|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 12:38:42   
Jessy
Doma imamo 5 tednov staro deklico in jo imamo čez dan kar na kavču. Zadnji teden se je začela veliko premikati in kmalu na kavču ne bo več varna.
Kdaj se lahko da dojenčka v ležalnik? Meni je patronažna svetovala, da naj otroka ne dajemo ležat na hrbet, zaradi oblikovanja glavice, ampak le na bok. To pa v ležalniku ni mogoče! Kaj pravite ve?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 12:47:54   
CatJa
Jan je bil od zacetka v lezalniku. Kako pa naj clovek gleda nanj, ce je v kuhinji, npr.? Sicer pa ni noter cel dan, da bi mu tako glavo deformiralo.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 13:23:11   
nejcko
Tudi jaz sem oba svoja otroka dala v ležalnik takoj oz. od njunega prvega tedna dalje.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 13:39:26   
babylove
Novorojenček mora spati na hrbtu in ne na boku. V Sloveniji se dela po starem sistemu, drugod (Z Evropa, Skandinavija, Kanada, ZDA) dojenčki že več kot 10 let spijo na hrbtu, z uvedbo takšnega ravnanja se je tudi zmanjšala smrtnost v zibki za 75%. To je uraden podatek francoskega ministrstva za zdravstvo, ki je zagotovo bolj relevanten od besed kakšne patronažne. Glavico se mora izmenično obračati v levo in desno stran.

Ležalnik lahko uporablja že novorojenček, v njem mora ležati na hrbtu, privezan in s spuščenim naslonom. Slednji se lahko dvigne za 30° nekje od 3 mesecev naprej.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 16:51:38   
anckabancka
Tudi naš je v ležalniku že skoraj od začetka, pa ima normalno glavo! Sicer ga pa tudi v ležalniku dam včasih na bok, ko zaspi.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 16:55:28   
Urša
Počakali smo en mesec, potem pa veselo not... joj, je blo fino! Sploh, ker je naš ležalnik še pel zraven.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
4.9.2005 17:29:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 21:40:22   
Kety
Jessy, mi mamo tudi že od začetka ležalnik in ga dam notri malo na nagnjenega na bok in ful uživa! Ti kar nabavi ležalnik in boš brez skrbi delala svoje stvari!

Glede ležanja na hrbtu sem pa brala v novejši knjigi, da lahko šele po 1 mesecu. Ne vem, vsak reče drugače! Jaz ga imam ponoči na boku in ko se zbudi za jest ga dam nazaj na drugi bok!

LP Kety

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 22:08:44   
rainbow
Tudi jz svetujem uporabo ležalnika. Dojenčki pač ne morejo biti dolgo na enem mestu, zato je fajn, da ga daješ malo na ležalnik, ga lahko neseš s sabo, ko kaj počneš, malo v posteljico pod vrtiljak, malo na kavč...
naša je v ležalniku že pred tretjim mesecem začela vaditi dvigovanje glave, pa igračke so fajn čez in tak.

glede spanja, jaz sem tudi mojo obračala na bok, ampak potem se tako kmalu dojenček obrne kakor mu paše; po treh mesecih sem nehala in jo zdaj dajem spat na hrbet, pa se potem ona sama obrne, kakor želi.

lp

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   ležalnik - KDAJ???
4.9.2005 23:12:56   
Olivija
Naš mali sonček je star 10 dni in ga tudi že dajemo v ležalnik, sej to je samo po ene 15 minut.

V Nemčiji pa itak priporočajo (po novem) spanje samo na hrbtu.

Olivija

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 0:51:02   
Annny
V ležalnik sem jo dala pri cca 1 mesecu.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 6:15:25   
Bina01
Od prvega dne sem imela oba v ležalniku in noben nima poležane glave. Tudi v ležalniku lahko spi na boku.
Mislim pa tudi, da je ležalnik bolj varen kot pa kavč ali postelja.
V porodnišnica je sestra neko mamico nadrla, ker je otročka pustila na postelji in se šla tuširat.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 7:56:27   
Anonimen
moja je bla od začetka v ležalniku..no od kakega 1. mesca. pa tut spala je večinoma na hrbtu ker se je sama prevračala iz boka. pa nima nč poteptane glave.

lp, lara

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 9:48:24   
Annny
Če otroka, starega 1-3 mesece, daš ležat na sredino zakonske postelje, pa res ni nič hudega, saj se ne more obrniti sam. Mislim, da tu ni treba delati panike, kot jo nekatere patronažne. Drugače je potem, ko je otrok večji..takrat je pa treba imeti ves čas oči na pecljih.
Lp

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 10:03:23   
Anonimen
Majo sem tudi jaz dala že zelo kmalu v ležalnik. Ponoči pa vedno ko sem jo podjila sem jo dala na bok spak, enkart na levo drugič na desno. Ko se mi je začela obračat se je pa itaq vedno na hrbtu zbudila. Glavico ima čisto OK.

(odgovor članu Jessy)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 11:42:47   
Soncnica
Hoj!

Tudi mi smo Jašo dajali v ležalnik že od začetka. To je res super zadeva, še sedaj, ko je star 5,5 meseca je rad notri.   Če ga še nimaš, ti priporočam tistega z obokom, s katerega visijo igračke.

lp

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 11:45:49   
*maja
Mi imamo našo pupo v ležalniku vse od prvega dne, ko smo jo prinesli iz porodnišnice. Ponoči sem jo sicer dajala spat na en ali drug bok, vendar se je skoraj vedno zbudila na hrbtu, pa nima čisto nič poteptane glavice.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 11:57:19   
asso
Mi smo tudi na začetku uporabljali ležalnik potem pa ni hotela več miti not tako, da je pri nas najbolj v poštev prišel igralni most na tleh in ona pod njim.

Še sedaj pri 10 mesecih je potleh, sicer ne pod mostom, ampak sede in stoje okoli igračk.

lp asso

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 17:31:38   
mišika
naš Gabriel je star 6 tednov in ga že tudi dajemo v ležalnik, pa me lepo v kuhinji z mize opazuje kako kuham in se pogovarjam z njim, mislim da ni nič narobe s tem da je v ležalniku.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 21:11:31   
Jessy
Hvala vsem za nasvete!

Ležalnik imamo že vsaj 4 mesece doma, vendar je še nisem dala notri. Jo bom zdaj začela dajat notri.

Glede glavice je pa takole: naša je imela nožno vstavo in je patronažna rekla, da se ji vidi po obliki glavice, da je bila taka lega, saj jo je imela zadaj bolj "poležano" in naj je zato ne bi dajala ležat na hrbet. Naša praksa je trenutno taka, da jo ob vsakem dojenju (podnevi in ponoči) dam na drugi bok. Se je pa zdaj začela kobacat, da se čisto vedno prebudi na hrbtu, ampak še vedno ima glavico obrnjeno vstran, skoraj nikoli ne direktno nazaj.

Smo pa tudi preprogo z mostom naročili in jo bomo dajali tudi tja.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   ležalnik - KDAJ???
5.9.2005 22:53:15   
PBJ
Našega fanta smo dali prvič v ležalnik pri treh tednih.

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?