|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   leče - katere?
15.10.2008 14:01:55   
tomca
Pred mesecem dni sem prvič sprobala leče, in se nanje kar dobro navadila, danes sem ugotovila, da se leče lahko naroči tudi preko spleta. Leč je ogromno, in sedaj se ne znam odločiti, katere bi še sprobala. Trenutno imam ZEISS-ove, s katerim nimam problemov z vstavitvijo in ne s snemanjem. Imam pa občutek da me mogoče čez dan vsake toliko časa malo motijo.  Imate mogaoče ve s katerimi pozitivne oz negativne izkušnje, in mi pomagate pri izbiri.  

< Sporočilo je popravil tomca -- 15.10.2008 14:02:57 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: leče - katere?
15.10.2008 14:06:49   
Jančika_
Dolgo sem imela Focus mesečne, načeloma sem bila zadovoljna, a se mi je zdelo, da bi lahko bilo boljše. Ko sem šla naslednjič na pregled, sem poskusila Acuvue Oasys (14-dnevne). Razlika je večja, kot bi pričakovala. Dejansko jih nikoli niti malo ne čutim in nimam razdraženih oči.

(odgovor članu tomca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: leče - katere?
15.10.2008 14:15:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Jančika RR

Dolgo sem imela Focus mesečne, načeloma sem bila zadovoljna, a se mi je zdelo, da bi lahko bilo boljše. Ko sem šla naslednjič na pregled, sem poskusila Acuvue Oasys (14-dnevne). Razlika je večja, kot bi pričakovala. Dejansko jih nikoli niti malo ne čutim in nimam razdraženih oči.


Te so res superuser posted image
Sem pa poskusila tudi 1 mesečne Carera in so tudi ok,se lepo prilegajo,ker so baje narejene za športnike.Tudi oko se mi ne izsuši-pa še cenejše souser posted image

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: leče - katere?
15.10.2008 14:19:34   
tomca
Super. Hvala za hiter odgovor. Kakao pa je z vstavljanjem teh leč?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: leče - katere?
15.10.2008 14:54:20   
Anonimen
Sekundicauser posted image

(odgovor članu tomca)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: leče - katere?
15.10.2008 15:30:26   
kajajaka
Že leta nosim Zeissove mesečne in nimam nobenioh problemov. Pozimi, ko je zrak zaradi radiatorjev suh si kupim pa umetne solze in kapnev vsake toliko časa - ko me peče in so oči suhe.
Pred dnevi sem imela tudi okulistični pregled in so mi potrdili, da nimam posledi nošenja leč / zaradi nekvalitetnih leč ali neustreznega ravnanja z njimi ti lahko poškodujejo očesno tkivo... Zato previdno in pazi na higieno, pa bo. Pa še to - zvečer sem vsak dan vsaj dve uri pred spanjem brez leč (očala) da se oko "nadiha" kisika... Srečno

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
15.10.2008 16:45:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu kajajaka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: leče - katere?
15.10.2008 18:35:46   
LoCa
nosim mesečne focus visitint in jih naročam prek spleta, me pride stat pol manj kot pri nas. samo na tvojem mestu ne bi eksperimentirala na lastno pes, ker kljub temu, da boš recimo vse parametre imela iste (dipotrija in bc in diameter), ni nujno, da ti bojo ustrezalo. sm na lastni pesti to doživela. meni npr zeiss niso pasale.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: leče - katere?
15.10.2008 20:42:03   
Jelcy
Lece nosim ze 12 let. V bolnici so mi dali Focus-ove in sem jih uporabljala mnogo let. Bila sem zadovoljna z njimi vendar so mi dostikrat pocile, eni trdijo zaradi dolgih nohtovuser posted image ...tako da jih nisem nikoli nosila dlje od 3 tednov, ceprav so bile mesecne. Poskusila sem tudi johnson n johnson in so mi ble katastrofa....zdaj uporabljam ZEISSove in sem fullllll zadovoljna, nikoli mi ni se nobena pocila, vedno jih imam najmanj 1 mesec ali se kak dan vec in nikoli me oci ne pecejo ali kakorkoli rugace motijo, tako da jih ne menjam vec. Je pa res, da ne pasejo vsem enake lece, zato pa jih je na trziscu toliko. Poskusi jih vec pa se sama odloci. Skoraj v vsaki optiki imajo brezplacne mesecne vzorcke, prosi ce ti dajo kake... pa probajuser posted image

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: leče - katere?
15.10.2008 20:59:42   
bodoča
Pozdravljene punce,

jaz sem že nosila leče in sicer mesečne Surevue od Johnson&Johnson. Nisem imela nikoli kakšnih posebnih problemov, razen, če sem kakšno noč bolj dolgo bedela in sem jih imela posledično (pre)dolgo v očeh. takrat sem imela občutek peska v očeh.

Sem pa zdaj gledala malo po teh straneh z lečami in me zanima, če ima katera izkušnje z letnimi lečami, bilokaterimi? Al so vseeno bolj praktične mesečne?


_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu Jelcy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: leče - katere?
15.10.2008 21:03:14   
Mišni
Sem pa zdaj gledala malo po teh straneh z lečami in me zanima, če ima katera izkušnje z letnimi lečami, bilokaterimi? Al so vseeno bolj praktične mesečne?



Ja, jaz imam že skozi letne, ki se potem ponavdi v dvoletne raztegnejo ... Ma ne vem, jaz jih zamnejam, ko me začnejo kotit, pojma pa nimam, kdaj sem jih kupila.

Sem pa imela že par različnih, pa so vse enake.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: leče - katere?
15.10.2008 21:05:38   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: LoCa

nosim mesečne focus visitint in jih naročam prek spleta, me pride stat pol manj kot pri nas.


Kje pa jih to naročaš?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: leče - katere?
16.10.2008 10:15:24   
puncica
jaz naročam tiste ki mi jih je priporočil optik, ne spreminjam, če bi jih bi vprašala za nasvet imam pa tele:
user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tomca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: leče - katere?
16.10.2008 10:16:44   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

zaradi nekvalitetnih leč ali neustreznega ravnanja z njimi ti lahko poškodujejo očesno tkivo...


To se je zgodilo meni, zato mi je optiki priporočal druge ki bolj dihajo in to so te zgoraj. Zdaj se je očesno tkivo po 2 letih popravilo.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: leče - katere?
16.10.2008 10:18:33   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: bodoča

Sem pa zdaj gledala malo po teh straneh z lečami in me zanima, če ima katera izkušnje z letnimi lečami, bilokaterimi? Al so vseeno bolj praktične mesečne?



Jaz sem imela najprej letne leče ampak ker sem jih hitro zgubila oz. so se mi uničle in ravno zato prešla na mesečne, ki so bol komot. Tako da so s tega vidika mesečne veliko bolj fajn, prej jih vržeš stran in dobiš nove, na lečah pa letnih ali mesečnih ali dnevnih se nabira maščoba.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: leče - katere?
16.10.2008 11:00:10   
tomca
Hvala punce. Tokrat sem naročila na spletu Acuvue Oasys, Carere nimajo več. Tako da bi prosila **** tebe, če bi mi povedala kje jih kupuješ ti. Bom pa preizkusila tudi ostale, ki ste mi jih priporočile.

Zdej me pa še zanima, na koliko časa hodite na preglede. A hodite k okulistu, ali optiku.  

Še 1x hvala vsem za odgoveore.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: leče - katere?
16.10.2008 11:38:28   
Anonimen
Lece imam od 13leta ocala pa od 6ga.
Najprej sem imela trde,pa so mi ze prvi dan pobegnile(kasneje se nestetokrat)nekam zadaj.In kolikokrat so mi padle iz ocesa...potem sem imela poltrde,so bile malo boljse,zdaj imam pa ze nekaj let mehke.Vse so letne.Menjam jih,ker jih ali izgubim(trde so mi 2x padle v lijak,1x sem jo dobila,drugic ne),poskodujem(tudi strgale so se ze),zaradi starosti in povecanja dioptrije.Hodim pa vedno na ocesno,ker imam zelo visoko dioptrijo,in moznost oslepitve,prej v Ljublano,zdaj v Nemcijo.V Ljublani sem jih dolgo casa dobivala iz Zagreba.
Na pregled hodim 1x letno,zaradi vnetja pa tudi veckrat.

< Sporočilo je popravil kleopatra28 -- 16.10.2008 11:40:03 >

(odgovor članu tomca)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: leče - katere?
16.10.2008 11:40:28   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: tomca

Hvala punce. Tokrat sem naročila na spletu Acuvue Oasys, Carere nimajo več. Tako da bi prosila **** tebe, če bi mi povedala kje jih kupuješ ti. Bom pa preizkusila tudi ostale, ki ste mi jih priporočile.

Zdej me pa še zanima, na koliko časa hodite na preglede. A hodite k okulistu, ali optiku.  

Še 1x hvala vsem za odgoveore.


Ne experimentiraj z lečami (niti z očmi)!!! Enih besed v zgoraj napisanih postih niti ne bi komentirala... Punce - imate samo par oči, ki so nenadomestljive!!!

In obvezno ti pregled za KL naredi spec. oftalmolog (okulist) in ne optik!!!



< Sporočilo je popravil Balonchy -- 16.10.2008 11:42:34 >

(odgovor članu tomca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: leče - katere?
16.10.2008 12:09:29   
Jančika_
Balonchy, se strinjam. Jaz na lastno pest ne bi eksperimentirala; okulist mora pogledati, kako ti leče ležijo na zrklu.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: leče - katere?
16.10.2008 12:14:18   
Mišni
Jaz še nisem slšala za nikogar, ki bi mu nošenje kontaknih leč kaj poškodovalo oko.

Sama grem na pregled k okulistu ... na kakšnih 15 let.user posted image  No, zdaj nazadnje sem bila letos enkrat, pa je vse O.K. Nosim pa leče (raznorazne, vendar vedno eno oz. dvoletne) 26 let.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: leče - katere?
16.10.2008 13:01:13   
Balonchy
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Jaz še nisem slšala za nikogar, ki bi mu nošenje kontaknih leč kaj poškodovalo oko.

Sama grem na pregled k okulistu ... na kakšnih 15 let.user posted image - POHVALNO!!! No, zdaj nazadnje sem bila letos enkrat, pa je vse O.K. Nosim pa leče (raznorazne, vendar vedno eno oz. dvoletne) 26 let.


Nisi?
Potem te bom pa kdaj povabila v urgentno ambulanto...

Niti slučajno si ne predstavljaš kako KL (lahko) poškoduje oko!!!

< Sporočilo je popravil Balonchy -- 16.10.2008 13:04:35 >

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: leče - katere?
16.10.2008 13:21:41   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

Jaz še nisem slšala za nikogar, ki bi mu nošenje kontaknih leč kaj poškodovalo oko.

Sama grem na pregled k okulistu ... na kakšnih 15 let.user posted image - POHVALNO!!! No, zdaj nazadnje sem bila letos enkrat, pa je vse O.K. Nosim pa leče (raznorazne, vendar vedno eno oz. dvoletne) 26 let.


Nisi?
Potem te bom pa kdaj povabila v urgentno ambulanto...

Niti slučajno si ne predstavljaš kako KL (lahko) poškoduje oko!!!


Ne, nisem, saj sem napisala, da nisem.

Po svojih izkušnjah z lečami tudi ne vem, kako nekomu uspe poškodovati oko z lečami. Ker jaz sem res počela že vse živo, pa ni bilo nikoli nič narobe.

Razen če jih ne jemlje ven, ko bi jih bilo treba, pa da potem oko ne dobi dovolj kisika. Edino tako si lahko predstavljam, da pride do kake poškodbe.



_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: leče - katere?
16.10.2008 15:00:31   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: Balonchy

In obvezno ti pregled za KL naredi spec. oftalmolog (okulist) in ne optik!!!


no pol pa okulist user posted image sej optiki po moje sploh ne delajo pregleda ampak imajo zaposlene okuliste in ja tudi jaz ne bi prakticirala z lečami in poskušala kr neki tja v tri dni, zato pa uporabljam tiste ki mi ji je priporočil po opravljenem pregledu. Na pregled pa hodim tako 1× na 2 leti ker se mi tako hitro dioptrija menja in rabim nove meritve.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: leče - katere?
17.10.2008 7:32:28   
tomca
Za vsak slučaj, sem se včeraj naročila še na pregled, da res ne bo kaj narobe, saj sem si leče kupila pri optiku, rokovati z njim pa sem se naučila iz navodil ki sem jih dobila zravenuser posted image

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: leče - katere?
17.10.2008 7:43:45   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: tomca

Za vsak slučaj, sem se včeraj naročila še na pregled, da res ne bo kaj narobe, saj sem si leče kupila pri optiku, rokovati z njim pa sem se naučila iz navodil ki sem jih dobila zravenuser posted image


čak mal a ti sploh nisi bila prej na pregledu??? user posted image Tole pa sigurno ni dobr, ti mora zmerit vlažnost oči, pa kako velike šarenice, zenice imaš pa te fore in če si sploh primerna za leče, katere so zate najbolj primerne (sigurno niso vse), ti svetuje kako in kaj, tako da prvi pregled je po moje skorajda OBVEZEN, mi je pa čudno da ti tega pri optiku niso povedal, groza.Ja pa še to dioptrija leč je drugačna od dioptrije očal, tako da tud glede tega mora naredit meritve in ne moreš naročit kar leče po dioptriji očal.


< Sporočilo je popravil puncica -- 17.10.2008 7:44:35 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tomca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?