
JAZ SEM JIH JEMALA IN SE MI JE RESNIČNO ZBOLJŠALA KOŽA, A JIH NE BOM JEMALA NIKOLI VEČ!!!!!!!



kes pa to dobla....jst glavobolov zarad tega nisem mela vec, manj pa tud ne...slabo mi tud ni blo...sexal se mi je skoz, jajcec nisem rabla....koza je bla na tam tam...user posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 20:23:15   
emaa
Ja, ti stranski učinki so groza, mene je seks tolk zanimal, kot kaj dela sosedov pes. Pa sem mogla tabletke zamenjat, da je blo v redu. Jih pa ravno tako ne bom uporabljala več,  rajši kako drugo vrsto KT kot poseganje v hormonsko ravnovesje.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kontracepcijske tabletke...
5.5.2006 21:36:15   
lelaval
KT, ki so sedaj na tržišču, imajo takorekoč zanemarljive stranske učinke tako, da jih lahko brez skrbi uživate. Koža pa se v večini primerov izboljša, tako, da je pojav aken verjetno drugega izvora.
KT naj bi se izogibale le tiste ženske, ki imajo strdke, ker lahko pospešijo infarkt.
Sem se pogovarjala o KT z mojim G, ker imam sama težave s srcem (tudi tablete jem) in mi je tako razložil. Stvar vsake posameznice pa je, ali jih bo jemala ali ne.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
6.5.2006 7:30:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kontracepcijske tabletke...
7.5.2006 22:56:05   
* Mateja *
Jaz sem jemala pred nosečnostjo Diane in sedaj jih pijem že skor 1 leto, pa ni nobenih stranskih učinkov, kvečjemu sem še shujšala, mozolji so mi čisto šli, ker sem imela sicer zelo problematično kožo, krvavim zelo malo,...tko, da jaz sem zadovoljna.  En mesec sem pila Logest sam sem jih mogla zamenjat, ker se mi je koža še dodatno poslabšala. Meni so Diane super!!! Ja pa lase se tud ne mastijo mi več, koža prav tako. Ja,,... celulita imam pa res še več!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kontracepcijske tabletke...
7.5.2006 23:45:03   
karmy
jzt mam diane35 in odkadar jih jemljem nimam več tako problematične kože in samo vsake tolko dobim kakšen mozolj, prej sem jih mela pa 30 na vsakem cm user posted image user posted image , malo sem se zredila, vendar mi je všeč k sm malo buškata user posted image ,lasje se mi ne mastijo tako kot prej, so bolj sijoči.

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kontracepcijske tabletke...
7.5.2006 23:48:26   
baguSka
Karmy?? Zakaj pa it sploh jemleš KT?? Pa si ti že kej slišala o Diane user posted image

(odgovor članu karmy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kontracepcijske tabletke...
7.5.2006 23:55:59   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: aljahanzel
Kaj je to res, da če ješ tablete da mogoče neboš mogel več zanositi ( to je izjava moje kolegice in jas sem se resnično ustrašila )!user posted image


Ja in ne. Kot sem že napisala. Možnost obstaja in tveganje je. Zato pa pravim, ali je vredno tvegati??? Jaz mislim, da je jemanje tabletk le igranje z ravnovesjem hormonov.. In to NI NORMALNO, da se gremo neko preprečitev nečesa naravnega!! Ker ženske bi MOGLE imet menstruacijo, česar pa med jemanjem tabletk pač nimamo. Zdej pa si predstavljite, kako to vpliva na vse skupi, sploh če se tabletke jemlje več let, sploh brez prestanka!!! In za Diane itak pravjo, da so v tujini oz. ponekod po svetu celo prepovadana, ker so že povzročile smrtne žrtve!! Odločitev pa je seveda še vedno vaša.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kontracepcijske tabletke...
8.5.2006 0:04:44   
baguSka
Alja jaz ti jih resnično odsvetujem, ker sem se namreč kar precej že pozanimala glede tabletk. Pa tudi če se nebi, se mi zdi že dovolj logično, da jemanje tabletk, pa ne le teh ampak katerihkoli, vsakodnevno ni ravno priporočljivo. To je le nek umeten nadomestek, ki lahko povzroči prej kaj slabega kot dobrega. Tudi zaščita ni 100%, če si imela v mislih to.. Zakaj bi potem tvegala.

Je pa tole le forum, kjer pišemo svoja mnenja, za katera si nas prosila. Lahko pač enostavno le sešteješ ZA in PROTI in se odločiš. Vendar zdravje je le eno.. Sploh če imaš še željo delat otročke, ker je zmanjašnje plodnosti kar precej manjša.. Ne vedno, ampak v dostih primerih. Jaz recimo jih ne jemljem že cca 3 leta, pa se mi ciklus še danes ni uredil. Ovulacije sploh nimam. Pred začetkom jemanja tabletk, pa sem imela ciklus vedno urejen in točen. In nikakor nisem edini in osamljen primer.. Vsaka riskira, vprašat se moraš le to, če se splača. Jaz zase vem, da mi je žal za vsako tabletko, ki sem jo požrla.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kontracepcijske tabletke...
8.5.2006 0:09:11   
baguSka
In še enkrat ponavljam: zaščita res ni 100%-na!!! Ni le en tak primer, ko so malčki prijokali na svet kljub temu.. Zdej pa si predstavlji, da jemlješ tabletke, zanosiš in na začetku pač ne veš in kljub temu jemlješ tabletke naprej... Pomisli v kakšnih skrbeh si, ker nimaš pojma, če si mogoče kakorkoli naškodovala plodu!?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kontracepcijske tabletke...
8.5.2006 8:42:07   
Anonimen
 
Baguska.. user posted image user posted image  za tvojo NE-naivnost in NE-nasedanje biznisu farmacije, ki tko laze o tem, da se folku se sanja ne..
Mogoce je res lazje si rect, da tabletke ne skodijo in jih lepo flegma jemati.. kot pa se soocit z resnico, da so to pac zivalski hormoni, ki v cloveku nimajo kaj iskati, in gre samo za biznis dusne mafije.. in naivnost ljudi, ki slepo zaupa..

To je tudi del tega.. koliko spostujemo sami sebe.. in koliko smo prijazni do sebe.. in kako globoko smo v coni udobja..

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kontracepcijske tabletke...
8.5.2006 8:57:16   
Anonimen
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?